בעיה בפטיפון Linn Sondek

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
שלום חברים
אני רוצה להתייעץ לגבי בעיה בפטיפון . יש לי פטיפון משנות ה 70 של לין סונדק, עם זרוע של אורטופון וראש בסיסי של שור.
מתחת למוט של הזרוע יש מין "גישרון " אופקי שאמור להיות מתחתיו כשהתקליט מתנגן ולהעלות את הזרוע למעלה כשצריך. אותו גישרון מחובר לציר אנכי שנכנס לחלל בבסיס קטן בתחתית הזרוע. הבעיה שהקונסטרוקציה הזאת של הגישרון המחובר לציר זזה לי באופן לא רצוי בשני אופנים 1. הציר מסתובב ואיתו הגישרון ואז הוא עלול להיות לא במקום הנכון מתחת לזרוע כש מסתיים התקליט ואני רוצה להעלות את הזרוע. 2. הציר יורד למטה ואז הגישרון לא עולה גבוה מספיק כדי להעלות את הזרוע.
לכן תקופה ארוכה שאני מזיז כל פעם בעצמי את הגישרון ומנסה למצוא את המיקום הנכון שלו וגם לוחץ על הציר ומעלה אותו יותר למעלה. האם כשאני עושה כך אני הורס את כיוון הפטיפון ?
האם אתם יודעים איך לפתור את הבעיה ?
אגיד גם שחשבתי על שידרוג קטן לפטיפוו, אולי להחליף ראש. אבל נראה לי שעדיף קודם לפתור את הבעייה.
אודה להתייחסותכם

תמונות מצורפות

• 1452926406588.jpg
    1452926406588.jpg
    KB 121.5 · צפיות: 567

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה מדבר בעצם על הליפטר?

האם הזרוע כולה גם זזה לך?

שאלה נוספת שלא קשורה לבעיה שלך.
האם עשית טיפול כללי לפטיפון (קפיצים, שמן לציר וכ״ו)?

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה על התייחסות המהירה, נראה לי מתאים לקרוא לו ליפטר כי זה החלק שמעלה את מוט הזרוע...
מה שזז זה רק זה. לא עשיתי טיפול לפטיפון. הוא נמצא אצלי כשנתיים בלבד

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לליפטר צריך להיות בורג נעילה. בדקת אם הוא סגור היטב?

לגבי טיפול לפטיפון. מציע לעשות לו. אלה אם כן זה שרכשת ממנו עשה.

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
יש שם בבסיס אליו נכנס הציר הטכני חור קטנטן, אולי של בורג. חשבתי שאולי יש שם איזה בורג שסוגר את זה אבל החור קטן מכדי שיכנס מברג , אולי מברג שענים.
אני מבין שלחיצה של הציר כלפי מעלה לא משנה את הכיוון ?

Sigma

עוסק בתחום
מעורבות
15
נקודות
18
צריך לכוון את הליפטר, בתמונה הוא נראה נמוך מדיי

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה
איך מכוונים ? כמו שאמרתי יש אפשרות ללחוץ עליו כלפי מעט למעלה או למטה .
האם זה עניין שאין לו קשר לאיכות השמע כמו שאני מקווה ?

Sigma

עוסק בתחום
מעורבות
15
נקודות
18
לא מבין למה אתה מתכוון בלחיצה, אבל ללא כיוון הליפטר הלחיצות רק גורמות ל"בריחה" מואצת של הגריז מהפיסטון, אם הזרוע מאוזנת ואין חיכוך בין הליפטר לבין הזרוע כשהמחט על התקליט לא אמור להשפיע על הסאונד

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
הי,
יופי של זרוע - אחת החביבות עלי. פשוטה, בנויה היטב, ומוקפדת בדיוק איפה שצריך - בצירים.
סביר להניח שמרוב השנים הסיליקון/גריז בתוך מנגנון ההרמה של הזרוע התייבש/נעלם/צבר אבק. צריךך יהיה לפרק, לנקות היטב לסכך מחדש ולהרכיב. אני מניח שהזרוע כולה תהנה מניקוי כללי - כל זרוע בנויית מיסבי כדוריות נהנית מניקוי מידי כמה שנים.

לשמחתך פשוט -

2016-01-16_1250.png

שים לב לפין שמסומן בחץ - כשהליפטר מותקן נכון הוא נכנס לנקב קטן בתושבת ותפקידו לוודא שהליפטר ממוקם נכון. לפי התיאור (ובלי תמונות :() נשמע שאצלך הוא או לא ממוקם נכון, או שבור - ולכן הליפטר זז ממקומו.

עוד סימנתי לך את תושבת הציר האנכי של הזרוע. בדוק אם שלך ממתכת או פלסטיק - אם מפלסטיק (יש בכמה גרסאות של הזרוע) זול יחסית, קל טכנית וכדאי סונית להחליף. בכל מקרה כדאי לנקות ולשמן.

לגבי הבורג שמחזיק את הליפטר, הוא יושב בתוך הנקב הקטן המסומן בתמונה -

2016-01-16_1249.png

אין לי זרוע זמינה לבדוק, אבל כמה שאני יודע זהו אלן זעיר. צריך להדק אותו, אבל לא מדי (הוא קטנטן, וההברגה שם מאוד עדינה). אם הוא חסר, לך עם הזרוע לבי"מ לברגים וימצאו לך תחליף.

אם כל אלו לא פתרו את הבעיה, צריך לפרק את הליפטר מהתושבת ולגרז אותו מחדש. לא יודע איך - לא ניסיתי מעולם, אבל בסוף הכל מתפרק ומתנקה ומתחבר חזר - צריך רק סבלנות (ורד)

תמונות מצורפות

• 2016-01-16_1250.png
    2016-01-16_1250.png
    KB 229.3 · צפיות: 579
  • 2016-01-16_1249.png
    2016-01-16_1249.png
    KB 468.3 · צפיות: 631

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה רבה על תשובותיכם, ניב תודה על ההשקעה בתמונות. אני מעודד מההערכה החיובית שלך לזרוע, כי היא באמת נראית פשוטה ולא היה לי מושג לגבי רמתה. ואם היא המקורית של הפטיפון . אני לא מוצא אצלי את הפין שסימנת. את מקום הבורג כן ראיתי ולהבריג עם הלן זעיר אני יכול אם אמצא כזה. אבל הציעו לי כאן טיפולים כלליים שמנים וכו לזרוע ולפטיפון. אתם יודעים איפה עושים (יש מישהו באזור ירושלים ? )מה סדר גודל העלות של זה ?

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
כמה יעלה "לתת לטיפול"? קשה לי להעריך. מדובר בכמה שעות עבודה (נניח שלוש-ארבע? לרבות פירוק הזרוע המפטיפון, פירוק שלה, שימון וניקוי, ואז הרכבה ובדיקה?) אח"כ צריך לכוון מחדש את הראש, שזה עוד עבודה.

צריך גם לנקות ולשמן את מיסב הצלחת (מעניין מאיזה דור הפטיפון שלך - המיסב הזה הוא חלק שעבר שדרוג מאוד משמעותי אצל ה- LP12)

מצד שני, הכל אפשר לבד: קח בחשבון יומיים עבודה + קריאת הכנה בפורומים בינ"ל (יש הרבה חומר), + זמן לשאול שאלות בפורום כשאתה "נתקע" בעבודה (לא תמיד מי שיודע לענות זמין מייד), אבל הכל ניתן לביצוע, בזהירות, באופן מסודר, באמצעים ביתיים.

(ורד)

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני מציע להתייעץ עם בני מאודיופיל.

אריה

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה רבה על התייחסותכם
להתייעץ בפורומים בין לאומיים על פירוק והרכבת פטיפון זאת הצעה טובה אך כנראה לא בשבילי...יביא אותי בסבירות גבוהה להרוס אותו מהיסוד...
אשמח לדעת איך למצוא את בני מאודיופיל. (זאת חנות ?)ו/ או הצעות נוספות לאן לפנות.
מאחר ואני חושב על שידרוג. כנראה החלפת ראש. והפטיפון כן עובד ונראה שאין פגיעה באיכות השמע, אז אולי לחפש ראש ומי שיכוון לי אותו יוכל גם להציע עזרה במה מקולקל או דורש טיפול.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הטלפון של בני
04 8380504

אריה

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה אני אבדוק, קיבלתי גם הצעה בהודעה פרטית

nkorah

חבר משקיען
מעורבות
75
נקודות
28
אישית, אני מאמין גדול בטיפול עצמי בפטיפון.
גם ה- LP12 וגם ה- AS-212 פשוטים מאוד לטיפול, ואין סיבה שתגרום להם נזק כלשהו.
ובכ"ז - ענה לך קודם אושיק (Sigma) שהוא איש מקצוע מעולה ויטפל עבורך מצויין בפטיפון.

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה ניב, מקווה ללמוד יותר על טיפול עצמי בפטיפון, לפחות לדעת לכוון, בנתיים דיברתי עם אושיק. ואראה איך להתקדם.

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
ולמנוע תקלה עתידית ,צריך לחדש או להוסיף שמן גרפית לציר הצלחת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור