ביקור באוזן השלישית היום בפעם הראשונה שלי...

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לא נורא יהושע, אני מניח שמי שהיה לו מה לומר, אמר, הסתדרנו גם ככה :).

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
לא נורא יהושע, אני מניח שמי שהיה לו מה לומר, אמר, הסתדרנו גם ככה :).

"החושד בכשרים לוקה בגופו".
איך זה לא עלה על דעתי קודם?
לא ביקרתי בביתם של אודיופילים רבים, אבל בביתם של מרבית אלה שביקרתי אין מחשב המחובר למערכת השמע. הם לא יכולים לשמוע את הקבצים שהועלו, או לא יודעים כיצד להמיר אותם לפורמט CD – ולקבוע דעה על איכות הקלטה המושמעת על הרמקולים של המחשב זה לא לעניין. הם גם לא יכולים להעלות דוגמאות משלהם.
גם אצלי האפשרות להשתתף בשרשור ההוא נולדה רק מתוך צירוף מקרים.
במקרה היה לי מחשב פנוי, אשר נועד במקורו לשמש HTPC וכן למדידות באמצעות מחשב ובו היה מותקן כרטיס קול ראוי. נראה לי שאם הייתי מבצע את זה באמצעות מחשב נייד התוצאות היו בין עגומות לבין לא מעשיות.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
הקלטות בעלות ריבוי מיקרופונים נשמעות לאוזניי פחות טוב מהקלטות בעלות מיעוט מיקרופונים – וזה לא קשור כלל לגיל ההקלטה. מאחר ואני יודע כיצד נשמעת תזמורת באולם, בקונצרט חי, הקלטות בעלות מיעוט מיקרופונים נשמעות קרוב יותר לדבר האמיתי.

מהיכן לקחת את זה?!

ייתכן שמרבית ההקלטות לא מתכוונות לשחזר את המציאות 1:1 . יתכן שזאת הסיבה שיש מעט מאד הקלטות שנשמעות לי ממש טוב.
דווקא רוב ההקלטות הקלאסיות המודרניות נשמעות נהדר ולא רק אלו של החברות הגדולות
גם הרימאסטרינג להקלטות הישנות מניח את הדעת אם לא למעלה מזה כך שלא ברור
חוסר שביעות הרצון שלך ,חשבת על תחביב אחר?

מחר אשווה הקלטה ישנה להקלטה חדשה יותר של החמישית של שוסטקוביץ' עם אותה תזמורת ואותו מנצח (באולמות שונים).

לא ממש יכול לשאת את המתח הזה ובכל זאת אלו מסקנות אמורות בדיוק להתקבל???

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
"החושד בכשרים לוקה בגופו"?
תסביר את זה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
שאתה נכנס לפינה של הויניל וההקלטות מסוג מסוים לא משקפות את המציאות, כל מה שניתן להסיק זה שאתה מחפש את המציאות.

תרגיש חופשי לתקן אותי.
"כל מה שניתן להסיק"??
גם אם מישהו מצליח להעלות בדעתו הרבה אפשרויות, סביר מאוד שזה לא ממצה את כל האפשרויות, שלא לדבר על המקרים שעולה רק אפשרות אחת.

אני נכנס ל"פינה" כי מפריע לי שייש אנשים ש"טועים ומטעים את העם", אם כי לא המילה "טועים" ולא המילה "עם" מדוייקות כאן.

ומה שאישית אני מחפש, וממש לא הזכרתי קודם, בעצם מתחלק לשניים:
- במערכת, אני מחפש משהו מאוד נייטראלי, שלא מוסיף ולא מחסיר ולא מיפה ולא מכער, אלא מעביר הכל raw, כולל מצבי garbage in garbage out. ציוד שיכול להתאים לאולפני הקלטות של מוסיקה קלאסית ואקוסטית. מערכת כזו מאפשרת לשמוע הקלטות השואפות להישמע "מציאותיות" (בניגוד ל"להישמע טוב/יפה/מרשים וכיו'ב") בצורה הקרובה ככל האפשר ל"מציאות", אבל מאפשרת גם את הסוגים האחרים של הקלטות
- בהקלטות, אני לא טוען שייש צורך רק לדבוק בסוג ההקלטות ה"מציאותיות". יש יופי וחוויה מסוג אחד בכאלה, וייש יופי וחוויה (אחרים) בהקלטות מיופייפות, או אימפאקטיות או מעוותות בצורה "יפה"/"מעניינת" אחרת. העניין הוא שכדאי אולי לדעת מתי זו הקלטה כזו ומתי כזו ולא לבלבל ביניהן.

ככלל, לא תמיד המציאות היא האופציה היפה/המעניינת/המרגשת ביותר. לפעמים המציאות יבשה, פשוטה, סתמית וכאלה, ו"עוזר" כש"משפרים" אותה, אבל לי מפריע כשאומרים שה"שיפור" הוא הנכון, האמיתי והקרוב ביותר למקור.

כשהמציאות יפה ומעניינת לכשעצמה, אין (לי) צורך בשיפורים/שיפוצים/איפור ו/או תאורה מיוחדת, ומפריע (לי) כשהם שם, וכן יכול להיות מרתק ומרגש (עבורי) בזכות עצמו לשמוע איך "מציאות וירטואלית" מתגבשת לך בחדר, טבעית ופשוטה, לא "סופר ריאליזם" כמו שקורה לפעמים בוויניל.

אין טוב/רע אחד, אפילי לי עצמי, שלא לדבר על טוב/רע שמשותף לכולם.

הוצאת וחשיפת יותר ויותר פרטים אינה ריאליסטית -- ממקומך באולם לא בטוח שתשמע את הבאסון השלישי כשמנגנות שש קרנות, שלושה טרומבונים וטובה, אבל בהקלטות (בעיקר מרובות מיקרופונים) אפשר.

גם הקלטות במעט מיקרופונים, שניים או שלושה, לא בהכרח נותנות תמונה "ריאליסטית", אלא אם המיקרופונים קרובים אחד לשני במרחק דומה למרחק האזניים. היו נסיונות לשים מיקרופונים בתוך משהו בצורת ראש אדם, עם אזניים, אבל אם המיקרופונים הם בתוך משהו, הם שוב לא מקבלים את התמונה הנכונה, והאפקט של תעלות השמיעה מופיע פעמיים, פעם בהקלטה ופעם כשהמאזין הסופי שומע את התוצאה.

נו, שויין, לילטוף!
עמיר

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
גם הקלטות במעט מיקרופונים, שניים או שלושה, לא בהכרח נותנות תמונה "ריאליסטית"

כמובן שלא בהכרח. הקלטות כאלה הן הקשות ביותר לביצוע, אבל כאשר הן נעשות כהלכה – יש שכר לעמל.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
זאת אמירה של חז"ל. כוונתה היא שמי שחושד לשווא באנשים כשרים נענש מהשמיים.

פירוש האמירה ברור לי, הרלוונטיות שלה ממש לא.
את זה תסביר.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
פירוש האמירה ברור לי, הרלוונטיות שלה ממש לא.
את זה תסביר.

מלכתחילה חשבתי שמיעוט המשתתפים בשרשור ההוא נבע מסיבות אפשריות שונות לחלוטין, לא כולן מחמיאות.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
"כל מה שניתן להסיק"??
גם אם מישהו מצליח להעלות בדעתו הרבה אפשרויות, סביר מאוד שזה לא ממצה את כל האפשרויות, שלא לדבר על המקרים שעולה רק אפשרות אחת.

אני נכנס ל"פינה" כי מפריע לי שייש אנשים ש"טועים ומטעים את העם", אם כי לא המילה "טועים" ולא המילה "עם" מדוייקות כאן.

ומה שאישית אני מחפש, וממש לא הזכרתי קודם, בעצם מתחלק לשניים:
- במערכת, אני מחפש משהו מאוד נייטראלי, שלא מוסיף ולא מחסיר ולא מיפה ולא מכער, אלא מעביר הכל raw, כולל מצבי garbage in garbage out. ציוד שיכול להתאים לאולפני הקלטות של מוסיקה קלאסית ואקוסטית. מערכת כזו מאפשרת לשמוע הקלטות השואפות להישמע "מציאותיות" (בניגוד ל"להישמע טוב/יפה/מרשים וכיו'ב") בצורה הקרובה ככל האפשר ל"מציאות", אבל מאפשרת גם את הסוגים האחרים של הקלטות
- בהקלטות, אני לא טוען שייש צורך רק לדבוק בסוג ההקלטות ה"מציאותיות". יש יופי וחוויה מסוג אחד בכאלה, וייש יופי וחוויה (אחרים) בהקלטות מיופייפות, או אימפאקטיות או מעוותות בצורה "יפה"/"מעניינת" אחרת. העניין הוא שכדאי אולי לדעת מתי זו הקלטה כזו ומתי כזו ולא לבלבל ביניהן.

ככלל, לא תמיד המציאות היא האופציה היפה/המעניינת/המרגשת ביותר. לפעמים המציאות יבשה, פשוטה, סתמית וכאלה, ו"עוזר" כש"משפרים" אותה, אבל לי מפריע כשאומרים שה"שיפור" הוא הנכון, האמיתי והקרוב ביותר למקור.

כשהמציאות יפה ומעניינת לכשעצמה, אין (לי) צורך בשיפורים/שיפוצים/איפור ו/או תאורה מיוחדת, ומפריע (לי) כשהם שם, וכן יכול להיות מרתק ומרגש (עבורי) בזכות עצמו לשמוע איך "מציאות וירטואלית" מתגבשת לך בחדר, טבעית ופשוטה, לא "סופר ריאליזם" כמו שקורה לפעמים בוויניל.

אין טוב/רע אחד, אפילי לי עצמי, שלא לדבר על טוב/רע שמשותף לכולם.

נו, שויין, לילטוף!
עמיר

כן,שוב, אמנם הבנתי את הכיוון גם מדבריך הקודמים, אך הסברת את זה יפה פה.

הוצאת וחשיפת יותר ויותר פרטים אינה ריאליסטית -- ממקומך באולם לא בטוח שתשמע את הבאסון השלישי כשמנגנות שש קרנות, שלושה טרומבונים וטובה, אבל בהקלטות (בעיקר מרובות מיקרופונים) אפשר.

גם הקלטות במעט מיקרופונים, שניים או שלושה, לא בהכרח נותנות תמונה "ריאליסטית" ...

אין ויכוח, בדיוק בגלל זה אמרתי את תפיסתי בנושא, הקשר בין המציאות ומה שהרבה אנשים מחפשים בשחזור והמערכת כלל אינו ישיר כמו שנטען לא פעם.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
הקשר בין המציאות ומה שהרבה אנשים מחפשים בשחזור והמערכת כלל אינו ישיר כמו שנטען לא פעם.

אני מכיר עוד כמה אנשים, מלבדי, שבפירוש מחפשים את הקרבה למציאות.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מלכתחילה חשבתי שמיעוט המשתתפים בשרשור ההוא נבע מסיבות אפשריות שונות לחלוטין, לא כולן מחמיאות.

נסחפת לגמרי יהושע.

לא היה שום צורך לחבר שום מחשב לשום דבר, בסהכ להגיד שמות של קטעים שהם הרפרנס שלו בשלוש קטגוריות!
אמרות חזל? סיבות לא מחמיאות? על מה אתה מדבר בכלל?

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
נסחפת לגמרי יהושע.

לא היה שום צורך לחבר שום מחשב לשום דבר, בסהכ להגיד שמות של קטעים שהם הרפרנס שלו בשלוש קטגוריות!
אמרות חזל? סיבות לא מחמיאות? על מה אתה מדבר בכלל?

אם לא הייתי יכול להעלות דוגמאות, לא הייתי נוקב בשמות של דוגמאות.
לתומי חשבתי שזה כך גם אצל אחרים. לפחות, זאת בהחלט סיבה אפשרית.

alicenir

חבר משקיען
מעורבות
172
נקודות
43
לא תיארתי לעצמי שהביקור שלי באוזן השלישית יתפתח לכזה דיון מעמיק.......
דרך אגב,גם במועדון הבורסה בתל אביב עוד לא הייתי, כדאי לקפוץ ולדווח שהייתי שם בפעם הראשונה ונראה לאן אז הדיון ילך? :) :)

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
לא תיארתי לעצמי שהביקור שלי באוזן השלישית יתפתח לכזה דיון מעמיק.......
דרך אגב,גם במועדון הבורסה בתל אביב עוד לא הייתי, כדאי לקפוץ ולדווח שהייתי שם בפעם הראשונה ונראה לאן אז הדיון ילך? :) :)
אולי למקום שאנו לא רוצים להגיע...;)
בכל אופן קראתי את כל הפוסט מעניין מאד אף פעם לא מאוחר ללמוד!
היזדהתי במיוחד עם דעתו של AK1(Y)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור