ביצוע RIP

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
שרותי סטרימינג הם דבר נפלא, אבל מידי פעם אני חוטא בניגון CD וכשאני חוזר להאזין לטידל ההבדל לטובת ה CD מורגש.

לאור האמור החלטתי לבצע RIP בפורמט WAV לדיסקים שברשותי, נשאלת השאלה האם יש טעם בעת ביצוע ה RIP להעלות את ה sample rate וה bit rate או להניח ל RIP להישאר נאמן למקור 44.1 ב 16 ביט (למעט דיסקים בהיי רז) ולהניח לממיר לעשות את עבודת ה Over sampling בעת ניגון הקובץ?

תודה

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
בגדול אי אפשר לקבל יש מאין...
לעשות סתם Over sampling זה לא נותן כלום,
אני מניח יש בשוק תוכנות שיודעות לעשות אינטרפולציה (לחשב ערכי ביניים בין ה Over sampling ), ואולי יש נגנים מסויימים שעושים את זה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בגדול אי אפשר לקבל יש מאין...
לעשות סתם Over sampling זה לא נותן כלום,
אני מניח יש בשוק תוכנות שיודעות לעשות אינטרפולציה (לחשב ערכי ביניים בין ה Over sampling ), ואולי יש נגנים מסויימים שעושים את זה.

תודה, בדיוק מה שחשבתי.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
שרותי סטרימינג הם דבר נפלא, אבל מידי פעם אני חוטא בניגון CD וכשאני חוזר להאזין לטידל ההבדל לטובת ה CD מורגש.

לאור האמור החלטתי לבצע RIP בפורמט WAV לדיסקים שברשותי, נשאלת השאלה האם יש טעם בעת ביצוע ה RIP להעלות את ה sample rate וה bit rate או להניח ל RIP להישאר נאמן למקור 44.1 ב 16 ביט (למעט דיסקים בהיי רז) ולהניח לממיר לעשות את עבודת ה Over sampling בעת ניגון הקובץ?

תודה
תשאיר אותו ביט פרפקט (נאמן למקור)

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
השאלה היא אם יש כונן cd שמתאים יותר מהכוננים הפשוטים של pc כי עובדתית אותו דיסק שמומר עם מחשב ביט פרפקט נשמע פחות טוב מאשר דרך טרנספורט.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
השאלה היא אם יש כונן cd שמתאים יותר מהכוננים הפשוטים של pc כי עובדתית אותו דיסק שמומר עם מחשב ביט פרפקט נשמע פחות טוב מאשר דרך טרנספורט.

עובדתית מחשב שלך גרוע, או DAC, לא יודע איך עובר הסיגנל.
ביצענו אינספור השוואות מול הטרנספורט הכי טוב שיש.
אל תשתמשו במילה הזאת "עובדתית" בפורום.

לשאלתך,
https://forum.dbpoweramp.com/showthread.php?37706-CD-DVD-Drive-Accuracy-List-2016

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
עובדתית מחשב שלך גרוע, או DAC, לא יודע איך עובר הסיגנל.
ביצענו אינספור השוואות מול הטרנספורט הכי טוב שיש.
אל תשתמשו במילה הזאת "עובדתית" בפורום.

לשאלתך,
https://forum.dbpoweramp.com/showthread.php?37706-CD-DVD-Drive-Accuracy-List-2016
יש לי מחשב מעולה ודאק לא פחות! בשבוע שעבר כשהשתמשתי בcd חיצוני ועשיתי ריפ קיבלתי תוצאה מאכזבת מול טרנספורט ולא מהמשובחים..
היי רז שאני מוריד מאתר נשמע הכי טוב, בכיף הייתי ממיר את כל הדיסקים שלי באיכות שתשתווה לטרנספורט...

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
סבבה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תודה חברים :אצבע מורמת

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
כתבתי בתשובתי שכנראה שיש נגנים מסויימים שעושים את זה,
מה שהנגן עושה בקישור יש הרבה "חירטוט" אבל אין הרבה פרטים טכניים אמיתיים...
לדעתי , אם כבר רוצים לעשות משהו אז עדיף לעשות את זה בתכנה (אני מניח שיש תוכנות) , התכנה לא חייבת לעשות את זה בזמן אמיתי, אלא רק לייצר קובץ אפילו בזמן כפול...
ואין תוכנה או מכשיר בעולם שיכול להוסיף ביטים אמיתיים מ 16 ביט ל 24 ביט, גם אינטרפולציה לא יכולה לעזור, מכיוון שכמות גדולה יותר של ביטים זה בעצם הורדת סף הרעש...
וללא קשר, לשם השוואה בלבד, הדבר דומה לניגון סרטים של FHD במסכי 4K, לעולם זה לא יהיה כמו סרט שצולם ב 4K ושלא לדבר על 8K
לכן, לעולם זה לא יהיה כמו הקלטה של המקור ב HI RES שמקליטים 24 ביט ובקצב דגימה 96 או 192 קילו.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור