בחירת פלאש אלחוטי לD5100

sun light

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
היי,
אני חושב לקנות פלאש חיצוני למצלמה ורציתי לשאול איזה פלאש מתאים לי ?
השימושים הם:
צילומי חוץ בלילה.
וצילום אלחוטי, אני מעדיף כמה שפחות כבלים יתחברו לי למצלמה.
איזה פלאש מתאים מסדרת ניקון SB ?
ואיזה אלטרנטיבות של צד ג טובות יש לי? בנתיים קראתי על הYN656EX, הוא מתאים?
והאם עדיף לקנות משדר אם אני מצלם פוטרטים ב85-105 ממ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הYN656EX הוא מוצר סיני זול - אם כי בעל ביקורות לא רעות
סדרת
SB שך ניקון טובה יותר, אבל יש הפרש גדול במחיר
יש גם פלאשים של חברת מץ מגרמניה שהם במחיר בין לבין

אין לי אישית ניסיון עם פלאשים על מצלמות ניקון - כך שאני לא יכול לענות מניסיון אישי שלי

sun light

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אין לי בעיה גם לקנות ניקון SB יד שניה.
אבל הבנתי שהSB600 חייב משדר, וה700/800/900 אפשר לסנכרן אותם עם הפלאש המובנה ושהם יעבדו בתור סלייב לא?
רציתי גם לדעת האם אפשר עם המצלמה שלי לתת שדר בלי להפעיל גם את הפלאש המובנה למשל בתמונות שאני רוצה שמקור האור היחיד יהיה רק הפלאש? ובכלל מה המרחק שאני יכול לשים את הפלאש החיצוני כדי שיקלוט את הפלאש המובנה? בגלל זה שאלתי שאולי בכלל עדיף לי משדר?

אני קצת מסבך פה עם ההפעלה מרחוק. ורציתי הסבר של איזה אופציות עומדות לרשותי.

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
סדרה 5XXX של ניקון אינה תומכת בהפעלת פלאשים מרחוק בעזרת הפלאש הפנימי (CLS - Nikon Creative Lighting system) אתה תצטרך פלאש של ניקון כמו ה SB-900, SB-800, SB-700 או SU-800 שישלטו על פלאשים אחרים של ניקון כגון: SB-900, SB-800, SB-700, SB-600

אתה תוכל להשתמש בפלאש הפנימי של המצלמה שלך ע"מ להפעיל את הסלייב האופטי בפלאש חיצוני אבל אתה לא תוכל לשלוט על הפרמטרים של הפלאש דרך המצלמה אלא לעבוד בצורה ידנית עם הפלאש החיצוני.

sun light

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
זה אומר שTTL זה לא אופציה בכלל נכון? או אופציה ממש יקרה ממה שהבנתי בחלק מהאתרים.
אז מה שנשאר זה רק לעבוד ידני נכון?
במידה ואני קונה את הפלאשים שהזכרת, נניח SB 800 או 900
מה האפשרויות שלי להפעלה מרחוק?
להפעיל אותו בתור סלייב ע"י הפלאש המובנה?
תתקן אותי אם אני טועה, זה אומר שבפריים יקלטו לי 2 פלאשים? המובנה וגם הפלאש החיצוני? או שהוא מפעיל את החיצוני לפני שמתבצעת פתיחת התריס?
ואם אני רוצה שרק הפלאש החיצוני יפעל בתור מקור אור יחיד בתמונה אני חייב לקנות משדר?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
יש פתרונות של פלאש TRIGER שמחברים אחד על המצלמה והוא משדר ב RF לאחרים שמחוברים על הפלאשים וכל ניתן לעבוד - יש פלאש TRIGER שתומכים גם ב TTL
בכל מקרה צריך לרכוש ציוד מתאים לניקון

sun light

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אוקי, קראתי באיזה דיון שבמוקדם או במאוחר אני אצטרך לקנות טריגר, כי ביום יש לפעמים בעיות לפלאש לזהות את הפלאש המובנה.
יש הצעות לטריגר מסויים שמתאים לי? גם כאלו שלא תומכים בTTL
ואם כבר אני לא הולך על TTL זה אומר שגם הSB600 יספיק לי? או לחילופין יתן לי את אותה התוצאה כמו הדגמים שרשמת? כי במילא אני אהיה חייב לעשות הכל ידני.

נערך לאחרונה ב:

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
sun light,
עשית קצת סלט :)
בשביל לעבוד עם TTL ועם CLS יש לך שתי אופציות. או שתרכוש שני פלאשים של ניקון ובכך תוכל לעבוד בצורה מלאה ב TTL וב CLS. או שתרכוש פלאש אחד של ניקון SB-900\910\700 או SB-800 יד שניה בשביל לשלוט בפלאש סיני שתומך ב TTL וב CLS של ניקון. קח בחשבון שלא ניתן לשלוט על פלאשים בעזרת הפלאשים הסינים ואתה תהיה חייב לקנות פלאש אחד של ניקון בשביל לשלוט בפרמטרים של ההבזקה של הפלאש המרוחק. בכל אופן לא תוכל לעבוד ב CLS בעזרת הפלאש הפנימי של המצלמה שלך כי היא לא תומכת בזה.
במידה ותרצה לעבוד בצורה ידנית תוכל לקנות סט של מקלט ומשדר ולחבר אותם לפלאש חיצוני ותוכל לעבוד איתו במוד ידני בלבד.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ליאור עד כמה שאני יודע יש גם מקלט משדר עם תמיכה ב TTL

sun light

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
sun light,
עשית קצת סלט :)
בשביל לעבוד עם TTL ועם CLS יש לך שתי אופציות. או שתרכוש שני פלאשים של ניקון ובכך תוכל לעבוד בצורה מלאה ב TTL וב CLS. או שתרכוש פלאש אחד של ניקון SB-900\910\700 או SB-800 יד שניה בשביל לשלוט בפלאש סיני שתומך ב TTL וב CLS של ניקון. קח בחשבון שלא ניתן לשלוט על פלאשים בעזרת הפלאשים הסינים ואתה תהיה חייב לקנות פלאש אחד של ניקון בשביל לשלוט בפרמטרים של ההבזקה של הפלאש המרוחק. בכל אופן לא תוכל לעבוד ב CLS בעזרת הפלאש הפנימי של המצלמה שלך כי היא לא תומכת בזה.
במידה ותרצה לעבוד בצורה ידנית תוכל לקנות סט של מקלט ומשדר ולחבר אותם לפלאש חיצוני ותוכל לעבוד איתו במוד ידני בלבד.
ממש תודה ! עשית לי קצת סדר בבלגאן שיש לי מחיפושים בEBAY :כל-הכבוד:
זאת אומרת CLS זה טוב לעבודה עם כמה פלאשים?
אז לא.. אני צריך בנתיים רק אחד.
יש לך המלצה על מקלט ומשדר זול שיעבוד טוב? גם עם TTL,או בלי TTL כדי לראות מה ההפרש הכספי בניהם. כי ראיתי באיביי מלא משדרים ומרוב סוגים כבר התבלבלתי, במיוחד מחברות זולות יחסית כמו YONGNUO ואתמול קראתי שגם קקטוס טובים.
ובקשר לפלאש, חשבתי לקנות את הSB800 יד שניה בתור פלאש בודד, ומקסימום אם אני ארצה להוסיף עוד פלאש(סיני או לא) הוא יוכל לשלוט עליו, או שעדיף בתור פלאש בודד לקנות קודם משהו סיני ורק בהמשך לקנות משהו טוב שישלוט עליו?

נערך לאחרונה ב:

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
ליאור עד כמה שאני יודע יש גם מקלט משדר עם תמיכה ב TTL

כרמי,
נכון יש גם משדרים ומקלטים סינים תומכי TTL אבל מכיוון שפותח השרשור שאל על CLS עניתי על CLS.
אין לי ניסיון עם הטריגרים הסינים האלה ולכן מוטב שמישהו אחר יענה לו. לי יש ניסיון עם משדרים של פוקטוויזרד תומכי TTL ועם משדרים של אלינכרום רגילים.
ליאור

sun light

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
היי, חפרתי קצת בחיפושים בימים האחרונים ,
זה נראה שטריגרים עם TTL מיוצרים יותר לקנון מאשר לניקון, כל חיפוש בEBAY מוציא תוצאות של קנון.
וגם אלה של ניקון לא רשום D5100 רק D7000 וכאלה.
http://www.ebay.com/itm/PIXEL-KING-...=Camera_Flash_Accessories&hash=item3f247d1021
גם כאלה כמו הTN622 שתומכים בקנון E-TTL כתוב שבניקון הם תומכים רק במצב ידני.
http://www.ebay.com/itm/Yongnuo-YN-...9999406?pt=Camera_Filters&hash=item1c2a5fb42e
"You can use it with Nikon camera or Nikon flash, but you just need to set up YN-622C in manual mode.
ראיתי את הסקירה הזאת
http://www.youtube.com/watch?v=rXJ3-PCbp8k
וחשבתי אולי עדיף לקנות את הפיקסל קינג עם פלאש פחות טוב מאשר טריגרים יותר זולים עם פלאש יותר יקר. כי אחרי הכל זה עניין של עלות מול תועלת.

עריכה, פה רשום שהפיקסל קינג כן מתאים לd5100 האם כל פיקסל קינג מתאים ובלינק הקודם שהבאתי פשוט שכחו לרשום? או שיש סוגים שונים?
http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=350778688739&index=0&nav=SEARCH&nid=24675631769
עריכה 2.
[IMG=http://img854.imageshack.us/img854/2396/screenshot2013042518392.png][/IMG]

[IMG=http://img407.imageshack.us/img407/5283/screenshot2013042518383.png][/IMG]

לא ראית הבדל בין ה2 האלה... אבל לפחות פה בטוח שזה תומך בD5100 נכון?
מה אתם אומרים?
מה שקצת מציק לי זה שאולי אני לא צריך את הדגם קינג כי במילא לא יהיה לי אני לא יכול להשתמש בHSS אבל לפחות יהיה לי טריגרים שיתמכו במצב TLL וכמו שזה נראה בשוק אין הרבה כאלה לניקון. וכנראה זה הכי זול ואמין שאני יכול למצוא.

נערך לאחרונה ב:

LiorDrZ

אוהב את התחום
מעורבות
60
נקודות
28
sun light,
צר לי אבל אני לא מכיר את הטריגרים של Pixel King ולא אוכל לחוות דעה עליהם.
תעשה לעצמך טובה ולפני שאתה רץ לברר באיביי תגדיר תקציב, תגדיר מה בדיוק אתה מחפש ולאיזה מטרה? האם אתה חייב CLS? TTL? HSS? אם התשובה היא כן על כל המונחים האלה, לצערי אין לך מנוס מאשר לקנות סט של פלאשים של ניקון.
אם כל מה שאתה רוצה זה לשים פלאש על חצובת תאורה ולצלם פורטרטים את זה אפשר לעשות בצורה ידנית בלי כל המונחים האלה שמבלבלים אותך.
הנה לינק לאתר שממנו תוכל ללמוד קצת על תאורה מעשית
http://thetomer.blogspot.co.il/

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור