בחירת מצלמת DSLR חדשה מהווה בעיה קשה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
צילמתי על הסוני DSLR A700 וחשתי כי מדובר במצלמה מעולה. היתרון שלה היא שיש לה פלאש אלחוטי מה שמאוד מקל בצילומים כאשר איננו רוצים את הפלאש על המצלמה. לא צריך כבלים ולא צריך סלייב. ממש נוח ופרקטי.

היא מצליחה לצלם גם בתנאי אור קשים בלי בעיה, הפוקוס שלה מהיר במיוחד, יש לה מייצב בבודי ללא קשר לעדשה שמתפקד לא רע בכלל אפשרות לצפיה וצילום חי דרך המסך וזה קיים כבר בדגמי הכניסה של סוני {A300/ A350} ועוד שלל יתרונות.

מה הבעיה? ישנה גם את פנסוניק שמציעה מפרט דומה כבר בדגמי הכניסה ועדיין השליטה של קנון, ניקון ופוג'י בשוק פשוט מקשה מאוד על רוכשים חדשים להחליט.

הכי פשוט הוא לחפש עדשה לסוני. ניכנסים ליד 2 או ללוחות בפורומים העוסקים בצילום וזה הכל. פשוט להכנס - לא פשוט למצוא.

המכשול הקשה ביותר שיצרניות כמו סוני, פנסוניק יצטרכו לעבור הוא מלאי עדשות לצלם המתחיל.

סתם מחשבות אישיות שהייתי מוכרח לעורר כאן.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אכן, יש להסתכל על הפלטפורמה השלמה, ולא רק על הבסיס שהינו גוף המצלמה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
וזו בדיוק הבעיה. התמונה השלמה מראה כי מבחר העדשות {במיוחד משומשות} דל מידי עבור סוני ופנסוניק.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
פנסוניק השיקו רק בשנה האחרונה מצלמה שדורשת עדשות (בפורמט 4/3).

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
לא כל כך הבנתי מה אתה מנסה לומר נמר, אבל אם כבר הזכרת את סוני, אז הנה הם משיקים מצלמת FF ב 2000$,
במקום ה 2700$ של קנון.
מה חסר לה? מגוון עדשות כמו לקנון/ניקון, כמו שציינת, וווידאו.
משום מה סוני מתעלמים מהאופנה העכשווית.
עדיין, מדובר בשחקן חשוב ובמצלמות ממש טובות.
http://www.dpreview.com/news/0908/09082705sonya850.asp

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה שאני מנסה להגיד הוא שסוני היו מעט מאחור ורק בתקופה האחרונה התחילו להשקיע בתחרות מול ניקון וקנון. פנסוניק לעומת זאת נכנסה למגרש שיהיה מאוד קשה לשחק בו.

אגב.
המחיר של הסוני FF הוא 3000 דולר עם עדשה נורמלית.

איתי. שמת לב לעדשה הלבנה שלהם?:)

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
סוני הולכים לתפוס מקום טוב . רק שבארץ היבואן לא סופר את המצלמות שלהם , ולכן אתה רואה את זה . מי שרוצה סוני חייב לרכוש את זה בחו"ל . אני חייב לומר שבתור משתמש קנון עם עדשות פשוטות , הסוני הזו גורמת לי לחשוב על סוני בתור תחליף .
נראה מה קנון תוציא עד שאני אוכל להסתובב בחופשיות , ואז נראה על מה נוציא את הכסף (לא יודע אם זה יהיה צילום או אודיו או תחביב אחר שיש לי (lol)) , ואם המצלמה החדשה של קנון לא תהיה תחליף אולי אני אעבור לסוני . אני לא ממש חושב שיש תחליף לFF עם מספר פיקסלים כזה , ועם עדשות CZ זה אמור להיות מעולה מאוד ובמחיר תחרותי

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יש תחליף ל-FF בהחלט. התחליף הוא לא FF.

נתחיל מכך שקנון החליטו להוציא את ה-1D MK4 והחליטו להשאיר אותה כלא FF. הסיבה היא שרוב צלמי הטבע מעדיפים מצלמה שעדשת 400MM הופכת ל-520MM דווקה בזכות זה שהיא אינה FF. כך הם מצליחים להשיג עוד אורך מוקד בחינם. איכות הצילום ב-1D או ב-D2 של ניקון היא מעולה.

הסיבה השניה היא מהירות.
מצלמות שאינן FF מהירות יותר מכל מצלמת FF ולכן FPS הוא פרמטר חשוב אצל צלמי טבע וספורט. ה-1D MK3 מצלמת 10 תמונות בשניה לעומת ה-1DS MK3 שמצלמת 5 תמונות בשניה למרות שני המעבדים המצויים בה. הבעיה השניה היא שכאשר מצלמים תמונות ברצף לוקח לה כמה שניות להעלות את התמונה על המסך ועד אז אתה מחכה כמו ילד טוב. צלמי טבע וצלמי ספורט יעדיפו לא להחמיץ רגעים חשובים בגלל שהמצלמה עסוקה עדיין בעיבוד.

בנוסף. תמונות הטבע שנחשפו בשנים האחורונות על ידי צלמי טבע מקצועיים הם ללא ספק מרשימות. כולן כמעט צולמו על ידי מצלמות שאינן FF.

צלמי אירועים.
כאשר ישנה סיטואציה מעניינת באירוע צלם האירועים מצלם עוד בזמן שהוא מרים את המצלמה לעין. הסיבה היא לא לפספס את הרגע אפילו אם הקומפוזיציה לא תהיה משהו משהו. ולכן איטיות שב-FF מקשה עליהם את הבחירה.

לאחרונה ניקון הוציאו את המצלמה המקצועית FF שלהם עם ביצועים מרשימים במיוחד. 8 FPS {תמונות בשניה} אך זמן הרענון לתמונות הבאות לוקח כמה שניות {אולי 3} מה שעוד פעם מציק לא מעט.

אז נכון FF זה ה"נכון" אך ישנן חסרונות שרק כאשר יפתרו אותן נגיד שאין תחליף. כיום. יש תחליף בהחלט ולמטרות מסויימות הוא עדיף חד משמעית על FF.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
FF זה לא פתרון לכלום, זה סתם ה form factor הקודם של הפילם.
זה שהצלמים התגעגעו לזה, דחף את היצרנים לשם בלית ברירה.
בכל פורמט אפשר לקבל טלה-פוטו ארוכה או רחבת זוית.
זה רק עניין של תיכנון.
נמר, הניקון D3X עושה CROP כדי לצלם בקצב מהיר, ואז היא למעשה מצלמת CROP עם ה"יתרון" של אורך מוקד גבוה יותר.
הקנון 1 סימן 4 עדיין לא הוכרזה ולא יודעים עם היא תהיה קרופ (1.3) או FF עם קרופ, כמו ניקון.
החלוקה לשני מודלים היא סירבול מיותר בעיני.
בעיני היתרון הגדול של מצלמות הקרופ הוא האפשרות לעדשות קטנות וקלות יותר.
אבל זה לא ממש תפס, ורוב העדשות האיכותיות הן עדיין לפורמט FF, ולכן, יחד עם איכות התמונה המתקבלת מצ'יפ גדול,
יהיה כנראה מעבר ל FF בסופו של יום.
קצב אש זה עניין של מהירות ה CPU, לכן זה פתיר.
סוני משום מה מוותרים על וידאו, בעיני זו טעות היום.
הניקון D700X עלולה להיות מכת מוות לקנון 5D2, עם יהיה לה 25/24FPS, ועם מערכת ה AF המעולה שלה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
גם אני חושב שוידאו זה כבר MUST היום.
והגיע הזמן שניקון יטמיעו וידאו 1080P ולא רק 720P ויעברו לפורמט קבצים נורמלי.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נמר , אני לא ממש מסכים אתך וגם לא עם איתי , לשבב יותר גדול יש יתרונות הקשורים ליכולת לאסוף יותר אור , שאותו אתה יכול לנצל לתוספת פיקסלים או לתוספת טווח דינמי . לצלמי סטילס שני הדברים האלו חשובים . ולצלמי חתונות הטווח הדינמי גם חשוב . כך שקרופ הוא יותר לצלמי טבע וספורט . לשאר הצילומים יש יתרון מובנה לשבב יותר גדול או אם אתה רוצה לנדל"ן יותר גדול בפילם

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
מסכים וידוע ג'וקר. ברור שיש לו יתרונות.
רק מה שציינתי זה ש FF זה מושג מתקופה אחרת, ואין לו משמעות, רק סמנטית.
כרגע זה פשוט צ'יפ יותר גדול מ"קרופ", ואיתו יש יתרונות.
35 מ"מ (36X24) זו מידה של "סרט גמיש" שהומצא ע"י קודק בסוף המאה ה 19, והיו עוד הרבה מידות פורמטים,
שהפך פופולרי ונהיה סטנדרט בעולם הפילם/קולנוע.
מחר לייקה מוציאים פורמט חדש, גדול מ "FF", וכו'.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
נקודת יחוס, זה הכל.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור