בחירת מצלמה

איילת ד

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,

אני מעונינת לרכוש מצלמה נורמלית בפעם הראשונה.. השימוש בעיקר צילומי ילדים בבית ובטיולים וחשוב לי גם צילומי וידאו.

1. חשבתי על הקנון 800d כי יש לה בלוטות' האם היא עדיפה על ה 80d? והאם זו המצלמה היחידה עם הבלוטות'? (הבנתי שה WIFI במצלמות מסורבל מדי..)..
יש עוד מצלמות איכותיות עם בלוטות'?

2. אשמח לדעת מה ההבדל בין מצלמת רפלקס למצלמה ללא מראה..

3. ראיתי שהמלצת על פוג'י xt100 ועל xt20
על איזו מצלמה אתה ממליץ יותר? האם יש להן בלוטות'?
לגבי העדשה שהמלצת 15-45 כתבת שאין יכולת לעומק שדה רדוד אז איזו עדשה כן מספקת יכולת זו וגם אוטופוקוס בוידאו?
האם יש להן צג מפרקי? האם מצלמים דרך העינית או מהצג?

4. האם לכל המלצות הללו יש יכולת השהייה (לצילום עצמי)..

לסיכום, אם אני מעוניינת בתמונות איכותיות עם עומק שדה רדוד וגם וידאו לא רע מה עדיף 1. 800d עם סיגמא 17-50
2. 800d עם 18-135
3. פוג'י xt20/ xt100 עם איזו עדשה שתספק צמצם גדול ואוטופוקוס?

תודה רבה, איילת

איילת ד

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
בנוסף, ראיתי שהמלצת לאחד החברים איזושהי מצלמה עם עדשה ב 4000 ש"ח והוספת קישור ואינני מוצאת את זה.. אשמח למידע נוסף..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמת קנון 800D היא מצלמה חביבה עם יכולת פוקוס בוידאו, אבל כדי לקבל זאת בצורה טובה צריך עדשה עם מנגנון פוקוס מתאים מסוג STM או NANO המתקדם יותר - עדשות ללא מערכת פוקוס זאת יעשו פוקוס לא נעים לעיין של קפיצות בוידאו, כך שעדשת סיגמא 17-50 לא תתאים לנושא. ואז יש את האפשרות לרכוש מצלמה זו רק עם עדשת 18-135 STM או NANO ולא לקבל עדשה עם צמצם גדול, אבל עדיין עם טווח זום יחסית יפה. אני אישית לא מת על מצלמות קנון היות והן מספקות איכות תמונה פחות טובה מהמתחרים גם בסטלייס וגם בוידאו.

בנושא ב BT או ה WIFI - אני מבין את הרצון להעביר תמונות מהר לטלפון דרך ממשק פשוט וקל, אבל חשוב לציין שמצלמות ובדרך כלל ממשקים אלו מעברים תמונות או באיכות נמוכה מעל ממשקים אלו או שיקח זמן להעביר קבצים גדולים לטלפון.
רוב המצלמות החדשות היום תמוכות ב BT אז, קנון 800D כן, פוג'י X-T100 כן, אבל X-T20 לא.

לכל המצלמות היום יש יכולת לצילום בהשאייה, אבל כדי לעשות צילום עצמי, יש צורך לרכוש גם חצובה.

את כבר בטח מבינה שאין מצלמה מושלמת- אחת לא תומכת ב BT השנייה לא מתאימה טוב לוידאו ובכלל לקבל מצלמות עם יכולת לחבר לה עדשה בעלת צמצם גדול לקבלת עומק שדה רדוד זה בכלל לא פשוט ובדרך כלל לא זול.

בגדול מצלמות מחולקות לכמה סוגים שונים:
מצלמות DSLR גדולות יותר כבדות יותר ובעלות עדשות גדולות יותר, בעלות עינית אופטית ומראה שמעלה את האור מהעדשה. במצלמות אלו הצילום הוא דרך העניית וצילום דרך המסך בדרך כלל איטי ילא נוח.

מצלמות ללא מראה - הן ללא עניית אופטית ולכן ללא מראה שמעלה את האור, ולחלקן יש עינית אלקטרונית, הן קטנות יותר וקלות יותר ממצלמות DSLR וגם בהן ניתן להחליף עדשות. במצלמות אלו ניתן לצלם דרך המסך והן טובות יותר לוידאו ובדרך כלל יש להןמערכת פוקוס מודרנית יותר ומתקדמת יותר.

מצלמות קומפקטיות הן מצלמות ללא יכולת להחליף עדשה יש פשוטות כאלו ויש מתקדמות לחלקן יש חיישן כמו של מצלמות DSLR לדוגמא יש מצלמת קנון G1X III שיש לה חיישן זהה לזה שיש ב 800D עם עדשה לא רעה ויכולת לעומק שדה רדוד, רק בטווח הרחב של העדשה, יש לה BLUETOOTH מסך מפרקי מלא וידאו טוב, אבל היא לא זולה.

https://www.erlich.co.il/items/1917697

האם זו אופציה אפשרית?

אני לא מספק את הקישור לדיל של פוג'י X-T20 היות ואין לה BT, אבל אפשר לרכוש את ה X-T100 ללא עדשה גוף בלבד להוסיף לה לעדשת 18-55 F2.8-4 שמספקת עומק שדה רדוד שוב רק בתחום הרחב שלה
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=991974

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=850082

כדיל זה דיל פחות טוב מזה של X-T20 שהיא מצלמה יותר טובה אבל אין לה BT

איילת ד

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה על המענה המקיף..
1. מה זה אומר "עומק שדה רדוד רק בתחום הרחב שלה"? איך זה משפיע בפועל?
2. האם יש מקומות שבהן אוכל לחוש את המצלמות ממש ולצלם בעצמי כדי לראות לאיזה סוג מצלמה אני מתחברת יותר..?

3. בין G1X III ל פוג'י xt20.. על איזו אתה ממליץ מבחינת איכות תמונה טובה יותר, נוחות שימוש/ ממשק ויכולת וידאו?
כמה נקודות מיקוד יש לכל אחת מהן וכיצד זה משפיע בפועל?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מה חשוב לך נקודות המיקוד - ברצינות אשמח לדעת?
האם יותר נקודות מיקוד זה יותר טוב - התשובה הקצרה היא לא, זה לא מה שחשוב היות הן עובדות שונה בכל מצלמה, התשובה הארוכה שצריך לבדוק איך הנקודות האלו עובדות ואיך זה מתאים לצורת הצילום שלך, אבל אנח כאן מתחיל להיכנס לרמה יותר מעמיקה של נושא הפוקוס.

עומק שדה זה היכולת לקבל פוקוס על אזור קטן וששאר האזרים לא יהיו בפוקוס יכולת זו מושפעת מהמרחק של האוביקט, מגדול החיישן וגדול הצמצם בעדשה ששבה יש צמצם גדול רק בזוית הרחבה שלה (כלומר רואים יותר תמונה ויש פחות הגדלה), נוכל לקבל עומק שדה רדוד רק אז וככול שנעשה יותר זום כך היכולת לקבל עומק שדה תיהיה קטנה יותר.

עדשת פוג'י 18-55 בעלת צמצם גדול F2.8 בזווית הרחבה שלה ובאזור ה 55 יש לה רק F4 שזה פחות טוב ואז יהיה עומק שדה פחות בכאשר נעשה זום - המצב עם הקנון G1X הוא עוד פחות טוב מכך.

להסיר ספק מערכת הפוקוס של ה X-T20, איכות התמונה, והיכולת לעומק שדה רדוד עם עדשת 18-55 F2.8-4 (עם עדשת קיט הכול יהיה שונה), תיהיה טובה יותר מזו של ה G1X, אבל ל X-20 היא ללא BULETOOTH

איילת ד

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה, נראה לי שאעדיף איכות טובה מאשר BT..
לגבי השאלה האם יש חנויות בהן אוכל לבדוק בעצמי מצלמות.. לחוש ולצלם..כדי לדעת מה באמת מתאים לי?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
גם לדעתי האיכות חשובה יותר מ BT.
מצד שני יכול להיות שאם אוטופוקוס בוידאו קצת פחות חשוב יכול להיות שקנון 800d עם עדשת סיגמא 17-50 יכולה לספק - נכון איכות התמונה קצת פחות טובה מצד שני יש עומק שדה רדוד בכל הטווח, נכון שאוטופוקוס בוידאו קצת פחות טוב עם העדשה הזו והמצלמה קצת גדולה וכבדה, אבל יש לה BT.

אני לא מכיר מקומות שניתן לבדוק את המצלמות יותר מאשר להחזיק ביד ובדרך כלל אין את כל המצלמות בכל חנות.
יש בניו יורק חנות כזו, אבל לא מכיר בארץ

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור