בחירת מצלמה ועדשות

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שאתה אומר שולטת, אתה מתכוון נמכרת יותר, אתה יש יותר צלמים עם קנון - אבל טכנוליגית הן רמה אחת אחורה
התכוונתי באמת למוכרת יותר. גם מספר העדשות של קנון בעולם גדול בהרבה ממספר העדשות של כל יצרן אחר.

אריה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נכון שקנון היא הנמכרת ביותר, אבל זה לא אומר כלום.

מגוון עדשות זו נקודה מעניינת - לסוני יש מגוון עדשות פחות גדול והן גם לא זולות, אבל הן מעולות וצלם מקצועי יכול למצוא את העדשה שמתאימה לו.
לניקון זה מגוון עדשות גדול מאוד, אני לא בטוח שפחות גדול מזה של קנון, בכל מקרה, בטוח שאין חסור בעדשות של ניקון. כאשר גם לקנון וגם לניקון יש מגוון עדשות מיצרניות צד ג ואני אישית משתמש גם בעדשות של יצרן צד ג ומאוד מרוצה.

כעת שניקון וגם קנון יוצאות עם מצלמות ללא מראה FF נראה איזה מגוון עדשות יהיה להן למצלמות אלו

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כרמי, התייחסתי למספר העדשות, לא יודע לגבי מגוון.

אריה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בתחום הצילום המקצועי, למיטב ידיעתי, קנון שולטת בסדרי גודל יותר מניקיון.

אריה

זה מותג אכן מוביל בצפון אמריקה. אז מזדה 3 או יונדאי רכבים מובילים בארץ. מה זה אומר? רכב טוב, זול לתחזוקה, שיווק מוצלח. סחירות.

גם קנון. ראית כמה ציוד ספייר קנון מביאה לאירועי ספורט?
אתה לא רוצה להתקע כאשר לייקה שלך נוסעת לשבועיים למעבדה.

1I1A0698-800x533.jpg

תמונות מצורפות

• 1I1A0698-800x533.jpg
    1I1A0698-800x533.jpg
    KB 196.1 · צפיות: 279

Naomi

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה רבה לך כרמי, אין מילים על הסבלנות והתשובות המפורטות עזרת לי המון.

בעלי מתעקש על הסוני a7 iii אז כנראה שאלך על זה, עם עדשת f2.8 24-70

שוב תודה!!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
סט מעולה ללא ספק

Naomi

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שוב שלום וסליחה על חוסר ההחלטיות.

אז הגיע הרגע והיום אני מתכננת לקנות את המצלמה אבל עדין לא שלמה לגבי ההחלטה על סוני.

את הלימודים שלי אני מתכננת להתחיל עם צלמת מקצועית שמעבירה גם קורסים פרטנים (שדרך אגב, אשמח לשמוע על עוד צלמות המעבירות קורסים יסודיים ומקיפים ׳אחד כל אחד׳ כי מי שמצאתי היא באמת מעולה, אבל מאוד יקרה)

לגבי המצלמה, בהתייעצות עם המורה-צלמת, היא לגמרי היתה בכיוון של קנון, מפני שטוענת שאין מבחר עדשות מגוון ולדוגמא עדשת 135 אין, שבשבילה לדוגמא היא הכרחית.
בנוסף, היא לא רואה מה היתרון במצלמות ללא מראה.

אני ממש אובדת עצות.

מצד אחד, ההגיון אומר קנון, מכיוון שהמון משתמשים בקנון ומרוצים, מגוון העדשות רחב, והמחירים יותר סבירים, ככה שהסיכויים שיהיו לי כמות עדשות מגוונת יותר, בקנון גבוהים.
מה גם, שהיא קלה יותר לתפעול, וכמות האנשים שמשתמשים בה (לפחות בארץ) גדול יותר, ולכן אם אצטרך עזרה טכנית, יהיה לי מענה זמין יותר.

מצד שני, להבנתי, סוני מתקדמת מבחינת טכנולוגיה כמה צעדים קדימה ולכן אם גם ככה לא התנסתי כמעט בעבר עם חברה מסויימת אולי כדאי להתחיל כבר עם סוני בשביל העתיד.
לגבי העדשות, הן מאוד יקרות ובאמת זה קצת מבאס, ובנוסף, ענין המבחר הדל יחסית שסוני מציעה בעדשות.
לגבי עדשות קנון עם מתאם, לאחר התיעצות בחנות ״קאמרה מיה) הבנתי שזה מוריד מאיכות התמונה, ככה שהאופציה של להתחיל עם קנון ולקנות עדשות ע״מ להתקדם לסוני, ירדה מהפרק.

בעלי בגישה של ללכת מהתחלה על ההכי טוב בלי להתפשר, ולכן מתעקש על הסוני. אך השאלה שלי, האם ללכת על הסוני זה באמת ״הכי טוב״ או האם הגישה הזו בכלל נכונה? או שחבל על הכסף.. וכדאי להתחיל ״בקטן״ (מציינת שצילום זה לגמרי הכיוון)
בנוסף, רוצה להשאיר אופציה גם לצילומי אירועים (קטנים כנראה) כך שהבנתי שסוני מתאימה יותר לתנאים.

בקיצור, ממש אובדת עצות ואשמח לשמוע את דעתכם, ואפילו לבחור את בחירתי.

תודה רבה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לסוני באמת אין את מבחר העדשות שיש לקנון, אבל יש להם מבחר עדשות מספק בהחלט - רובן עדשות מעולות, לא זולות כלל, אבל מעולות
בבקשה עדשת סוני 135 ממ
https://www.bhphotovideo.com/c/product/463924-REG/Sony_SAL135F18Z_SAL_135F18Z_135mm_f_1_8_Carl.html

דרך אגב ניתן לחבר עדשת קנון 135 ממ עם מתאם וזה גם יצא יותר זול מעדשת סוני וגם יספק איכות תמונה נהדרת.

יש הרבה שיטות צילום ויש צלמים שמצלמים הרבה זמן עם ציוד מסוים ובדרך מסוימת וזה עובד להם טוב, זה לא אומר שהם צלמים טובים או לא, אבל לא מתמיד הם מכירים את השוק ואת הציוד החדש (אני מכיר מספר צלמים מאוד מוכשרים שנאמנים לציוד מסוים ולא מוכנים לשמוע על ציוד אחר).
אני גם לא לא מכיר את הצלמת שאת לומדדת אצלה, אבל אני רוצה לציין שכמו באומנות וגם במקצועות אחרים - יש מספר דרכים לעשות צילומים מסוימיים, ואם את מתחברת לצילום שלה, אז נהדר.
יותר מכך אם הכיוון שלה נראה לך ואת חושבת ללמוד ממנה יכול להיות שלרכוש ציוד כמו שיש לה יספק לך יתרון.

אישית אני חושב שמצלמות קנון מאוד נוחות לשימוש אולי מהטובות שיש בנושא זה, אבל הן פחות טובות מהמתחרות שלהן ביכולות הצילום (עם חיישנים פחות טובים מהמתחרים), אבל זו נקודה שלא ממש מפריע לרוב האנשים לרכוש מצלמות קנון.

לדעתי אם כבר DSLR ניקון מספקת איכות תמונה טובה יותר מזה של קנון באותו טווח מחיר ולניקון יש מבחר עדשות גדול ממש כמו של קנון.

מעבר לכך חברת ניקון הולכת להוציא ב 23 לחודש מצלמה ללא מראה ברמה גבוהה שתתחרה סוני A7 - יש לכך סיבה ואם את יכולה להמתין קצת אז אולי כדי גם לבדוק אותה (צפי לזמניות כמה חודשים).

אני באמת לא יכול החליט עבורך איזו מצלמה לרכוש, אבל אני יכול להגיד שמצלמת FF מבית סוני, קנון או ניקון הן לא בחירה גרוע, ההפך כל אחת מהן היא בחירה טובה עם יתרונות וחסרונות

Naomi

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה רבה עזרת לי המון.
קניתי sony A7 iii
עם עדשת 24-70

דרך אגב, עדשת 135 לסוני תגיע לארץ בחודש הבא. היא של סיגמא ובחנות אמרו שהיא מעולה.

שוב תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדשי יופי של סט
ובאמת רוב עדשות הפריים של סיגמא מעולות.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור