בחירת מצלמה ועדשות

Naomi

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שבוע טוב,
אני נמצאת בתחילת דרכי בתחום הצילום.
בכוונתי להיות צלמת משפחה וילדים לצילומי חוץ ופנים- סטודיו.
אשמח לקבל הכוונה לקניית מצלמה ועדשות שיתאימו לצרכי.
אני מחפשת משהו טוב, אך במחיר סביר יחסית (תקציב גמיש).
מה שחשוב לי בעיקר שאיכות התמונה תהיה ברמה גבוהה גם אחרי פיתוח.
בגדול המליצו לי על sony a6000/6300 או canon 80d.
קצת התבלבלתי מכל הנתונים,
מצד אחד הסוני מפתה בגלל האיכות והענין שהיא ללא מראה, אך החיסרון שאין מבחר גדול לעדשות, וכן העדשות זום יקרות יחסית.
מצד שני, הקנון, שמבחר העדשות גדול והמחירים סבירים יחסית.
בנוסף, בענין העדשות הבנתי שיש עם זום וללא זום. מה למעשה ההבדל? האם יש יתרון או חיסרון כלשהו? (מלבד נוחות הזום כמובן)

אשמח לשמוע האם ישנה המלצה נוספת.

תודה רבה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בחירת מצלמה זה נושא חשוב בעיקר שחושבים להקדם בצורה מיקצועית בנושא, אבל אני רוצה לציין נקודה חשובה גוף מצלמה מעולה יחד עם עדשה זה לא מספיק להוציא תמונות טובות צריך גם ידע בתחום וכדי לחשוב על קורס בנושא.

יותר מכך עבור צילום (בעיקר בסטדיו) יהיה צורך גם בתאורה שזה גם תקציב, ובטח במחשב לעיבוד לאחר הצילום, אחרי הכל בצילום מקצועי אי אשפר לקחת רק תמונות שהמצלמה הוציאה ללא עיבוד לאחר מכן במחשב ולא דיברתי על נושא שמירת התמונות. כן, נכון לא צריך לרכוש הכל ביום הראשון, אבל צריך לחשוב על הנושא.

כעת בקשר לגוף המצלמה באמת לסוג צילום שלך מצלמת DSLR נראה הפתרון הנכון, נכון מצלמות ללא מראה הן העתיד, אבל מגוון המצלמות ללא מראה עם חיישן גדול הוא קטן רק פוג'י וסוני. לא כל אחד מתחבר למצלמות של חברת פוג'י עם תפעול בקריצה למצלמות של פעם, מצד שני המצלמות של סוני קטנות ומרגישות כמו מצלמות קומקטיות ולא ממש נוחות לשימוש מתקדם. יש יוצא מן הכלל והן מצלמות סוני מסדרת A7 עם חיישן עוד יותר גדול מסוג FULL FRAME שהן כבר סיפור אחר, אבל גם תקציב אחר, כולל עדשות יקרות יותר.

גם פוג'י וגם סוני מביאות יופי של תמונה, וכמו שכתבת מגוון העדשות שלהן לא גדול, אבל ניתן למצוא את העדשות הנדרשות, וכאמור הן לא ממש זולות.

היות וכבר הזכרתי זאת אחת הנקודות החשובות ברכישת מצלמה זה גדול החיישן וגדול יותר זה טוב יותר, אבל גם יקר יותר ומצריך עדשות טובות יותר, השאלה היא מה התקציב שלך למצלמה ועדשה - יכול להיות שנוכל למצוא לך מצלמת FULL FRAME?

בהקשר של העדשות - רק לאחר שבוחרים גוף ניתן להתאים לו עדשות, עדשות זום כמו שניתן להבין יש להן טווח זום שניתן לצלם בהגדלה במסגרת הטווח, זה נוח וחוסך שימוש במספר עדשות, אבל עדשות זום טובות לא זולות ובדרך כלל פחות טובות אופטית מעדשות פריים (עדשות ללא זום כלל)
קצת מידע על העדשות ניתן למצוא כאן http://www.dtown.co.il/articles/3167.html

כעת לפני שאני ממשיך תקציב זו נקודה חשובה שצריך לקחת בחשבון, תקציב לגוף מצלמה ועדשה אחת לפחות - בשלב ראשון.

Naomi

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה על תשובתך המהירה.
ראשית, כמובן שבכוונתי ללמוד את התחום באופן מקצועי וכן גם עריכה.
אך חשבתי שכדאי כבר להצטייד במצלמה ע״מ שאוכל ללמוד פיזית עם המלצה שבה גם אעסוק.
לגבי תקציב, אין לי כל כך מושג של מחירים ביחס למצלמות התאימות לצורך שלי, ככה שהתקציב לא ברור לי כל כך.
חשבתי על אזור ה6000₪ כולל עדשה (מחיר הגיוני?) וכמובן שאני מעדיפה להשאר בו, אך כמו שאמרתי, לא מחייב.. התקציב הוא די גמיש מכיוון שאני מחפשת משהו שיתאים לצורך וש׳יעשה את העבודה׳ בצורה אכותית.
מכיוון שאני מתחילה,
אוכל למצוא במחיר הזה משהו שנחשב טוב?
או אולי אתה ממליץ כבר להתחיל עם דגם יקר וטוב יותר?

מחשב יש לי ׳מאק׳, ותקציב לסטודיו עם תאורה וכו׳ זה תקציב בנפרד.
תודה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
סכום כסף יפה וזה מכניס אותי לדילמה מצד אחד חיישן גדול יותר מספק איכות תמונה טובה יותר וניתן בכ 6500 ש"ח
לרכוש מצלמת קנון 6D עם חיישן FULL FRAME (FF) זה גדול יותר מהחיישן שיש במצלמות 80D, סוני A6000/A6300 שזה טוב ומוצלח, ה 6D זה דגם שהוחלף ב 6D II, בגלל כל הוא כעת במחיר שפוי ותמורה נהדרת לכסף, למצלמה חיישן מוצלח (גדול כבר אמרתי :) ), מערכת פוקוס בסיסית, אבל נקודות פוקוס מרכזית מוצלחת וטובה מאוד, לסוג צילומים שלך זה לא צריך להפריע שאין מערכת פוקוס מתקדמת.

בבקשה קצת יותר מידע על המצלמה
http://www.dtown.co.il/articles/2729.html

ניתן לרכוש את המצלמה עם עדשת קיט 24-105 STM בכ 6500 ש"ח
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=839282

הנקודה שהעדשה היא טובה, אבל לא יותר מכך ועדשה טובה יותר תעלה יותר לדוגמא עדשת קנון 24-105 F4 תעלה 3500 ש"ח
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=933736

או לרכוש עדשת טמרון 24-70 עבור קנון המעולה בכ 4000 ש"ח
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=821974

שזה מקפיץ את מחיר המצלמה (גוף בלבד עולה כ 4200 ש"ח)

האם הכיוון הזה נראה לך?

כמובן שניתן להוריד עליות ולרכוש מצלמה ובטח עדשה ביד שנייה ולהוריד עליות - האם זה אופציה?

אני לא מציאה כעת מצלמות של ניקון, היות ועם עדשת של קנון יש אפשרות לעבור למצלמות FF של סוני בעתיד (עם מתאם עם עדשות ניקון ומתאם זה עובד פחות טוב - מצד שני ניקון הולכת להציא מצלמה ללא מראה FF בחדשים הקרובים, ויהיה מעניין, אם את לא ממהרת)

מצד שני כאשר רוכשים מצלמה עם חיישן קצת יותר קטן (כמו 80D, סוני A6000/A6300) צריך עדשה עם צמצמים יותר פתוחים ויכול להיות גם עם עדשות שלא יתאימו ל FF בעתיד שתחשבי על שדרוג.

Naomi

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שוב תודה על התשובה המפורטת והמהירה,
הצלחת לעשות לי קצת סדר.

ראשית, שאלת לענין יד שניה, למען האמת אני מפחדת ליפול, זה קצת סיכון לא? שחיקה/ שריטות וכד
או אולי הסיכון הוא רק בגוף ולא בעדשות? או הפוך?
אשמח לדעת את דעתך בנושא.
אולי כדאי לקנות גוף מצלמה חדש ועדשות יד שניה?

שנית, קראתי באחד החוות דעת שמצלמת canon6d
מצויינת לסטודיו אך פחות מומלצת לצילומי חוץ מכיוון שהמסך לא מפרקי ולכן מאוד קשה לראות בו, וכן שאין פלש מובנה.
האם זה דבר שכל כך מפריע?

אז אני מבינה שיש לי כמה אופציות, ארשום אותן מסודר ואשמח לשמוע את דעתך.

1. מצלמת canon 80d או סוני 6000/6300 ולהשקיע בעדשות טובות ויקרות יותר.

2. מצלמת canon 6d עם עדשת הקיט שהצעת.

3מצלמת canon 6d עם עדשות טובות יותר אך מיד שניה.

תודה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מבין לחלוטין את החשש שלך ליד שנייה בעיקר שעדיין התחום חדש לך - אין לי תשובה מוצלחת להגיד לך, למצלמות שי מנגנון צילום ואלקטרוניקה שיכולים להתקלקל, כך ששנהוג להגיד שעדשות הן בדרך כלל אמינות יותר, אבל יש גם להם מנגנון פוקוס, לחלקן מגנון מייצב וכן נגנון הצמם נמצא בעדשה - כך שפרט לשבר ושריטות יש שם גם מכניקה ואלקטרוניה שיכולים להתקלקל. כן, אני יודע זה לא מרגיע אותך יותר :)

אפשר לעשות בדיקה של הציוד במעבדה (בעלות כספית) לפני רכישה, ועדיין רוב הציוד שאני רכשתי היה חדש.

בהקשר של 6D היא נחשבת מצלמת סטודיו מוצלחת בגלל איכות תמונה נהדרת שמקבלים בתמורה למחיר, היא לא נחשבת מצלמה טובה לצילום בחוץ בגלל מערכת פוקוס לא מדהימה, אבל לסוג צילום שלך שהאוביקטים לא רצים או זזים מהר, זה לא צריך כלל להשפיע - והיא תתאים גם לכך.

בהקשר של מבזק (פלאש) ממש לא מתחשבים בזה שיש על המצלמה הוא לא מספק תומנות טובות, ניתן לרכוש פלאש מוצלח בכמה מאות שקלים שהוא יעשה עבודה הרבה הרבה יותר טובה, כלך שגם כאן אני לא רואה חיסרון בנושא.

בצילום סטיילס הצילום הוא דרך העניית ולא דרך המסך - יש אפשרות לצלם דרך המסך גם בחוץ וגם בסטודיו, אבל הפוקוס יהיה איטי יותר (כאן ל 80D יש יתרון, אבל איכות תמונה לא באותה רמה). גם כאן אני לא רואה חיסרון.

עדשות טובות הן יקרות עבור כל מצלמה ול 80D יש יתרון שהמצלמה עצמה זולה יותר, ובכלל אפשר לרכוש דגם זול יותר כמו 77D שעבורך יספק אותן יכולות כמו ה 80D, וכאמור זול יותר. בעתיד לעבור למצלמה FF שיהיה את הכסף ואז להקפיד היום לרכוש עדשות שיתאמו גם ל FF בעתיד.

נחזור לרשימה שלך A6000 או A6300 מצלמה עם איכות תמונה טובה ועם עדשת סוני 18-105 F4זה פתרון טוב, אבל העדשה לא תתאים ל FF אם תחשבי להתקדם לסדרה A7 בעתיד וכדי לחשוב על כך.

קנון 77D (כאמור עדיפה לך על ה 80D - זולה יותר ואתה איכות תמונה, ההפרש ביכולות לא משנה עבורך) ואז לרכוש עדשה כמו טמרון 24-70 F2.8 עבור קנון או עדשת קנון 24-105 F4 ככול שה F קטן יותר זה מאפשר צמצם גדול יותר וטוב יותר עבורך - בכל מקרה אלו עדשות שיתאימו לך גם למצלמת FF בעתיד ומצלמה תהפוך להיות מצלמת גיבוי.

כאמור המצלמה הטובה ביותר בשימה כעת היא 6D, אבל היא גורמת לך את התקציב לעדשה ואז יהיה צורך להתפשר על עדשה טובה כמו קנון 24-105 STM IS EF שהיא כאמור עדשה טובה ואת מקבלת סט נהדר להתחלה

Naomi

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שוב תודה לך על תשובה מפורטת ומכוונת.

כרגע מתלבטת בין ה77d ולהשקיע בעדשה טובה ואפילו שתי עדשות.
או ללכת על 6d עם עדשה ״פושרת״.

חשוב לי שגם הצילומי חוץ יהיו ברמה גבוהה ולא רק הסטודיו.

אשמח לשמוע איזו אופציה מבין השתיים.
תודה!

עוד שאלה קטנה,
במידה ואחליט גם לצלם מידי פעם אירוע קטן (לא משהו גדול..) האם המצלמות האלו יספקו את העבודה?

DOCTOR ICE

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
על מה בסוף את הולכת/רכשת ??

Naomi

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
עוד לא החלטתי בין 77d עם עדשה ממש טובה, או 6d עם עדשה טובה ממוצעת.

מחכה לחוות דעת של כרמי ;)

יש לך תובנות בנושא?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אישית הייתי הולך על ה 6D (גם עם העדשה הזולה 24-105) בגלל שאיכות התמונה יותר טובה וסביר שבעתיד תרכשי עדשות טובות כך שיהיה לך סט מעולה.

יש מגוון עדשות פריים (כלמר עם זום קבוע - ללא טווח זום) שהן לא רעות כלל ובמחירים יחיסית טובים שיכולים לקדם מאת איכות התמונה בהמשך

https://www.zap.co.il/models.aspx?s...42421&db3160172=3160173&orderby=price&noidx=1

אם את לוקחת 77D עם עדשה טובה, אז יש לך סט מוצלח מאוד, אבל את בטח תרצי בשלב כלשהוא להתקדם למצלמה יותר טובה (יכול להיות שעם חיישן יותר גדול), יותר מכך עדשות מוצלחות ל 77D עם צמצם גדול בדרך כלל לא יתאימו בעתיד למצלמה עם חיישן FF או שיהיה מאוד יקרות

עדשת סימגא 17-50 F2.8 שמתאימה רק לחיישן בגדול של 77D (או 80D)
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=768517

דומגא לעדשה יחיסת זולה 24-70 עם צםצם F2.8 שיכולה להתאים גם ל 77D וגם ל 6D
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=821974

דרך אגב עדשה מקבילה של קנון עולה הרבה יותר
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=818830

להבין את ההבדל בפוטנצייל בין המצלמות בבקשה אותו תמונה ב ISO 1600 שזה קצת גבוהה ועדיין ניתן לשימוש
6D
https://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-6d/FULLRES/E6DhSLI001600NR2D.HTM

77D
https://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-77d/FULLRES/77DhSLI01600NR2D.HTM

האם ההבדל מורגש? באזור המניפה האדומה לדומגא רואים הבדל גדול - כמו כן ברקע

להסיר ספק שתי האפשרויות טובות ובחירה באחת מהן היא לא בחירה רעה ולכל מצלמה יש את החסרונות והיתרונות שלה.

Naomi

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אז אני חושבת שאלך על 6d
תודה מקרב לך על העזרה!!

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא יודע איך ב די אס אל אר אחרות, ב 6 די המסך צמוד לגב המצלמה ובשבילי זו סיבה טובה לקנסל את המצלמה הזו. נדמה לי שהיא גם לא מאפשרת להציג קו אופק מלאכותי. ובכלל המצלמה הזו כבר נכנסת לתחום המוצגים הארכאולוגים.

אריה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
המצלמות DSLR הצילום הוא דרך כלל דרך העניית ואז מסך מפרקי כזה או אחר פחות חשוב - כך שלדעתי זו ממש לא סיבה לבחור מצלמה DSLR עם מסך מפרקי

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
המצלמות DSLR הצילום הוא דרך כלל דרך העניית ואז מסך מפרקי כזה או אחר פחות חשוב - כך שלדעתי זו ממש לא סיבה לבחור מצלמה DSLR עם מסך מפרקי
האם סוני עדיין מייצרים את ה 77 וה 99?

אריה

Naomi

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שוב שלום כרמי,

יש לי קצת טוויס בעלילה..

נניח ואין מגבלת תקציב מסויימת ויש לי אפשרות להתחיל עם ציוד ׳הכי טוב׳ כהשקעה לעסק,

1. האם אתה ממליץ על מצלמת sony a7iii?
אני מבינה שהציוד הנלוה של סוני משמעותית יותר יקר מcanon לדוגמא.
קיבלתי על המלצמה הזאת הרבה חוות דעת טובות, אך מתלבטת האם באמת סוני כל כך שוה את זה מבחינת מחיר, או שמא אפשר למצוא בסכומים האלו משהו יותר שווה.

מה גם, שכל מי שהמליץ לי עליה הוא לא צלם במקצועו אלא יותר חובבן, ותוהה לעצמי למה רב הצלמים שאני מכירה לא משתמשים בסוני כמעט.

מה שמושך אותי בסוני, שהיא ללא מראה בעיקר, כי לגבי איכות אני מאמינה שאפשר למצוא בחברות המקבילות דגמים המשתוים אליה, לא? תקן אותי אם אני טועה.

בקיצור,
ההתלבטות שלי כזו,

1. ללכת על הsony a7 iii

2.להשאר עם canon 6d ולקנות 2-3 עדשות טובות.

3. ללכת על canon טובה יותר עם עדשות טובות.

אשמח לשמוע מה לדעתך האלטרנטיבה הטובה ביותר.

חוזרת, נניח ואין מגבלת תקציב כלשהי.

תודה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מצלמת סוני A7 III עם עדשה טובה זה הרבה מעל 10000 ש"ח - מה התקציב שלך?

אני רוצה להסביר קצת על מחירים של עדשות זום של סוני
גוף מצלמה לבד עולה קרובל 10000 ש\"ח וכאמור זו תחילת הסיפור
ועדשה טובה זה עוד כ 8000 ש"ח
עדשת הקיט ה 28-70 לא רעה, אבל לא תספק אותך,
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=873674

עדשת 24-70 F4 קצת טובה יותר, אבל למרבה ההפתעה היא קצת מעוותת את התמונה ולסוג צילום שלך זה לא יתאים,
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=869111

כך שנשאר לך עדשת 24-70 F2.8 המעולה, אבל היא גם ממש לא זולה
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=917766

המחיר של העדשה הזו לא שונה מעדשות מקבילות של ניקון או קנון, אבל שם אפשר למצוא עדשת מבית טמרון או סימגא עבור כך - אופציה שלא קיימת עבור סוני כעת.
נכון יש לסוני גם עדשות פריים מעולות שמחירים קצת יותר סבירים ובטוח יתאימו לך, אבל לדעתי צריך קצת ניסיון בצילום כדי לדעת איזה סוג עדשת פריים תתאים לך ואיך לחיות ללא זום.

צלמיים מקצועיים בעלי מגוון עדשות קיים (ויקר) לא כך כך מהר יחליפו חברה של מצלמה, וגם מי שלומד לעבוד עם ציוד מסוים לא ממהר להחליף חברה, יותר מכך מצלמות ללא מראה של סוני לא ממש נוחות לשימוש, בגרסה שנייה הייתה יותר מוצלחת וגרסה III כבר טובה בכך, אבל עדיין לא ברמה של קנון או ניקון. נכון שמצלמות שחיישן של סוני מעולה ומספק טווח דינמי ואיכות תמונה טובה יותר וזה חשוב, אבל מצד שני מצלמות של ניקון משתמשים בחיישן של סוני גם וגם נוחות לשימוש.

לדעת רבים ניקון D850 היא אחת ממצלמות ה DSLR הטובות ביותר שיש קיום בשוק, אבל היא לא מצלמה ללא מראה, כן יש לניקון גם דגמים זולים יותר, אבל עדיין 6D היא פתרו ןעם חיישן FF הזול שיש כעת ובעזרת מתאם ניתן לחבר עדשות קנון למצלמות ללא מראה של סוני - כך יכול להיות שבחירה בקנון (למרות שחיישן פחות טוב), יכולה כן להיות כיוון נכון אם חושבים לעבור בעתיד למצלמות סוני, חשוב להבין שעדשות ניקון לא עובדות חלק עם מתאם עם מצלמות ללא מראה של סוני.

ב 23 לחודש חברת ניקון הולכת להכריז על מצלמת FF ללא מראה חדשה - יש הרבה דיברים על כך (ניקון חושב שהיא הולכת לעשות מהפכה), הם מציינים שהמצלמה תיהיה יותר נוחה לשימוש מה A7 III והצפי למחיר של כ 3000 דולר עם עדשת קיט.
אני לא ידוע אם את יכולה להמתין, בכל מקרה יקח פרק זמן נוסף עד שהמצלמה תגיע לארץ ....

במילים אחרות אני לא יודע מה אני יכול להמליץ לך - מצלמת סוני A7 III עם עדשת סוני 24-70 F2.8 זה סט מעולה, אבל יקרררר

נקודה נוספת למשבה צלמיים מקצועיים רוכשים מספר עדשות טובות ויקרות במשך השניים והן נשארות תקופה ארוכה בעוד גוף המצלמה מתחלף בגוף חדש יותר ואז הישן יכול להפוך למצלמת גיבוי, כך שמי משמתכנן להשישאר בתחום שצריך לחשוב על העדשות והכיוון שהולכים ולא רק על הגוף הראשון שרוכשים

סליחה שאין לי תשובה אחת פשוטה עבורך

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
כבעלים של Canon (גם של אחרים), תלכי על Nikon D850, מצלמה זולה ומשתלמת.
תקחי בחשבון כי סטודיו ואביזרים דורשים תקציב גם כן.

אם Canon - אז רק את הכי טוב שיש להם. סה"כ Canon היא מצלמה סבירה, אבל לפני שמשקיעים בה כדאי לחשוב טוב טוב.
Canon היום נמצאת מאחור מבחינת האלקטרוניקה

ויש כמובן דברים טובים יותר מ-Nikon, אבל בסכום כסף אחר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כבעלים של Canon (גם של אחרים), תלכי על Nikon D850, מצלמה זולה ומשתלמת.
תקחי בחשבון כי סטודיו ואביזרים דורשים תקציב גם כן.

אם Canon - אז רק את הכי טוב שיש להם. סה"כ Canon היא מצלמה סבירה, אבל לפני שמשקיעים בה כדאי לחשוב טוב טוב.
Canon היום נמצאת מאחור מבחינת האלקטרוניקה

ויש כמובן דברים טובים יותר מ-Nikon, אבל בסכום כסף אחר
בתחום הצילום המקצועי, למיטב ידיעתי, קנון שולטת בסדרי גודל יותר מניקיון.

אריה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בתחום הצילום המקצועי, למיטב ידיעתי, קנון שולטת בסדרי גודל יותר מניקיון.

אריה

שאתה אומר שולטת, אתה מתכוון נמכרת יותר, אתה יש יותר צלמים עם קנון - אבל טכנוליגית הן רמה אחת אחורה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור