נגן בחזרה לעתיד

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
... או אולי בחזרה לעבר. תאכלס מעולם לא הבנתי את שם הסרט ״בחזרה לעתיד״, זה או שמייקל ג׳י פוקס חזר לעבר, או שהוא נסע לעתיד. אז הגיוני יותר לטעמי היה לקרוא לסדרת הסרטים ״ בחזרה לעבר״ או לפחות ״בחזרה להווה״.
טוב, כל זה היה הקדמה לרכישה האחרונה שלי נגן סי. די CEC TL 2 n
כעקרון אני כבר כמעט 5 שנים עם מערכת מינימאלית;
הגברה- כיום Gryphon Diablo
ממיר- Emm labs 2x
טרנספורט- מחשב Mac mini סטנדרטי לחלוטין לא מטופל עם 2 תוכנות (Audirvana & Amarra) וסטרימר ייעודי שמבחירה אני בוחר לא לשתף את הפירמה ( מקווה שתכבדו).
כבילה- kubala Elation & gryphon
... ומבסוט
נגן הסי די האחרון שלי הוחלף לטובת ממיר ומחשב, שבמבחן A B הפסיד הנגן לממיר ולמחשב.
כאחד שהיו לו בסביבות 100-150 דיסקים, האבדה לא היתה כזו גדולה (הדיסקים נמכרו), חברים עזרו עם קבצים ויאדה... יאדה ... יאדה... כ 4 טרה מוסיקה, חלקה היי-רז חלקה לא, והייתי מרוצה עד הגג.
אממה, פגישה לא מזמן אצל חבר מהצפון, השוואה בין מקורות גרמו לי לתהות שמע בהשוואה לפני מס שנים (A- נגן לבד מול B- ממיר ומחשב) היה חסר מבחן C (ממיר + טרנספורט סי. די).
החלטתי להשאיל מעופר שחורי נגן כניסה של CEC (ששימש אותי כטרנספורט) להשוואה לסופש, לבד בלי לחץ של יבואן/ חברים- נאדה.
אני חושב שמהרגע הראשון ההבדלים היו תהומיים לטובת התוצאה של ממיר וטרנספורט סי. די מול ממיר ומחשב, ופחות תהומיים מול הסטרימר הייעודי, אבל עדין משמעותיים כדי שאעשה צעד וארכוש נגן (בעוד שרובנו דווקא עוברים לטרנספורט מבוסס מחשב/ סטרימר יעודי).
לעניין ההשוואה:
נפח- במשפט אחד (דווקא מעולם הקולנוע הביתי), הרגיש לי, לאוזני, בחדרי, עם המערכת שלי כמו ההשוואה בין טלוויזיה full hd תמונה חלקה צלולה לבין 3D עם הנגן. הצלילים שבקעו מהנגן היו עם הרבה יותר נפח.
ממיר וסי. די מול ממיר ומחשב- שוב המחשב שלי מאקמיני ללא שום שידרוג (as is), הצליל מהמחשב נקי צלול, אבל שטוח (דו מימדי כמו טלוויזיה HD) מול הסי. די (תלת- מימדי). להמחשה : במחשב אם אני מתרגם צליל ניתן היה לשמוע אותו ״וואו״ ובסי. די. זה נשמע ״ווווואאאאאוווווו״ דמינו פריטת גיטרה, כלי נשיפה, תופים וכו׳.
מול הסטרימר שהוא באמת קפיצת מדרגה מהמחשב שלי (גם יקר משמעותית), התלת מימדיות היתה איפה שהוא בין 50-60% בהשוואה לסי.די. +++++
עומק- הדבר השני המשמעותי שזיהיתי בהשוואה היה העומק של הבמה (דווקא הכי בלט לי בהשוואה זה העומק כלפי חוץ ולא פנימה), היינו, עם הסי. די נגן החצוצרה הגיע כמעט עד אלי בהשוואה למחשב שנעצר בתחום הרמקול (קו דמיוני) עם עומק כלי פנים. עם הסי. די. היה פנים מהרמקול וראבק, איזה יציאה החוצה מהרמקול. מעולם הנגנים לא היו קרובים אלי כפי שהיה ניתן לשמוע עם הסי. די.
הסטרימר משום מה היה יותר קרוב למחשב בקו הדמיוני בהשוואה לנגן. מוזר קצת (כי לאורך כל ההשוואה הוא היה בין לבין, אם כי קצת יותר קרוב לסי. די).+++++
במה- בעיקר לרוחב, מיקום וסידור הכילים במרחב דו- מימדי, כמעט לא היה שינוי בין המחשב לנגן סי. די. אף אחד מהם לא הרגשתי במה רחבה יותר. הייתי מסביר זאת, או בגלל שהפערים לא משמעותיים, או מבנה החדר וזה שהרמקולים לא רחוקים יותר מידי מהקירות הצדדים לא ניתן למתוח את הבמה מחוץ לחדר. דבר נוסף שלא היתה השפעה לנגן על הסטרימר/ מחשב זה הגובה. אולי קצת אבל לא באופן משמעותי כמו העומק.+
וואקל- לא משנה אם זה לאונרד, ניק קייב, ג׳וני מיטשל, אן ווג (The forest)... הכל נשמע כל כך טוב, אם זה העומק בקול של לאונרד, או במלנכוליות של קייב הסי. די אכל הכול והעביר דבר מה נוסף מצליל, הוא העביר את החוויה שהזמר/ת רצו להעביר. +++++
נכונות ומבנה הצליל- מעולם לא ניגנתי על כלי ולא יוצא לי לשמוע הופעות unplugged כל שני וחמישי, כך שאני לא מתיימר להיות מומחה לאיך צריך להישמע כלי, אבל מבחינתי, בהשוואה לאוזניי הסי. די נשמע לי הרבה יותר נכון. בהשוואה המאק מיני נשמע לאוזניי קצת גרעיני/ דיגיטאלי (במיוחד בגבוהים).
גבוהים- במחשב מעט גרעינים/ דיגיטליים שגורמים לצליל קצת צומרני. בסי. די ובסטרימר לא ניתן היה להרגיש זאת.+++
מיד- בסי. די מתפרץ החוצה ומאוד מורגש (לא על חשבון שאר התדרים).++++
באס- הרמקול שלי way 3 בעל 2 וופרים, עם הסי. די גיליתי רבדים על רבדים (שכבות) שבמחשב פחות הורגשו ובסטרימר, איפה שהוא היה באמצע.+++
מעבר לכך, היו עוד מספר נקודות שגרמו לי להחליט לחזור לעבר/ עתיד...
שמיעת אלבום כמעט מהתחלה ועד הסוף- היה חסר לי את זה עם המחשב, במרבית מהזמן המחשב היה או על shuffle או שהיתי מכין פלייליסט. פתאום לשמוע אלבום של ה Pink Floyd או דילן, שאצלו אלבומים זה סיפור (Blond on Blond, שגם לסדר השירים יש חשיבות).
דבר נוסף, שאומנם יכול להיות גם עם דיסקים, אבל הרבה באשמתי, די איבדתי את עצמי עם הקבצים מבחינת איכות. חלק מהקבצים רכשתי, רובם מחברים וחלק הורדתי ... נוצר מצב שלא ידעתי האם מה שאני שומע הוא היירז אמיתי או חארטה. היו לי מקרים של הקלטות של קבצי dsf או היירז שנשמעו לא טוב ובמקום להנות מהמוסיקה, יותר התעסקתי באיכות השמע. בעדינות, לא אוהב את זה. עם דיסקים- החלטתי לרכוש תחילה את ה cream של ה cream של המוסיקה שהכי אני אוהב, בהוצאות איכותיות או ברימסטרים.
מה אני פחות אוהב- להתחיל אוסף מוסיקה מחדש. לא זול וגם כאב ראש לא קטן. הנוחות בתפעול המחשב / סטרימר והשליטה מהפד.
לסיכום: הפור נפל ורכשתי את ה CEC TL 2 שיותר קרוב במאפיינים שלו לקבוצת נגני העל של החברה (עם רצועה כפולה). בימים אלו עושה את דרכו מיפן. הנגן לטעמי עשה הכל טוב יותר, נכון משמעותית הוא יקר יותר מהמחשב שלי אולם, הסטרימר עולה יותר ממנו.
בחרתי את הנגן מסיבה נוספת והיא שהיום הסטרימר זה הדבר החם ולפיכך המחירים בהתאם, לדעתי, הם עדין לא מוצאו את כל יכולתם ובחרתי להשקיע בנגן ״אפוי״ מחברה שמתמחה בנגנים ומאופיינת במחירים הוגנים.
זהו! השיתוף בה ממקום אישי שלי, במערכת/ חדר שלי. אני מאוד שמח בהחלטה שלי. דרך אגב, הנגן למחרת עבר לחבר נוסף שרצה לשמוע בביתו מול מחשב שלו ורשמיו היו מאוד דומים לשלי. לא שזה בה לומר משהו. סתם אנקדותה.
שבוע טוב

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
נירו .... : -)
תתחדש.

אהבתי לקרוא, תודה.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
תתחדש! (אחלה כתיבה).
מעניין - בזמן האחרון אני שומע יותר ויותר מהמחשב ופחות מן ה CD, כי אני מעדיף את הפירוט העדיף של המחשב על פני הנפח של הסידי - אבל זה רק במערכת חדר השינה, בעוד שבמערכת העיקרית יש עדיפות ברורה ל CD.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
ניר
נהניתי מאוד לקרא :בעד:
בתור אחד ששמע מהצד את השיתוף ואת ההתלהבות שלך מנגן הטרנספורט החדש, אני בהחלט בטוח שעשית את הבחירה הכי טובה עבורך, תמשיך להנות מהמערכת המעולה שבנית :שתוי:

jabareen

חבר משקיען
מעורבות
195
נקודות
43
תתחדש ותהנה (ורד).

מסכים עם הרשמים שלך, עבורי ה cec cd5 עשה פלאים במערכת שלי ואני כבר איתו כמה חודשים ומרוצה מאד.

בנוסף לכך החלטתי להתקדם עוד צעד קדימה והזמנתי הצמד הבא (דאק + טרנספורט) cec da5 + cec tl5.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תתחדש!

יצא לך להשוות לעוד נגנים? מה שמעת? מה לא אהבת ומדוע?

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
תתחדש ותהנה (ורד).

מסכים עם הרשמים שלך, עבורי ה cec cd5 עשה פלאים במערכת שלי ואני כבר איתו כמה חודשים ומרוצה מאד.

בנוסף לכך החלטתי להתקדם עוד צעד קדימה והזמנתי הצמד הבא (דאק + טרנספורט) cec da5 + cec tl5.
חאלד תודה,
הרבה מההחלטה נבעה מהשיחה שלנו לפני מספר חודשים

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
תתחדש!

יצא לך להשוות לעוד נגנים? מה שמעת? מה לא אהבת ומדוע?[/QUOTE
לא השוואתי לעוד נגנים, אהבתי את הנגן הכניסה והחלטתי לרכוש את הטרנספורט הבכיר יותר.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
אני תמיד נהנה לקרוא כתבות שלך,
על אופן ההתנסות שלך לפני ואחרי,
יש מחלוקת בפורום לגבי מה יותר,
נכון,איכותי ,נוח,וההנאה משמיעה
של מוסיקה,מקבצים/או באמצעות ניגון cd,
לכן אם מצאת את ההנאה "הקטנה"שלך
ברכישת cd חדש,
תהנה מכל רגע,
כי המוסיקה היא נוף חיינו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
נהנתי לקרוא, מתוך סקרנות אילו נגנים נוספים השוואת לנגן אותו בחרת ?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אני חיברתי לפני חודש נגן dvd בסיסי של קיימברידג' בחיבור קואקסיאלי לוייס 202.
היה מפתיע מאד. נשמע אחלה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
נירו.

תתחדש ותהנה:בעד:

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
לא השוואתי, שמעתי, אהבתי, הזמנתי.
כריש !!
: -)

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
אחרי שנואשתי למצוא טרנספורט שממש אהבתי חיברתי ללקסמן da06 דיווידי של ימאהא שהיה זרוק אצלי. איך התוצאה ? סבירה פלוס. לא רחוקה מסידי יוקרתיים שניסיתי בתור טרנספורט.

מה שאני באמת הייתי רוצה לנסות אבל קצת יקר לי זה :
http://www.ayonaudio.com/nc/products/digital/cd-player/cd-35.html

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
אחרי שנואשתי למצוא טרנספורט שממש אהבתי חיברתי ללקסמן da06 דיווידי של ימאהא שהיה זרוק אצלי. איך התוצאה ? סבירה פלוס. לא רחוקה מסידי יוקרתיים שניסיתי בתור טרנספורט.

מה שאני באמת הייתי רוצה לנסות אבל קצת יקר לי זה :
http://www.ayonaudio.com/nc/products/digital/cd-player/cd-35.html
לפי מה שקראתי חלום
היה לי את ה2 שרחוק ממנו שנות אור
האם זה אמור להחליף את ה 5?
מה זה הדאקים ששמו שם - הזוי

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור