אקוסטיקה בוא נשמע מה עשיתם בשביל אקוסטיקה ?

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
ראיתם את מתנוש ! חתיכת השקעה ,ספרו לנו "מה אתם לעשות בשביל מדינה",שלחו אולי צילומים ? מי מדד ,מי יעץ ,מה התוצאות בסוף , יש גרפים של המדידות , יש רום קורקשיין , בקיצור כל מה שהוא מעבר לאזניים.

שניצל,
מעניין מה אתה עשית.. ואני בטוח שעשית..
אל תתקמצן במילים .. בטוח שנוכל ללמוד משהו.

תודה

איתי

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
5 דיפיוזרים מעץ אורן שאני בניתי בגודל 53x53 ס"מ כל אחד, 1 ס"מ מלמין אקוסטי מתחת לשטיח, וילונות כוורת סגנון "דואט" של אורגון, רק מסין.

54afeef3e3111.jpg

54afef18d3da7.jpg

הוספתי את המלמין מתחת לשטיח (האמת, בעיקר בשביל שהIROBOT השוטף לא יעלה על השטיח ולבודד חום וקור מהפרקט, מכיוון שהוא שטיח עור - עור מעביר טמפ' בצורה דיי מדויקת, תכונה שלא מתאימה לשטיח);
54f322de49b48.jpg

ואז הוספתי את הוילונות כוורת
5511ab9e465b2.jpg

החדר הפך מ"בלתי שמיע" ברמה קיצונית לרמה כזו שגם אם הולכים לחדר ליד "גודל" הצליל נשאר כמעט זהה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
עזוב ,אני מיואש ,אישתי זרקה לי השבוע שטיח הודי ששוקל 80 קילו ,השטיח קיבל עם השנים חיים משלו והתחיל לנשום,רציתי לשלוח אותו לניקוי ואז מצאתי אותו ליד הזבל שלשם הוריד אותו מנקה המדרגות תמורת 200 שקל ,מאז הלך לי הסאונד ,יש לי בסים של אולם ארועים ,הגבוהים "סיבי זכוכית " המיד בגודל של לוייתן בגלל ההדהוד ,סתמתי בינתיים הפורטים לעזרה ראשונה ,
ומשתדל לעשות מדיטציה שבסים הכי חזקים בארץ זה טוב (על הפנים ) ,עכשיו איתי רוצה שאני אקנה שטיחון בגודל ממחטת אף ,כי בקייץ לא צריך שטיח שיש שני כלבים בבית ,בקיצור בא לי למות!

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
תעשו סיבוב ביפו ותארגן לך איזה שטיח אפגני והכל יהיה בסדר!

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
וואי וואי וואי שניצל, מצד אחד קרעת אותי מצחוק, מצד שני בעייה... יש מצב תעבור לפרקט עץ? או שלא מומלץ?
אני אומר תתחיל ללכת ערום בבית. שאשתך תשאל מה פשר הדבר, תגיד לה שאתה "ערום קורקשן" למה אין שטיח...

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
5 דיפיוזרים מעץ אורן שאני בניתי בגודל 53x53 ס"מ כל אחד, 1 ס"מ מלמין אקוסטי מתחת לשטיח, וילונות כוורת סגנון "דואט" של אורגון, רק מסין.

54afeef3e3111.jpg

54afef18d3da7.jpg

הוספתי את המלמין מתחת לשטיח (האמת, בעיקר בשביל שהIROBOT השוטף לא יעלה על השטיח ולבודד חום וקור מהפרקט, מכיוון שהוא שטיח עור - עור מעביר טמפ' בצורה דיי מדויקת, תכונה שלא מתאימה לשטיח);
54f322de49b48.jpg

ואז הוספתי את הוילונות כוורת
5511ab9e465b2.jpg

החדר הפך מ"בלתי שמיע" ברמה קיצונית לרמה כזו שגם אם הולכים לחדר ליד "גודל" הצליל נשאר כמעט זהה.
חדר מאוד יפה,איזה מגבר סטריאו יושב שם...?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מה זה מלמין אקוסטי ,?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
אין שום דבר מכובד או אלטרואיסטי בעניין הזה -- הכל מתוך אגואיזם ותועלתנות בלבד:

אם אני מפריע להם, הם עלולים להפריע לי, עד כדי תביעות ומשטרה וכאלה, וגם זה יעבוד על המצפון שלי -- לא לגמרי נעים ליהנות כשזה בא על חשבון מישהו אחר. אז כדי להרוויח את נקיון ההנאה ואת השקט הנפשי, הייה לי שווה להשקיע בזה.

עמיר

falou

אוהב את התחום
מעורבות
18
נקודות
18
ומשתדל לעשות מדיטציה שבסים הכי חזקים בארץ זה טוב (על הפנים ) ,עכשיו איתי רוצה שאני אקנה שטיחון בגודל ממחטת אף ,כי בקייץ לא צריך שטיח שיש שני כלבים בבית ,בקיצור בא לי למות!

תאלף את הכלבים בתור שיעמדו במקומות אסטרטגים בתור לוכדי באס.

גם לי אין שטיח בגלל החיות.
השטיחים נוטים להפוך לשטחי אחסנה לחיות שניזונות מהחיות...

לך אולי על פתרון של משהו קל ומתגלגל לפריסה וקיפול מהיר?
למשל, החומר המוקצף שמוכרים בסופר בתור שטיחונים לאבטיה?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
שטיחונים? מה אתה עושה צחוק ? השכנה שלי מתלוננת שהזזתי לה הקיר לתוך הסלון במטר בגלל הבסים ,אלעק שטיחונים.

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
5 דיפיוזרים מעץ אורן שאני בניתי בגודל 53x53 ס"מ כל אחד,

יפה מאוד.
אני התחלתי לבנות דיפיזור כזה ובסוף נשברתי...

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
יש פה בילבול מה בנושאים השונים המרכיבים את עולם האקוסטיקה - בליעה, החזר, פיזור, מיצלול וכו' וכו'. כדי לקבל תוצאה מסויימת יש להגדיר מה הדרישה. למשל : תקרה אקוסטית מונמכת מגבס מלא ללא חירור ועם צמר סלעים מעליה משמשת לבידוד אקוסטי מהחלל שמעל לתקרה ולא עוזרת בכלל (כמעט ... אולי בתדרים מאדדד נמוכים) בבליעה. דרך אגב, לטעמי האישי לא טוב להגזים בבליעה, וחדר קצת "חי" (שבו שומעים הד של מחיאת כף למשל) עדיף על חדר "מת" , שקרוב יותר לאולפן הקלטות למשל. מי שניסה להאזין למוסיקה להנאתו באולם הקלטות מטופל היטב יבין על מה אני מדבר.

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
הכל אמת.
חוץ מזה שהסידור שתיארת בתקרה לדעתי כן ישפיע על בס בחדר. לאמרות שהחומר מוכבה מאחורה הגבס.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
חזר סוף סוף שטיח חדש
, לא ממש לטעמי , אבל עבה פחד , סוף סוף הוצאתי החולצות טריקו מהפורטים, המערה שהיתה לי בשבועות האחרונים נעלמה,

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
חזר סוף סוף שטיח חדש
, לא ממש לטעמי , אבל עבה פחד , סוף סוף הוצאתי החולצות טריקו מהפורטים, המערה שהיתה לי בשבועות האחרונים נעלמה,
א. תתחדש!
ב. תמונות!!
ג. תדווח כשייסתיים ה-break-in של השטיח!!!

עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
image.jpg
image.jpg

תמונות מצורפות

• image.jpg
    image.jpg
    KB 209.9 · צפיות: 489
  • image.jpg
    image.jpg
    KB 209.9 · צפיות: 447

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,742
נקודות
113
תודה על התמונות.

אני רואה שהשטיח לא מכסה את כל הרצפה שלפני הרמקול.
האם יש מצב שלפחות חלק מגלי הקול שיוצאים מהרמקול מוחזרים לכיוון האוזן מהרצפה, לא מהשטיח?

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור