אקוסטיקה בדיקת חדר לאיתור בעיות אקוסטיות

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אם יש משפט בעולם שיכול להטריף אותי זה ״תנמיך בבקשה״ בעבר ניסיתי לבודד את חלל ההאזנה שלי מלהפריע לשכנים, השקעתי בזה המון כסף עם הצלחה מאוד חלקית! הפתרון היה לעבור דירה למקום שלא מפריע לשכנים ומאז אני בגן עדן אודיופילי ביום, בלילה ובסופי שבוע...
אצלי זה דווקא הפוך
אני לא אוהב להאזין בווליום גבוה
יותר נהנה כשהווליום נמוך
החוגה של הווליום באזור 1-2 ולעולם לא תעבור שעה 9
חיפשתי הרבה עד שמצאתי סטאפ שמתאים לזה

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
אם יש משפט בעולם שיכול להטריף אותי זה ״תנמיך בבקשה״ בעבר ניסיתי לבודד את חלל ההאזנה שלי מלהפריע לשכנים, השקעתי בזה המון כסף עם הצלחה מאוד חלקית! הפתרון היה לעבור דירה למקום שלא מפריע לשכנים ומאז אני בגן עדן אודיופילי ביום, בלילה ובסופי שבוע...
נכון אין מה לעשות עם השכנים ולא כל אחד יכול לעבור דירה בפרט שהיא דירה קנוייה 0

אבל השכנים שלי או שמימול חרשת /מתחתי חרשת מעט וניסיתי בשיא הוליום בנתיים אומר להם קצת קולטורה . יאההה

יש לי חדר 4.80X4.40 שבו שוכנים אולם הקולנוע שלי וחדר הקונצרטים
מערכת מכל טוב
וקיים חדר קטן יותר 3.80X2.8 מלבני שבו אני יושב מרחק מרמקולים הם ממוקמים בחלק הצר ומאחורנית 75"

הטיפול הוא נגד רעשים הולמים מקווה שאצליח עדיין הכל בתכנון הכי טוב לעשות חדר בתוך חדר
כמו אולפן מקצועי אבל זה יקח לי מחדר הגדול כמה סנטימטרים והשקעה ויש חלון למרפסת לא פרקטיי
אבל יש חלונות כפולים וטיפול בקיר ריצפה ותיקרה הגובלים עם השכנים

אחרי הטיפול אומר להם תעשו כמוני חחחח

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
תתפלא שגם בחדר קטן אפשר להוציא סאונד גדול.
איך בדיוק ומאיזה רמקולים ומערכת או עם דיפיוזרים שמעתי קטן החדר אבל הופכים אותו לגדול יותר בהרגשה בשמיעה
אצלי למשל יש
למה אתה קורא גדול יש לי פוקאל 1008 BE וניים אודיו בחדר קטן ויש סאונד ענקי תלוי בהקלטה ובמקור
וגם היה לאותו חדר רמקולים מדפיים כמו מוראל רוקסן מוניטור כולם הפיקו סאוד גדול
כמובן כמבון בחדר גדול המרחק מהקירות ובעומק יחסית מקיר בהחלט מופק סאונד גדול יותר
וגם המרחק בנייהם משמעותי רק שלא יווצר חור באמצא אחרת נשמע כל רמקול בנפרד
לכוון כמה שיותר למשולש מרחק זהה מרמקול ומרחק טיפה קטן יותר בנייהם אצלי נותן תוצאה מעולה
ולסאוד יש לאן להתפשט ותלוי איזה רמקולים כמובן

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
@SONYES מה שמו של בעל המקצוע שלקחת והאם הוא טוען שאכן ניתן לפתור רעש הולם. אנחנו גם סובלים לפעמים מרעש הולם מהשכנים למעלה אבל להבנתי אין כמעט פתרון יעיל לזה.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
תתפלא שגם בחדר קטן אפשר להוציא סאונד גדול.

מה שאתה אומר הוא בניגוד להגיון מחד (אבל נניח שזה נתון לויכוח) ובניגוד לחוקי הפיזיקה מאידך (וזה לא נתון לויכוח)

@SONYES מה שמו של בעל המקצוע שלקחת והאם הוא טוען שאכן ניתן לפתור רעש הולם. אנחנו גם סובלים לפעמים מרעש הולם מהשכנים למעלה אבל להבנתי אין כמעט פתרון יעיל לזה.

יש פתרון יעיל. נסה לקחת פטישון חציבה והשתמש בו בתקרת דירתך בשעה 0300..
פעם אחת בד"כ תספיק.
אם לא - נסה מינון כפול.
לא מאמין שתצטרך יותר.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
סאונד גדול, לא בהכרח עוצמה גבוהה...

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
מה שאתה אומר הוא בניגוד להגיון מחד (אבל נניח שזה נתון לויכוח) ובניגוד לחוקי הפיזיקה מאידך (וזה לא נתון לויכוח
החוקים למינהם זה טוב אולי בשבילך.
לכן אני אמשיך לומר שגם בחדר קטן אפשר להוציא סאונד גדול.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
החוקים למינהם זה טוב אולי בשבילך.
לכן אני אמשיך לומר שגם בחדר קטן אפשר להוציא סאונד גדול.
חוקים בשביל כולם - לכן הם חוקים, אבל האמירה שלך לא סותרת שום חוק. במה שאנחנו שומעים היא תוצאה של התאבכות גלי קול. באזרת שימוש במפזרי גלי קול, בולעי גלי קול ורזונטורים אפשר ליצור בחדר קטן התפלגות גלים שתיצור אשליה של מרחב גדול.

נערך לאחרונה ב:

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
עדין לא לקחתי אני חוקר את הנושא לעומק לאט לאט
בעיקרון אין פתרון מושלם כי אם לא עושים חדר בתוך חדר רק ככה ניתן אבל במידה ומשאירים ורק חלק
יש רעשים שעוברים בקונסטרוקציה אפילו מכניסה מרוחקת ממני כמה בתים קידוחים למשל אפילו גרירת רהיטים
לכן אין פתרון אבל הפחתה מקווה שתקבל
כרגע לא לקחתי בעל מקצוע
התיעצתי עם רוטמברג בהרצליה ועוד כמה מקומות העבירו אותי למומחי איקוסטיקה
יש להפריד בין אקוסטיקה בחדר
ומניעת רעשים
מאחר ועני בקומת בניים יש לטפל גם בתיקרה וגם בריצפה
בקירות סובבים במקרה שלי חלון למרפסת והכי גרוע קיר גובל בחדר מדרגות
לזה אין ברירה
וגם לתיקרה העשה תיקרה עם קירות כפולים
כל הנושא בבדיקה
וגם לא זול בלי לטפל אקוסטית בחדר זה משהו אחר

היום קניתי כמה דברים זולים יחסית מאיקה ואותם אדביק בחדר מדרגות לצמצם את רמת ההד של השכנים
מהמדרגות

פרוייקט שהיה לי בראש כבר כמה שנים זהו חייב לטפל כי
זה מפריע לי כבר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
יש רעשים שעוברים בקונסטרוקציה אפילו מכניסה מרוחקת ממני כמה בתים קידוחים למשל אפילו גרירת רהיטים

את זה ניתן להשיג רק אם מציפים את החדר על הקונסטרוקציה...
כמו באולפנים, החדר תלוי/נשען על קפיצים ומבודד כך מהזעזועים הללו.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
זה מאד מאד מיקר את העסק

היכן על קונסטרוקציה ?

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
ממש מדכא איך בנו ועדיין בונים דירות בארץ. בלי שום ראיה קדימה או גרוע יותר בלי שום אכפתיות מאיכות החיים שתהיה לדיירים. לפעמים הילד שלי מתעורר באמצע הלילה מהרעשים שיוצאים מהתקרה. ממש מעצבן.

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
ממש מדכא איך בנו ועדיין בונים דירות בארץ. בלי שום ראיה קדימה או גרוע יותר בלי שום אכפתיות מאיכות החיים שתהיה לדיירים. לפעמים הילד שלי מתעורר באמצע הלילה מהרעשים שיוצאים מהתקרה. ממש מעצבן.

דברתי במסגרת המחקר שלי ומוחחה אמר לי דבר מדהים דירות חדשות דווקא יש יותר בעיות מדירות שנבנו עד לפני 25 שנים
הורי 1995 השכנים מלמעלה הולכים ויחסית שקט
דירה אחרת שנבנתה 1956 בניה פרטית עדין לא רעשים כמו שאני חיווה
בדירה שנבנתה 1988
אותו מומחה אמר לי זה עדין יותר טוב מבניה חדשה
זה מדאיג
כי אם אין בידוד בעיה
אני גם מתעור בקלות מדלתות שסוגר שכן למטה

צריך לעשות בידודים חדר בתוך חדר הכל כפול
כנראה

אודיו זיפ

עוסק בתחום
מעורבות
626
נקודות
113
זה מאד מאד מיקר את העסק

היכן על קונסטרוקציה ?
על קונסטרוקציה עצמאית. דהיינו לבנות חדר בתוך חדר, רצפה צפה, תקרה מונמכת, ודפנות מורחקות מקירות ההיקף.
אכן, לא סיפור זול...

SONYES

חבר משקיען
מעורבות
744
נקודות
113
על קונסטרוקציה עצמאית. דהיינו לבנות חדר בתוך חדר, רצפה צפה, תקרה מונמכת, ודפנות מורחקות מקירות ההיקף.
אכן, לא סיפור זול...
כן כן זה יקר
אבל גם צריך ממש להדביק לקיר וקירות וריצפה חומר פלציב למשל יש גם יצרנים אחרים
זה מונע מרעש הולם
זה רעש באויר חודר את מערכות הגנה שעשיתי לדלת ובסהכ לא תאמין רמקול טלויזיה 32 עובר את הקירות של השכנה את הפלדלת שלה את חדר מדרגות את הדלת שלי שהעבתי אותה בPVC וסיבי קוקוס טבעי
צמוד לדלת כן הוריד אך לא העלים לחלוטין ואטימה מוחלטת של המשקופים ושקע חשמל +שקע של פעמון
שמתי את האוזן והזליגה של הסאונד משם..סתמתי בגבס וחומר מיוחד להדבקה וסתימת חרירים .
אטמתי את הדפנות של הדלת עם סופר 7 מבפנים ובחוץ וסף הדלת עם שני הגנות גם שטיחון צמוד בחוץ

אבל אין ברירה רק חדר בתוך חדר
לא כל אחד יכול ומסוגל לזה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור