אשמח לעזרה, מצלמה מומלצת

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אריה, אני לא מצלם בציוד יקר ולא ממליץ ככלל על ציוד צילום יקר וכבד.
מצד שני כמו ברכבים [כדוגמה] יש כאלה שנוסעים ברכב שעולה הרבה פחות ממאה אלף ש"ח ויש כאלה שנוסעים ברכבים של מיליון וצפונה, כך גם בצילום ואם הכסף הגיע ביושר שיקנו מה שבא להם, לבריאות ולשמחות.
לגיטימי בעיניי שאנשים מחפשים להשתפר [השיפור לא מעט פעמים אינו קשור לציוד] ולצלם תמונות טובות יותר, אבל לדעתי לא צריך סתם לקנות ציוד, כי יצא דגם חדש יותר .
אגב, התמונות שלי אינן מתוכננות בקפדנות [אולי הגיע הזמן] ואין כאן שום תחרות .
אשמח שאתה ואחרים תעלו תמונות באתר.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עמי, למה אתה מתכוון כשאתה אומר שהתמונות שלך לא מתוכננות בקפדנות? אתה מביא מודל, בוחר מקום, מעמיד את המודל במקומות שונים - זה כבר תכנון.

אני מצלם רק מה "שמזדמן" מול העדשה שלי.

אריה

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
מרבית התמונות שלי הם תמונות רחוב וטיולים [גם בסט האחרון שעלה כאן 3 מתוך 4 הם תמונות רחוב].
אני גם מצלם מודליות בסטודיו ובשטחים פתוחים בדר"כ כחלק מסדנה ושם הדברים דינמיים ומשתנים.
תמונות מתוכננות בקפידה ,הם תמונות מבוימות, בהם אתה חושב על רעיון ומבצע אותו תוך הקפדה על כל הפרטים כדי שהצילום ייצא בדיוק כפי שתכננת.
דוגמה טובה לצילומים מסוג זה הם צילומיו של הצלם עדי נס .
אני מתכוון בהמשך להתנסות גם בתמונות מהסוג הזה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ארייה זה רוב האנשים לא מחפשים ציוד מקצועי זה ברור לי וברוב המקרים אני מנסה למצוא להם את הציוד הזול ביותר שיספק אותם.

כמו שרשמתי בתחילת אשכול זה - אני לא ממליץ לבחור להחליף מצלמה לדעתי מה שיש לו יכול לספק אותו בעל הראש - קצת לימוד נושא הצילום והגדרה נכונה של המצלמה יביא לא את התמונות שהוא רוצה.

מצד שני אם משהו רוכש כבר מצלמה בעלת יכולת טובה ואני חושב שזו טעות לחבר לה עדשת קיט בנונית שלא מאפשרת לקבל את יכולות של המצלמה - חבל על הכסף.

מקום לנסות לנגח אותי כדי לך לקרוא את החסרונות שאני רואה בעדשת קיט - אני לא בא לעשות איתך תחרות.
המטרה היחידה שלי כאן זה לקדם את תחום הצילום, הידע ולעזור - זה לא אומר שאסור לך לחשוב אחרת, אבל עם כל הכבוד כדי ללמוד את הנושא קודם לפני שאתה מנסה ללמד אותי צילום.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כרמי, אני בכלל לא מנסה לנגח אותך, אני אומר את דעתי. אני מעריך את העצות שלך ולא מתערב בהן.

אריה

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
כמו שרשמתי בתחילת אשכול זה - אני לא ממליץ לבחור להחליף מצלמה לדעתי מה שיש לו יכול לספק אותו בעל הראש - קצת לימוד נושא הצילום והגדרה נכונה של המצלמה יביא לא את התמונות שהוא רוצה.
כרמי- אני חוזר ואומר שהצבעים שלה לא טובים בשבילי. והיות ואני מצלם בה בעיקר משפחה- חשוב לי שהצבעים יהיו מדוייקים ונכונים
אם תרצה אשלח לך בפרטי מספר תמונות מהמשפחה (JPEG ללא עיבוד או עריכה), ונראה אם עדיין תמשיך להאשים אותי, במקום את המצלמה....

ובלוג עמי- מזדהה עם מה שכתבת לגבי צילום לא מתוכנן. תמונות משפחתיות מתוכננות הן בדרך כלל הכי פחות מעניינות:)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא מנסה להאישם אותך אני מנסה לחסוך לך כסף על רכישת מצלמה - אם זה לא יעזור תמיד תוכל לרכוש מצלמה, מה יש לך להפסיד?

כמו שרשמתי ניתן לשנות את הגדרות הצבעים בפרופילים של המצלמה ואז כל התמונות יצאו עם גוונים שונים.
אין לי את המצלמה לידי לבדוק איך לשנות את ההגדרות של הפרופילים

אם אתה רוצה לרכוש מצלמה חדשה בבקשה - לך על זה מה שעמי המליץ זה פתרון מוצלח בהחלט

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
אני לא מנסה להאישם אותך אני מנסה לחסוך לך כסף על רכישת מצלמה - אם זה לא יעזור תמיד תוכל לרכוש מצלמה, מה יש לך להפסיד?

כמו שרשמתי ניתן לשנות את הגדרות הצבעים בפרופילים של המצלמה ואז כל התמונות יצאו עם גוונים שונים.
אין לי את המצלמה לידי לבדוק איך לשנות את ההגדרות של הפרופילים

אם אתה רוצה לרכוש מצלמה חדשה בבקשה - לך על זה מה שעמי המליץ זה פתרון מוצלח בהחלט
אני ממש מעדיף להשאיר עם מה שיש לי היום.
העניין הוא ששיחקתי עם כל אפשרות בפרופילי הצבע. ניסתי להגדיר לה צבע לא עשיר (נטורל), ניסתי להגדיר WB אישי, וניסתי גם לתת לה
adjust colors
ראה כאן, אנשים עם אותה הבעיה:
https://www.dpreview.com/forums/thread/3852660#forum-post-56226992

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
אתה עובד עם raw?
בד"כ לא.
עם לייטרום אני יכול לסדר תמונה תמונה ב RAW
חיפשתי הגדרה גורפת בלייטרום שאיתה אני יכול לפתח את כל התמונות ואין אחת כזו כי כל תמונה צריכה הגדרות אחרות מהשניה

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
בלוג עמי- מזדהה עם מה שכתבת לגבי צילום לא מתוכנן. תמונות משפחתיות מתוכננות הן בדרך כלל הכי פחות מעניינות

השם הוא עמי חסון ואני מפעיל בלוג בשם: בלוג עמי. יתכן שצריך לשנות באתר בהתאם.

לגבי הנושא: לאף אחד לא בא סתם להשקיע כסף, אבל בתחילה כתבת שצילמת עם סוני [ נדמה לי RX100 ] והתוצאות היו יותר טובות! נכון, שתוכל להשתפר במצלמה הקיימת, אבל נראה לי שגם אלי יסכים שהחבילה שהצעתי לך, היא קפיצת מדרגה מבחינת אפשרויות והאיכות. [אולי אעלה מחר משהו על בסיס ציוד תואם].
מצד שני, באמת שכלום לא בוער, אנחנו עוסקים כאן רק... בצילום.

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
השם הוא עמי חסון ואני מפעיל בלוג בשם: בלוג עמי. יתכן שצריך לשנות באתר בהתאם.

לגבי הנושא: לאף אחד לא בא סתם להשקיע כסף, אבל בתחילה כתבת שצילמת עם סוני [ נדמה לי RX100 ] והתוצאות היו יותר טובות! נכון, שתוכל להשתפר במצלמה הקיימת, אבל נראה לי שגם אלי יסכים שהחבילה שהצעתי לך, היא קפיצת מדרגה מבחינת אפשרויות והאיכות. [אולי אעלה מחר משהו על בסיס ציוד תואם].
מצד שני, באמת שכלום לא בוער, אנחנו עוסקים כאן רק... בצילום.
ככל שקראתי יותר, מפתיע לראות עד כמה יש פער במחיר של מערכת איכותית בין ה DSLR (הזולים יחסית) ובין המירורלס (היקרים יחסית)

אני מניח שזה בגלל שה DSLR נתפש כמוצר שלאט לאט יוצא החוצה מהשוק בגלל המירורלס. אולי גם בגלל שאין בהם ממש אפשרות לוידאו, בטח לא באותו האיכות והקלות של המירורלס....
אגב זה סוג של שיקול גם בשבילי, לקנות DSLR בידיעה שאם ממש אפשרות להסריט איתה....:(

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
רק לסקרנות שתקנה תודיע לנו מה קנית0אני מאוד מבין את ההתלבטות אני חפרתי איזה חודשיים) . אגב אם מאוד חשוב לך הוידאו לך על קנון יש להם פתרון מוצלח יותר מניקון.

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
כרמי. לאחר התייעצות עם המשפחה מסתבר שרצוי מאוד וידאו.

אם ניקח כמה תמונות מניקון (3XXX או 5XXX) ביחד עם העדשת סיגמא שהמליצו לי עליה, ונשווה אותם לתמונות ממצלמה 3/4 של פנסוניק עם עדשת פרים G20 1.7 או G 25MM 1.7, האם האיכות תהיה דומה, או עדיין ה ניקון יהיו טובות בהרבה?

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
שאלה מעניינת אבל למה אתה הולך על חיישן 3/4. אני במקומך הייתי קונה פוג'י X-10 או X-1 יד שניה עם עדשת הקיט שלה שהיא נחשבת מעולה וסוגר עניין עם מצלמה הרבה יותר טובה. (מהנתונים שאני בדקתי אז).

אגב יש בחור שמוכר G7 של פנסוניק ב1500 יד שניה. בחור חביב ביותר. (אני קניתי ממנו פלאשים)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם וידאו חושב, אז DSLR זו לא אופציה מוצלחת, היות ואני מאמין שחשוב גם אוטופוקוס בוידאו ב DSLR רק קנון D750/D760 וכן סדרות יותר גבוהות עושות זאת - בכל מקרה עדשת סיגמא או טמרון לא טובות לאוטופוקוס בוידאו ולכך צריך עדשות קנון STM כאמור עם מצלמת קנון (ניקון ממש חלשה באוטופוקוס בוידאו), אבל קנון עדיין עם איכות וידאו טובה ועדין פחות טובה מול זו של סוני או פנסוניק

כמו כן פוגי בדגמים X-T1 או X-T10 לא מדהימות בוידאו X-T2 זה כבר סיפור אחר, אבל יקר יותר

חשוב להבין שההבדל בין מצלמות DSLR עם חיישן יותר גדול לזה של ללא מראה עם חיישן יותר קטן 3/4'' יהיה מורגש בעיקר כאשר התאורה תיהיה פחות טובה ויהיה צורך לעלות את ערכי ה ISO בתאורה טובה ההבדל יהיה קטן יותר.

אין מצלמה מושלמת גם בסכומים הרבה יותר גבוהים למצלמות יש חסרונות - צריך לדעת מה חושב ועל מה צריך להתפשר.

כאמור לדעתי נושא הוידאו משנה את חוקי המשחק כאן - וצריך להבין על מה מוכנים לוותר ומה יותר חשוב

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
אם וידאו חושב, אז DSLR זו לא אופציה מוצלחת, היות ואני מאמין שחשוב גם אוטופוקוס בוידאו ב DSLR רק קנון D750/D760 וכן סדרות יותר גבוהות עושות זאת - בכל מקרה עדשת סיגמא או טמרון לא טובות לאוטופוקוס בוידאו ולכך צריך עדשות קנון STM כאמור עם מצלמת קנון (ניקון ממש חלשה באוטופוקוס בוידאו), אבל קנון עדיין עם איכות וידאו טובה ועדין פחות טובה מול זו של סוני או פנסוניק

כמו כן פוגי בדגמים X-T1 או X-T10 לא מדהימות בוידאו X-T2 זה כבר סיפור אחר, אבל יקר יותר

חשוב להבין שההבדל בין מצלמות DSLR עם חיישן יותר גדול לזה של ללא מראה עם חיישן יותר קטן 3/4'' יהיה מורגש בעיקר כאשר התאורה תיהיה פחות טובה ויהיה צורך לעלות את ערכי ה ISO בתאורה טובה ההבדל יהיה קטן יותר.

אין מצלמה מושלמת גם בסכומים הרבה יותר גבוהים למצלמות יש חסרונות - צריך לדעת מה חושב ועל מה צריך להתפשר.

כאמור לדעתי נושא הוידאו משנה את חוקי המשחק כאן - וצריך להבין על מה מוכנים לוותר ומה יותר חשוב
כרמי- תודה על הסבלנות. כל ההודעות שלך מענינות.
האמת שכל פעם מחדש אני נהנה מהוידאו של המצלמה שלי. היא נותנת וידאו (גם במקומות חשוכים) פשוט מעולה.
זו הסיבה שכל פעם אני חוזר ובודק את ה GX85 שלפי מה שהבנתי יש לה את אותו וידאו, אבל הצבעים שהיא נותנת בסטילס טובים יותר.

סתם קפצתי לבדוק מה יש לפוג'י להציע. מה דעתך על המצלמה הזו:
http://www.cameramia.co.il/מוצר-7939-Fujifilm-X-A10-Mirrorless-Digital-Camera-16-50mm.aspx
יחסית לפוג'י היא לא יקרה ...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה X-A10 זה דגם הכניסה החדש של פוג'י לתחום הללא מראה עם חיישן רגיל ולא ע חיישן X-Trans המיוחד שלהם.
עם יכולת ISO טבעית של עד 6400 בלבד ווידאו HD רגיל כאשר בעולם הולך ל 4K - יש לה מספר יכולות שיכולים לקסום לצלם מתחיל כמו יכולת פילטרי צילום וצילום סלפי (למרות שלדעתי יהיה קצת קשה לעשות זאת :) ) ועוד ..

natig

אוהב את התחום
מעורבות
9
נקודות
18
לפני שנים שמעתי שהצבעים של פו'גי הכי טובים מכולם:)
תודה על ההסבר.
בינתיים ראיתי שיש לה גוף פלסטיקי ובלי עינית. זה כנראה חלק מהמחיר הזול.

שאלה: מה המיוחד בחיישן X-Trans שלהם?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור