אפקט בוקה בצמצם f/3.5

לולה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לא מזמן קניתי את הקאנון 550D עם עדשת הקיט 18mm-55mm בעלת מפתח הצמצם הבא f/3.5-f/5
שמתי לב שאם אני מצלמת אדם על רקע מסויים, במרחק שמאפשר צילום של כל הגוף, בצמצם הכי פתוח שניתן (f/3.5), אפקט הבוקה שאני מקבלת הוא די מזערי.
לעומת זאת, אם אני מצלמת ממש פנים של אדם על רקע רחוק (שאז מדובר באובייקט ממש קרוב ורקע רחוק יותר) אני מקבלת את אפקט הבוקה שהייתי רוצה גם לצילום עליו דיברתי בשורה למעלה.
מבירור שערכתי באינטרנט - ממליצים להשתמש בעדשה עם מפתח צמצם מקסימלי של 2.8
השאלה היא: האם ישנה דרך להשיג אפקט בוקה מוצלח יותר עם העדשה שלי כיום - נניח, על ידי חצי לחיצה שתקבע את הפוקוס על אוביקט אחר, ואז שינוי קומפוזיציה לעבר האוביקט הרצוי לצילום?
אם אין דרך - אז על איזה עדשה תוכלו להמליץ לי ?
אני מצרפת תמונה של אפקט בוקה מהמם בעיני. לשם דוגמא. שלא אני צילמתי, כמובן.
תודה מראש לכל העוזרים!
שנה טובה לכולם

תמונות מצורפות

• 8251-hanneli-mustaparta-in-lover-hannelicom.jpg
    8251-hanneli-mustaparta-in-lover-hannelicom.jpg
    KB 125 · צפיות: 520

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
צמצם 3.5 בזום מקסימלי יתן לך את האפקט הכי גדול שהעדשה מסוגלת לתת.
כמובן שהפוקוס צריך להתמקד באובייקט כאשר יש רקע רחוק ולא עצמים מאוד קרובים.
רוצה עומק שדה? קני עדשת 50 מ"מ עם F1.8, זו עדשה זולה יחסית ותתן לך תוצאות רצויות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני חושב שיש כאן ערבוב של שני נושאים שדה רדוד ובוקה
שדה רדוד מספק רקע לא בפוקוס מול המדומת (דבר שמדגיש את הדמות)
בוקה זה התוצרה בה מוצג הקע שהוא לא בפוקוס.

מניסיון שלי עדשות זום בקצה גבול הזום שלהן גם עם מפתח צמצם מקסימלי נותנות תמונה עם פחות שדה רדוד ממה שנקבל בזום קטן יותר מהמקסימום.

כמובן שעדשות פריים (זום קבוע) מתנהגות אחרת

לולה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה, ליאור, על התשובה המהירה!

ראיתי באמת עדשה כזו היא לא יקרה ושאלתי את עצמי אם היא טובה. עדשה חדשה כזו עולה בערך 200 דולר. אולי אמצא אותה בפחות בebay.

אני מניחה שרצוי שהיא תהיה עם מיצב תמונה פנימי. נכון? כמו שיש לי בעדשה כיום.

לולה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כמרי,
תודה על התשובה, אבל לא כ"כ הבנתי למה אתה מתכוון.
אם תסתכל על התמונה שצירפתי אולי תוכל להסביר לי יותר טוב איך אוכל לנסח בדיוק את מה שאני רוצה להשיג - לצם דמות ברורה על רקע מטושטש כזה ומגניב.

לגבי הזום המקסימלי - אני לא משתמשת בו. לרוב אני מצלמת בזום של 24mm.
זו סיבה נוספת שבגלללה לא הבנתי את התשובה שלך.
אשמח להסבר נוסף, ואולי גם המצלמה לעדשה מסויימת שתתאים?

תודה !!!

אני חושב שיש כאן ערבוב של שני נושאים שדה רדוד ובוקה
שדה רדוד מספק רקע לא בפוקוס מול המדומת (דבר שמדגיש את הדמות)
בוקה זה התוצרה בה מוצג הקע שהוא לא בפוקוס.

מניסיון שלי עדשות זום בקצה גבול הזום שלהן גם עם מפתח צמצם מקסימלי נותנות תמונה עם פחות שדה רדוד ממה שנקבל בזום קטן יותר מהמקסימום.

כמובן שעדשות פריים (זום קבוע) מתנהגות אחרת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הסבר על בוקה האנגלית
http://en.wikipedia.org/wiki/Bokeh

עמוק השדה מושג ע"י הצמצם הפתוח ככל שהוא פתוח יותר מקבלים שדה רדוד יותר - כלמור פחות דברים נמצאים בפוקוס, כאשר רוצים לקבל שדה מאוד רדוד צריך לפתוח מאוד את הצמצם (מספר קטן אומר צמצם גדול :) ) - כל עדשה עם היכולת שלה

הבוקה זה הצורה שבה מוצגים בתמונה האלמנטים שלא בפוקוס (בצורה מגורענת כזו אורחרת או בצורה אחרת) וזה מאוד תלוי בעדשה ולכל אחד יש את הבוקה שנראת לו יותר.

ה 550D המצלמה מעולה וזאת זאת קשה לי להגיד על עדשת הקיט - כך שנראה שהעדשה מספקת את מה שהיא מספקת ולא תמיד זה מספק אותך.

עבור צילום ב 50mm עם שדה צר העדשה שליאור הזכיר היא תמורה מעולה לכסף (כ 500 ש"ח) - אך היא עם זום קבוע (של 50).
יש עדשות טובות בזום בסביבות ה 17-50 של טמרון וסיגמא (הקנון קצת יקרה כ 5000 ש"ח, אבל מדהימה) עם מפתח צמצם 2.8 אבל מדובר על מחיר של כ 2000 ש"ח אם אני זוכר נכון.

לולה

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כרמי, שוב תודה על התשובה המפורטת!

יש לי שאלה נוספת: איך לדעתך צולמו התמונות בבלוג הבא http://www.hanneli.com/
והאם ניתן להפיק תמונות כאלה מהמצלמה שלי (קאנון 550D) עם עדשה מסויימת או שצריך מצלמה מקצועית לגמרי.

הסבר על בוקה האנגלית
http://en.wikipedia.org/wiki/Bokeh

עמוק השדה מושג ע"י הצמצם הפתוח ככל שהוא פתוח יותר מקבלים שדה רדוד יותר - כלמור פחות דברים נמצאים בפוקוס, כאשר רוצים לקבל שדה מאוד רדוד צריך לפתוח מאוד את הצמצם (מספר קטן אומר צמצם גדול :) ) - כל עדשה עם היכולת שלה

הבוקה זה הצורה שבה מוצגים בתמונה האלמנטים שלא בפוקוס (בצורה מגורענת כזו אורחרת או בצורה אחרת) וזה מאוד תלוי בעדשה ולכל אחד יש את הבוקה שנראת לו יותר.

ה 550D המצלמה מעולה וזאת זאת קשה לי להגיד על עדשת הקיט - כך שנראה שהעדשה מספקת את מה שהיא מספקת ולא תמיד זה מספק אותך.

עבור צילום ב 50mm עם שדה צר העדשה שליאור הזכיר היא תמורה מעולה לכסף (כ 500 ש"ח) - אך היא עם זום קבוע (של 50).
יש עדשות טובות בזום בסביבות ה 17-50 של טמרון וסיגמא (הקנון קצת יקרה כ 5000 ש"ח, אבל מדהימה) עם מפתח צמצם 2.8 אבל מדובר על מחיר של כ 2000 ש"ח אם אני זוכר נכון.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
גם עם מצלמה של 10 שקלים, ניתן לקבל פוקוס צר ורקע מטושטש, בעיקר בגלל שהמצלמה לא משנה.
מה שמשנה זה המפתח צמצם של העדשה. זה עניין אופטי.
ככל שהצמצם פתוח יותר, ניתן לקבל פוקוס רדוד יותר.
עדשת ה 50 f1.8 של קנון מאוד שימושית אבל על ה 550 שלך היא תהיה 80 מ"מ.
כלומר טוב לשימוש מאד ספציפי. לא נוח כמו זום.
כמו שכרמי ציין, זומים של 17-55 f2.8 נמצאים בשוק והם אופצייה טובה.
ניתן גם לבחור בקנון 28 f1.8 ובסיגמה 30 f1.4, שתי עדשות שיהיו באורך מוקד של כ 50, על ה 550, שזה נורמל למצלמה שלך.
זו ההמלצה שלי.
על ה d20 שלי שמתי את ה 28 של קנון, וזה היה מעולה. קטנה, בוקה מעולה וזולה יחסית.
הזומים הנ"ל הם: יקרים, כבדים, ורק 2.8, שזה די סגור לתאורת ערב.
יש מלא דוגמאות
http://www.flickr.com/groups/bokeh_/
לגבי הצילומים בבלוג, שום דבר מיוחד חוץ מדוגמניות יפות, ניו יורק, תאורה אחורית מחמיאה, ובוקה סביר.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור