אני לא יודע אם זה מותר אבל אני ישמח אם תתנו לי אתרים להורדת אלבומים

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני בטוח שכולכם עומדים בתור ורוכשים כותרים של בלוריי ב-300 שח ואף אחד לא מוריד סרטים !
תעשית המוזיקה חיבת להשתנות ולזרום עם הקידמה !
אני לא רואה שבהוליווד הפסיקו לייצר סרטים אני רק רואה שהמוסד הזגלני בלוקבסטר שכנס אותנו על שעה איחור ניסגר ושתעשית הסרטים מצאה את הדרך לגרום לאנשים לחזור לקולנוע בכך ששידרגו את חווית הצפייה משמעותית בקולנוע .
אותו דבר צריך לקרות עם תעשיית המוזיקה !! אקום חייב למות ובמקום שגזלניי אקום יוכלו את הרווחים של היוצרים במשכורות שמנות צריך למצוא דרך להעביר את התמלוגים מהרדיו וגני הארועים ליוצרים ללא חבורת הגנבים שנקראת אקום . דבר שני : הדיסק אמור להיות דרך של האומן להתפרסם וצריך להיות מופץ חינם ! אומנים טובים יוכלו להתפרנס בכבוד מרינגטונים הופעות מתמלוגים שיגבו כמס על מדייה לצריבה והעתקה וכמובן תמלוגים מוגדלים לאחר שאקום ימות . האומנים הטובים מאוד יופיעו בנוקיה קיסריה חתונות וישפטו בדהווייס .
הרשימה למעלה זה רק מס הצעות ! עם התעשיה לא תשתנה עם הקידמה היא תסבול קשות .

צריך להפסיק להתחסד ! כך לא תצילו את תעשית המוזיקה ! אני לא מכיר אדם שלא הוריד סרט או קובץ מהרשת ! טריליוני שירים שם והם ישארו שם לנצח וטוב שכך כי ל- 90% לא הינו נחספים מעולם ללא האפשרות להוריד אותם .
אגב סתם שאלה לראות סרט ביוטיוב ולשמוע מוזיקה דרכו זה גם גנבה לדעתכם ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני בטוח שכולכם עומדים בתור ורוכשים כותרים של בלוריי ב-300 שח ואף אחד לא מוריד סרטים !
תעשית המוזיקה חיבת להשתנות ולזרום עם הקידמה !
אני לא רואה שבהוליווד הפסיקו לייצר סרטים אני רק רואה שהמוסד הזגלני בלוקבסטר שכנס אותנו על שעה איחור ניסגר ושתעשית הסרטים מצאה את הדרך לגרום לאנשים לחזור לקולנוע בכך ששידרגו את חווית הצפייה משמעותית בקולנוע .
אותו דבר צריך לקרות עם תעשיית המוזיקה !! אקום חייב למות ובמקום שגזלניי אקום יוכלו את הרווחים של היוצרים במשכורות שמנות צריך למצוא דרך להעביר את התמלוגים מהרדיו וגני הארועים ליוצרים ללא חבורת הגנבים שנקראת אקום . דבר שני : הדיסק אמור להיות דרך של האומן להתפרסם וצריך להיות מופץ חינם ! אומנים טובים יוכלו להתפרנס בכבוד מרינגטונים הופעות מתמלוגים שיגבו כמס על מדייה לצריבה והעתקה וכמובן תמלוגים מוגדלים לאחר שאקום ימות . האומנים הטובים מאוד יופיעו בנוקיה קיסריה חתונות וישפטו בדהווייס .
הרשימה למעלה זה רק מס הצעות ! עם התעשיה לא תשתנה עם הקידמה היא תסבול קשות .

צריך להפסיק להתחסד ! כך לא תצילו את תעשית המוזיקה ! אני לא מכיר אדם שלא הוריד סרט או קובץ מהרשת ! טריליוני שירים שם והם ישארו שם לנצח וטוב שכך כי ל- 90% לא הינו נחספים מעולם ללא האפשרות להוריד אותם .
אגב סתם שאלה לראות סרט ביוטיוב ולשמוע מוזיקה דרכו זה גם גנבה לדעתכם ?
לא הורדתי אף סרט/קובץ בלי לשלם. אולי כל הסביבה שלך גנבים (בעידודך?), אבל לא כל האוכלוסייה גנבים, בלי "להתחסד" בעניין זה.

יפה מאוד שאתה רואה עצמך סמכות להכתיב איך העולם "צריך" להתנהל, אבל לא נראה לי שהעולם צריך ליישר קו לפי מוצא מקלדתך.

ומה שבטוח זה שעד שהעולם לא עשה זאת, וייש עדיין חוקים וכללים חברתיים שלא בוטלו, אתה הוא העבריין, לא שהאחרים "פראיירים".

אם אתה כבר מנהל את העולם, עדיף שתעסוק בשלילת נשק גרעיני מאיראן ומצפון קוריאה, או משהו חיובי אחר, לא הסתה לגניבה של מוצרי מותרות.

עמיר

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
לא הורדתי אף סרט/קובץ בלי לשלם. אולי כל הסביבה שלך גנבים (בעידודך?), אבל לא כל האוכלוסייה גנבים, בלי "להתחסד" בעניין זה.

יפה מאוד שאתה רואה עצמך סמכות להכתיב איך העולם "צריך" להתנהל, אבל לא נראה לי שהעולם צריך ליישר קו לפי מוצא מקלדתך.

ומה שבטוח זה שעד שהעולם לא עשה זאת, וייש עדיין חוקים וכללים חברתיים שלא בוטלו, אתה הוא העבריין, לא שהאחרים "פראיירים".

אם אתה כבר מנהל את העולם, עדיף שתעסוק בשלילת נשק גרעיני מאיראן ומצפון קוריאה, או משהו חיובי אחר, לא הסתה לגניבה של מוצרי מותרות.

עמיר
אתה צדיק ! אני כבר בודק עם אפשר לפתוח את בלוק בסטר בשבלך !
אני מקווה שמי שמנהל את התעשיה הזאת יותר פיכח ומבין שיש כוחות בשוק שאני ממש לא מנהל אותם הם פשוט שם , והכוחות האיילו יכתובו אך יראה העתיד !
לי הוא ניראה ללא דיסקים עם תוכן מופץ חופשי וזמין לכול ( כי זה המצב כרגע בכול העולם לא רק בביצה הקטנה שלנו ) והרווחים יגיעו בכל מיני דרכים אחרות (חלקם צינתי מפוסט הקודם כחומר למחשבה ) .
אני בטוח שלאומנים יהיה המון להרוויח מחסיפה לכל המלייארדים שמאכלסים את העולם ולא רק לאילו שיש להם 20$ לדיסק .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אתה צדיק ! אני כבר בודק עם אפשר לפתוח את בלוק בסטר בשבלך !
אני מקווה שמי שמנהל את התעשיה הזאת יותר פיכח ומבין שיש כוחות בשוק שאני ממש לא מנהל אותם הם פשוט שם , והכוחות האיילו יכתובו אך יראה העתיד !
לי הוא ניראה ללא דיסקים עם תוכן מופץ חופשי וזמין לכול ( כי זה המצב כרגע בכול העולם לא רק בביצה הקטנה שלנו ) והרווחים יגיעו בכל מיני דרכים אחרות (חלקם צינתי מפוסט הקודם כחומר למחשבה ) .
אני בטוח שלאומנים יהיה המון להרוויח מחסיפה לכל המלייארדים שמאכלסים את העולם ולא רק לאילו שיש להם 20$ לדיסק .
מה הקשר ל"צדיקות"? לא לגנוב אמור להיות סטאנדארט בסיסי, שלא מקבלים עליו פרס.

ברור שייש כוחות שוק, העתיד יקרה כפי שהוא ייקרה, כולל שינויים מתאימים בחוקים, לפי הצורך והמצב.

העניין הוא שאתה מסית לגניבה לפני שהעתיד הזה קרה, בזמן שהחוקים נגד גניבה שכזו עדיין בתוקף, ובמיוחד כשייש לך $20 לדיסק עבור הרבה דיסקים.

הדרכים שאתה מציע הן מופרכות לחלוטין, החל במדייה לצריבה שאף אחד לא יצטרך -- הארד דיסק ודיסק-און-קי מספיקים, דרך רינגטונים שהם פישוט של רגע קצר מתוך המוסיקה, ללא ביצוע האמן, וכלה במשרת שיפוט באיזה משחק בטמבליזייה לכל 1000 אומנים. נפלא!

אם האמנים לא מקבלים כסף באופן ליניארי לכמות ההורדות, למה שיישנו להם החשיפה ומספר ההורדות? במילא הם אמורים לחיות מהאוויר. ומאיפה בדיוק יבואו התמלוגים, אם אף אחד לא משלם על הורדות??

תגיד, בין הגניבות אתה גם חושב לפעמים על מה שאתה כותב??! :(

עמיר

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
מה הקשר ל"צדיקות"? לא לגנוב אמור להיות סטאנדארט בסיסי, שלא מקבלים עליו פרס.

ברור שייש כוחות שוק, העתיד יקרה כפי שהוא ייקרה, כולל שינויים מתאימים בחוקים, לפי הצורך והמצב.

העניין הוא שאתה מסית לגניבה לפני שהעתיד הזה קרה, בזמן שהחוקים נגד גניבה שכזו עדיין בתוקף, ובמיוחד כשייש לך $20 לדיסק עבור הרבה דיסקים.

הדרכים שאתה מציע הן מופרכות לחלוטין, החל במדייה לצריבה שאף אחד לא יצטרך -- הארד דיסק ודיסק-און-קי מספיקים, דרך רינגטונים שהם פישוט של רגע קצר מתוך המוסיקה, ללא ביצוע האמן, וכלה במשרת שיפוט באיזה משחק בטמבליזייה לכל 1000 אומנים. נפלא!

אם האמנים לא מקבלים כסף באופן ליניארי לכמות ההורדות, למה שיישנו להם החשיפה ומספר ההורדות? במילא הם אמורים לחיות מהאוויר. ומאיפה בדיוק יבואו התמלוגים, אם אף אחד לא משלם על הורדות??

תגיד, בין הגניבות אתה גם חושב לפעמים על מה שאתה כותב??! :(

עמיר
הרעיון של מס על כל מה שקשור להעתקה (דיסק און קי וכל ואפילו מכשירי MP3)הוא לא שלי הוא הוצג בתוכנית ברדיו שדנה בעניין המדובר !
אני לא מדיח אנשים לגנבה ! אני מציאותי ! מי שלא רואה את המציאות הוא או במקרא הטוב חולמני או סטלן !
מצד שני להגדיר 99% מהאוכלוסיה בעולם גנבים זה גם לא מעשה חכם .
מי שלא מתאים את עצמו לקידמה בסוף נעלם . אף אחד לא רוצא לראות את זה קורא ולכן צריך לחשוב מחוץ לקופסא .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הרעיון של מס על כל מה שקשור להעתקה (דיסק און קי וכל ואפילו מכשירי MP3)הוא לא שלי הוא הוצג בתוכנית ברדיו שדנה בעניין המדובר !
אני לא מדיח אנשים לגנבה ! אני מציאותי ! מי שלא רואה את המציאות הוא או במקרא הטוב חולמני או סטלן !
מצד שני להגדיר 99% מהאוכלוסיה בעולם גנבים זה גם לא מעשה חכם .
מי שלא מתאים את עצמו לקידמה בסוף נעלם . אף אחד לא רוצא לראות את זה קורא ולכן צריך לחשוב מחוץ לקופסא .
זה שהרעיון לא שלך לא הופך אותו לטוב/נכון/רלוואנטי וכיו"ב.
יש מצב שמי שהציע את הרעיון הזה לא חשב על כך שלהארד דיסקים, דיסק-און-קי ואפילו גם למדיות לצריבה יש שימושים בהקשרי מיחשוב -- וייש כאלה בהיקפים לא זניחים יחסית אפילו לגניבות מוסיקה, ולהטיל עליהם מס בגלל גנבי מוסיקה יהייה להוסיף פשע על פשע.

הרעיון הזה הייה רלוואנטי אולי פעם, כשהייו צורבי אודיו ייעודיים שעבדו עם מדייה מיוחדת של דיסקי אודיו, שהיו יקרים יותר, כבייכול כדי לשלם לבעלי זכויות יוצרים.

לא רק שכיום אין הבדל בין המדיות לענייני מוסיקה ולענייני מיחשוב, גם מראש הרעיון הייה דפוק, כי אין שום דרך לחלק את ההכנסות בצורה הוגת בין בעלי העניין -- כשקונים מדייה לא אומרים מה הולך להיות עליה, מה גם שחלק מהמדייה הם read/write.

בקיצור, רעיון לא לעניין בכלל.

זה שנדמה לך שאתה מציאותי גם לא אומר שזה נכון. אם 99% מהעולם גונבים, איך תסביר את זה שההכנסות מהורדות בתשלום עולות באופן קבוע, וכבר עברו את ההכנסות ממכירת דיסקים?

ובין אם אתה מציאותי ובין אם לא -- ואתה ממש לא -- אתה עדיין מנסה לתת לגיטימאצייה לגניבה, ומסביר לאנשים שחושבים אחרת ש"גנבו להם את הראש" ושאר שבחים.

וגניבה אינה שקולה לקידמה בשום פנים ואופן וצורה. להיפך -- הכיוון שאתה מדמיין לעצמך כרגע הוא כיוון שבו לא יהייה כדאי כלכלית לאף אחד ליצור ולהשקיע בהפקת מוסיקה -- הוא לא יקבל החזר במיתאם לכישרונו ולהצלחתו.

לסיכום:
  • אתה גם מדמיין לך מודלים עקומים שגם אינם מוצדקים וגם שלא יעבדו כלכלית
  • אתה מתייחס לנושא כאילו המודלים העקומים האלה כבר תקפים ובפועל, ושכל החוקים וכללי בהתנהגות הבסיסיים העכשוויים בנושא כבר בוטלו ואינם מחייבים אותך עכשיו
  • אתה בטוח ב-99% ש-99% מהעולם גונבים, בלי שייש לך סטאטיסטיקות מהימנות אפילו לגבי 0.001% מהאוכלוסייה בארץ, שלא לדבר על בעולם
  • כלומר עד עכשיו הראית שאתה "מציאותי" בצורה מנותקת לחלוטין מכל מציאות שהיא, אבל טוען שמי שחושב אחרת הוא פראייר ו/או "צדיק" ו/או "מתחסד" ו/או "חולמני" ו/או "סטלן" ושאר מחמאות
  • אתה מקשקש על "לחשוב מחוץ לקופסה" וובפועל שם את הייד בקופסה וגונב ממנה דברים שאחרים עבדו עליהם בלי שתשלם את תמורתם
  • אתה מצדיק את זה בכך ש"כולם גונבים"
  • אתה בפועל מנסר את הענף שעליו התעשייה יושבת
  • מדובר במשהו שאתה נהנה ממנו, אבל אינו מוצר בסיסי, יש לך כסף לשלם כמו כל אדם ישר, ובכל זאת אתה מוצא "הצדקות"-כבייכול למה צריך לא לשלם!
  • אתה בהחלט מסית אחרים לנהוג כמוך == לגנוב
בקיצור, אולי כדאי שתחשוב איזה בן אדם היית עד לרגע זה, והאם אתה רוצה להמשיך להיות כזה.

גם אני צרבתי, אבל ברגע שהבנתי מה אני עושה, לקחתי את יותר מ-350 הדיסקים שצרבתי, ציירתי עליהם X בצבע, שאי אפשר יהייה להשתמש בהם, זרקתי אותם לפח, וקניתי את המקוריים של חלק גדול מהם, בהרבה מאות דולארים..

השארתי דיסקים צרובים רק של דברים שאי אפשר להשיג את המקוריים שלהם בחנויות online בארה"ב, אנגליה, צרפת, גרמניה ויפאן (בדקתי אחד-אחד). צרובים שהייה בהם אפילו track בודד מתוך מקור שכן אפשר להשיגו, קניתי את המקור או זרקתי את הצרוב. זרקתי גם את הצרובים של כאלה שקניתי, שילמתי עליהם ומכרתי.

אני לא מסית אותך לעשות כמוני. תעשה עם עצמך מה שאתה רוצה -- אני לא לוקח את תפקיד שוטר המוסר כאן.

לכל היותר, אם אתה בוחר להמשיך בגניבות, אנא שקול שלא להסית אחרים לזה ולא לנסות להצדיק את זה בפומבי, מספיק שתצדיק את זה לעצמך, אם יש לך צורך בזה.

ותאמין לי (או שלא) -- אני ממש לא צדיק.

עמיר

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אתה יודע שאקום גובים מס מכל בעל עסק שיש לו מערכת בעסק (לא רק מאולמות ) !
הכסף הזה אמור להיות מחולק בין האומנין . באיזה אופן ואך מחשבים לא יודע . אולי באותו אופן שהיו יכולים לחלק את המס שהיה נגבה ממה שתארתי בפוסטים הקודמים .
אמהמה לאקום יש שיטה מיוחדת לחלוקת כסף (כמו בהמון עמותות ) הרוב מגיעה למשכורות של עובדי העמותה והפרורים מגיעים לאומנים .
לגבי גנבים או לא גנבים : אנכנו קצת תוחנים מיים ! הויכוח הוא ויכוח סרק ! המעשה נעשה ! משהו לכך את חבילת הכסף וזרק אותה לאויר ואכשב אנכנו קוראים לכל מי שמרים יד לתפוס שטר גנב .
בה נדבר על זה עוד עשור ונראה מה קרה למי שהתעקש על השיטה הישנה !

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אתה יודע שאקום גובים מס מכל בעל עסק שיש לו מערכת בעסק (לא רק מאולמות ) !
הכסף הזה אמור להיות מחולק בין האומנין . באיזה אופן ואך מחשבים לא יודע . אולי באותו אופן שהיו יכולים לחלק את המס שהיה נגבה ממה שתארתי בפוסטים הקודמים .
אמהמה לאקום יש שיטה מיוחדת לחלוקת כסף (כמו בהמון עמותות ) הרוב מגיעה למשכורות של עובדי העמותה והפרורים מגיעים לאומנים .
לגבי גנבים או לא גנבים : אנכנו קצת תוחנים מיים ! הויכוח הוא ויכוח סרק ! המעשה נעשה ! משהו לכך את חבילת הכסף וזרק אותה לאויר ואכשב אנכנו קוראים לכל מי שמרים יד לתפוס שטר גנב .
בה נדבר על זה עוד עשור ונראה מה קרה למי שהתעקש על השיטה הישנה !
המצב עם אקו"ם הוא שייש כאן שימוש מסחרי, שבו עסקים משתמשים לטובתם בתוצאות עבודה של אמנים אחרי ששילמו רק עבור שימוש פרטי ואישי.

לפיכך, ברור שייש לגבות כסף מעסקים כאלה, אבל כמה, ולמי לתת אותו, ברור שאין דרך פשוטה והוגנת לדעת מבלי למדוד את השימוש בפועל בכל דיסק או חלק ממנו, שזה כנראה לא מעשי.

ברגע שקם אירגון ומנסה לקיים את הגבייה והחלוקה בין אלה שמגיע להם, ברור שמגיע גם לו חלק מזה -- אנשיו לא אמורים לעשות עבודה בחינם, והאלטרנטיבה של בעלי הזכויות (לא רק האמנים) היא בכלל לא לקבל כלום.

אם הם לוקחים לעצמם יותר ממה שסביר, ייתכן שהם מושחתים, אבל זה בכלל לא קשור, ובוודאי שלא נותן הכשר, לגניבה והעתקות בתחום האישי והפרטי.

אף אחד לא זרק חבילת כסף לאוויר, ולא הייו כאן שום לקיחת שטרות ושאר דימויים פלאסטיים שאינם רלוואנטיים כאן -- זה לא הייה מצב שאם לא היית מעתיק משיהו אחר הייה מעתיק במקומך, אלא אתה העתקת ביוזמתך, ללא תלות ובלי לדעם אם מישהו אחר מעתיק בנוסף אליך.

מדובר כאן במוצר מסויים, מוצר מותרות, להזכירך (ולא שמוצדק לגנוב לחם, במיוחד כשייש לך את הכסף לשלם!), שקשה לשמור עליו. אתה טוען שהתשלום גבוה מדי, לפי קריטריונים שהמצאת לעצמך, ולפיכך מרשה לעצמך ליהנות מהמוצר, בלי לשלם את מה שבעל הזכויות דורש עבור השימוש בו, כפי שרשאי כל בעל זכויות לדרוש עבור השימוש במוצר שלו.

כלומר, השתמשת במוצר שמישהו עבד עליו ומישהו מייצר ומוכר אותו, בלי לקנות את המוצר ובלי לשלם את תמורתו, ובמקרה שלך זה כאשר ייש לך הכסף לשם את המחיר המלא, כשגם היעדר כסף אינו מצדיק את הגניבה.

ואתה כל הזמן זורק את האחריות על הנושא לאוויר ולהעיף אותה ממך, להאשים את כל העולם ואשתו, ולהראות שכ-ו-ל-ם (או רק 99% מהייקום) גונבים.

אז לא. אתה האחראי הבלעדי על מעשיך, ואתה חי בסרט עקום לגבי מה קורה המציאות.

ומה שייקרה בעתיד, יקרה בעתיד, כן או לא לפי חלומותיך בנושא.
אבל עכשיו, כל עוד החוקים והכללים לא השתנו, וכך בכל השנים שעשית את מה שעשית עד עכשיו, התנהלותך אינה ולא הייתה לעניין.

אבל שים לב:
  • אני לא דורש ממך לשנות משהו, אפילו בפסיק
  • אני לא דורש ממך להפסיק לעשות את זה
  • אני לא דורש ממך להפסיק להמציא תירוצים
  • אני לא דורש ממך להפסיק להסית אחרים
  • אני לא דורש ממך כלום
אני לא לוקח תפקיד של שוטר ו/או מי שינהל לך את החיים או כל אספקט שלהםץ

אני רק שם לך מראה מול הפרצוף, בתקווה שתקלוט מה אתה עושה, ושזה אתה מי שעושה את זה, ושלא כולם עושים את זה, ושגם זה לא תירוץ, ושאין תירוצים כאן.

ואני רק מציע לך לשקול את מה שעשית עד עכשיו ולבדוק אם אתה רוצה להמשיך,
ומציע לך לשקול שאם אתה רוצה להמשיך, אז להמשיך בשקט, בלי לנסות לתת לזה הצדקה פומבית ובלי להסית אחרים לעניין.

לשיקולך,
עמיר

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
ואני הייתי מוסיף שכדאי לך בתור אוהב מוסיקה להפסיק עם ההורדות הלא משולמות...כי גאוות הבעלות על מדיה פיזית או קבצים שהורדו בתשלום היא שונה לגמרי מגניבה,וכאשר אתה מחזיק במדיה בצורה חוקית,אתה גם תומך במוזיקאים,בנגנים באמנים,המעבדים ,וכל התעשיה שעומדת מאחורי הפקת אלבום....תאר לעצמך מה היית עושה אם היית חי בזמן שיש רק מדיה פיזית כמו ויניל,למי שרוצה לשמוע מוסיקה חייב לשלם בעד ההנאה מהשמעת מוסיקה בביתו(בכל התקופות היה גם רדיו ומי שרוצה לחסוך ולשמוע מוסיקה טובה מוזמן לרכוש לעצמו טיונר איכותי)...מה היי עושה אם היית חי בשנות ה 70,,,האם היית תומך בגני בת תקליטים מחנויות,או שוד מזויין ממחסניהן של חברות התקליטים ,וזאת על מנת שתוכל להנות מוסיקה בלי ש״יעשקו״ אותך ?

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
וגם תחשוב טוב טוב,מה היית רוצה שיקרה,אם היית יוצר אלבום בעצמך או כותב ספר בעצמך....האם היית מסכים שיורידו אותם ברשת בחינם ???

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור