אני לא יודע אם זה מותר אבל אני ישמח אם תתנו לי אתרים להורדת אלבומים

matan148

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
36
אשמח לאתר אם הורדת אלבומים מחול ומ\ארץ בחינם.
אם זה לא מותר באתר פה אז אני מצטער לא ידעתי.
וכן גם אשמח להמלצות לשירי רוק ושרים עצובים ושקטים באנגלית..
תודה מראש ישמח גם להמלצה על להקות טובות משנות ה60-80 אני שומע ביטלס
אלביס ועוד כמה אני יותר שומע מודרני אבל רוצה לשמוע את המוזיקה הישנה והטובה
תודה מראש בברכה מתן.

haim.amiel

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
התיבה שלך מלאה

לא נראה לי שמותר בפורום והפרטי שלך חנוק...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
זה לא מותר, לא רק ברמה המוסרית (שימוש בתכנים בלי לשלם עבור השימוש לבעלי הזכויות, אפילו אם אינם היוצרים עצמם), אלא גם ברמה חוקית.

עמיר

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
נכון..גם לא חוקי ,וגם פוגע בחובבי המוסיקה עצמם כי הדיגיטציה של המוסיקה,איפשרה המון הזדמנויות לאנשים לגנוב יצירות של יוצרים, וחברות הפקה שהשקיעו כסף רב בהוצאה לאור של מוסיקה בשבילנו(חובבי המוסיקה)....לכן לא כדאי לנו להוריד-לגנוב מוסיקה....כשהיינו ילדים ,בכלל אי אפשר היה לחשוב על גניבת מוסיקה,כי זה נמכר על ויניל ,ולא היה מוסיקה באינטרנט...ובכל זאת חובבי המוסיקה קנו תקליטים ולא חשבו שצריך או אפשר אחרת...אבל מותר על פי חוק לעשות העתק מיצירה שרכשת כדין,על מנת להשמיע אותה ברכב שלך או כדי לעשות לה גיבוי.אנחנו היינו מעתקים תקליטים שרכשנו לקסטות על מנת לשמוע המוסיקה ברכב.

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
בנוסף,בשנים האחרונות מחירי ה Cd ירדו,ואפשר בחנויות כגון האוזן השלישית או Tower records לרכוש 3 דיסקים ב 100 ש״ח.
כמו בטאואר רקורדס,ראיתי שיש מבצע :״דיסק שני ב 50% ״ ,שבמקרים של דיסקים שמחירם 39 ש״ח ,ויש לא מעט כאלה כיום ,מאפשר לרכוש 2 דיסקים ב 59 ש״ח,שזה כמו 7-8 דולר לדיסק אחד,וזה באמת מעט כסף גם במושגי ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות....לפעמים אם אתה מזמין מספר דיסקים,כדאי לבדוק באתרים גדולים כמו : amazon ,ויתכן שתשיג משם מחירים מאד טובים(אבל יש גם דמי משלוח,עלות שיורדת ככל שתזמין יותר דיסקים).אני אישית קונה בארץ,המחירים גם בארץ בסדר.

Toblerone

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
הגונב מגנב פטור

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
מי הגנב?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אחי אכלו לך תראש !!
כולם צורבים ! כולם מעתיקים !! ויש כאילו שמעתיקים הרד דיסקים שלמים שלמים.
גם לעשן גרס לא חוקי וגם לנסוע מעל 90 קמ"ש.
בכל חנות סטראו מדגימים לך מדיסקים צרובים .
חלק גדול מהאודיופילים הכבדים הורידו את כל התוכן שיש להם לכונן קשיח והחביאו את הדיסקים בארון .
95% מהמוזיקה שיש לי בחיים לא היתי רוכש ולא פוגש אילולי אתרים לשיטוף קבצים .
אן מה לעשות התעשיה צריכה להשתנות והאומנים צרכים לקליט מוזיקה בשביל להגיע לציבור ומי שטוב יהפוך את ההצלחה שלו לכסף בהופעות פרסומות השמעות ברדיו רינגטונים ............והופעות כמנטור בדה ווייס .
העידן של 50-100 שח לעשרה שירים שברוב המיקרים רק 2 מהם שווים משהו עבר מהעולם .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
אחי אכלו לך תראש !!
כולם צורבים ! כולם מעתיקים !! ויש כאילו שמעתיקים הרד דיסקים שלמים שלמים.
גם לעשן גרס לא חוקי וגם לנסוע מעל 90 קמ"ש.
יש כאן הסתה בוטה מעל גבי הפורום לעשות דברים לא חוקיים כי "כולם עושים".

אז ממש לא כולם צורבים, וגם אם כולם הייו גונבים זו לא הצדקה לגניבה.

הטיפוסים שגורמים הכי הרבה נזק בענייני סמים הם אלה שייגידו לך "כולם מעשנים, גם אני, בוא תהייה כמוני".

חלק גדול מהאודיופילים הכבדים הורידו את כל התוכן שיש להם לכונן קשיח והחביאו את הדיסקים בארון .
זה חוקי! מותר ליצור עותקים לשמיעה עצמית בתנאי שאתה לא מעביר את הדיסק המקורי להעתקה או לבעלות של לאחרים.

95% מהמוזיקה שיש לי בחיים לא היתי רוכש ולא פוגש אילולי אתרים לשיטוף קבצים .

אן מה לעשות התעשיה צריכה להשתנות והאומנים צרכים לקליט מוזיקה בשביל להגיע לציבור ומי שטוב יהפוך את ההצלחה שלו לכסף בהופעות פרסומות השמעות ברדיו רינגטונים ............והופעות כמנטור בדה ווייס .
העידן של 50-100 שח לעשרה שירים שברוב המיקרים רק 2 מהם שווים משהו עבר מהעולם .
התעשייה צריכה להשתנות כדי שאנשים יוכלו להינות מעבודה של אחרים בלי לשלם את תמורתה??

אני לא יודע במה אתה עוסק, אבל אני לא לגמרי בטוח שהיית מחזיק באותה דיעה אם אנשים הייו תובעים ממך לתרום את עבודתך ללא תמורה, כי אחרת הם לא יכולים ליהנות ממנה!!

עמיר

נ.ב., כל זאת רק בעניין להינות בלי לשלם. לא נכנסתי לענייני הריסת התעשייה והאמנים

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
ומה עם השוויון בנטל....

א. בחנויות המוסיקה שאני מכיר(וגם אצלי), לא משמיעים מוסיקה מדיסקים צרובים.
ב.אישה בארהב ספגה לא מזמן קנס של עשרות אלפי דולרים על הורדות מוסיקה ללא תשלום לבעלי זכויות היוצרים....כלומר,זה גם מסוכן ,וכלול להיות אחרי מספר שנים מאד עצוב ולא משתלם.
ג.אף אמן לא היה מקליט ,ואף חברת הפקות לא היו מפיקים הקלטות של יצירות מוזיקליות נוספות,אם באמת ״כולם״ היו גונבים מוסיקה בלי לשלם....זה אומר שיש לא מעט אנשים שכן משלמים עבור המוסיקה או השירים שהם חפצים לשמוע...אבל הם סוחבים על הגב שלהם את החוכמולוגים שמתעקשים שגניבת יצירה מוסיקלית ,זה לא אותו דבר כמו לגנוב תמונה או ציור,או פיסול של אמנות פלסטית.
ד.אם מישהו רוצה לשמוע רק את שני הלהיטים ה״שווים״ מתוך אלבום ,שיקשיב למוסיקה המשודרת ברדיו או טלוויזיה .,משדרים שם הרבה להיטים,מ...ואז הוא פותר את המצוקה הכספית ,וגם לא גונב.(כי הרדיו משלם לבעלי זכויות היוצרים עבור ההשמעות).
ה. בהפקת יצירה מוסיקלית מוקלטת,מעורבים המון אמנים ואנשים שלכולם מגיעה תמורה עבור עבודתם או יצרתם...מלחין,פזמונאי,זמר,נגנים,אולפן,טכנאי הקלטה,מיקס,מסרטרינג,יצור דיסקים או תקליטים...לכל אלה משלמת חברת ההפקה(כמו: אחים וורנר,סוני, או חברות ״אינדי״ קטנות,כמו: התו השמיני או האוזן השלישית בארץ הקודש). אחר כך חברת ההפקה חושבת ,שמגיעה לה כסף ממכירות של היצירה או ההקלטה שלה....אני חושב שהיא צודקת.
ו.אני רוצה שתהיה חלוקה הוגנת של הנטל ,דהיינו התשלום עבור ההנאה מהשמעת יצירה מוסיקלית.....זה שקל לגנוב באינטרנט מוסיקה,זה לא הוגן כלפי בעלי זכויות היוצרים(תחשוב שאתה היית עובד על יצירת אלבום שנה שלמה,הרי בצדק היית רוצה שכל המשתמשים ישלמו לך,ולא ש״כולם״ יורידו בחינם).,אבל זה גם לא הוגן כלפי האנשים הלא רבים כדבריך,שנושאים בנטל התשלום לאמנים עבור יצירותיהם המוסיקליות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
א. בחנויות המוסיקה שאני מכיר(וגם אצלי), לא משמיעים מוסיקה מדיסקים צרובים.

...אבל הם סוחבים על הגב שלהם את החוכמולוגים שמתעקשים שגניבת יצירה מוסיקלית ,זה לא אותו דבר כמו לגנוב תמונה או ציור,או פיסול של אמנות פלסטית
יכול בהחלט להיות גם שמדגימים מדיסקים צרובים חוקיים -- כאלה שלבעל החנות יש בבעלותו את הדיסקים המקוריים.

גניבת יצירה (הקלטה) מוסיקלית זה אכן לא אותו דבר כמו לגנוב תמונה או ציור,או פיסול של אמנות פלסטית, כי:

• מצד אחד, כשגונבים יצירת אמנות, המקור (ושוויו המלא) עובר לגנב, בעוד שבגניבת מוסיקה רק עותק עובר לגנב והמקור נשאר אצל הבעלים.
  • מצד שני, המחיר שנדרש בעד דיסק מקורי אינו מחיר עלות הפקת המקור -- משלמים רק עבור הזכות להתשמש בעותק (+הוצאות חומרים, הטבעה, שיווק, הפצה וכו').
​עמיר

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
ערב טוב עמיר...לא דייקת לגמרי בדבריך,כי:
א.לעתים ניתן לגנוב עותקים חוקיים של יצירה פלסטית ,כמו הדפסי משי של ציור או עותקים של יצרת פיסול שהוטבעו בהסכמת האמן,ותוך תשלום תמורה בעדם..(מדובר במהדורות מצומצמות של עשרות או מאות בודדות בדרך כלל). ...ראיתי עותקים מדהימים כאלה במוזיאון סל בדור דאלי בפריז.כל עותק כזה נמכר שם בעשרות אלפי דולרים.
ב.כשקונים את המדיה הפיזית של יצרה מוסיקלית משלמים לא רק עבור הוצאות ההפקה ש או הייצור של המדיה הפיזית,אלא שמכל עותק מגיע לאמן תשלום מסויים.בדיוק כמו במכירת ספרים,כאשר על כל עותק שנמכר צריך המו״ל להעביר תמלוגים לסופר(בישראל אני בדרך! כלל כמה שקלים בודדים לספר). לכן כשגונבים אלבום של מוסיקה,גונבים גם מהאמו....אלא אם מדובר ביצירות מוזיקליות ישנות ,כי לא משלמים תמלוגים לדור רביעי למטב זכרוני,אולי אפילו לדור שלישי לא משלמים....לכן צאצאיו של מוצראט לא יכולים להנות מתמלוגים על השמעת יצירותיו או הקלטתן ומכירתן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
נראה לי לא לעניין וקצת מיותר לעעסוק ב"תיקון" משהו שלא הייה בהכרח מקולקל :(

ערב טוב עמיר...לא דייקת לגמרי בדבריך,כי:
א.לעתים ניתן לגנוב עותקים חוקיים של יצירה פלסטית ,כמו הדפסי משי של ציור או עותקים של יצרת פיסול שהוטבעו בהסכמת האמן,ותוך תשלום תמורה בעדם..(מדובר במהדורות מצומצמות של עשרות או מאות בודדות בדרך כלל). ...ראיתי עותקים מדהימים כאלה במוזיאון סל בדור דאלי בפריז.כל עותק כזה נמכר שם בעשרות אלפי דולרים.
אם מדובר בעותק חוקי של היצירה, גם לו יש שווי משלו ועלויות ייצור וכד', נכון? ואם גונבים אותו, מה שנגנב, עם כל שוויו, עובר לגנב, ולא נשאר אצל מי שהעותקים הייו ברשותו. כשגונבים מוסיקה, אין מצב של מעבר כזה, נכון?

אז זה מה שכתבתי, ומה ש"הוספת" לא שינה כלום מבחינה זו.

ב.כשקונים את המדיה הפיזית של יצרה מוסיקלית משלמים לא רק עבור הוצאות ההפקה ש או הייצור של המדיה הפיזית,אלא שמכל עותק מגיע לאמן תשלום מסויים.בדיוק כמו במכירת ספרים,כאשר על כל עותק שנמכר צריך המו״ל להעביר תמלוגים לסופר(בישראל אני בדרך! כלל כמה שקלים בודדים לספר). לכן כשגונבים אלבום של מוסיקה,גונבים גם מהאמו....אלא אם מדובר ביצירות מוזיקליות ישנות ,כי לא משלמים תמלוגים לדור רביעי למטב זכרוני,אולי אפילו לדור שלישי לא משלמים....לכן צאצאיו של מוצראט לא יכולים להנות מתמלוגים על השמעת יצירותיו או הקלטתן ומכירתן.
במה בדיוק הנאום ה"ידעני" הזה סותר את מה שכתבתי?:
  • מצד שני, המחיר שנדרש בעד דיסק מקורי אינו מחיר עלות הפקת המקור -- משלמים רק עבור הזכות להתשמש בעותק (+הוצאות חומרים, הטבעה, שיווק, הפצה וכו').
ונכון שאין צורך לשלם למוצארט, אבל לא מדובר כאן בגניבת תווים אלא גניבת הקלטות -- אין המון כאלה לפני 1900 -- שייש בהן זכויות למבצעים ולחברת ההקלטות,

אז גם לא בדיוק "תיקנת" וגם הכנסת אי-דיוקים משלך.

למה זה טוב??? :(
עמיר

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
מספיק עם הצדקנות !
עם לחם היה במחיר בילתי סביר אבל הוא היה מונח בחוץ על מדף והיה צריך רק להשאיר את הסכום המופרך על המדף .
האם לכוח מורעב אחד היה משאיר כסף .
שנים רכבו לנו על הגב עם מחירים מופקעים . אני זוכר כחיל רציתי לקנות דיסק והיתי צריך להפרד מחצי משכורת צבאית .
גם כיום מפקיעים מחירים בהופעות ובמידיה ובכל מה שסובב .
נניח ואודיופיל רוצא לבנות הוסף ורוכש 10 דיסקים בחודש לפי 60 שח לקוטר כפול 12 חודשים לאורך תקופה של 15 שנה שווה 108000 שח ! משכנתא בשביל אוסף של צלילים .
בעניי זה גזל !
אז תומרו לי לא טוב לך על תקנה ! אבל אי אפשר למנוע מהרעב לחם וגם לא מוסרי לעשוק אותו על כך .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כולם צורבים וכולם גונבים? לא נכון.

לגופו של עניין.
חל איסור מוחלט להפנות לאתרי הורדות מוסיקה לא חוקיים. במידה ואחד מהגולשים יפנה לאתר הורדות לא חוקי הוא יקבל אזהרה וההפניה שלו תמחק. בפעם השניה יורחק לאלתר מהפורום.

הנהלת האתר מתנגדת בכל תוקף להפניות לאתרי מוסיקה גנובה. כך היינו תמיד וכך נמשיך.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מספיק עם הצדקנות !
עם לחם היה במחיר בילתי סביר אבל הוא היה מונח בחוץ על מדף והיה צריך רק להשאיר את הסכום המופרך על המדף .
שנים רכבו לנו על הגב עם מחירים מופקעים . אני זוכר כחיל רציתי לקנות דיסק והיתי צריך להפרד מחצי משכורת צבאית .
נניח ואודיופיל רוצא לבנות הוסף ורוכש 10 דיסקים בחודש לפי 60 שח לקוטר כפול 12 חודשים לאורך תקופה של 15 שנה שווה 108000 שח ! משכנתא בשביל אוסף של צלילים .
בעניי זה גזל !
אז תומרו לי לא טוב לך על תקנה ! אבל אי אפשר למנוע מהרעב לחם וגם לא מוסרי לעשוק אותו על כך .

הבנתי אותך.
אם כולם היו בגישה הזו לא היתה לך מוסיקה לשמוע. דהיינו, לשיטתך, היית מת מרעב. העניין הוא שעצם העובדה שאין לך מושג מזה לעבוד על תקליט שמנעים את זמנך הביא אותך לכתוב את מה שכתבת.

אם לא ישלמו על מוסיקה וימשיכו לגנוב היוצרים, שאותם אתם "מעריכים", יפסיקו ליצור.

ARIMAR

עוסק בתחום
מעורבות
121
נקודות
43
כל הכבוד נמר.
יש לי מאות תקליטים ודיסקים, ואף לא אחד צרוב.
דיסק יד 2 עולה היום 10-20 שח, פלוס חווית הקניה בחינם.

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
נכון...ויפה שנמר הדגיש שבאתר שאנו אוהבים לקרוא בו ולכתוב בו,לא תהיינה הפניות לאתרים של שודדי יוצרים,והרבה אנשים אחרים שעמלים על הפקת אלבום מוסיקה,כולל חברת ההפקה/תקליטים שמשלמת לכולם ולוקחת סיכונים בהוצאה לאור של יצירה שלא ידוע אם כמות גניבותיה באינטרנט תצדיק את עלויות הפקתה...כולל סיכונים בהוצאה לאור של אמנים חדשים ולא ידועים.
כמו כן בתשובה לדברי צחי אציין שבמוסיקה היא לא מוצר מזון בסיסי שראוי לשים את מחיריו בפיקוח ממשלתי(לחם אחיד ובסיסי מוצדק לפקח על מחירו מכח חוק)....במוסיקה יש תחרות חופשית בין חברות הפקה שונות,חלקן גדולות וחלקן חברות ״אינדי״ קטנות...וכל מי שבטוח שחברות המוסיקה גורפות הון,יכול לנסות להקים חברה כזו....הרבה אמנים עשו זאת בעבר,גם כדי להגדיל את שולי הרווח שלהם,וגם בטענה שב כספים שמעל שולי הרווח שהיו מקבלים מהחברות הגדולות יפיקו אלבומים לכישרונות צעירים, (הביטלס עם apple,האבנים המתגלגלות עם עם Abcko, צ׳רלי א הצלימינגוס -אמן גז ידוע ז״ל-עם Debut,ורבים אחרים....)רובם לא הצליחו לקיים את הלייבלים הפרטיים שלהם לאורך זמן,למעט מי שמסר את ניהולם לאנשי מקצוע בעלי נסיון והפקה ושיווק מתעשיית המוסיקה....ממה שאני יודע רק Abcko של האבנים עדיין קיימת אבל אני בכלל לא בטוח שהיא עושה הפקות לאמנים צעירים.

בנוסף אני בטוח שצחי לא היה חושב כמו ״שודד״ מצוי ,אם היה מוציא לאור יצירה מוסיקלית של עצמו.
לסיכום,אני חושב שכל אחד שכל כך זקוק למוסיקה ,כמו למזון רוחני,כמוני ,כמו צחי וכמו כל חברי האתר הזה,צריך לחתור לשוויון בנטל,זאת אומרת לקנות את היצירות שהוא אוהב לשמוע בכספו הפרטי.

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
משכנתא בשביל אוסף צלילים....

מוסיקה זה יצירה שהרבה אנשים משתתפים בהפקתה ומתפרנסים ממנה...לכן מוסיקה היא לא דבר זול,ומחיריה לא יהיו בפיקוח ממשלתי ,כמו הדוגמה של הלחם שהבאת...מאידך אנו יודעים שבברית המועצות מחירי התקליטים היו בפיקוח ממשלתי,אבל לא תמיד הייתה שם יצירה מוסיקלית חופשית....אלא בדרך כלל יצירות שעשו נחת לשלטון או לפחות לא הרגיזו אותו.
בנוסף אתה מגזים בטענה שמחיר דיסק ממוצע מגיע היום ל60 ש״ח...אני חושב שיש היום הרבה דיסקים טובים שעולים פחות .וגם שמעתי כי יש חברות שמאפשרות הורדת אלבומים בתשלום במרשתת,ואולי שם המחירים זולים יותר ממדיה פיזית,כי יש פחות הוצאות יצור ושיווק.
אני אישית מעדיף לרכוש מדיה פיזית כמו ויניל או Cd,אבל זנ עניין של טעם....

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
מספיק עם הצדקנות !
בעניי זה גזל !
מצד אחד אתה פותח ב"מספיק עם הצדקנות", ומצד שני מסיים עם תוכיחות מוסר צדקניות? "אי אפשר למנוע מהרעב לחם וגם לא מוסרי לעשוק אותו על כך"??

קודם כל, מוסיקה זה לא מוצר בסיסי כמו אוכל, שהיית מת פיסית בלעדיו, אלא מוצר מותרות. -- כל ההשוואה הזו מעוותת.

בנוסף, זה לא שאתה כזה תפרן מסכן -- שגם אז לא הייה מוצדק לגנוב מוצר מותרות -- יש לך מערכת hi-end בביית.

אפשר להתווכח אם דיסק חדש ב-$15 זהו "מחיר מופקע",
אבל למה אתה חושב שעבודה של אחרים "מגיעה" לך בחינם?

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור