אני טס לחו"ל עם מצלמת DSLR, אשמח לטיפים

TempoMempo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום תותחים,

מחר אני טס ללפלנד ולוקח איתי את ציוד הצילום הבא :
מצלמת רפלקס דיגיטלית, 3 עדשות, פלאש חיצוני, חצובה, שלט ובטריה רזרבית.

מס' התלבטויות :
1. כאשר הכנסתי הכל למזוודה שאיתה אני טס יצא לי 2 ק"ג יותר ממה שמותר. אני מתלבט אם לחרוג מהמשקל או לשים את ציוד הצילום בתיק שנשלח בבטן המטוס. (אני בעיקר פוחד מגניבות). מה אתם הייתם עושים במקומי ?
נ.ב. - עשיתי ביטוח לציוד הצילום אבל לפי מה שהבנתי הוא לא כולל גניבה מבטן המטוס.

2. אם יש למישהו טיפים לצילום של הזוהר הצפוני (יש לי גם פלאש חיצוני ע"מ לצלם גם אנשים באותה התמונה) אני אשמח.

תודה מראש :)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
קח הכל איתך למטוס, מקסימום תשלם עוד כמה דולרים על משקל יתר של תיק הגב.
חבל על עוגמת הפש במידה והמזוודה שמכילה את הציוד לא תגיע איתך ליעד.
כמו כן, מאותה הסיבה תארוז בתיק היד ציוד לשני לילות...אף פעם אי אפשר לדעת מה קורה עם המזוודות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא רואה צורך בפלאש בטיול ללפלנד, אני ממליץ בחום לקחת חצובה (וכן טירגר לצילום אם יש) ואת החצובה אתה יכול לשלוח בבטן המטוס. נקודה נוספת זה סוללה נוספת או יותר בקור הסוללות נגמרות מהר.

אני חושב שעדשה רחבה ועדשת זום אחת נוספת יספיקו - לא צריך שלוש עדשות, את רוב הצילומים שלי שם עשיתי עם עדשת 24-70 על מצלמות FF בצילום הזוהר הצפוני צריך לצלם עם פוקוס לאינסוף וזמן חשיפה ארוך על חצובה. הסיכוי שיהיה לך זוהר צפוני ברור הוא תמיד קטן (שצילמתי את הזוהר הצפוני כלל לא ראו אותו ורק בחשיפה ארוכנ ראו אותו) ואז יהיה צורך לצלם עם חשיפה ארוכה, אז פלאש לא ממש עוזר ואור מטלפון יהיה חזק מידי, אני השתמשתי באור של תאורת הטלפון לצלם אנשים ובכלל צילמתי עם זמן חשיפה של 30 שניות, אנשים זזים בזמן הזה ופלאש בכלל לא אפקטיבי (יותר מידי אור).
כמו כן כאשר מצלמים בלילה שקר כדי לחמם את המצלמה כאשר היא לא בשימוש ולסגור אותה - חיי סוללה קצרים שקר ובכלל כדי לקחת פנס וכל לכוון את המצלמה מראש במלון אתה הולך לצלם בחושך מוחלט שקר קר קר, עדיף להגדיר מראש.

פרט לטיול בגן חיות וכמה תמונות במפלים הקפואים לא היה לי צורך בעדשות זום כלל - אישית לא בדקו לי משקל של תיק שעולה למטוס, אבל אני לא יכול הבטיח לך כלום.

הטיסה לשם היא ישירה כך שהסיכוי שהציוד לא יגיע הוא נמוך מאוד, בכל מקרה הטיול ללפנד הוא היה חוויה ענקי - איזה כיף לך.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
סוללות היום אסור לשלוח במזוודה,
ובתיק יד מוגבל ל-2
FYI

TempoMempo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני לא רואה צורך בפלאש בטיול ללפלנד, אני ממליץ בחום לקחת חצובה (וכן טירגר לצילום אם יש) ואת החצובה אתה יכול לשלוח בבטן המטוס. נקודה נוספת זה סוללה נוספת או יותר בקור הסוללות נגמרות מהר.

אני חושב שעדשה רחבה ועדשת זום אחת נוספת יספיקו - לא צריך שלוש עדשות, את רוב הצילומים שלי שם עשיתי עם עדשת 24-70 על מצלמות FF בצילום הזוהר הצפוני צריך לצלם עם פוקוס לאינסוף וזמן חשיפה ארוך על חצובה. הסיכוי שיהיה לך זוהר צפוני ברור הוא תמיד קטן (שצילמתי את הזוהר הצפוני כלל לא ראו אותו ורק בחשיפה ארוכנ ראו אותו) ואז יהיה צורך לצלם עם חשיפה ארוכה, אז פלאש לא ממש עוזר ואור מטלפון יהיה חזק מידי, אני השתמשתי באור של תאורת הטלפון לצלם אנשים ובכלל צילמתי עם זמן חשיפה של 30 שניות, אנשים זזים בזמן הזה ופלאש בכלל לא אפקטיבי (יותר מידי אור).
כמו כן כאשר מצלמים בלילה שקר כדי לחמם את המצלמה כאשר היא לא בשימוש ולסגור אותה - חיי סוללה קצרים שקר ובכלל כדי לקחת פנס וכל לכוון את המצלמה מראש במלון אתה הולך לצלם בחושך מוחלט שקר קר קר, עדיף להגדיר מראש.

פרט לטיול בגן חיות וכמה תמונות במפלים הקפואים לא היה לי צורך בעדשות זום כלל - אישית לא בדקו לי משקל של תיק שעולה למטוס, אבל אני לא יכול הבטיח לך כלום.

הטיסה לשם היא ישירה כך שהסיכוי שהציוד לא יגיע הוא נמוך מאוד, בכל מקרה הטיול ללפנד הוא היה חוויה ענקי - איזה כיף לך.
תודה רבה :)
ומה קורה אם אני רוצה לצלם גם אנשים וגם את הזוהר :
1. האם הפוקוס יהיה על אינסוף או על האנשים ?
2. האם במקרה זה לא כדאי להיעזר בפלאש חיצוני ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תחשוב על זה שהזוהר הצפוני הוא באופק אם אתה עושה פוקוס על האנשים הזוהר יהיה רק בבוקה.

אפשר לצלם עם צמצם סגור כדי לקבל פוקוס גם על האנשים וגם הזוהר ואז אתה צריך זמן חשיפה ארוך ושוב הפלאש לא יהיה עוזר.

אם אתה מכיר דרך אחרת אשמח לשמוע

TempoMempo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תחשוב על זה שהזוהר הצפוני הוא באופק אם אתה עושה פוקוס על האנשים הזוהר יהיה רק בבוקה.

אפשר לצלם עם צמצם סגור כדי לקבל פוקוס גם על האנשים וגם הזוהר ואז אתה צריך זמן חשיפה ארוך ושוב הפלאש לא יהיה עוזר.

אם אתה מכיר דרך אחרת אשמח לשמוע
תודה :)
איך זה צולם לפי דעתך ?
https://www.google.com/search?q=זוה...UIDigB&biw=1920&bih=1086#imgrc=fY6IMxljmxt2xM:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני רק אומר שמאוד תלוי בעוצמה של הזוהר - לי היה זוהר כל כך חלש שלא ראו אותו בלי חשיפה של 30 שניות, לאחרים יש מזל ורואים אותו בעיין ואז אפשר לצלם עם חשיפה מהיר ומקרה כזה ניתן לצלם גם עם פלאש מילוי, בכל מקרה אם מצלמים בחשיפה ארוכה וחושך מוחלט כמו שאני צילמתי אז גם התאורת מסך של טלפון עובדת כמו פלאש.

מקווה עבורך שיהיה זוהר מאוד חזק וברור, אבל אי אפשר לבנות על כך

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור