אלוהים אדירים: סאב וופר JL Audio F112 – מכפיל איכות למערכת

• פותח הנושא dtown
  • פורסם בתאריך

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
תשובה אופינית לפורום.
1 -אתה לא יודע לתפעל את הציוד, 2 - אתה לא שומע טוב.
אחלה.
תגובה אופיינית למי שחושב שהדבר הראשון שיגידו לו בפורום שהוא טיפש וחרש, במקום להתייחס לזה עניינית (כפי שזה נכתב).

אז מצטער אם נפגעת -- לא התכוונתי לא לזה ולא לזה.

אם קראת את מה שכתבתי קודם, היית אולי רואה שמה שהתכוונתי אליו הוא שכנראה בעייתי לכוון סאב ללא ציוד מדידה מתאים.

כשאכן מכוונים לפי האוזן, שיכולה להיות מצויינת, כך צפויות התוצאות להישמע ברוב המיקרים, לפחות כשעוברים מדיסק עם מעט תכני באס לאחר עם הרבה, או להיפך.

עמיר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
יאללה אמיר חזרת לסורך . קודם יורה אחרי זה אומר אופס סליחה לא התכוונתי. תתחיל לקרוא 5 פעמים את מה שכתבת תלך לשתות כוס מים קרים , תחזור, תקרא שוב ואז "שלח".

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יאללה אמיר חזרת לסורך . קודם יורה אחרי זה אומר אופס סליחה לא התכוונתי. תתחיל לקרוא 5 פעמים את מה שכתבת תלך לשתות כוס מים קרים , תחזור, תקרא שוב ואז "שלח".
עורי,

לא יריתי שום דבר, והתהליך שהצעת לא הייה עוזר לשום דבר.

לא הייתי מצליח לנחש מראש שמישהו יצליח לקחת עקום את מה שהתכוונתי ישר ועל רקע מה שכתבתי בפוסט קודם.

עמיר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא ניחשת את זה גם בעשרות אם לא מאות הפוסטים הקודמים שעשית את זה והעירו לך על כך.

ברצינות זה בלתי נסבל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הבעיה עם סאב במוזיקה, שבניגוד לחומרי קולנוע שנערכים ע"י טכנאי סאונד ש 5.1, 7.1 זו העבודה שלהם, וערוץ הבאס מכוייל לשאר, במוזיקה המצב רנדומלי.
או שהסיגנל מאד חלש, או חזק מדי, או לא קיים בכלל...
אין לזה מודעות אצל החברה האלה. הם ממקססים 2 ערוצים.
אתה מוצא את עצמך כל הזמן מגביר-מחליש את הסאב.
די מעצבן, לכן הפסקתי עם זה, לא שווה את הטירחה.

במקרה הזה התגובה של עמיר היתה מאוד במקום.

יש כאן כמה פרמטרים שהם מעבר לכיוון הסאב. הפרמטר העקרי הוא כמובן איכות הסאב והתאמתו למערכת (סוג הרמקול גם כן קובע). הסאב צריך להיות מהיר בדומה לרמקול או להיפך ובגודל שיתאים לחלל.

הפרמטר השני הוא הוא יכולות האיזון של הפרמטרים של הסאב. בסאב שאני בחנתי יש rc והוא בהחלט חשוב.

הפרמטר האחרון הוא הסבלנות של המשדך. יש למצוא את העוצמה הנכונה בו הסאב אמור לנגן. צריך גם להבין שהוא יהיה מאוזן מספיק עם המערכת כאשר המערכת מתנהגת באופן דומה יחסי כאשר אין סאב. כלומר, כאשר ההקלטה רזה המערכת תמלא אך לא תנפח כאשר היא כזו. הדרך להגיע לאיזון הזה מוביל אותנו לפרמטר האחרון - סבלנות, ניסוי וטעיה והסתגלות לשינוי.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
הבעיה עם סאב במוזיקה, שבניגוד לחומרי קולנוע שנערכים ע"י טכנאי סאונד ש 5.1, 7.1 זו העבודה שלהם, וערוץ הבאס מכוייל לשאר, במוזיקה המצב רנדומלי.

הי איתי
כאשר הסאב איכותי מספיק, וובעל אפשרויות כיוון מדויקות של פאזה , תדר וקרוס אובר (חיתוךcross over 6DB/12DB/24DB ולפיו יקבע הslope של התדר לאחר נקודת החיתוך הרצויה- וזה מאוד חשוב בהתאמה לרמקול בכדי למנוע הכפלות תדרים לא רצויות או בורות)
אפשרי לכיוון עם מכשיר מדידה- ואין כל בעיה עם חיבור סאב למערכת
בדיוק כמו שאין כל בעיה לייצר רמקול עם יחידת סאב- שלמעשה נחתכת ע"י קרוסאובר פאסיבי בתוך הרמקול.
ההבדל המהותי בין 2 הגישות הוא שלרמקול אין בד"כ יכולת לבצע RC רק לבאס- ואם יש לך בעיות אקוסטיות לא תקבל אותו כמו שצריך אף פעם.
לגבי התאמת הווליום, אם בהקלטה אין סאב- או שהוא מוקלט חלש מאוד- אתה לא אמור להגביר את הסאב
הסאב אמור להישאר בעוצמה קבועה כל הזמן, רוצה ל"תקן" הקלטה רזה, אקולייזר או כפתור Loudness זה הפתרון...
מניסיוני הדל דווקא בחומרי קולנוע, יש הבדלים גדולים מאוד בין הפקות שונות לעוצמה שמשודרת לסאב- ושם צריך לפעמים לשחק עם הווליום שלו ברסיבר- היתרון בקולנוע הוא שעודף באס לא הורס את החוייה הכללית כמו באודיו

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לשחק עם הווליום שלו ברסיבר- היתרון בקולנוע הוא שעודף באס לא הורס את החוייה הכללית כמו באודיו

גם הורס, אני לרוב בכלל מכבה את הסאב בק"ב (יש לי מספיק באס מהרמקולים הקדמיים)
הורס את המיד, דיאלוג

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
אורי ו': "יאללה אמיר חזרת לסורך . קודם יורה אחרי זה אומר אופס סליחה לא התכוונתי. תתחיל לקרוא 5 פעמים את מה שכתבת תלך לשתות כוס מים קרים , תחזור, תקרא שוב ואז "שלח".

אורי ו': "לא ניחשת את זה גם בעשרות אם לא מאות הפוסטים הקודמים שעשית את זה והעירו לך על כך. ברצינות זה בלתי נסבל."

זה ממש בסדר להגיב כך, הרי בפורום ישראלי עסקינן. אבל העניין הזה של "כתב האתר", כך נראה לי, מחייב משהו (וייתכן ואני טועה).
ובכל זאת, השפה הזו לא ממש ברורה כשהיא מופיעה בלי קשר לדבר, שלא לדבר על האגרסיביות ועוד כמה דברים.
וגם הבנת הנקרא, לא משהו. מילא.
אם כי, ראוי לציין, את המילה "קקה" לא הכנסת לטקסט - וזה, לכשעצמו, הישג ראוי לציון. אז הנה, ציינתי.

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28

אצלי ב-REL ישנה אפשרות לבחור ווליום לק"ב ווליום לסטריאו (2 כניסות נפרדות).
לא נגעתי בעוצמה שלו כבר הרבה זמן.
סאב טוב משתלב כמו שצריך.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אורי ו': "יאללה אמיר חזרת לסורך . קודם יורה אחרי זה אומר אופס סליחה לא התכוונתי. תתחיל לקרוא 5 פעמים את מה שכתבת תלך לשתות כוס מים קרים , תחזור, תקרא שוב ואז "שלח".

אורי ו': "לא ניחשת את זה גם בעשרות אם לא מאות הפוסטים הקודמים שעשית את זה והעירו לך על כך. ברצינות זה בלתי נסבל."

זה ממש בסדר להגיב כך, הרי בפורום ישראלי עסקינן. אבל העניין הזה של "כתב האתר", כך נראה לי, מחייב משהו (וייתכן ואני טועה).
ובכל זאת, השפה הזו לא ממש ברורה כשהיא מופיעה בלי קשר לדבר, שלא לדבר על האגרסיביות ועוד כמה דברים.
וגם הבנת הנקרא, לא משהו. מילא.
אם כי, ראוי לציין, את המילה "קקה" לא הכנסת לטקסט - וזה, לכשעצמו, הישג ראוי לציון. אז הנה, ציינתי.

אין מה להגיב לך. שירה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
במקרה הזה התגובה של עמיר היתה מאוד במקום.

יש כאן כמה פרמטרים שהם מעבר לכיוון הסאב. הפרמטר העקרי הוא כמובן איכות הסאב והתאמתו למערכת (סוג הרמקול גם כן קובע). הסאב צריך להיות מהיר בדומה לרמקול או להיפך ובגודל שיתאים לחלל.

הפרמטר השני הוא הוא יכולות האיזון של הפרמטרים של הסאב. בסאב שאני בחנתי יש rc והוא בהחלט חשוב.

הפרמטר האחרון הוא הסבלנות של המשדך. יש למצוא את העוצמה הנכונה בו הסאב אמור לנגן. צריך גם להבין שהוא יהיה מאוזן מספיק עם המערכת כאשר המערכת מתנהגת באופן דומה יחסי כאשר אין סאב. כלומר, כאשר ההקלטה רזה המערכת תמלא אך לא תנפח כאשר היא כזו. הדרך להגיע לאיזון הזה מוביל אותנו לפרמטר האחרון - סבלנות, ניסוי וטעיה והסתגלות לשינוי.

הכוונה למספר 39.
לא למספר 37.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
אין מה להגיב לך. שירה.

אם אתה חושב שהתגובה הנדרשת היא לדבריי - אתה טועה.
אם אתה לא תופס מה הבעיה בשפה גסה, אגרסיבית, שימוש (במקומות אחרים) בשפה של גנון ובהתנפלות על מישהו (בנוסף לאי הבנת מה שכתב) - חבל.
אם אתה לא מבין שכל זה לא בא ממש טוב עם הקרדיט "כתב האתר" - יש בעיה.
אם אתה מבין שבפסאודו התחכמות כזאת (שלא פוגעת ממטר) אתה פטור מלדון בינך לבין עצמך, לפחות, בכל הנ"ל - לא הבנת.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אם אתה חושב שהתגובה הנדרשת היא לדבריי - אתה טועה.
אם אתה לא תופס מה הבעיה בשפה גסה, אגרסיבית, שימוש (במקומות אחרים) בשפה של גנון ובהתנפלות על מישהו (בנוסף לאי הבנת מה שכתב) - חבל.
אם אתה לא מבין שכל זה לא בא ממש טוב עם הקרדיט "כתב האתר" - יש בעיה.
אם אתה מבין שבפסאודו התחכמות כזאת (שלא פוגעת ממטר) אתה פטור מלדון בינך לבין עצמך, לפחות, בכל הנ"ל - לא הבנת.

א. אל תחנך אותי מר פלרמן היקר. כמות הרפש שהבעת פה בשנים האחרונות היא בלתי נסבלת ואתה פה רק מחסדים.

ב. לא היה במה שכתבתי כלום ממה שאתה מציג.

ג. את הטייטל הזה לא קיבלתי מבקשה אלא רצון של בעלי האתר. לא מתאים לך? תפנה אליהם , אל תכתוב, תעשה מה שבראש שלך.

ובעיקר עזוב אותי בשקט . כנראה ששוב אחזיר אותך להתעלם כי הפוסטים שלך הם בלתי נסבלים.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
א. אל תחנך אותי מר פלרמן היקר. כמות הרפש שהבעת פה בשנים האחרונות היא בלתי נסבלת ואתה פה רק מחסדים.

ב. לא היה במה שכתבתי כלום ממה שאתה מציג.

ג. את הטייטל הזה לא קיבלתי מבקשה אלא רצון של בעלי האתר. לא מתאים לך? תפנה אליהם , אל תכתוב, תעשה מה שבראש שלך.

ובעיקר עזוב אותי בשקט . כנראה ששוב אחזיר אותך להתעלם כי הפוסטים שלך הם בלתי נסבלים.
1. לא ניסיתי לחנך אותך. התייחסתי למה שכתוב באתר. נסה להבין את ההבדל בזמנך החופשי. המושג שלך מהו רפש לוקה באופן בסיסי. הקטע האחרון בסעיף זה מעורר רחמים; לא ממש ברור אם אתה מבין מה אתה כותב. בעצם, לאור התגובות - בכלל, לא רק אלי - כנראה שברור שאתה לא מבין מה אתה כותב.

2. מכיוון שלא הייתי בטוח שתדע למה אני מתייחס, הקדמתי והבאתי את דבריך כפי שנכתבו. אם לא ברור לך מה כתבת ואיך, נסה שוב לקרוא את הדברים כאילו הם מכוונים אליך, מבלי שהיית חלק של העניין. אולי אז תבין. אולי.

3. הטייטל הזה, חשבתי, אמור לחייב. ככל שזה נוגע לך כנראה שטעיתי. עובדה.

"שוב אחזיר אותך להתעלם" - כמו שכתבתי: אין לך מושג מה אתה כותב, והשילוב של זה עם עברית כל כך נחותה מביך.

אם הפוסטים שלי נסבלים או לא, לא שייך לעניין עצמו: אתה כותב בגסות רוח, באופן מכוער גם ביחס לנושאים וחמור מזה: בפנייה אל אנשים.

התגובה שלי הייתה לאופן בו אתה כותב. ההנחה, השגויה, הייתה שאתה מבין מה שנכתב בעברית. אמרתי: שגויה.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הכוונה למספר 39.
לא למספר 37.
כתב-האתר אורי,

נראה לי שייש מקום לחשוש שהסף של מה שאתה מגדיר כ"בלתי נסבל" ירד אל מתחת לתחום הסביר.

למשל, לגבי תגובה מספר 39 הידועה לשימצה:
ככל שהבנתי מגעת, כשמכוונים את הסאב כמו שצריך, הוא פשוט משלים את מה שחסר בעקום ההיענות של הרמקולים הקדמיים, ואתה מקבל בדיוק את המיקסום של שני הערוצים, בין אם זה נראה לך לא קיים, חלש או חזק.

כנראה שפשוט לא כיוונת כראוי, או שאולי טעית בהערכה מתי זה חזק/חלש מדי.

עמיר
  • נראה לי שגם אם כל תוכן התגובה הייה רק
    "1 -אתה לא יודע לתפעל את הציוד, 2 - אתה לא שומע טוב",
    זו הייתה עדיין תגובה נורמאטיבית בהחלט; אולי לא שיא הנחמדות, אבל ממש לא יוצאת דופן יחסית לאין-ספור תגובות והעלבות "חמורות" ממנה בהרבה שאינן מפרי המקלדת שלי ושעוברות כאן חופשי ללא שום הערה ותלונה מאף גורם
  • זו לא הייתה התגובה שלי. היא רק נוסחה כך מחדש בצורה שאולי רתמה אותך להתפרץ כאילו קרה כאן דבר איום ונדיר בחומרתו
  • התגובה שלי הייתה מסוייגת גם ב"ככל שהבנתי מגעת" וגם ב"כנראה" וגם ב"אולי", או, במילים אחרות -- יש מצב שמה שאני כותב לא נכון -- ה"אמת" אינה אצלי בכיס -- אני מציג את הדברים לשיקולך -- תעשה עם זה מה שאתה מוצא לנכון
  • זה שהקורא מצא לנכון להתקרבן מהעניין ולהדגים את אמנות הריטוריקה שלו, במקום ללכת לכוון את הסאב שלו כמו שצריך -- עניינו
  • התגובה גם הכילה הסבר טכני למה אני חושב שזה נכון, ותגובה מספר 37 עוד הרחיבה לספר ולפרט -- שכנראה מה שנידרש זה כיוון מלווה במדידות, לא רק על פי האוזן (פרט אולי לגבי נמר, שייש לו באמת אוזני זהב יוצאות דופן :בעד:). כך שאם הבחור אכן לא עשה זאת, גם הפאראפראזה הריטורית שלו נכונה לגביו.
  • ובעצם גם אלה שכתבו בהמשך כתבו דברים דומים, אם כי יותר בעדינות -- כמו למשל בסיגנון של "הסבלנות של המשדך", שממנו אפשר להבין בעקיפין את המסר של "לא הייתה לך את הסבלנות לכוון כמו שצריך"
כך שנראה לי שהתגובות העצבניות והמתנפלות שלך, כולל ההתייחסות לפוסטים מהעבר, שרובם כנראה במסגרת ה"מלחמה" ב"טכנוקראטים", לא הייו לגמרי במקום, וייש בהן לא מעט מן ההפרזה, במיוחד בהתייחס לגודל ה[אי]עבירה.

עמיר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
התגובות?
עמיר, מתי בדיוק הגבתי לך על דברים כאלו?
עוד בזמנו התכתבנו בהודעות פרטיות ושיבחתי אותך. איפה בדיוק כל זה?
האם מתישהו בכל אלפי הפוסטים באורך הגלות, המתלהמים לפעמים, הפוגענים, אני מתישהו הערתי לך? ועוד בצורה כזו?

מה שכן שים לב שכנגד הכתיבה הרגילה שלי הכנסתי פה בכוונה קצת "חברמניות ישראלית".

כמובן שמתוך זה נמצץ הרוע וישר ירית לכל הכיוונים. אדוני, על ראש הגנב בוער הכובע.

יש לי 9000+ הודעות. אתה מוזמן בזמן החופשי לבדוק כמה מהן היו "עצבניות" "מתנפלות" ועוד.

ואכתוב לך שוב כי אני רואה שזה מדגדג לכל האודיופילים פה :

את התואר כתב האתר לא נתתי לעצמי. לדאבונכם, אני לא יכול פשוט. מי שעשה זאת הוא ליאור שהוא בעלי האתר.

מאידך, מישהו ממכם אי פעם לקח את האוטו שלו הפרטי, בזמן היו הפרטי שלו, במקום לעבוד, ליבואן נגיד בהוד השרון (אני תל אביבי) או בפאתי ת"א , או אפילו במרכז ת"א, שילם דלק, חניה, את זמנו החופשי. שמרים טלפונים ליבואנים וחנויות ושואל אם אפשר לקחת ציוד להקשבה ולסקירה כשאין לי 1000 שקל פנויים לקנות פאקינג ממיר לעצמי.

בבית שלו : חשמל במשך שבוע על הרצה של מוצרים, אי נוחות , השותפים שלו הסתכלו עליו בעין מוזרה.
זמן הקשבה , בחירת דיסקים, כתיבה של הכתבה עצמה?

האם מישהו ממכם החליט לסוע על חשבונו במעל 3000 ש"ח לתערוכה בגרמניה, ובזמנו החופשי עם המצלמה הפרטית שלו ישב וכתב על כל חדר שהוא ביקר בו ביקורת מלאה. כן, חסכתי 15 אירו על הכניסה. היה לי אינטרנט חינם, עוגיות, וקולה. וקפה.
וישב במשך שעות וכתב וערך, והעתיק ובחר תמונות (1000 בערך אגב, קליקים שירדו מהמצלמה שלי הפרטית ) וישב וכתב כמה וכמה כתבות ארוכות בשביל שאתם, שיושבים שם ויודעים לקלס, ולצאת נגד הטייטל שאם כואב לכם יוחזר במיידית, תוכלו להנות מחוויה פרטית לגמריי.

יספר לכם שניצל (אלדר) על איך התרוצצתי ביום האחרון רק כדי להספיק לכתוב לכם על הכל.

אז בבקשה, כשתעשה פעם אחת כתבה כזו, תעזור פה לעשרות אם לא מאות הפוסטים שעזרתי כאן לאנשים לקנות מגבר ב 1000 שקל ורמקול ב 1000 כי אין להם מושג אבל אני עושה את זה בזמני החופשי, וכן, נלחמתי גם את מלחמתם באותם אודיופילים שכותבים להם "אתה לא מבין" "בטח לא בדקת" ועוד.

אחד כמו איתי, שהוא אודיופיל כבד, לדעתי , הרבה יותר ממך, בחור שכתב פה כתבות, בחור שעוזר לאנשים ביד רחבה , בחור שאת המצלמה שלי קניתי ממנו , העלה שאלה/רעיון/מחשבה , קיבל ממך כאפה ווירטואלית.

אז כן, בפעם ה1000 שאתה ודומייך עושים את זה, זה הביא לי תסעיף. אז הכנסתי בשביל הנעימות קצת רוח "ישראלית" . משם לקחתם אותי שלרוב אינני מתלהם , והפכתם אותי למתלהם , לעצבני, ולמתנפל.

אני אגיד לך כמו נמר. אם הייתי " עצבני או מתנפל" תאמין לי ידידי, כבר היית יודע את זה.

אורי.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
א. אורי ו': "אם הייתי " עצבני או מתנפל" תאמין לי ידידי, כבר היית יודע את זה"

ב. אורי ו': "יאללה אמיר חזרת לסורך . קודם יורה אחרי זה אומר אופס סליחה לא התכוונתי. תתחיל לקרוא 5 פעמים את מה שכתבת תלך לשתות כוס מים קרים , תחזור, תקרא שוב ואז "שלח".

ג. אורי ו': "לא ניחשת את זה גם בעשרות אם לא מאות הפוסטים הקודמים שעשית את זה והעירו לך על כך. ברצינות זה בלתי נסבל."
(ההדגשות שלי)

אורי:
טענה א' עומדת בסתירה לאמירות ב' וג'.

אלא אם כן משמעות המושגים של "עצבני ומתנפל" והאמירה "כבר היית יודע את זה" שלך ממש שונים מהמשמעות המקובלת בעברית.

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
דווקא הסאב שלי מעולה (DD15) עם RC, יש לי סבלנות לכוונו, הוא מכוון מצויין.
אם דעתי שונה משלכם, שזה ניג'וס ולא שווה לי את זה, אז מה העניין.
כבדו דיעה של אחרים במקום ל"למד" ולחנך.
זה שנמר אומר משהו, או היבואן של הציוד המופלא, לא הופך את זה לתורה מסיני, בלי לפגוע נמר וערן.
לילה טוב

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
דווקא הסאב שלי מעולה (DD15) עם RC, יש לי סבלנות לכוונו, הוא מכוון מצויין.
אם דעתי שונה משלכם, שזה ניג'וס ולא שווה לי את זה, אז מה העניין.
כבדו דיעה של אחרים במקום ל"למד" ולחנך.
זה שנמר אומר משהו, או היבואן של הציוד המופלא, לא הופך את זה לתורה מסיני, בלי לפגוע נמר וערן.
לילה טוב

אמן

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור