אינטרקונקט או כבל רמקול? מה יתן שינוי גדול יותר?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
נניח שלקחת שני מונובלוקים וסובבת אותם כך שהטרמינלים שלהם בדיוק מול הטרמינלים של הרמקולים ואז הלחמת העסק עם בדיל כסף ללא כבל רמקול כלל, האם לדעתך זהוא המצב האולטימטבי-הרי כתבת "הכבל הטוב ביותר הוא שאין כבל".
ועכשיו בוא ניפתח ההלחמה ונרחיק המונובלוקים ונחבר נניח עם סילטק יקר שיש לו צליל אופיני באורך של חמישה מטר, כלומר ההשואה היא בין אין כבל \לכבל טיב וארוך במיוחד.
ועכשיו למרות כל הנפות האצבע לי ברור שהמערכת עם הכבל הארוך תקבל גוון ניפלא ,תהיה מלאה יותרומרגשת יותר וזאת לעומת צירצור מעצבן של שני הקונקטורים המולחמים.
.

גם אני לא מסכים עם מה שכתבת:).

אתה מציין מקרה קיצוני ולא מעשי של הלחמת בדיל מול כבל באורך 5 מטרים. אני מדבר על כבל באורך 1.5- 2 מטרים מול כבל רמקולים באורך 5 מטרים.

כלומר לעניות דעתי יש לאפשר לכבל ליצור את האפקט שלו ,ואם הוא טוב ומתאים אז הוא יותר טוב מאשר "אין כבל"

לדעתי, כבל הוא רכיב פאסיבי שלא צריך ליצור שום אפקט ולא צריך להוסיף לצליל. ה"אין כבל" הוא תאורטי.

נורדוסט למשל טוענים שברוב המיקרים כבל ארוך עדיף על קצר(טוב זה לא חוכמה שמשתמשים באודין)וגם הדגימו זאת בהשוואה בין קצר וארוך מאותו סוג(חשמל ודיגיטלי),חצי מטר של כבל רמקולאינוטוב יותר מכבל של 4 מטר איכותי.

נורדוסט יכולים ללמד קורס בשיווק/במכירה באוניברסיטה וגם בשרלטנות. היתי פעם בהדגמה שלהם, בה הושוו כבלים אינטרקונקטים שלהם לבין כבלים אחרים. בכל פעם שכבל שלהם חובר במערכת ההדגמה, המדגים העלה בקצת את עוצמת השמע של המגבר וחשב שאנשים לא שמים לב.
חובבי אודיו תמימי דעים (למעט אחד שהכרתי היום), שכבל רמקולים באורך 1.5- 2 מטרים עדיף על כבל רמקולים באורך 5 מטרים.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
גם אני לא מסכים עם מה שכתבת:).

אתה מציין מקרה קיצוני ולא מעשי של הלחמת בדיל מול כבל באורך 5 מטרים. אני מדבר על כבל באורך 1.5- 2 מטרים מול כבל רמקולים באורך 5 מטרים.

לדעתי, כבל הוא רכיב פאסיבי שלא צריך ליצור שום אפקט ולא צריך להוסיף לצליל. ה"אין כבל" הוא תאורטי.

הוא מנסה לציין את מהצב האידיאלי לטענת אלה שטוענים שהכבל הכי טוב הוא אף כבל.
זה מקרה מעשי בהחלט וקל מאוד לישום.
אם תאהב את התוצאה זה סיפור אחר, לבדוק זה בהחלט אפשרי.

נורדוסט יכולים ללמד קורס בשיווק/במכירה באוניברסיטה וגם בשרלטנות. היתי פעם בהדגמה שלהם, בה הושוו כבלים אינטרקונקטים שלהם לבין כבלים אחרים. בכל פעם שכבל שלהם חובר במערכת ההדגמה, המדגים העלה בקצת את עוצמת השמע של המגבר וחשב שאנשים לא שמים לב.
חובבי אודיו תמימי דעים (למעט אחד שהכרתי היום), שכבל רמקולים באורך 1.5- 2 מטרים עדיף על כבל רמקולים באורך 5 מטרים.

הם עושים את המקסימום, אין ויכוח.
עיין בסמינר האחרון שלהם לעוד פרטים.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בהקלטות מוסיקה קלאסית ולפעמים גם בג'אז, הגישה העקרונית היא לשמר את הצלילים באופן הטבעי ביותר האפשרי – מה שלא קורה בסוגי מוסיקה אחרים, כמו רוק, פופ וכל היתר.

רוק (לרוב) , פופ, וכל היתר פשוט לא הוקלטו עבור מערכות שלנו.
ראה את הכתבה ב-Tone Audio האחרון.

כמה טוב נשמעת מוזיקה קלאסית אצלי, וכמה גרוע.. כל השאר. אפשר לשים איזה boombox, תהיה אותה תוצאה :)

נ.ב. סליחה, לא שמתי לב לתאריכים :)

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
המפתח לתשובה לשאלה המסוימת הנ"ל הוא במילה שינוי. השינוי הגדול יהיה בין מי שפותח פער גדול יותר באיכות עם ההשוואה. כך שכל העניין תלוי במה שיש ובמה שמחליף אותו.

אריה

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
איך ומה בודקים?

מאיפה לך למשל שהCD שלך לא מכניס דיסטורשן מטורף למגבר בגלל עוצמת יציאה גבוהה מדיי וכניסת גיין נמוכה מדיי במגבר וגלל זה הכבל שקנית פשוט מנחית אותו וזה נשמע לך טוב?

אורי, מכיוון שיש לי אפשרות לשלוט בעצמת היציאה, מה ואיך בודקים?

abir72

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
8
בסכום שאתה רוצה נחושת היא טובה .בצד הרמקולים אין צורך במחבר,כל מחבר ולא משנה מאיזה חומר הוא , המחבר עצמו מנחית בלפחות 0.5db . בצד המגבר עדיף להשתמש במחבר מאותו סוג חומר שהכבל עשוי (נחושת)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אביר.

מהיכן המידע הזה שמחבר מנחית 0.5 דציבל?
לא מעט פעמים חיברתי כבלים עם ובלי מחבר ולא חשתי בהנחתה כזו.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
אביר.

מהיכן המידע הזה שמחבר מנחית 0.5 דציבל?
לא מעט פעמים חיברתי כבלים עם ובלי מחבר ולא חשתי בהנחתה כזו.

אין הנחתה קבועה לכל סוגי המחברים – כל מקרה לגופו – מותנה במחבר עצמו ובעכבות של המקור, הצרכן והכבל.

עם זה, הנחתה של 0.5dB לא מובחנת באוזן אם השינוי הוא לא מיידי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור