איך צריך לארגן סמינר אודיו?

מצב
הנושא נעול.

Erez

אוהב את התחום
מעורבות
2
נקודות
18
בתור אחד שמתעניין בנושא אודיו,

חוץ מהתקוטטות מילולית על נושא שרלוונטי ל -5 אנשים במדינת ישראל
לא השכלתי משרשור זה.ביזבוז של חומרה,במה,זמן ומקום.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מי שלא מעניין אותו שלא יקרא. לא חייבים להתעניין בכל שירשור באתר.

אם החומרה והמקום זאת הבעיה אני מוכן לתרום לבעל האתר את העלות כפול אלף.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
מתכון לפונדו שוקולד שווצרי

החומרים הדרושים
500 גרם שוקולד מריר משובח שבור לחתיכות קטנות

2 כוסות חלב
2 כפיות נס קפה
כוסית ווסקי או ליקר כל שהוא

אופן ההכנה
מרתיחים את החלב וממסים בו את השוקולד
מוסיפים את הנס קפה והוויסקי ובוחשים לקבלת תערובת אחידה
מעבירים לכלי פונדו ומגישים עם פירות העונה ואו תחליפים אחרים כמצויין
בתאבון

תודה לנילי מן מ- cookshare

http://www.cookshare.co.il/modules.php?name=Recipes&op=viewrecipe&recipeid=7388&offset=3

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תתחדש ותהנה!
פונדו

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מדהים מה שקרה בשירשור הזה.
מאז שהסתיים השיג ושיח נכנסו לשירשור איזה 1500-2000 כניסות
וכל זה בשביל לקחת מתכון פונדו שוקולוד.
ממשם פורום קולינארי

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
על מנת להמשיך את החגיגה - פונדו גבינה

החומרים הדרושים

1 כוס יין לבן
1/2 ק"ג גבינה צהובה משובחת
1/2 ק"ג גבינה מותכת משובחת
2 כפות קמח
1/4 כפית מלח
1/4 כפית אגוז מוסקט מגורר
בגט ארוך חתוך לקוביות 2X2 הוסף מרכיבים אלו לרשימת הקניות

אופן ההכנה

הדלק את פתילת הפונדו
שפוך את היין פנימה לפונדו
הכנס את הגבינות והבא לרתיחה
הוסף את הקמח תוך בחישה מתמדת
כאשר הכל נמס הוסף את המלח ואגוז המוסקט
כל אורח נועץ קוביית בגט בשיפוד מכניס לפונדו החם ואוכל.

תודה ל- gilai
http://www.cookshare.co.il/modules.php?name=Recipes&op=viewrecipe&recipeid=7083&offset=1

אני מצפה לעוד 10-20K כניסות בשביל המתכון הזה.

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
(Y)

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
זה קצת יותר קשה להכנה , אבל קבל הוקרה עמוקה (ורד)

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אוקי
לכבוד סוף השנה
לינק המקשר לרמקולים קצת שונים במראה מעבר לארוניות הרגילות שאנחנו מכירים.
יש שם התיחסות להגברה מעוטת ואטים SET למה היא מתאימה ולמה(על פי הגדרתו די ברור למה הגיופיטר למשל לא יצליח לזוז עם SET).
אולי מחזיר לנושאים שדוסקסו בתחילת השירשור .
http://www.theaudioeagle.com/columns/column04.html
אני בטוח שיבוא חברי ויטענו שהם יודעים על "אמת" אחרת.
בכל אופן , עוד אתר אודיו שנחמד קצת "לדפדף" בו

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אפילוג (? )

יקירי, אם זה ימשיך כך, נוסיף לך משמרות לילה ונוודא השתתפות גם בכנסי מחקר ואז אני מבטיח שלא תשאר לך דקה לריב עם תמהונים, שלא לדבר על האזנה למוזיקה.

לסודרי - יש מצב לפירוט מגברי מנורות אינטגרייד שבדקת ומצאת שהם חזקים משמעותית מאלו של VAC?

לכוווולם כמעט: שמעתם על השימוש במילה העברית "כאשר"? יש לה קיצור בעברית והוא צמד האותיות "כ" ו - "ש", כלומר "כש". לפיכך יש לומר (ולכתוב!) - "כששמענו", "כשהלכתי" "כשהזמנתי", וכו'.
ולא - "ששמעתי" שהלכתי" וכו'. ראבק! קצת עברית. קצת. אמנם אנחנו בשוק, אבל בחיאת, תכתבו כך שנוכל גם לקרוא.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני ילך אני ישמע.

efib

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אצלי בבאסטה כולם מדברים שופרא דשופרא (Y)

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
לסודרי - יש מצב לפירוט מגברי מנורות אינטגרייד שבדקת ומצאת שהם חזקים משמעותית מאלו של VAC?.

ל TakeOne

לאיזה VAC ? אם הכוונה ל AVATAR (שעליו נכתב בפוסט) אז לא צריך להרחיק הרבה ובחברה עצמה יש שניים כאלו- לא שמעתי אותם (ALFA, BETA).

הקרונזילה חזק מהם, ויש כמובן אופציות נוספות בתחום הנורות הגדולות סינגל אנדד.בתחום ה ULTRA-LINEAR - אין כמעט אופציות מעבר לעיל.

השאלה עם מה הם נדרשים להתמודד, ובכלל כעיקרון ברור שאינטגרייד לא שווה כוח לאופציית החלקים הנפרדים (למעט ASR שהוא קטגוריה בפני עצמו- אבל זה מעביר אותנו לטרנזיסטורים).

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
טוב, זו לא ממש חוכמה

להשוות את האוואטר לקרונזילה. האחרון יקר יותר.
מדבריך קיבלתי את הרושם שאתה מכיר אולטרא ליינר אחרים (אינטגרייד) ברמות מחיר דומות, חזקים יותר.
כנראה שלא הבנתי נכון.

אגב, גם האוואטר מגיע בכמה דגמים, שונים זה מזה בעוצמתם. למיטב ידיעתי זה אחד ממגברי המנורות המשולבים החזקים והטובים בשוק, ובמיוחד ביחס למחירו.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
ל TakeOne

ה AVATAR מגבר מצוין- לא רק טוב, השאלה למה ?

בסך הכל הוא מגבר שמוגבל לרמקולים 'קלים' יחסית להנעה, ולא מרובי אלמנטים.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אין לי מושג למה אתה מתכוון

וקשה שלא להתרשם שזה דיון תיאורטי.

מהם "רמקולים מרובי אלמנטים" מבחינתך? VR4 לדוגמא - גם ה-JR הקטנים יותר, וגם ה - SR הגדולים יותר: 2 וופרים, מיד אחד ו - 2 טוויטרים. 5 אלמנטים זה הרבה או מעט?
והחברה ממליצה לשדך להם אוואטר. ואם תקשיב לסט-אפ הזה תוכל להתרשם שהמגבר דוחף יפה מאוד והסאונד נפלא.

ודאי שתמיד השאלה היא את מי אתה משדך ולמה אתה משדך. רק שקשה שלא להתרשם שהדיונים כאן גולשים לרמה תיאורטית ולא תמיד מבוססים על נסיון אישי של האזנה והשוואה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני אתן את הזווית שלי.

מדוע לקחת מגבר ולהישתמש ב75% מהכוח שלו על מנת להניע רמקול מרובה אלמנטים שהוא רק "יחסית נציל"?, הרי נשארו סך הכל 25% רזרבים לצורך היתעלות על קטעים מתפרצים במוסיקה.

אני בעד רזרבה בריאה שמדובר ברמקולים שזקוקים לזה.

אם ניקח רמקולים ממש נצילים {95DB ומעלה עם אימפדנס יציב} אני יכול להבין את השידוך ל-50 וואט SET ואולי גם פחות.

אני באופן אישי בעד הרזרבות לצורך שליטה טובה ובריאה גם בקטעים תובעניים.

הבעיה במגברים חלשים על רמקולים ממוצעים היא בעיית הדינמיקה וכוח מתפרץ שמתגלה בעיוות ואיבוד פרטים תוך כדי ויתור על דינמיקה כאשר ישנה היתפרצות מהירה ביצירה הנשמעת.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
נמר, אתה צודק - אולי - בעיקרון, אבל

זה שוב דיון תיאורטי. מאוד לא מבוסס.
אני לא יכול להתווכח על הטענה שרצוי שלהגברה יהיה מספיק כוח (וגמישות, כי הכח צריך להיות גם זמין) "להתפרצויות" הכרחיות.

אבל איך אתה קובע שהמגבר בנקודה מסויימת משתמש ב - 75% ממה שיש לו?
ואיך אתה מגיע למסקנה שה"רזרבה" שהוא צריך לקטעים "המתפרצים" היא 25% מסך הכוח?
זו תיאוריה בלבד.

מה שטוב בתחביב שלנו זה שאין אמת אחת, אין דרך אחת ואין יותר מידי חוקים. ולכן הדרך הכי טובה היא תמיד לבדוק ולהאזין. זה נכון שבקצוות הכל ברור - ברור שרמקול תובעני לא יסתדר עם מגבר חלש (מידי). ברור שמגבר חזק ו"ברוטאלי" (לא יודע איך להגדיר את זה, אבל לטעמי ברייסטון וגם קלאסה הם סוג של מגבר כזה) לא יעשה חסד עם רמקול "עדין" ונציל.
באמצע - אין מנוס מלבדוק לגופו של כל שילוב.

אני מכיר מישהו שחיבר אינטגרייד של קארי (80) לזוג ואנדרסטין אמריקאים, אוהבי זרם. על הנייר העסק לא אמור לעבוד מי-יודע-מה. בפועל - הסט נשמע מצויין, גם בג'אז, גם בקלאסי וגם בהרכבי ביג בנד מרובי "התפרצויות". למרות שבאופן אישי אני לא מת על הרמקולים האלה אני חייב לציין שמאוד נהנתי.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
ל TakeOne

נלך שלב שלב, שהדיון יהיה פחות תיאורטי.

עם ה AVATAR יש לי ניסיון 'מוגבל'- חייתי איתו חודשיים בבית, ויצא לי לבחון אותו על לא מעט על רמקולים של אדיופיזיק ופוקאל. עם ה VR-4SR 'חייתי' מספר חודשים- וגם יצא לי לבחון מספר הגברות עליו.

לא יצא לי לבחון את ה AVATAR על ה VR-4 - ואני יכול לנסות 'לנתח' את שיכלול החוויות עם שני הציודים- אני לא ערב שמה שאומר נכון, אבל אנסה 'להשליך' מאחד לשני.

ה VR-4 לטעמי לא יעבוד במיטבו עם ה AVATAR - לזה בדיוק התכוונתי שהתאמה חשובה.
(בדיוק כפי שהוא עובד לא בהתאמה מושלמת עם אוונטי, וירגו, 915, ואחרים ששמעתי איתו)

אפשר לבחור לקנות רמקול במיליון דולר ולחבר לו מגבר ב 5,000 דולר- הרבה פעמים הרמקול ינגן לא רע בכלל- אבל רחוק בעשרות אחוזים מיכולתו המלאה.

איך לחלק את התקציב בין רמקול למגבר- ואיזו קומבינציה תמצה יותר מפוטנציאל הסט, זו מהות האדיופיליה.

אתה רשאי לבחור כל נתיב מההתאמה המוחלטת שמנצלת את מלוא היכולת, ועד חוסר התאמה מוחלט- הבחירה בידך.

לגבי רזרבות- תחבר פעם מגבר רב יכולת / רזרבה ותנגן בעוצמה בינונית פלוס קטע מוזיקאלי- במהרה תגלה תופעה מעניינת: ההבדל בין מיקטע אנרגטי ללא אנרגטי באותו קטע יכול להסתכם ב VR4 בפי 20 עד פי 50 יותר וואטים.

שתיבחן את המגבר שלך- תישאל את עצמך כמה זמן הוא 'יחזיק' בקטעים הדינמיים מבלי להתחיל 'להתפשר' כי אין לו רזרבה: 10 שניות, רבע דקה, דקה וכדומה.

התשובה תתייג את המגבר שלך ביחס לרמקול שלך- וזו תהיה התשובה הפרקטית לשאלה.

להחליט על סיגנון ההגברה- אינטגרייד מנורות- ואז לבוא ולטעון ש AVATAR הוא החזק 'בשכונה' אינה שיטה נכונה.

לא בגלל 'חוזקו' או 'חולשתו' ביחס לאינטגרייטים המנורתיים האחרים- אלא בגלל שאין מגבר מנורות אינטגרייד במחירים הנדונים שמתאים ל VR4 .

(גם אם החברה ממליצה- ההמלצות שלה לא שוות את הנייר שהן נכתבות עליו, לטעמי).

להנות מרמקול זה בסדר- אבל החשוב הוא להשוואות הגברות- כולל קיצוניות- כדי להבין מה משמעות הביטוי מנגן מצויין.

הקרי ניגן מצוין ביחס למה ? ואם המיגבלה היא תקציבית מדוע לקנות רמקול יקר ולהכריח אותו להשתדך למגבר שקטן על מידותיו- אלא אם ברור שהוא שלב ביניים.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
il1 כתב "איך לחלק את התקציב בין רמקול למגבר- ואיזו קומבינציה תמצה יותר מפוטנציאל הסט, זו מהות האדיופיליה. "

(Y)

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור