אקוסטיקה איך להוסיף כמה db למערכת בלי להוסיף דבר

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ומה אם אתה לא יכול ממש לשים אקוסטיקה מסורתית (ספוגים ושו״ת) כמו שצריך בגלל שהאישה תשרוף לך את המערכת בלילה?

ולגבי המודגש - מי סיפר לך את זה?

רמקולים ואקוסטיקה הם 2 הגורמים הדומיננטיים לאיכות שמיעה גבוהה.

תאמת, יד על הלב, אתה חושב אחרת לגבי המודגש?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הם בטח קיבלו פרס נובל לפיזיקה :)
יתירה מזאת, הם זכו ,בפעם הראשונה בהסטוריה של הפרס, לפרס נובל כפול בשני תחומים - אחד באלקטרומגנטיות והשני באקוסטיקה.

.....בימים אלו של תכניות ריאליטי לזה יקרא "פרס נובל VIP"

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
מכיוון שהפוסט עוסק באקוסטיקה, המעט שאני יכול לתרום זה שמניסיוני תמיד עדיף לנסות להתגבר על בעיות אקוסטיות ע״י פיזור ולא ע״י בליעה, חומרים כמו צמר סלעים וספוגים עושים סאונד פחות נעים מדפיוזרים.
נאה דרשת, כפרה.
העם איתך.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
עשרה קבין של דיפיוזרים נפלו על עולם האודיופיליה, תשעה נטל matanoosh והשאר העולם כולו ;)
מתנוש היה אדיוט ולא ידע מה הוא עושה. לא צריך כ"כ הרבה. לא בגלל זה איחלתי לחייל הצלחה בהמשך דרכו, אלא כי הרבה יותר קל להרוג חדר עם בליעה מאשר לחרבן לו את הסאונד עם דיפיוזרים. ובכלל, הם פותרים הרבה בעיות שגם בולעים פותרים. אז למרות שנוטים קודם להשתמש בבולעים, בפעם הבאה שאני צריך לעשות אקוסטיקה, אני מתחיל דווקא מהפיזור.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מתנוש, דעתי כדעתך בעניין הדיפיוזרים :בעד:.....והפוסט הקודם שלי - סתם דאחקה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רמקולים ואקוסטיקה הם 2 הגורמים הדומיננטיים לאיכות שמיעה גבוהה.

תאמת, יד על הלב, אתה חושב אחרת לגבי המודגש?

כמובן. רמקולים לא עושים כלום בלי מגבר ומקור. במילים אחרות, הם יכולים להיות מקסימום דומיננטים במראה. רמקול בלי מגבר זה רהיט גרידא.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
כמובן. רמקולים לא עושים כלום בלי מגבר ומקור. במילים אחרות, הם יכולים להיות מקסימום דומיננטים במראה. רמקול בלי מגבר זה רהיט גרידא.

OK זו דעתך, לדעתי רמקולים +אקוסטיקה מהווים 95% מ"חתימת הצליל" כאשר מקור (הכוונה לדיגיטאל בלבד) (*) ,מגבר, ושאר כבלים וירקות מהווים 5% נוספים.

(*) כמובן שאם משמיעים עם פטיפון הצליל משתנה לגמרי- ולא נכנס לזה כרגע אם זה לטוב או לרע.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כלומר וילסון אלכס, כשהוא מקבל רסיבר קולנוע ביתי (חזק וגיבור) ומקור המבוסס על dvd של סנסוי מדבקה, כבלים מהום סנטר (כולל כבלי רמקול) ישמע פחות טוב בחמישה אחוז מאשר אותו רמקול עם מדבר משולב של דרטזיל, כבילה וסטנדט סופר, ומקור על dcs?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לעומת זאת צא ודמיין כמה גדול יהיה ההבדל אם אתה שומע ברמקול כמו שאתה אוחז בחדר מטופל כשלך לעומת רמקול קטן ומצו'וקמק (מדבקה סנסואי) בחדר מהדהד בלי אף שטיח ווילון .......אפילו כששתי המערכות יופעלו עם האלקטרוניקה הנחותה לא כל שכן אם יופעלו עם האלקטרוניקה האיכותית.

האם ההבדל בDVD+מגבר+כבלים לא יתגמד לדעתך לעומת ההבדל העצום שיתקבל מהשוני ברמקולים + אקוסטיקת החדר שאני תיארתי ?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
הייתי בבית של חובב ממוצע שהשקיע קצת יותר מדי באקוסטיקה של החדר. לאחר כמה שעות אמרתי לו שננסה למרות הטרחה והנזק לקירות להוריד כמה פלטות צמר סלעים מוקשה לאודיו שהושמו בנדיבות, התחלנו עם אלו שהיו קרובות לרמקולים ופתאום הסאונד נשמע חזק יותר, כמעט בשלושים אחוז וגם נוסף הדהוד שנתן תחושת פתיחות. לקח קצת זמן לשחק עם המיקומים של הפלטות הנותרות עד להשגת פוקוס עם אוויר ומספיק הדהוד שנותן תחושת פתיחות בלי להכניס את החדר לבלבלה משהו שהרבה אנשים טועים ומשקיטים את החדר כל כך שיש פוקוס מושלם אך האמביינט נעלם.
הוצאה של ארבע פלטות כאלה בחדרו 4x3.5 החזירה את הסאונד לחיים.
אחת הסיבות שאני חושב שזה לגמרי טיפשי להביא בעל מקצוע שיעשה אקוסטיקה לחדר האזנה היא שהם מגיעים עם מיקרופון ותכנת מחשב ומאזנים את החדר ע״י חמרי בליעה, מבחינתם העבודה בוצעה ואפשר להוציא חשבונית. כשאתה בונה את חדר ההאזנה בעצמך יש לך זמן להקשיב ולעשות ניסוי וטעיה עד שאתה מגיע למצב שבו אתה מרגיש שהחדר נשמע לך טוב במוזיקה שאתה שומע ולא במחולל התדרים של תכנה לבנית אולפנים.
עציצים בקיר אחורי זה אחד הקסמים שסאונד יכול לקבל...

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
בעיה אודיופילית ידועה של להגזים בכל מה שאתה עושה.

נתקלתי בכל כך הרבה חדרים מאופלים over שהצליל פשוט לא התפתח שם. ברגע שהתחילו להוציא חלק מהעזרים זה השתפר ממש. ברוב המקרים היה ניתן להסתפק ב 30 אחוז ממה ששמו שם.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
OK זו דעתך, לדעתי רמקולים +אקוסטיקה מהווים 95% מ"חתימת הצליל" כאשר מקור (הכוונה לדיגיטאל בלבד) (*) ,מגבר, ושאר כבלים וירקות מהווים 5% נוספים.

(*) כמובן שאם משמיעים עם פטיפון הצליל משתנה לגמרי- ולא נכנס לזה כרגע אם זה לטוב או לרע.
נראה לי שלא שמעת מה מקור טוב עושה.....
לדעתי, בהקצנה, אחד הדברים הפחות "חשובים" במערכת הוא הרמקולים.

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
לעומת זאת צא ודמיין כמה גדול יהיה ההבדל אם אתה שומע ברמקול כמו שאתה אוחז בחדר מטופל כשלך לעומת רמקול קטן ומצו'וקמק (מדבקה סנסואי) בחדר מהדהד בלי אף שטיח ווילון .......אפילו כששתי המערכות יופעלו עם האלקטרוניקה הנחותה לא כל שכן אם יופעלו עם האלקטרוניקה האיכותית.

האם ההבדל בDVD+מגבר+כבלים לא יתגמד לדעתך לעומת ההבדל העצום שיתקבל מהשוני ברמקולים + אקוסטיקת החדר שאני תיארתי ?

רמקולים + אקוסטיקה זו הנוחסא "המנצחת" בכל הפרו-אודיו- אולפנים... אני בא המתחום ואני אומר לך שהם שמים את מרבית הכסף באקוסטיקה של כל מיני "אקוסטיקאים" בארץ... התוצאה בהתאם... סאונד פח! כן.. גם באולפנים נחשבים ואצל אנשים שחושבים שהם יודעים מה זה סאונד טוב... מאוד עצוב!! ברצינות!
רוברט, זו פשוט משוואה לא נכונה! למה אני אומר את זה? כי שנים גרסתי את אותה משוואה והאמת, מתוך בורות שלי נטו!
צריך לשים את האגו בצד ולחקור,לנסות,להרגיש ולחוות כמה שיותר מערכות וציודים (בעיקר ציודים משלימים-אחרי שיש מקור-הגברה-רמקול) ואז אתה תראה שאיך שלא מסובבים את זה- לחלק את המערכת ל"אחוזים מה נותן סאונד" זו טועות בסיסית.
לפני שנה נכנסתי לאודיופיליה ואני מתחיל לקלוט (מקווה) ממה מורכב סאונד טוב... וזה אפילו לא קרוב למשוואה שלך.
שמע, איש באמונתו יחיה, אבל אתה צריך להתנסות ולחוות, אם בסוף האמת שלך שנארת במשוואה הזו-בכיף.(ורד)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ולחקור,לנסות,להרגיש ולחוות כמה שיותר מערכות וציודים (בעיקר ציודים משלימים-אחרי שיש מקור-הגברה-רמקול) ואז אתה תראה שאיך שלא מסובבים את זה- לחלק את המערכת ל"אחוזים מה נותן סאונד" זו טועות בסיסית.

אהרון, למה אתה מתכוון ב"ציודים משלימים" ?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
נראה לי שלא שמעת מה מקור טוב עושה.....
לדעתי, בהקצנה, אחד הדברים הפחות "חשובים" במערכת הוא הרמקולים.
אכן הקצנתה ;)

אם אתה מדבר על ההבדל בין פטיפון לדיגיטל אני מסכים שההבדל הוא גדול (ולא אכנס מי טוב יותר) , אבל בתוך הדיגיטל, ההבדל אינו דרמתי כלל.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אבל בתוך הדיגיטל, ההבדל אינו דרמתי כלל
בתוך הדיגיטל על אותו קטע יש הבדל בין מכשירים כל כך גדול שאני לא בטוח שאתה ואני חיים על אותה פלנטה...

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
הכיוון האקוסטי הוא אך ורק עניין של טעם. אין אמת אבסולוטית תורה למשה מסיני.
אחד אוהב חדר חי ומהדהד (כמוני), ואחד אוהב חדר יבש ומת.
שתי השיטות נכונות וגם כל מה שבאמצע. זה רק עניין של טעם.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אכן הקצנתה ;)

אם אתה מדבר על ההבדל בין פטיפון לדיגיטל אני מסכים שההבדל הוא גדול (ולא אכנס מי טוב יותר) , אבל בתוך הדיגיטל, ההבדל אינו דרמתי כלל.
כל אחד וניסיונו.
מניסיוני - ההבדל דרמתי

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
זה רק עניין של טעם.

האמירה הזאת נותנת לגיטימציה לעשות כל מיני שטויות ולצאת גיבור בפורום אודיופיליה

מעבר ל-RT60 (חי / יבש), ישנם דברים די obvious למשל

- לאזן דעיכה בין התדרים. אוהב לשמוע באס מהדהד? זה קקפוניה

- לאזן בן ערוץ שמאל לימין. כמעט לאף אחד פה סטאפ לא ממוקם באופן סימטרי לחדר, וחדר בעצמו לא סימטרי בכלל. ממספיק שיש חלון בצד אחד

- לאזן תדרים בכל תת-תחום, לוודא שלא תהיה התפרצות אנרגיה בתדר מסוים.

- כל השטיות שהוזכרו כאן עם פלטות עובדים על תדרים קלים, מעל 500 הרץ לרוב. דיפיוזרים על באס? הצחקתם אותי

- יושבים קרוב לקיר האחורי? נסו לשים כרית מאחורי הראש.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור