איך בוחרים מסך טלוויזיה בשנת 2018

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
איציק
זה בטוח,עדיין ישנה דילמה האם אני אגזים אם אלך על ״75 במרחק צפיה ממוצע של 4-3.5 מ׳ ?

פיני
75 אינץ
בהחלט !

נשמע "הרבה"
האמן לי שבחלל כשלך (4.05 ברוטו, נטו 3.65 בערך) אני מעט אוכל את עצמי שלא רכשתי OLED 75 וחשבתי ש 65 OLED מעל ומעבר, העין מתרגלת מהר לגודל המסך והתאבון ל-גדול יותר ומרשים יותר ממש מדגדג בעורפינו במיוחד באיכות כה מרשימה כמו OLED עם תמונה ב 4K עוצר נשימה.

נערך לאחרונה ב:

davni

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
מאז שרכשתי את ה - QLED של סמסונג , לא רק אני אלא כל חברי טוענים שהיא עולה על כל טלביזיה אחרת. QUANTOM LED היא הטכנולוגיה החדישה והאחרונה של עולם הלד הלבן (אליבא דמומחים ממיקרואלקטרוניקה בטכניון). המיוחד בטכנולוגיה זו היא עוצמת שטף האור שהמסך מפיק וכך מאפשר לקבל לא רק שחור אלא יותר מזה, לבן עוצמתי גם באוירה של חדר מואר (תכונה שאיננה קימת בפלזמה ומסכי OLED). כמובן שלגבי איכות צבעים ורזולציה היא מצטינת ביותר.
עוצמה כזו היתה בעבר רק במסכי ה - CRT הישנים וגם בשנה מסוימת בה פיליפס סיפקה מסכים עם גב אחורי מלא לדים.
לגבי תכונות הטלביזיות חשובה מאד תכונת ה - SCREEN MIRRORING המאפשרת לשתף מסכי טלפונים ניידים (בסמסונג זה נקרא SMART VIEW). כבר ראיתי טלביזיות יקרות שהתכונה הזו לא מוטמעת בהן כהלכה (בעיות השהיה).
ה - ONE CONNECT מקל מאד על החיבורים ויוצר גב חלק לתליה על הקיר. נכון שהרמקולים הפנימיים אינם איכותיים ונדרשת מערכת קול חיצונית או מקרן קול.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
פיני
75 אינץ
בהחלט !

נשמע "הרבה"
האמן לי שבחלל כשלך (4.05 ברוטו, נטו 3.65 בערך) אני מעט אוכל את עצמי שלא רכשתי OLED 75 וחשבתי ש 65 OLED מעל ומעבר, העין מתרגלת מהר לגודל המסך והתאבון ל-גדול יותר ומרשים יותר ממש מדגדג בעורפינו במיוחד באיכות כה מרשימה כמו OLED עם תמונה ב 4K עוצר נשימה.
אולי העיין תתרגל אבל ויזואלית המסך הזה לטעמי גדול מדי למימדים כמו הסלון של פיני ,שלי שזה בערך אותו דבר...
ראיתי על הקיר את ה75 של נמר....
בחדר עם מרחק צפייה גדול יותר מאשר אצל פיני וזה בהחלט נתן לי תובנה שגם אסטתית 65 מתאים יותר...אבל זה אני.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
שלמה
למרעית עין בהתחלה כאשר המסך מותקן ולאחר זמן מה אכן עושה רושם (בתחילה) ש 65 "גדול"...אך עם הזמן ולאחר "התבשלות" מול המסך לאחר זמן מה - בא לנו (לי) יותר.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
כפי שציינתי בכתבה, למתבגרים שבינינו מומלץ לרכוש מסך עם עוצמת אור חזקה.
זאת אומרת שאני הולך להוציא ממון ;)

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אמרת תאורה אחורית אמרת משהו ישן , טכנולוגיה ישנה מה לעשות... :(
(טכנולוגיה ישנה שניסו לשפר בגלל אי יכולת טכנולוגית לייצר מסכי OLED גדולים)
יש לזכור שיש עוד פרמטרים למחיר המסך חוץ מסוג המסך, חלקם כתבתי קודם (יכולת אינטרפולציה טובה, ולשם כך דרוש מעבד חזק והרבה זכרון מהיר) וחלקם כתבת גם כגון HDR ,מהירות תגובה, הארה וכמות ביטים.
ועוד משהו ששווה לתת את הדעת זה איכות ה SOUND.
לא כולם מחברים את המסך למערכת, ולכן איכות ה SOUND מהרמקולים שבמסך גם גורם שמשפיע על המחיר,
למשל בתערוכה האחרונה של DTOWN האזנתי ל SOUND מהמסך OLED של סוני שהטמיעו את הרמקולים בתוך המסך, SOUND מדהים וטכנולוגיה יחודית בפני עצמה.
וללא קשר למחיר הרבה שקונים מסכים לא שמים לב לאיכות ה SOUND וחבל...

קח בחשבון שלמסכי האולד עוצמת הארה נמוכה, ודיי קשה להם להתמודד בתכני HDR. בנוסף גודל הפאנלים מסתיים ב 77 אינצ'. לחברות סוני וסמסונג מסכי איכות בגדלי 85. 100. ומעלה.

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
מאז שרכשתי את ה - QLED של סמסונג , לא רק אני אלא כל חברי טוענים שהיא עולה על כל טלביזיה אחרת. QUANTOM LED היא הטכנולוגיה החדישה והאחרונה של עולם הלד הלבן (אליבא דמומחים ממיקרואלקטרוניקה בטכניון). המיוחד בטכנולוגיה זו היא עוצמת שטף האור שהמסך מפיק וכך מאפשר לקבל לא רק שחור אלא יותר מזה, לבן עוצמתי גם באוירה של חדר מואר (תכונה שאיננה קימת בפלזמה ומסכי OLED). כמובן שלגבי איכות צבעים ורזולציה היא מצטינת ביותר.
עוצמה כזו היתה בעבר רק במסכי ה - CRT הישנים וגם בשנה מסוימת בה פיליפס סיפקה מסכים עם גב אחורי מלא לדים.
לגבי תכונות הטלביזיות חשובה מאד תכונת ה - SCREEN MIRRORING המאפשרת לשתף מסכי טלפונים ניידים (בסמסונג זה נקרא SMART VIEW). כבר ראיתי טלביזיות יקרות שהתכונה הזו לא מוטמעת בהן כהלכה (בעיות השהיה).
ה - ONE CONNECT מקל מאד על החיבורים ויוצר גב חלק לתליה על הקיר. נכון שהרמקולים הפנימיים אינם איכותיים ונדרשת מערכת קול חיצונית או מקרן קול.

אני מבין שרכשת את Q9FN?

goe1951

חבר משקיען
מעורבות
142
נקודות
43
איציק , כתבה נהדרת ומחכימה.
כל הכבוד

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
מסכי 65 של LG למשל OLED מתחילים מ 11-12,000 ש"ח.

davni

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
8
כפי שצינתי רכשתי את מסך ה - QLED מ - 2017. QFN יצא ב - 2018 והשיפורים שהוא מציע אינם משמעותים לגבי איכות המסך.
רכשתי דווקא את דגם 7, 55 אינץ ולא נראה ששווה לקחת מסך גדול ויקר יותר (קניתי בזול במבצע בלאק פריידיי בנובמבר 2017).

capten

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
שאלה למבינים
בעקבות הכתבה אני מנסה ללמוד קצת את הנושא.
אני רואה שרוב הדוגמאות פה מתיחסות לפירמות הבכירות כמו סוני סמסונג אל.גי וכדומה.
בשיטוט בזאפ אני מוצא פירמות לא ידועות כמו היסנס פירלס ושמות נוספים שנישמעים כמו מוצרי מדבקה.
אבל- המחירים הרבה יותר נמוכים. לפעמים קרוב לשליש מחיר לאותו גודל.
האם יש כאן יחס מחיר/ תועלת מעולה, או שאילו מוצרים ששומר נפשו ירחק?
הצרכים שלנו במשפחה מטלויזייה צנועים למדי. יס וסוני פליסטיישן.
כמו כן לא מצאתי בשום מפרט הפעלה מה תצרוכת החשמל של מוצרים אילו. כתוב בדרך כלל שיש מדבקה בגב המכשיר.כיום יש לי פלזמה 50 ״ שצורכת כ 750 וואט. האם המכשירים החדשים חסכוניים בהרבה?
תודה לעונים

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
שאלה למבינים
בעקבות הכתבה אני מנסה ללמוד קצת את הנושא.
אני רואה שרוב הדוגמאות פה מתיחסות לפירמות הבכירות כמו סוני סמסונג אל.גי וכדומה.
בשיטוט בזאפ אני מוצא פירמות לא ידועות כמו היסנס פירלס ושמות נוספים שנישמעים כמו מוצרי מדבקה.
אבל- המחירים הרבה יותר נמוכים. לפעמים קרוב לשליש מחיר לאותו גודל.
האם יש כאן יחס מחיר/ תועלת מעולה, או שאילו מוצרים ששומר נפשו ירחק?
הצרכים שלנו במשפחה מטלויזייה צנועים למדי. יס וסוני פליסטיישן.
כמו כן לא מצאתי בשום מפרט הפעלה מה תצרוכת החשמל של מוצרים אילו. כתוב בדרך כלל שיש מדבקה בגב המכשיר.כיום יש לי פלזמה 50 ״ שצורכת כ 750 וואט. האם המכשירים החדשים חסכוניים בהרבה?
תודה לעונים

גם למותגים המובילים ישנן סדרות ביניים ומטה במחירים מפתיעים. לדעתי הם טובים יותר ממוצרי מדבקה.

צריכת החשמל של מסכי הליד החדשים נמוכה משמעותית מהמסך שברשותך.
מכוון שאתם מחוברים לקונסולת משחק PS SONY ממליץ לכם לרכוש מסך בעל אינפוט לאג נמוך.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
כפי שצינתי רכשתי את מסך ה - QLED מ - 2017. QFN יצא ב - 2018 והשיפורים שהוא מציע אינם משמעותים לגבי איכות המסך.
רכשתי דווקא את דגם 7, 55 אינץ ולא נראה ששווה לקחת מסך גדול ויקר יותר (קניתי בזול במבצע בלאק פריידיי בנובמבר 2017).

לגבי הגודל... כל אחד ועדפותיו!

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113

55 אחלה לחדר שינה
לא כמסך עיקרי לסלון (מאמין שהסלון שלך גדול מ 2.5 - 2.8 מ) במידה וסביב המרחק הנ"ל...55 אכן בחירה מוצלחת כמסך עיקרי.

Piano Beetle

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה על הסקירה איציק.

אנחנו צופים בטלויזיה בחדר של 2.8*5 מ' כך שמרחק הצפיה האפקטיבי הוא כ-4.5מ'. לרוב הצפיה היא בשעות הלילה כך שהחדר די חשוך.

מחפשים טלויזיה 75". האם זה גודל נכון?

האם חווית הצפיה תהיה טובה יותר ב- OLED או ב- QLED איכותית?

האם תוכל להמליץ על מסכים ספציפיים? תקציב - 12-15א'.

תודה רבה!
פיאנו

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
תודה על הסקירה איציק.

אנחנו צופים בטלויזיה בחדר של 2.8*5 מ' כך שמרחק הצפיה האפקטיבי הוא כ-4.5מ'. לרוב הצפיה היא בשעות הלילה כך שהחדר די חשוך.

מחפשים טלויזיה 75". האם זה גודל נכון?

האם חווית הצפיה תהיה טובה יותר ב- OLED או ב- QLED איכותית?

האם תוכל להמליץ על מסכים ספציפיים? תקציב - 12-15א'.

תודה רבה!
פיאנו

למרחק הצפיה שלכם מומלץ לרכוש מסך 75 אינצ'.
מסגרת התקציב שהצבת אינה מספיקה לרכישת מסכי טופ בגודל 75. סוני סמסונג, או אל ג'י.
לגבי חווית הצפייה, כפי שציינתי בכתבה לכל טכנולוגיה יתרונות וחסרונות.

לכן ממליץ לך לכיוון של סוני דגם XF8596 גודל 75. יבוא רשמי ישפאר.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור