איך אתם בוחרים את הראש שלכם ?

EREZ100

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
מזה זמן מה אני מעוניין לרכוש ראש לפטיפון .
מאחר ואין לי ניסיון קודם עם ראשים מהסדרות הגבוהות אני מתקשה לקבל החלטה .

האזנתי למספר מערכות עם ראשים שונים אולם מאחר והניסיון שלי לא רב בנושא האנלוג אני מתקשה לנתח את
ההשפעה של הראש במכלול המערכת שלה האזנתי . מאחר והמערכות מורכבות ממספר רב של פריטים קיים הקושי לבודד את
ההשפעה של הראש מהסה"כ .( רק באנלוג יש פטיפון ,זרוע ,כבל זרוע ,פונו וכמובן שאר המערכת ).
כן הצלחתי לשמוע הבדלים בין ראשים שונים על אותה המערכת אולם בדרך כלל מדובר בראשים של אותו היצרן כך שגוון הסאונד
היה דומה .
הקושי בעיקר נובע מהיכולת לבחון ראשים של חברות שונות על הציוד שלי בו זמנית . מגבלה משמעותית אם כי זו המציאות .
האמת שההיצע בארץ מאד מאד גדול ( כמעט מידי שבוע יש פוסט של יבואן כזה או אחר שהחל לייצג חברה נוספת) שזה מצד אחד יתרון וצד שני מרוב מבחר קשה יותר לבחור ..:(

אז איך אתם בוחרים את הראש שלכם ??

ארז

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
ממה שהתרשמתי כאן בפורום אנשים קונים לפי המלצות בפורומים מאמרים ביקורות וכדומה, עושים על זה קצת "עבודת חקר עיונית" מנסים להעריך מה יתאים לטעם שלהם ולשאר חלקי המערכת. וצריך כמובן גם לבדוק התאמה פיסיקלית לזרוע. כך אני קניתי ראש ( אצלי לא דוקא מהסדרות הגבוהות..), זאת קניה שידוע שיש בה סיכון. אם אתה כן הצלחת לשמוע ראשים שונים על אותה מערכת אתה במצב טוב לרוב זה לא קורה...ואם יש מוכר שמאפשר את זה, זה כבר עושה חשק לקנות אצלו. מאחר וקשה לשמוע לפני הקניה אז רבים מעדיפים להזמין מחו"ל יותר בזול.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היי ארז.

מכיוון שראשים לא ממש ניתן לבחון טרם רכישה, אני תמיד ממליץ להתייעץ עם כאלה שיש להם נסיון בראשים שונים.
לכל ראש יש אופי והאופי שלו מובהק. למשל, השלטר הוא מאוד נטרלי וטבעי, המיוג׳ימה מוסיף לזה חמימות ומשקל, הקליר אודיו אוורירי ומפורט באופן מבהיל אך עלול להיות חריף (סתם דוגמאות ממה שעלה לי בראש).

הקטע הוא לקרוא הרבה על ראשים, לעשות התאמה בין מה שכותבים עליהם כתבים לבין הפידבקים מהגולשים ומשם להחליט החלטה עיוורת מושכלת ככל הניתן.

עם זאת. יש לזכור שישנן התאמות מכניות לזרוע. מסה אפקטיבית ושו״ת. ולכן, גם לזה צריך לשים לב.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
יש לזכור על השפעה של שאר רכיבי המערכת על אופי הצליל. במערכת עם הרכיבים המותאמים היטב רק כבל חשמל יכול לשנות את אופי הצליל (של מערכת בכלל ושל ראש בפרט) באופן דרסטי. לכן קנייה של ראש היא רולטה (יתאים למערכת הקיימת? לא יתאים?), וכל ההמלצות הן בערבון מוגבל. אני אישית החלפתי בסוף דרגת פונו, כל ההגברה וכבילה כדי להתאים אותם לאופי הראש :D.

EREZ100

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
תודה נמר ,

האמת שלאחרונה מספר יבואנים החלו להביא ראשים איכותיים .
לדוגמא , זיו מאודיוזיפ מציג עם השלטר הרמוני שזו ספינת הדגל של החברה , ערן פוגל מאודיו פריק הביא לאחרונה
את ספינת הדגל של מיאגימה -madake , אביעד מחזיק בתצוגה מספר ראשים לא מבוטל של חברות יפניות כגון
Ds Audio
היי ארז.

מכיוון שראשים לא ממש ניתן לבחון טרם רכישה, אני תמיד ממליץ להתייעץ עם כאלה שיש להם נסיון בראשים שונים.
לכל ראש יש אופי והאופי שלו מובהק. למשל, השלטר הוא מאוד נטרלי וטבעי, המיוג׳ימה מוסיף לזה חמימות ומשקל, הקליר אודיו אוורירי ומפורט באופן מבהיל אך עלול להיות חריף (סתם דוגמאות ממה שעלה לי בראש).

הקטע הוא לקרוא הרבה על ראשים, לעשות התאמה בין מה שכותבים עליהם כתבים לבין הפידבקים מהגולשים ומשם להחליט החלטה עיוורת מושכלת ככל הניתן.

עם זאת. יש לזכור שישנן התאמות מכניות לזרוע. מסה אפקטיבית ושו״ת. ולכן, גם לזה צריך לשים לב.
תודה נמר
כבר התחלתי התייעצויות עם מספר אנשים ....
צפה טלפון שבוע הבא ...;)
ארז

EREZ100

אוהב את התחום
מעורבות
48
נקודות
28
יש לזכור על השפעה של שאר רכיבי המערכת על אופי הצליל. במערכת עם הרכיבים המותאמים היטב רק כבל חשמל יכול לשנות את אופי הצליל (של מערכת בכלל ושל ראש בפרט) באופן דרסטי. לכן קנייה של ראש היא רולטה (יתאים למערכת הקיימת? לא יתאים?), וכל ההמלצות הן בערבון מוגבל. אני אישית החלפתי בסוף דרגת פונו, כל ההגברה וכבילה כדי להתאים אותם לאופי הראש :D.

כן ,הבנתי שמדובר במעין רולטה אבל אני מנסה לצמצם את הסיכון עד כמה שניתן על מנת שיתאים לציוד .
הדבר האחרון שאני רוצה זה לקנות ראש שיאלץ אותי להחליף רכיבים נוספים ...

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
גם לא אין נסיון גדול בראשים, קיבלתי את הפטיפון שלי עם ראש MM ולפי עצתו של נמר בכתבה על הפטיפון החלפתי לראש MC של HANA שהוא התאים לפטיפון כמו כפפה. השאלה היא איזה פטיפון יש לך, מה הרכיבים בסט אפ וכמה אתה מוכן להשקיע?

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
394
נקודות
83
כן ,הבנתי שמדובר במעין רולטה אבל אני מנסה לצמצם את הסיכון עד כמה שניתן על מנת שיתאים לציוד .
הדבר האחרון שאני רוצה זה לקנות ראש שיאלץ אותי להחליף רכיבים נוספים ...
בגלל דילמה דומה בחרתי בראש DS 002 שמגיע עם הפונו התואם. כשתשמע הדגמה אתה יכול להיות בטוח שתקבל אצלך בבית אותה תוצאה בגלל שאתה מקבל את שני הרכיבים ששמעת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בגלל דילמה דומה בחרתי בראש DS 002 שמגיע עם הפונו התואם. כשתשמע הדגמה אתה יכול להיות בטוח שתקבל אצלך בבית אותה תוצאה בגלל שאתה מקבל את שני הרכיבים ששמעת.

באותה מידה גם כשאתה שומע קליר אודיו עם פונו של ear אתה אמור לקבל את אותה תוצאה. אבל אתה יודע, בפועל, אין קשר בין המערכת שאיתה הדגימו לבין המערכת שלך.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
394
נקודות
83
באותה מידה גם כשאתה שומע קליר אודיו עם פונו של ear אתה אמור לקבל את אותה תוצאה. אבל אתה יודע, בפועל, אין קשר בין המערכת שאיתה הדגימו לבין המערכת שלך.

כמובן אבל התכוונתי למשהו אחר. במקרה של ה DS אתה בהכרח קונה את השילוב של השניים ולכן הסיכוי לקבל בבית מה ששמעת בחנות גודל משמעותית.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
הייתי אומר אחרת - זה שילוב של רק שניים. חוץ מהם, יש גם הגברה, רמקולים וכבילה שמשפיעים מאד על התוצאה הסונית. אתן דוגמה מהניסיוני האחרון. יש לי ראש ClearAudio, התיאור של נמר היה קולע (מאד אוורירי, עם רזולוציה גבוהה ונטייה לבהירות יתר, במיוחד בשילוב עם כבלי כסף). בשבוע שעבר בדקתי כבלי חשמל למגבר. היה כבל שהפך צליל המערכת לכבד מאד, קצת עמום ונטול אוויר לחלוטין. וזה רק כבל חשמל... כך שלא תוכל לחזות כיצד צמד זה או אחר (ראש + פונו) יישמע במערכת שלך, במיוחד אם תשמע אותו בפטפון עם זרוע ששונים משלך. בקיצור - רולטה...

נערך לאחרונה ב:

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
272
נקודות
63
יש המון משתנים אבל בעיקרון לפי הנתונים הטכניים כך שתהיה תאימות לקדם והזרוע.

אצלי,
החשיבות הראשונה: מתח, עכבה ומשקל גוף.
החשיבות המשנית: מחיר, פרופיל סטיילוס ופיבדקים ברשת.
החשיבות הזניחה: סוג קנטיליבר, גיל הראש וחברה.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
קריטריונים מוזרים... הבלטת טפל והצנעת דברים חשובים באמת.
1. סוג (חומר) הקנטיליבר - חשוב ביותר כי משפיע מאד על טבעיות ואושר הצליל.
2. פרופיל הסטיילוס - חשוב עוד יותר. פרופילים בסיסיים (כדור, אליפסה) נותנים תחום תדירויות מצומצם. הם גם לא חודרים עמוק על תוך הגרוב, כתוצאה – מגע לא מספיק טוב עם הגרוב וצליל נחות.
3. משקל הראש וקומפליינס (שלא הזכרת כלל) חשובים כי צריכים להתאים לזרוע. לאומת זאת, עקבה ומתח (מלהוציא את MC High output) לא כ"כ חשובים אם יש דרגת פונו נורמלית.

נערך לאחרונה ב:

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
272
נקודות
63
אתה צודק אבל כמו שרשמתי יש המון משתנים. זה עניין אינדיווידואלי לרכיבי המערכת אצלי וכמובן אופי הצליל שאני אוהב ואני מניח שזה יכול להיות אינדיווידואלי לאחרים אבל אני התייחס למה שכתבתה.

1. אתה צודק אבל אם זה בורון או אלומיניום, אני יכול להתפשר.
2. אתה שוב צודק אבל אצלי זו חשיבות משנית.
3. הזכרתי "משקל הראש" בחשיבות הראשונה והכוונה שלי לשתיהם. ההשפעה מאוד ניכרת מכיוון שאצלי הזרוע Jelco 750 מגבילה אותי בשימוש ראשים או שילות כבדות יותר.

אני מעדיף MC במתח נמוך והקדם אצלי הוא פסיבי (fidelity research AS-2). קיים במערכת סטאפ (fidelity research FRT-4), כך שלמתח הראש והעכבה יש את השפעה הכי ניכרת על הווליום והכל נהפך למשני. אצלי.

נכון לעכשיו אני עם ראש fidelity research FR-2 עם מתח עבודה מאוד נמוך של רק 0.1 אבל לפחות העכבה טעונה ב 3ohm.
אני ביחסי אהבה/שנאה איתו, מצד אחד הוא סופר אוורירי ומדוייק ומצד שני הוא חלש ולא דינאמי.

הראש המושלם שהיה לי Accuphase AC-3 אבל לצערי הוא ז"ל.

זה נראה כאילו אני fanboy של fidelity research אני מניח שזה נכון :) ..
היום הם ikeda.

נערך לאחרונה ב:

miki185

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
הכי חשוב לדעתי ראש שמתאים לזרוע ולפונו ,ראש אהוב יותר ושלא מתאים טכנית תנחל אכזבה, כתובת טובה להתייעצות ,ערן פוגל מאודיו פריק.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
עשרות ראשים ועשרות מנורות לנסות שילובים בפונו דומיין וכל זה עדיין לפני הכניסה להגברה, אשכרה מחלה שצריכה טיפול לפני שהילדים יתנכרו והאשה תלך לרבנות, מנסה לחשוב אם יש עוד תחום מופרע כזה. מה לגבי כבל זרוע שממשיך ישירות עד לפונו סטייג' ?

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
עשרות ראשים ועשרות מנורות לנסות שילובים בפונו דומיין וכל זה עדיין לפני הכניסה להגברה, אשכרה מחלה שצריכה טיפול לפני שהילדים יתנכרו והאשה תלך לרבנות, מנסה לחשוב אם יש עוד תחום מופרע כזה. מה לגבי כבל זרוע שממשיך ישירות עד לפונו סטייג' ?
אפשר לעבוד עם פונו טרנזיסטורי :)
ושיודעים לבור את המוץ מהתבן זה סיפור יותר פשוט.
אבל לא באתי להרוס את תואר הבכיין הרשמי של הפורום... ;-)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור