איזה עדשה/ות לקנות?

hipoo

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
אז Black friday מגיע אוטוטו וזה הזמן לבזבז קצת...
המצלמה שלי SONY A6000 שאותה קניתי עם עדשות הקיט (כן ,אני יודע מה דעתכם עליהם) וזאת מכיוון שזאת הפעם הראשונה שאני עם מצלמה שהעדשות בה ניתנות להחלפה.

אז ככה, אני רק מתחיל ללמוד את הנושא וקורא לא מעט עליו ועדיין קשה לי להבין משהו.
ראיתי בסירטון הזה:
זמן:5:51
הוא מדבר על העדשה,באותה נשימה הוא אומר שנופתע מזה שהתמונות איתה לא יצאו טובות כמו עם עדשת הקיט כי צריך לכייל.
אודה להסבר למה...
מה אני אוהב לצלם אני עדיין לא יודע, אבל כן ביליתי כמעט כל יום בים בשביל לצלם מאז שקיבלתי את המצלמה (שבועיים), צילמתי גולשים, את הים עצמו, שקיעות וכלמני דברים שאהבתי.
בקיצור HELP!
תודה מראש

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
בפרק זמן המדובר, הוא מסביר על שינוי ערכי גודל צמצם והוא מחליף לעדשה עם יכולת לצמצם גדול F1.8. כך שאני לא מבין את השאלה שלך.
להסיר ספק ניתן להגדיר ערכי צמצם שונים בכל עדשה, רק שבעדשת הקיט אין יכולת לבחור בערכים צמצם מאוד גדולים כי העדשה לא תומכת בכך.

אני אישית לא מאמין ברכישת עדשה או בכלל בציוד כל שהוא בגלל מבצע. זה עוזר לרכוש ציוד ועדשות שאנחנו לא ממש צרכים.

כדי לעזור לך צריך לדעת מה מתאים לך, כלומר מה חסר לך בעדשה שלך. אבל נראה לי שגם אתה עדיין לא מספיק מכיר את הצרכים שלך.

אני לא מכיר עדשה מוצלחת במחיר שפוי שהיא חובה. יותר מאוחר אשלח לך קישור לרשימת עדשות מומלצות

hipoo

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
תודה כרמי, על התשובה פה ובכלל... אני לומד ממך הרבה :)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
בכיף
בבקשה קישור לעדשות זום מומלצות למצלמה שלך
https://www.dxomark.com/Reviews/Bes...-and-Zooms/Best-zoom-lenses-on-the-Sony-A6000

ובבקשה קישור לעדשות פריים מומלצלות למצלמה שלך
https://www.dxomark.com/Reviews/Bes...and-Zooms/Best-prime-lenses-on-the-Sony-A6000

אתה יכול לראות שעדשות הזום קצת יקרות - אם הן בתקציב שלך אז עדשת סוני F4 10-18 יכולה להיות יופי של עדשה לטווח זום הרחב אם אתה רותה תוספת זום לעדשת הקיט עדשת סוני 55-210 יכולה לעזור לך.

בהקשר של עדשות פריים (עדשות ללא טווח זום בכלל) לא כל אחד יוכל לחיות אם עדשות כאלו, אבל הן חדות טובות ויחסית זולות יש כמה מומלצות מבית סוני או סיגמא 30ממ זה טווח זום יפה וכן גם 50ממ

hipoo

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
תודה על הקישורים.
ראשית עדשות הקיט של המצלמה הן 16-50 ו 55-210
אני מנסה להבין משהו...
קראתי והבנתי שנכון ללכת על F קטן, יותר אור ...
מאידך רוב עדשות הזום בלינק שנתת הן F4 ומפה אני מתחיל להסתבך ולא להבין אחרי שחשבתי שכבר הבנתי

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
שרשמתי תוספות לעדשת הקיט, התכוונתי עדשה שמוסיפה תחום זום לתחום של עדשת הקיט.

אתה צודק ערך f קטן יותר מסמן צמצם גדול יותר שמכניס יותר אור.
הבעיה שעדשות עם צמצם גדול הן יקרות יותר, ובאמת יש חוסר בעדשות זום עם צמצם גדול במבחר העדשות של סוני.

מצד שני יש מבחר עדשות פריים יפה רובן עם צמצם גדול.

אני מקווה שזה יותר ברור. בכל מקרה אתה מוזמן להמשיך לשאול בלי להתבייש. בדיוק בשביל זה יש כאן פורום

hipoo

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
תודה.
לא הבנתי את המשפט הזה "התכוונתי עדשה שמוסיפה תחום זום לתחום של עדשת הקיט"

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
יש לך עדשת קיט שמספקת טווח זום מ 16 עד 50.
אם אתה רוצה להגדיל את טווח הזום שלך- אתה יכול להוסיף לעדשת הקיט שלך גם עדשה נוספת שתספק לך טווח זום נוסף מה 55 עד ה 210. כל תוכל להשתמש בה כאשר אתה צריך זום גדול וכאשר אתה צריך זווית רחבה תוכל להשתמש בעדשת הקיט שלך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור