קולנוע ביתי

אז מה המעבר שעשית במערכת?

הנושא בפורום 'אודיופיליה' פורסם ע"י גיא, ‏30/6/19.

1. נמר

נמר כתב אודיו צוות האתר

לייקים:
    2,472
    כשרוכשים מוצרים אקזוטים, שיש מעט מאוד כאלה בעולם בכלל, אין דרך לשמוע אותם בבית. אבל כן ניתן לעשות את זה בצורה מלומדת. ואיך בדיוק? בשלבים. אבל אתה יודע, אחרי יותר מ-1500 ביקורות, אני כבר אמור לדעת מה טוב לי. וכששומעים את הסדרות למטה, עוד יותר קל.

אני לא מלין עלייך. חס וחלילה. אני פשוט חושב שאתה לא יכול להתווכח על נושא שמעולם לא התנסת בו בצורה מסודרת. וכשעושים את זה, מבלי שיש ידע מסודר מאחור, זה עלול לגרום לאנשים לפעול כפי שאתה פועל. ולמה חשוב לי להבהיר את זה? משום אני נגד הגישה של לרכוש מערכת שלמה. ורק משום שזה גורם לאנשים להגיב בדיוק כמו שאתה מגיב.

רוצה לדעת מה המערכת שלך באמת עושה? תתחיל לשמוע אותה בשלבים עם מוצרים אחרים (דומים, שונים), תתחיל לבחון אביזרי שיכוך (כן, כמו שגיא ועוד רבים עושים). ואז, רק אז, תוכל לדבר בביטחון הזה. כרגע, למרות שיש לך מערכת מכובדת שנשמעת מעולה (אין לי ספק) אבל אני בטוח, מזה בטוח? יודע! שהיא לא נשמעת במיטבה. זה מתחיל בבסיס אצלך שטעון שיפור (הקרדס הללו לא ברמה של המערכת שלך) ונגמר בחלל ואקוסטיקה, ואם אין לך קו חשמל יעודי למערכת זה גם כשל. ושוב - שתשמע את המערכת שלך אחרי מקצה שיפורים, אתה גם תבין את ההבדל בין מים במצב צבירה נוזלי לבין מים שהפכו לגז.

2. ארז_וחני

ארז_וחני חבר משקיען

לייקים:
    180
    :בעד:

רק מי שהתנסה יודע שככל שהחלקים הבסיסיים(רמקול. מגבר, מקור, קדם הגברה) איכותיים יותר , כך השפעת האביזרים המשלימים יותר משמעותית.
    ארז

3. ארז_וחני

ארז_וחני חבר משקיען

לייקים:
    180

זאת גישה מאוד נפוצה.

לחילופין, אם תיקח אביזר שיכוך איכותי לדוגמא , יש מצב שכאשר תוציא אותו תבין את ההשפעה שלו על הסאונד שעושה את ההבדל בין לשמוע טוב/בסדר לבין הרצון לשמוע עוד ועוד...

זה כל מה שמציעים לך - להתנסות.

אחרי שתשמע את ההבדל תוכל לגבש דיעה סוביקטיבית האם שווה את מחירו או לא.

ארז

4. גיא

גיא כתב האתר צוות האתר

לייקים:
    491
    פה בדיוק(!) קבור הכלב גיא.
    אתה לא תדע שחסר לך משהו עד שלא תשמע אותו פתאום. אתה יכול להעריך או לשער מה ניתן לשפר באמצעות אביזר X או אביזר Y אבל עד שלא תתנסה לא באמת תדע ותבין את הדברים בדיוק. אז עכשיו אתה חושב שלא חסר לך כלום.
    95% מהאודיופילים המצויים מרגישים ו/או חושבים כך בזמן הקצר לאחר רכישה או שדרוג משמעותי. סמוך עלי חבר, זה זמני. האוזן מתרגלת מהר מאוד. גם אני עם הרמקול הקודם שלי חשבתי שלא חסר לי כלום. עזוב, עם המערכת הקודמת חשבתי שלא חסר לי כלום. אז חשבתי... גם זה עבר. להיות ביקורתי כלפי הציוד שלך זה הקושי הכי גדול.

גיא, אל תהיה כל כך נחרץ. אביזרים משלימים איכותיים באמת עושים הרבה, הרבה מאוד למערכת והטובים באמת משפרים דברים ששום רכיב אחר לא משפר. קודם תנסה.

5. gds

gds חבר משקיען

לייקים:
    225
    FOMO זה לא הגילוי, זה המחשבה שלרכיב שקנית לאחר ששיגעת את היבואנים\מוכרי יד שניה יש תחליף יותר טוב שפיספסת ולא שמעת והיצרנים הוציאו דגם משופר לאחר שלושה חודשים...כל שלושה חודשים וגם buyer's remorse.

יש לי דיסקים שמחמת מיאוס של שמיעת יתר או פיתוח זילזול בחומר לא שמעתי שנים ופתאום בא לי כן לשמוע, חשבתי שהיתה לי מערכת מעולה כששמעתי אותם בפעם האחרונה ושידעתי איך לשמוע וששמעתי אותם עכשיו התחוור לי איזה שיפור עשיתי עם עצמי ועם המערכת.

נערך לאחרונה ב: ‏3/7/19
  6. exupgh12

exupgh12 חבר משקיען

לייקים:
    1,067
    @ארז_וחני @גיא

ראשית, תודה על העצות/הערות.
    אם זאת הרשו לי להשיב לכם.
    רובנו מבקרים האחד אצל השני, רובנו מחפשים או נחשפים לבאז הבא דרך רשתות חברתיות, אינטרנט, עיתונות מקצועית וכו... כשיגיע משהו שיעניין אותי אבחן אותו, ראשית במקום הימצאו כדי להבין מה השינוי הנגרם ואם יש כזה ורק אחרי שאחליט שהדבר שווה עבורי אדאג לבחינה בביתי.

כפי שרשמתי, נחשפתי לסטאפים שונים ויקרים, נכון להיום אף אחד מהם לא גרם לי להתרגשות/רצון שיוביל אותי לשלב ה Action במשפך השיווק.

7. גיא

גיא כתב האתר צוות האתר

לייקים:
    491
    מכיר את התופעה הזו לטוב ולרע אך התשובה שלך לא ממש קשורה למה שאני כתבתי לך.

8. ארז_וחני

ארז_וחני חבר משקיען

לייקים:
    180
    לא הבנתי מתשובתך האם נחשפת לאביזרים האלה בפועל , האם התנסית בהם.
    ארז

9. exupgh12

exupgh12 חבר משקיען

לייקים:
    1,067
    לחלק נחשפתי וחלק רכשתי - כבלי חשמל, כבלי רמקולים, אינטרקונקטים, מרימי כבלים, סטנד סופר מושקע עם מדף משיכוך מיוחד לפטיפון, פלטת גרניט לפטיפון, מפצלי חשמל ואף שקעים (שכבר שנה וחצי אני מתעצל להחליף)
    נוצר רושם מוטעה שאני מתנגד לאביזרים, אולם בפועל הדברים רחוקים מכך. גישתי שמדובר באביזרים שנותנים "פיין טיונינג" ולא מהווים את המרכז, לכן אעדיף להשקיע את המירב ברמקולים ואלקטרוניקה.
    כלומר, בין לעלות סדרה למעלה בין רמקלים/אלקטרוניקה ובין לעלות סדרה למעלה באביזר משלים אעדיף את הראשון.

נערך לאחרונה ב: ‏5/7/19
    phonics אוהב/ת את זה.
  10. hornless

hornless חבר משקיען

לייקים:
    190
    ניסיתי לא מעט מוצרים משלימים במהלך השנים.

שתי האגורות שלי:

1. מעדיף לא להשתמש בכבלי חשמל יותר מדי אודיופילים. הם במקרה הטוב סוג של אקוולייזר. במקרה הרע פילטר שברוב המקרים סותם. משתמש ברוב המקרים בפשוטים ב 5 שקלים.

מצד שני, אני משתמש בקונדישנר חשמל של בורמסטר. זה ה game changer של המערכת שלי.

2. ברוב המקרים מעדיף התוצאה עם הגומיות הפשוטות על כל מיני ספייקים, קפיצים וחצאי עיגול למיניהם.

3. מדפים, פלטות מבירץ' תחת הציוד מספיקות לי.

4. מחולל גלי שומן עשה אצלי הבדל עצום. הרבה יותר מהרבה משחקים יקרים.

5. במערכת עם שפופרות, השפופרת המתאימה עושה עבודה יותר משאר הסעיפים למעט אולי הקונדישנר שלי. היקרה ביותר עולה עשירית או פחות מכל מכבל אודיופילי נחשב או טוויק זה או אחר. אז בכלל שווה, אך החיפוש יכול להיות מייגע ולפעמים יקר.

נערך לאחרונה ב: ‏4/7/19
    itay123, MeniBI ו-michael123 אוהבים את זה.
  11. aviv007

aviv007 אוהב את התחום

לייקים:
    53
    תוכל לפרט מעט על השינוי? כמו כן, לתת לינק למכשיר שקיים ברשותך?

12. hornless

hornless חבר משקיען

לייקים:
    190
    יש לי rr777 של acoustic revive. היום יש כבר 888.

החדר מקבל מן שקט מטורף והמערכת זוכה ביותר משקל ועומק. הצלילים מרחפים. דעיכת הצליל יותר איטית.

יופי של טוויק. מוזמן לבוא ולהתרשם גם.

נערך לאחרונה ב: ‏4/7/19
    aviv007 אוהב/ת את זה.
  13. גיא

גיא כתב האתר צוות האתר

לייקים:
    491
    יקירי אלו לא אביזרים משלימים אלא רכיבים מרכזיים ביותר במערכת. אתה עדיין לא יורד לסוף העניין.
    יאללה יאללה תבוא לביקור נדבר גם על זה ;)

14. נמר

נמר כתב אודיו צוות האתר

לייקים:
    2,472
    אף אחד לא על כמה צריך להשקיע באביזרים מבחינת הכסף. אנחנו מדברים על חשיבותם. הפיין טיונינג הזה שאתה מדבר עליו הוא זה שהופך את המערכת שלך למשהו אחר. לא רק מים חמים אם כי שינוי שהופך נוזל לאדים.

מה שאני אומר הוא שבלי האביזרים המערכת תישאר מערכת. שימוש באביזרים (בחכמה) הם הקפיצה האמיתית.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!