אז אני די סגור על D5300 אבל לגבי העדשה...

tamtam

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם...
די הבנתי שניקון 5300 מתאימה לי בתור חובב צילום וצלם מתחיל,
אני בסה"כ מחפש לצלם תמונות חדות ויפות - נמאס לי מתמונות משפחתיות מהסלולרי...
די חשבתי ללכת על עדשה 18-140 של ניקון, עד שדיברתי בטלפון עם המוכר בחנות צילום,
התקשרתי לברר לגבי מלאי והוא הציע לי את הטמרון 18-200. לדעתו היא איכותית לא פחות ואפילו זולה יותר (~150 שח).
מה דעתכם?

תודה...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אם אתה סגור על ה ניקון D5300 אז אין בעיה, זו מצלמה נהדרת
האם אתה לא בטוח, אשמח להציע לך מצלמות נוספות כמו ניקון D3300 זולה יותר וקטנה יותר, אמנם יכולת התפעול של ה D5300 נוחה יוותר ומערכת הפוקוס יותר טובה, אבל איכות התמונה זהה בין המצלמות - חשוב להבין שמצלמות יקרות יותר לא מספקות תמיד איכות תמונה טובה יותר, לפעמים מדובר יכולות תפעול נוחות יותר, מערכת פוקוס טובה יותר, גוף חזק יותר.

יש גם מצלמות אחרות שיכולות לספק לך איכות תמונה מעולה במחיר שפוי שהן קטנות יותר וקלות יותר האם זו אופציה מעניינת עבורך?

בקשר לעדשה, אני לא יודע אם איזה חנות ביררת את הנושא, אבל עדשת 18-200 גם של טמרון וגם של ניקון ממש לא יותר טובות מעדשת 18-140 (פרט לנושא הטווח זום גדול יותר זו לא עדשה טובה יותר)

בבקשה נתונים מאתר DXOMARKS שמדרג מצלמות ועדשות, אחד האתרים הרציניים בתחום:
https://www.dxomark.com/Reviews/Tam...C-vs.-Nikon-AF-S-DX-18-140mm-f-3.5-5.6G-ED-VR
להסיר ספק ציון גבוהה יותר - טוב יותר

אם אתה רוצה עדשה טובה יותר במחיר שפןי אז סיגמא 17-50 F2.8 טובה יותר בהרבה נקודות (אבל עם טווח זום קצת קצר)
ראה עדשות מומלצות למצלמה:
https://www.dxomark.com/Reviews/Bes...nd-zooms/Best-zoom-lenses-for-the-Nikon-D5300

tamtam

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה על העזרה!
במה הסיגמא טובה יותר?
משום מה אני די מתלהב מהאופציה לזום, אולי אני מפספס משהו?

אגב באתר של קאמרה הסיגמא והניקון בדיוק אותו מחיר...

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
דרך כלל בחברת קמרה באחריות היא של 4H, אני פחות ממליץ על השרות שלהם.

פרט לכך שהיא טובה יותר אופטית, ראה תגובה מספר 7 של דודי, בדיוק על כך
http://www.dtown.co.il/forum/thread...-לקנות-ביחד-עם-המצלמה-מדגם-nikon-d3300.44681/

דודיפלצת

אוהב את התחום
מעורבות
29
נקודות
28
כתבת שנמאס לך מתמונות משפחתיות מהסלולרי.
בשביל תמונות משפחתיות לא צריך כזה זום (יש שיטענו, ואני ביניהם, שלא צריך בכלל זום).

למה אתה חושב שאתה צריך זום?

tamtam

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
לצילום בחוץ, במקום להתקרב פיזית.
לא?

אגב, בחנות קמרה האחריות היא לא של הדר?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
קמרה זו רשת חנויות של היבואן 4H ורוב המצלמות שם עם אחריות של 4H, אבל ניתן גם לרכוש שם מצלמות עם אחריות היבואן הרשמי הדר.

כל פעם אני, מרגיש חולשה קטנה להמליץ על מצלמות DLSR יקרות ומתקדמות מאוד ואפילו לא על דגמי הכניסה ואז מחברים לעדשות רעות רק כדי לקבל טווח זום גדול. אני אישית רואה בכך בזבוז כסף, באמת חבל לבחור גוף מצלמה מאוד מתקדם עם יכולות נהדרות (ולא להתפשר על הדגם הכניסה שהוא בעל איכות תמונה זהה, ויכולות מספקות לרוב האנשים) ואז להוסיף עדשה פשוטה כדי לחסוך קצת כסף, או כדי לקבל זום גדול.

חששב לי להסביר שרכישת מצלמה חדשה ויקרה, גם אם היא מתקדמת מאוד לא תספק תמונות טובות ללא הבנה בתחום ובטח ללא עדשות טובות. ובגלל בעיות אופטיות עדשות עם טווח זום גדול מביאות איכות אופטית פחות טובה.

להרבה אנשים זה מוזר שרוכשים גוף יקר ואז מבחר העדשות לא כולל טווח זום גדול - יש לך סיבה איכות העדשה.
עדשות 18-200 או 18-300 לדוגמא הן עדשות לא ממש זולות ולא ממש טובות (ולא משנה מי היצרן שלהן).
עדשת ניקון 18-140 היא כבר עדשה לא רעה כלל, עם טווח זום חביב ויכולות אופטית לא רעה. עדשות ה 17-50 מספקות יכולות אופטיות עוד יותר טובה ובעלות צמצם גדול שמאפשרות יכולות צילום שלא ניתן להשיג ללא צמצם גדול.

סליחה על הנאום, אני מקווה שזה עוזר

tamtam

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה לכל המשיבים - עזרתם לי מאוד!!
קניתי היום D5300 ועדשת ניקון 18-140.
אשמח להמלצות למדריכים לצלם החובב המתחיל...

רוב תודות - זה פשוט אחלה פורום!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור