אוזניות חדשות - אני מרוצה

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
רציתי לשתף פה את האנשים באוזניות שקניתי. לא משהו רציני, אבל זה בזכות כתבה באתר, אז היה לי חשוב לעדכן.

אז לפני כמה חודשים קראתי את ההמלצה החמה על Koss Porta Pro. אפילו הגבתי שלמרות שאני לא צריך אוזניות (ולא מקשיב הרבה עם אוזניות) - מאד מפתה לקנות. לא שכחתי.

לפני מספר שבועות ראיתי על השולחן של חבר בעבודה אוזניות מוכרות. אכן, Koss. שאלתי, התעניינתי, הבחור היה מאד מרוצה והציע לי לקחת הביתה לבדיקה. בדיוק האוזניות שהיו לי החלו להתפרק (לא מעודף שימוש, אלא מעודף שנים), וחשבתי שלא יזיק שיהיו אוזניות למקרים המעטים שאני לא רוצה להפריע לאשתי שיושבת לידי בערב (די נדיר, בד"כ היא דווקא אוהבת לשמוע מוסיקה ברקע).
לקחתי, וזאת היתה הפתעה גדולה. מאד אהבתי את הצליל - בהיר מאד, ברור מאד, כמה רמות מעל האוזניות שהיו לי (משתמש ב-uDAC2). לא חשבתי שאשמע כאלה הבדלים במחשב שלי, גם עם מגבר האוזניות (הפשוט). אבל (וכאן האבל הגדול) - פשוט לא היה לי נוח. הססתי פעם, הססתי פעמיים והחלטתי - למרות שאני מאד אוהב את הצליל, אני לא יכול לקנות משהו לא נוח. אבל עכשיו כבר לא יכולתי לא לקנות אוזניות. ההבדל שכנע אותי שזה שווה את ההשקעה.
אז עשיתי חיפוש (לא כל כך) מהיר ברשת, וראיתי אינספור המלצות על ה-Grado SR60. במחיר דומה.
הפעם לקחתי סיכון, והתקשרתי להזמין בלי לבדוק מראש אצל איל פור. מסתבר שיש גרסה יותר חדשה ויותר ישנה של האוזניות. מכיוון שהמחיר היה לי קצת גבוה, איל הציע שאקח את הדגם הישן, שיש לו - אבל מחודשות (כלומר איזשהו חלק הוחלף) - במחיר נמוך בהרבה. לזכותו ייאמר שלשאלתי - "מה ההבדלים" לא ידע לענות, ואמר שככל הידוע לו ההבדלים קיימים אך מינוריים, אבל הוא לא עשה השוואה אחד על אחד, אז לא יכול לתת לי תשובה מוסמכת. חיפושים נוספים באינטרנט שכנעו אותי לחלוטין לשלם קצת יותר ולקחת את החדשות (כולם טוענים שההבדל ברור לטובת החדשות). ואני שמח שעשיתי את זה.
מהאזנה ראשונה, נראה שהן פחות בהירות מה-Koss, ואולי קצת פחות מפורטות. לא קיבלתי את ה"בום" שקיבלתי בהאזנה הראשונה ל-Koss. אבל אולי זה בגלל שהן חדשות דנדשות. מה גם שלא עשיתי השוואה אחד לאחד, ואולי הפעם כבר היו לי ציפיות גבוהות, לעומת אפס ציפיות בעבר. אבל מה שכן עשיתי זה השוויתי אותן לרמקולי ה-Wigo 110 שיש לי בחדר עבודה. מסכנים הרמקולים האלה, הם ממש טובים (מצוינים) למחירם, ואני אוהב אותם מאד, אבל פעם השוויתי אותם לדובל פלאנטס ופעם לאוזניות האלו. זה קצת עצוב ולא הוגן. הקשבתי למוסיקה ברמקולים, והיא נשמעה מצוין. שמתי את האוניות והעברתי אליהן. זה נשמע כאילו פתחתי איזה פקק. פתאום שומעים מוזיקה - יש במה, יש פירוט, יש צליל אמיתי. אחר כך המשכתי להקשיב כמה שעות. לא יכולתי להפסיק. היה כך כך כיף. זה אומר משהו, לא? :)
לא עשיתי השוואה עם המערכת בסלון. בשביל מה? מה זה משנה...? אני מאד מרוצה.

תודה לאיל על העזרה בהתלבטות ובבחירה.
ותודה מיוחדת למנחם על הכתבה על Koss. ללא הכתבה בכלל לא הייתי חושב לשדרג.

אדר.

נערך לאחרונה ב:

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
תתחדש ותהנה אבל מה שבסוגריים בכותרת מיותר

תתחדש ותהנה אבל מה שבסוגריים בכותרת מיותר

למה זה טוב ??

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אתה צודק.
אני לא יכול לשנות כותרת, שלחתי בקשה לליאור.

אגב, לא היתה לי כוונה להיות בוטה חלילה, יותר שזה יישמע כעקיצה עם חיוך, אבל אני מבין שזה לא נראה כך.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
איך עורכים כותרת

אתה צודק.
אני לא יכול לשנות כותרת, שלחתי בקשה לליאור.

אגב, לא היתה לי כוונה להיות בוטה חלילה, יותר שזה יישמע כעקיצה עם חיוך, אבל אני מבין שזה לא נראה כך.
לוחצים בהתחלה "ערוך" ,לאחר מכן "מתקדם" ,ואז תיפתח בפניך האפשרות לערוך הכותרת ,
אבל אין צורך ,זה בסדר ,אני לא נעלב מזה.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
לוחצים בהתחלה "ערוך" ,לאחר מכן "מתקדם" ,ואז תיפתח בפניך האפשרות לערוך הכותרת ,
אבל אין צורך ,זה בסדר ,אני לא נעלב מזה.

(ורד)
תודה. ובכ"ז - סליחה.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
ותודה מיוחדת למנחם על הכתבה על Koss. ללא הכתבה בכלל לא הייתי חושב לשדרג.
אדר,
תודה לך - זהו עונג מיוחד במינו לדעת שמשהו גם קרא וגם עשה שימוש במידע.

לגבי הגראדו,כמה הערות:

- בחירה טובה.

- סונית אני לא יודע אם יש הבדל בין הדגם היוצא וחדש יותר (זה עם ה I). מבחינה טכנולוגית ישנו הבדל,גראדו כיילו את האלקטרוניקה מחדש כך שתתאים למכשירים הניידים שיש בשוק היום. הכיול מחדש,אלקטרוני לחלוטין לא שינו מרכיבים,הוא בשני מובנים - התנגדות (רובו המכריע של הליין עבר להתנגדות נומינאלית של 32 אוהם) והמובן השני זה העוצמה בכניסה. את נושא עוצמה בכניסה לאוזניה גראדו בודקים קצת אחרת משאר היצרנים ואף פעם לא הצלחתי להבין את ההסברים שלהם,המעט שבכלל יש,מכל מקום דגמי ה I באמת קצת יותר קלים להנעה.

- הגראדו צריכות ברייק אין ארוך. תן להן כמה ימים טובים שינגנו בלי לכסות אוזניים ובעוצמות נמוכות. ההבדל ניכר ושווה את המאמץ.

- הגראדו הן אוזניות פתוחות אבל "פתוח" של גראדו הוא לא הדבר הרגיל והמקובל בתעשיה. תלמד אותן בשיטת ניסוי ותהייה ותגלה עולם שלם של מיקומים ותנאי האזנה שהופכים את העונג למיוחד במינו.

-ואחרון חביב: אחרי תקופת הברייק אין ועוד קצת... גם הקשת של האוזניה מעט נרפית וצריך להיזהר שלא תישמטנה מהראש.(אל תדרוך על הכבל....:( )

תהנה.
האזנה ערבה וסופ"ש נעים.

מנחם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור