אודיו וגם אודיופילים – סיכום העשור בעולם ובישראל

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אחרי שראיתי/שמעתי את היכולות של Olive Opus 4 HD

אין לי ספק שעבורי זה הדבר הבא. 6,000 תקליטורים בשרת מחוברים ללפטופ בישיבה נינוחה מול המערכת כולל עטיפות/רשימות שירים מלאה, מדברים אלי יותר. :)

לספקנים חשוב להבהיר שיש לי גם פטפון טוב וגם נגן נחמד- אבל ההתעסקות באנלוגי כנראה לא בשבילי.
נוחות זה פרמטר מתאים/חשוב לי יותר. {למרות שאני יודע להעריך את יכולות/הנאה של הפטפון}

35767335.png
[/URL][/IMG]

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
נמר, אבל בסופו של דבר, להבדיל מבחורה, אתה לא נוגע פיזית במוזיקה, אלא מאזין לה, בצורה זהה בשני המכשירים.
אז תשאיר את האוסף הפיזי אצלך ובכל פעם שתשמיע אלבום דרך הסטרימר, תחזיק ביד את העטיפה שלו... (הפעם עם הדיסק / תקליט בתוכה).

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עופר, אתה עשית כבר צעד לכיוון, בזה שרכשת סטרימר (וידאו) והתנסית בצורת העבודה והנוחות שלו.
זה משהו שאודיופילים אחרים עדיין לא ניסו ממש.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
זה לא ככה ליאור.

אני בא משם, אני אדם שחי את הדיסקים והתקליטים מילדות. זה כלי עבודה עבורי וכל דיסק הוא כמו בן משפחה. הקדמה הזו גורמת לכל התחום להפוך לקר.

פעם שזוג היה מאוהב הוא היה מחכה על יד הטלפון הציבורי לצלצול. הוא היה מחכה למכתבים מאהובתו.
היום שולחים SMS והופה, היא אצלך במיטה. נו מה!? איפה קצת טקסיות, רומנטיקה, המתח והצפיה לראות אותה.

הקדמה לא תמיד טובה ליאור, לעיתים היא זו שגורמת לנו לאבד את התחושות הישנות והנעימות הללו. חבל.

עוד מעט ימציאו שיטה שאפילו ללכת להאזין ולחפש מערכת לא יהיה צריך. יהיו רמקולים שאתה בלחיצת כפתור מתאים אותם לטעמך והם בכלל יהיו נסתרים. על מה נסתכל? את מה ננקה וממה בדיוק נהנה?

חלק בלתי נפרד מהתחום הזה הוא המוצר, מוסיקה היא צליל שנמצאת בתוך מוצר. גם למוצר עצמו ישנה משמעות אדירה, {לפחות עבורי}.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אני עד היום לא מבין איך צפיתי בפורמט שנקרא DVD ולא בהיבט של איכות {זה לא בר השוואה בכלל}
אלא בהיבט של נוחות -דפדוף קל מול המסך וכל העולם/סרטים נפתחים מולך
בלחיצת כפתור פשוטה...

אני בעצם לפני פרשת דרכים לגבי ההשקעה באנלוגי -נכון להיום אני כנראה לפני הכרעות משמעותיות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ליאור סליחה, איך אפשר רק לגעת בבחורה בלי להקשיב לה? :)

חלק מהאהבה למוזיקה זה גם ההתעסקות - למרות שיש גבול לכמה שאני אישית מוכן לכך ווניל זה לא הטעם שלי

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
נמר, חלק בלתי נפרד מהתחום הזה הוא הנאה ממוזיקה
וכמה שפחות התעסקות מצידי,נותן לי יותר זמן איכות ממוזיקה ולא בדברים "שמסביב"

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני נהנה יותר מהמוסיקה כאשר אני יודע שבידי נמצא הכותר על אמת ולא וירטואלי.

בכל הנוגע לתקליטים אני נהנה מההתעסקות אך לעיתים {לא רחוקות} מטריד אותי לקום ולהפוך צד. למרות זאת אני עדיין מעדיף את הצליל של הפטיפון יותר מכל נגן דיגיטלי אחר.

אני מוכן להבטיח לך שבמקרה שלי {אני רוב היום בבית שומע מוסיקה} הקימה הזו היא כנראה זו ששומרת אותי שפוי.:)

בכל מקרה מחר אתה אצלי, נעשה לך שטיפת מוח על המעבר הזה שלך. אל תדאג.:D

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אבל נמר, הצליל נמצא בשני המקרים בצורה וירטואלית, אתה לא רואה אותו בעין.
גם לי, החשוב מכל הוא להאזין למוזיקה עצמה, זה לא רלוונטי כל כך במה היא ארוזה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ליאור.

זה עינין של תפיסה. אתה רואה את המוסיקה אחרת ממני. אני מעדיף ללכת לאמנון לחפש תקליטים, ללכת לצליל ולטוואר רקורד לחפש דיסקים ולנהוג הביתה באטרף לשמוע את המוסיקה החדשה.

השיטה שלך היא שונה לחלוטין. בא לך לשמוע משהו? נכנס לאינטרנט, מוריד {חוקי כמובן} ושומע. בקיצור אין שום מאמץ, אפילו לא מינימלי.

בעולם התקליטנים ישנם שני סוגי תקליטנים.
אלה שעובדים עם מחשב נטו, ואלה שעובדים עם דיסקים ותקליטים {כמוני}. כל תקליטן שעובד חי {בלי מחשב} רואה את התקליטן הממוחשב טכנאי מחשבים ולא תקליטן.

כל העיניין הזה של לשמוע מסטרימר או מחשב, המוסיקה נמצאת על מסך פלזמה, למדפדף בין כותרים עם שלט,לחפש מוסיקה באינטרנט זה לאבד את כל הקסם שבתחביב.

תשאיר אותי בשיטה הישנה והטובה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אני לא מוריד מוזיקה מהאינטרנט, במערכת אני לא מאזין לקבצי MP3.
אבל מוזיקה מ"כונן קשיח" בהחלט כן, בפורמט FLAC שלא פוגם באיכות (המרה מדיסקים שלי).
אני מודע לפאן האספני שבתחום, רק לא חושב שזה רלוונטי לאיכות המוזיקה / הקלטה עצמה.
אם אצליח להשיג ביצוע מדהים באיכות הקלטה מעלפת, לא ממש ישנה לי האם זה יגיע מסטרימר / CD או תקליט.
ואני גדלתי על שנים של תקליטים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא דיברתי על איכות ליאור.

מבחינת איכות אינני מכיר מספיק סטרימרים על מנת שאוכל להשוות. אני מדבר על ספריית המוסיקה, האספנות ועל דפיקות הלב שמוצאים תקליט שמחפשים הרבה זמן ועל הצפיה להאזין לו במערכת.

יש כאן משהו מעבר לצלילים ליאור. לתקליט כזה יש חלק חשוב במוסיקה וזו ההערכה והסנטימנטים.

כנראה שאני {משום מה} מתקשה להסביר את מה שאני מנסה להעביר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מבחינת איכות אינני מכיר מספיק סטרימרים על מנת שאוכל להשוות.

אז איזה דגמים כן יצא לך לשמוע ובאיזה סטאפ?

מצד שני אתה מרגיש מספיק בטוח כדי לסכם ולא מפריע לך ש-John Atkinson מ-stereophile שומע את המוזיקה שלו דרך DAC (טרנספורטר) וכך גם יריבו Robert Harley מ-TAS (ברקלי אודיו אלפא DAC)

על איזה מוזיקה "אינטרנטית" אתה מדבר?
יש כבר כמה אתרים שנותנים לך מוזיקה ברזולוציה גבוהה יותר מ-CD
יש לי כמה מאות אלבומים כאלה, לא בודדים.. מתוך אלפים

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בקיצור נמר, המטרה שלנו בשנה הקרובה, היא לחבר אותך לאינטרנט ולדיסק הקשיח :)

את האהבה שלך לכל מה שמסביב - האוספים / עטיפות / תחושות, אני מבין לחלוטין, אין לי כאן ויכוח על זה.

zuga38

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מדוע, כשאני רוצה להכנס לתיקיה המשותפת (המוגדרת פתוחה לכולם) אני נדרש לעשות "Log In " עם סיסמה.
מהיכן לקחת סיסמה? גם למחשב אני נכנס ללא סיסמה!
גבי

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
נראה לי שהתבלבלת בשרשור...

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
נמר ידידי היקר אין לי בעיה עם דיעותיך

ספי ידידי.(ורד)

כיוון שאני עוסק בהאזנה למוצרים רבים מידי שבוע ועוד לא מצאתי נגן תקליטורים שיכול לנגן בטבעיות כמו פטיפון {לא רק אני אגב} אך הביאו עימם את היתרונות שלהם. אני לא שולל לרגע את היתרונות של נגני ה-CD.

לגבי אובאקטביות - אני מאוד אוביאקטיבי, ואני לא מאזין עם מגבר מנורות, אני אפילו ממש לא מתלהב מציוד מנורתי, אני חושב שטרנזיסטור זו שיטה טובה יותר משמעותית, אני גם מאוד אוהב מגברים דיגיטלים והיו לי כאלה {לפני שרכשתי את שלי} ובויכוח {די סוער} כאן בפורום טענתי שמגברים דיגיטלים הם הדור הבא אך לא יחליפו את הטרנזיסטור או את המנורה, הם יהוו פיתרון נוסף וטופולוגיה שונה. אז אוביאקטיבי אני כן, ועוד איך!

שים לב ידידי שבמהלך הכתבה לא טענתי שהפטיפון הוא הטוב ביותר כעובדה קיימת בשטח.

ציטוט מהכתבה:
"[FONT=arial,helvetica,sans-serif]הפטיפון שצץ לראשונה לפני 123 שנים הוא השורד האולטימטיבי, ההוכחה הברורה לכך שעם כל הכבוד לטכנולוגיה וקדמה, טרם הצליחו להחליף את הפטפון הישן והמיושן. [/FONT]
[FONT=arial,helvetica,sans-serif]הפטיפון, לדעת אודיופילים רבים בעולם נחשב עדיין למקור האיכותי ביותר (גם אני מחזיק בדעה דומה)." [/FONT]

הציטוט הזה מהווה עובדה שלא ניתן להתכחש אליה, אני מכיר המון אודיופילים וחלקם הגדול חברי, אפשר להגיד שאני מכיר כמעט את כל האודיופילים שגולשים כאן באתר ואבשר לך שלמרות טענותיך רובם מחזיקים בפטיפון כמקור מרכזי במערכת. מה לעשות? עובדה!

אינני מתעסק בקדושה, אני מתעסק באודיו דו ערוצי באופן מעמיק מאוד, אני מכיר את התחום היטב. האמן לי ידידי היקר שמה שאני כותב אינו מגיע מחוסר ידיעה או ניחושים, הכל מושכל בהחלט.

ודיעות של אנשים אחרים.

זה אנשים שונים חושבים ויש להם דעות שונות זה עובדה.

זה שקבוצת אנשים מסוימת מעדיפים משהו בתור הכי טוב, לא הופך אותו להכי טוב, זו עדיין רק דעתם. אפילו אם הם היו רוב (כמות הפטפונים לעומת נגנים דיגיטליים בסה"כ המשתמשים היא בטלה ) עדיין זה לא מוכיח מאומה.

אינך יכול להגביל ולומר ש- HE זה רק הקלטה דו ערוצית, אפילו אם רק זה מעניין אותך.

אם קבוצה מסוימת של אנשים מחליטה להסתפק באודיו דו ערוצי זה זכותה. זה שאת הקבוצה הזו לא מענינים פיתוחים חדשים של מוסיקה רב ערוצית לא אומר שלא ניתן לקבל מוסיקה רב ערוצית באיכות יותר גבוה ממוסיקה דו ערוצית וזה לא אומר שעתיד HE אינו בתחום מוסיקה רב ערוצית משובחת.
לדעתי ה- SACD והבלו ריי, וגם הקלטות של המאה ה- 21 ב- DVD מוכיחים שאפשרי בהחלט HE רב ערוצי, ואף אחד לא יכול להגביל HE לדו ערוצי. מי שלא רוצה לנסות זאת, לא צריך ההפסד כולו שלו.

דעתך היא אחרת ואני מכבד אותה, אבל אינך מנסה אפילו להתייחס בשמץ של אובייקטיביות לנושא בסקירתך למהפכות האפשריות הללו כאשר הן סותרות את האג'נדה שלך. בהמשך אתה מצהיר על: "אני מאוד אובייקטיבי" ומצד שני אתה כותב שלא מעניין אותך סוגים אחרים של אודיו שאתה קורא לו (בזלזול) "קולנע ביתי"

לסיכום אם הסקירה היתה על "מגמות בתחום האודיו הדו ערוצי", הייתי נאלם דום.

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מסכים. אך לשם הדיוק

לדעתי כולכם צודקים כל אחד
ותפיסת עולמו.

בסה"כ זה רק מוזיקה ועינין של
"טעם וריח".
כחובב אודיו, סאונד של פטיפון מרגש
אותי יותר מכל מקור אחר.
וכמו כן, אני בדעה שסטרימר יתפוס את מקומו של הCD.
קולנוע ביתי-אין מה לעשות,
הבלו ריי מנצח בכל פרמטר בכל מה שקשור לקולנוע ביתי.

שנה אזרחית טובה לכולם(ורד)

השם קולנע בייתי הוא מטעה. יש כיום ים של מוסיקה + וידאו, בכל סוגי המוסיקה. אצלי יותר מ50% של ה- DVD וה- BD הם של אופרות וקונצרטים.

בבלו ריי יש הקלטות שברובן המכריע הן מהמאה הזו באיכות הקלטה עוצרת נשימה, ועבור חובבי הדו ערוצים, יש בכל דיסק את האופציה של LPCM STEREO 24 BIT.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר ידידי היקר אין לי בעיה עם דיעותיך

ודיעות של אנשים אחרים.

זה אנשים שונים חושבים ויש להם דעות שונות זה עובדה.

זה שקבוצת אנשים מסוימת מעדיפים משהו בתור הכי טוב, לא הופך אותו להכי טוב, זו עדיין רק דעתם. אפילו אם הם היו רוב (כמות הפטפונים לעומת נגנים דיגיטליים בסה"כ המשתמשים היא בטלה ) עדיין זה לא מוכיח מאומה.

אינך יכול להגביל ולומר ש- HE זה רק הקלטה דו ערוצית, אפילו אם רק זה מעניין אותך.

אם קבוצה מסוימת של אנשים מחליטה להסתפק באודיו דו ערוצי זה זכותה. זה שאת הקבוצה הזו לא מענינים פיתוחים חדשים של מוסיקה רב ערוצית לא אומר שלא ניתן לקבל מוסיקה רב ערוצית באיכות יותר גבוה ממוסיקה דו ערוצית וזה לא אומר שעתיד HE אינו בתחום מוסיקה רב ערוצית משובחת.
לדעתי ה- SACD והבלו ריי, וגם הקלטות של המאה ה- 21 ב- DVD מוכיחים שאפשרי בהחלט HE רב ערוצי, ואף אחד לא יכול להגביל HE לדו ערוצי. מי שלא רוצה לנסות זאת, לא צריך ההפסד כולו שלו.

דעתך היא אחרת ואני מכבד אותה, אבל אינך מנסה אפילו להתייחס בשמץ של אובייקטיביות לנושא בסקירתך למהפכות האפשריות הללו כאשר הן סותרות את האג'נדה שלך. בהמשך אתה מצהיר על: "אני מאוד אובייקטיבי" ומצד שני אתה כותב שלא מעניין אותך סוגים אחרים של אודיו שאתה קורא לו (בזלזול) "קולנע ביתי"

לסיכום אם הסקירה היתה על "מגמות בתחום האודיו הדו ערוצי", הייתי נאלם דום.

ברור לי שיש היי אנד בקולנוע ביתי ובמוסיקה רב ערוצית. אבל חשוב לי להבהיר שאני מדבר על תחום האודיו הדו ערוצי שהוא התחום היחיד בו אני מתעסק באתר הזה וכל הכתבות שלי הן על התחום הזה בלבד.

בתחום הקולנוע ביתי אין לי מספיק ידע ונסיון על מנת שאוכל לתת דיעה, אני כן שמעתי מערכות קולנוע ביתי מאוד מאוד יקרות ובמוסיקה הן נשמעו לא מספיק טוב.

ספי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני ממליץ לך לנסות

ברור לי שיש היי אנד בקולנוע ביתי ובמוסיקה רב ערוצית. אבל חשוב לי להבהיר שאני מדבר על תחום האודיו הדו ערוצי שהוא התחום היחיד בו אני מתעסק באתר הזה וכל הכתבות שלי הן על התחום הזה בלבד.

בתחום הקולנוע ביתי אין לי מספיק ידע ונסיון על מנת שאוכל לתת דיעה, אני כן שמעתי מערכות קולנוע ביתי מאוד מאוד יקרות ובמוסיקה הן נשמעו לא מספיק טוב.

אני די בטוח שאדם כמוך יוכל לארגן מערכת רב ערוצית מהממת.

הטריק, כפי שעזרתי לכמה חברים, לבנות את המערכת על בסיס המערכת הדו- ערוצית. אפשר לעשות זאת כך שהמערכת הקיימת תשאר ללא שינוי והשאר יתווסף, הסיכוי שמערכת לגמרי אחרת ולא משנה מה טיבה תהיה לטעמך כנראה לא מספיק טוב.
אז מטרתינו לשנת 2010 להמיר אותך גם לטעום רב ערוצי. הפאן החזותי בהחלט לא גורע.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור