חיפוש רמקול 11K ש"ח.

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נמר
כשאני מדבר על מוסיקה, אז זה כל מוסיקה, ובכל קצב ובכל סוג של הקלטה.
בכל מקרה, אם תביא את הגרווינרי, אז אני יעדיף את האמטח (רק לצורך דוגמא ספציפית זו)

סונוס, זה לא לגבי מוניטור ספציפי זה לגבי כול אילו ששמעתי והם הרבה.
לדוגמא היה בביתי רמקול ריצפתי יקר וטוב להחריד (אמממה רק 6")
נהניתי ממנו בטירוף 3 חודשים.
ואז הגיעו הרמקולים הגדולים (שעולים פחות) עם 8", ואתה יודע מה קרה - פתאום שמתי לב שאפשר להישען אחורה כששומעים מוסיקה:)
הכל נעשה יותר נינוח וחסר מאמץ יחסית לרמקול הקטן.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
מה שאותי מעניין בסיפור הזה , איך בדיוק הגעת ממרנץ לקרונזילה ? האם אתה מאמין שמישהו עם תקציב של 20K לרמקול ישדך אליו קרונזילה ? או כול מגבר חזק בטירוף כמו שאתם מתכוונים ?
אתם לא חושבים שהגיע הזמן לצאת מהגאווה המטופשת שלכם ולהבין שיש אנשים עם תקציבים נמוכים ? ולא כול העולם יכול להרשות לעצמו אפילו לחלום על קרונזילות .
אני אומר לכם את זה כך , בין אם אתם רוצים ובין אם לא , העולם הוא גלגל , ויום אחד כול אחד מכם עלול למצוא את עצמו , בלי כסף לקנות , מגבר של נאד ב1500 ש"ח . מספיק שאחד מכם או בין משפחתכם יחלה במחלה שתאלצו לבלות המון בבתי חולים ולהגיע לרופאים שעל כול חיוך דורשים אלפי שקלים שלא לדבר על מחירי דירות לביצוע ניתוח , וטיפולים אח"כ בשביל שפתאום תמצאו את עצמכם בבוץ שממנו לא תצאו המון זמן . כי הכנסות אין והוצאות מורידות חסכונות של שנים ביום .
יש גם דרכים אחרות לפשוט רגל במהר זמן . אז יש אנשים שלא פשטו רגל אבלח בהתחלה אין להם , היגיע הזמן שאם אתם מתכוונים לתת עיצות , תנו את זה מהמקום של המבקש ולא מהמקום האליטיסטי שלכם , שלא ברור כמה זמן ישאר בידכם .
ודרך אגב אני לא יודע מי אתם ומה אתם אבל אף פעם אחת לא התפלצתי על אנשים עם תקציבים נמוכים כמו שאתם עושים את זה כאן השכם והערב

לא צריך להתעצבן על מה שלא מבינים. אין כאן שום גאווה, אני מנסה לגרום לאדם לא לעשות טעות (לפי דעתי) 11K ש"ח זה סכום יפה מאוד אז למה לזרוק אותו על רמקול רצפתי ב 900 יורו?
ולמה תמיד לחשוב שמי שחושב אחרת ממך רוצה לעשות לך רע?

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
מסכים ולא מסכים.

מוניטור טוב יכול לעשות קסמים בסלון קטן. אך כאשר שואלים אותי מוניטור או ריצפתי אני תמיד אעדיף את הרצפתי בתנאי שהוא טוב.

ניקח לדוגמא את הגוורינרי שאני מכיר היטב, הוא רמקול מופלא, מדהים מיוחד וקסום אך רק במוסיקה שלו, ג'אז , קאמרי. אם תתגרה בו מיד תגלה כי מדובר עדיין במוניטור ולא ברמקול ריצפתי בעל נוכחות!

לכן למרות שסונוס ידידי היקר בטוח שטענותי הן שטיות {כפי שהגיב לי קודם};)

סונוס - להגיד למישהו שטיות בלי נימוק זה לא יפה.:(

נמר,
אני מכבד אותך ולא מתכוון לפגוע, אני פשוט חושב אחרת ואין לי דרך להסביר את זה כי לדעתי מה שאתה אומר נובע מחוסר נסיון. גם אני שהתחלתי במשא המופלא הזה קניתי רמקול רצפתי ומאז אני רק לומד ולומד.

היום, אני לא מוכן להתפשר ולא מוכן לקנות רמקול רצפתי שיעשה הכל טוב אבל רק טוב. אני מעדיף רמקול רצפתי שיעשה את מה שאני שומע מצויין ואת זה עוד לא מצאתי. כל פעם ששמעתי רמקול רצפתי מעולה באותו מחיר שמעתי רמקול מדפי שנשמע פשוט יותר טוב.

נכון, למי ששומע מוזיקה סימפונית, רוק כבד או טרנס חייב רמקול רצפתי. למזלי אני לא שומע את הג'אנרים האלו, אבל תטען דיסק ג'ז לגווארינרי ואתה בשמיים. ואני רוצה שתמצא לי רמקול רצפתי במחיר של הגווארינרי שינגן לך את 4 העונות של וויולדי יותר טוב ממנו!

יעקב ח

חבר משקיען
מעורבות
170
נקודות
63
Von Schweikert Audio VR-2

שלום לחברי הפורום
סוף סוף התפניתי מעיסוקיי הרבים לאחרונה ומצאתי את הזמן להראות את הקנייה המדוברת.
הרמקולים הקודמים שלי היו מוניטור אודיו ברונז B4 ששימשו אותי בהנאה לא קטנה בדירה
הקודמת.
בבית הנוכחי חשתי מזה זמן שהרמקולים לא מספיק מספקים אותי,ולכן החלטתי לרכוש רמקולים
טובים יותר וגדולים יותר בגלל החלל הגדול יותר בדירה הנוכחית.

חבר הפורום Z.S סייע והמליץ לי על הרמקולים של עופר שחורי בהתאם לדרישות שלי ובהכירו
את ביתי.

הרמקולים של Von Schweikert בהחלט עונים על הציפיות שלי ונשמעים מעולה,על אף
החיבור הזמני למרנץ.הרמקול הזה ממש נעים עם סאונד מלטף ומענג.
אין בליבי ספק, ולו הקל ביותר ששידרוג ההגברה והמקור ישפר עוד יותר את הסאונד וחווית האזנה שאני עובר לאחרונה.
צירפתי תמונות לפני ואחרי.

תודה לכולם על היעוץ .

יעקב

תמונות מצורפות

• IMG_0104-1.jpg
    IMG_0104-1.jpg
    KB 69.1 · צפיות: 316
  • IMG_0119.jpg
    IMG_0119.jpg
    KB 28.6 · צפיות: 506
נערך לאחרונה ב:

דג רקק

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אם הם נשמעים כפי שהם ניראים ...... אז שיחקת אותה (Y)
תתחדש (Y)

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
ל truejoker

לרמקול בתקציב 11K - נדרשת הגברה לניסיוני בסביבות 13K. אלו עובדות 'החיים' באדיופיליה. עם מקור, כבלים ושאר 'ירקות' זה 30K .

הסכום המדובר הוא הרבה מעבר להוצאה לשמיעת מוזיקה של 95% מהאוכלוסיה, וזה נחשב על ידם 'להפקרות' 'ופלצנות'.

ולהוציא 20K ויותר זה בסדר ומקובל על דעת החולים ופושטי הרגל, אבל 50K לא עבר את 'הסקר' שביצעת איתם ?

אז איפה נקודת הקשר / האיזון הכלכלי בהוצאה על סטריאו למצבם הכלכלי של מגזרים / חלקים אחרים באוכלוסיה.

לסונוס

הגווארינארי ינגן הרבה פחות טוב 4 העונות של וויואלדי מהרבה רמקולים בתקציב של 12K , היתרון שלו הוא בעלות הגברה הרבה יותר זולה ממה שהם ידרשו, והתאמת חלל האזנה קלה יותר.

חיסרונות האלו מונעים מרוב האנשים להתמודד כראוי עם רמקולים רצפתיים, ואכן קשה יותר להתמודד איתם (ומכאן המוניטין 'הרע' על חוסר קסם).

רוצה דוגמא קטנה TANNOY DIMANSION TD-12 , בהגברה המתאימה ובחלל המתאים יתן יותר קסם ויותר מנעד מגווארינארי.

ויש עוד לא מעט רמקולים שיענו על שאלתך.

דג רקק

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אז איפה נקודת הקשר / האיזון הכלכלי בהוצאה על סטריאו למצבם הכלכלי של מגזרים / חלקים אחרים באוכלוסיה.

זו לא שאלה של הוצאה על סטריאו, ביחס למצב כלכלי, אלא שאלה של תיעדוף.
יש לי חבר שעל אף נסיונותי הנואשים, לא הצלחתי לשכנעו להשקיע בק"ב סביר ( לא כיוונתי ליותר מוורפדילים ודנון נחמד),
והוא מסתפק בסט HT In A Box שעלה 300$ בסקאל דיוטי פרי.
לעומת זאת בשנה האחרונה הוא השקיע משהו כמו 40,000₪ במיגון הג'יפ שלו. בלי למצמץ.
אני הייתי משקיע בדיוק 40₪ וזה כדי לנקות או הג'יפ. וגם זה יותר מדי.

לצערי איש עוד לא הוכיח לי שחיים יותר מפעם אחת, ולכן אם יש למישהו מספיק מזל
כדי לגלות שמשהו שמסב לו הנאה (אודיו או ג'יפים או לבישת ביגדי נשים), אז שווה לוותר על שטויות אחרות בשביל זה.

נערך לאחרונה ב:

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
לסונוס

הגווארינארי ינגן הרבה פחות טוב 4 העונות של וויואלדי מהרבה רמקולים בתקציב של 12K , היתרון שלו הוא בעלות הגברה הרבה יותר זולה ממה שהם ידרשו, והתאמת חלל האזנה קלה יותר.

חיסרונות האלו מונעים מרוב האנשים להתמודד כראוי עם רמקולים רצפתיים, ואכן קשה יותר להתמודד איתם (ומכאן המוניטין 'הרע' על חוסר קסם).

רוצה דוגמא קטנה TANNOY DIMANSION TD-12 , בהגברה המתאימה ובחלל המתאים יתן יותר קסם ויותר מנעד מגווארינארי.

ויש עוד לא מעט רמקולים שיענו על שאלתך.

אני לא יודע אם אתה צוחק או רציני בכל מקרה אם זו דעתך אז אנחנו שונים לגמרי בטעם.
TANNOY DIMANSION TD-12 לא קרוב לגווארינארי.
יכולת לתת כבר את הדוגמא של REVEL ULTIMATE STUDIO יותר קרוב אבל עדיין רחוק.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר,
אני מכבד אותך ולא מתכוון לפגוע, אני פשוט חושב אחרת ואין לי דרך להסביר את זה כי לדעתי מה שאתה אומר נובע מחוסר נסיון. גם אני שהתחלתי במשא המופלא הזה קניתי רמקול רצפתי ומאז אני רק לומד ולומד.

היום, אני לא מוכן להתפשר ולא מוכן לקנות רמקול רצפתי שיעשה הכל טוב אבל רק טוב. אני מעדיף רמקול רצפתי שיעשה את מה שאני שומע מצויין ואת זה עוד לא מצאתי. כל פעם ששמעתי רמקול רצפתי מעולה באותו מחיר שמעתי רמקול מדפי שנשמע פשוט יותר טוב.

נכון, למי ששומע מוזיקה סימפונית, רוק כבד או טרנס חייב רמקול רצפתי. למזלי אני לא שומע את הג'אנרים האלו, אבל תטען דיסק ג'ז לגווארינרי ואתה בשמיים. ואני רוצה שתמצא לי רמקול רצפתי במחיר של הגווארינרי שינגן לך את 4 העונות של וויולדי יותר טוב ממנו!

סונוס.

להגיד עלי חסר נסיון זה יפה, אהבתי.:)

ממש לא נפגעתי ידידי, אני לא אכנס איתך חלילה לויכוח למרות שיצא לי לשמוע כמה רמקולים בטווח המחיר הזה ... {אומנם לא יותר מידי ואני ממש לא רוצה להיתרברב :O}. אבל לא נורא ידידי העיקר שנימקת את תשובתך.(Y)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
שלום לחברי הפורום
סוף סוף התפניתי מעיסוקיי הרבים לאחרונה ומצאתי את הזמן להראות את הקנייה המדוברת.
הרמקולים הקודמים שלי היו מוניטור אודיו ברונז B4 ששימשו אותי בהנאה לא קטנה בדירה
הקודמת.
בבית הנוכחי חשתי מזה זמן שהרמקולים לא מספיק מספקים אותי,ולכן החלטתי לרכוש רמקולים
טובים יותר וגדולים יותר בגלל החלל הגדול יותר בדירה הנוכחית.

חבר הפורום Z.S סייע והמליץ לי על הרמקולים של עופר שחורי בהתאם לדרישות שלי ובהכירו
את ביתי.

הרמקולים של Von Schweikert בהחלט עונים על הציפיות שלי ונשמעים מעולה,על אף
החיבור הזמני למרנץ.הרמקול הזה ממש נעים עם סאונד מלטף ומענג.
אין בליבי ספק, ולו הקל ביותר ששידרוג ההגברה והמקור ישפר עוד יותר את הסאונד וחווית האזנה שאני עובר לאחרונה.
צירפתי תמונות לפני ואחרי.

תודה לכולם על היעוץ .

יעקב

קודם כל תתחדש.

תשמע, תראה, איך אני יגיד לך....

ביום שרסיבר של מרנץ (5500 אני חושב) יזיז ב- 60% את הרמקולים שלך, אז אני ....
הרמקולים שיש לך צריכים מגבר סופר חזק (100 ואט עם הרבה זרם).
לא מאמין לי - קח משולב סביר (אני מדבר על משהוא בסביבות 4K$) ותראה מה יקרה.

שיהיה בהצלחה:)

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
לסונוס

לא חושב ש REVEL הוא המקביל לגוואריניארי- אבל הוא בהחלט רמקול ראוי להשוואה האם יש רצפתיים עם לא פחות קסם ממוניטורים (וגם הוא לא היחיד).

לגבי ה TANNOY - אבל כמו שאמרת הכל עניין של טעם, ואיזו הגברה שודכה. השאלה לא היתה מה אתה או אני מעדיפים- אלא האם הוא 'יותר' רמקול מגווארינארי ועדיין נותן את אותו הקסם.

התשובה שלי ברורה (והיא לא מחייבת אף אחד), אין ספק בעליונותו המוזיקאלית על הגוואריניארי בוויואלדי- בכל אספקט.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לגבי הטנוי המדובר- שמעתי אותו פעמים בסטאפים שונים ואת הגואינרי בשלושה סטים אחרים, שניים מהם בארץ

מצטרף לגמרי לדעתו של אילן

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
איך בכלל אפשר להשוות TD12 מול גווארינרי?

ה- TD12 טוב בכל אספקט מהסונוס פאבר.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
הגווארינארי ינגן הרבה פחות טוב 4 העונות של וויואלדי מהרבה רמקולים בתקציב של 12K,

היום האזנתי לגווארינרי ממנטו במשך מעל לשעתיים. הוא מנגן 4 העונות מצוין. הרבה יותר טוב מרוב הרמקולים שאני מכיר.

היתרון שלו הוא בעלות הגברה הרבה יותר זולה ממה שהם ידרשו...

הגווארנרי הוא רמקול קטן (שוקל 44 ק"ג עם הסטנד:D), לא מאוד נציל, הדורש הגברה איכותית ולא זולה במיוחד.

האזנתי גם ל- TANNOY מספר פעמים. קשה להשוות בניהם, כיוון שהאחד מיועד לחדרים קטנים והשני לגדולים. בתחום התדרים ששניהם משחזרים, הגווארינרי ממנטו עדיף על הטנוי. הטנוי משחזר בס יותר נמוך, דינאמי יותר, במת הצליל שלו יותר גבוהה ורחבה.
לגווארינרי יתרונות אחרים. היתי מעדיף אותו על הטאנוי בכל מצב.

ד"א, מי שנרשם והוזמן לאירוע בחיפה, יוכל להתרשם מהגווארינרי.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
קודם כל תתחדש.

תשמע, תראה, איך אני יגיד לך....

ביום שרסיבר של מרנץ (5500 אני חושב) יזיז ב- 60% את הרמקולים שלך, אז אני ....
הרמקולים שיש לך צריכים מגבר סופר חזק (100 ואט עם הרבה זרם).
לא מאמין לי - קח משולב סביר (אני מדבר על משהוא בסביבות 4K$) ותראה מה יקרה.

שיהיה בהצלחה:)

רוזי שלום,
הבחור(יעקב)יודע שהוא צריך הגברה מתאימה והמראנץ
הוא ממלא מקום כרגע.יעקב שמע מס' רמקולים כולל
שלי (שאני מעדיף אותם על מה שהוא קנה)ופשוט לא היתחבר.
אם תשים לב מתחילת השרשור התקציב היה 11K ש"ח,
עם אופציה לעוד 1,2 K .הוא שמע את הרמקול המדובר
עם הגברה ראויה והיתחבר .באותו זמן היבואן מכר את הרמקול במיבצע
כמעט חצי ממחירו,כך שמה שנישאר מהתקציב ועוד מה שהוא יתאמץ להשיג,
כשתיפול ההיזדמנות ויבא הרגע המתאים ההגברה הזו תוחלף.
וכבר עכשיו הוא מתחיל לעשות שעורי בית.
בהצלחה.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
לתומר

מישהו מטיל ספק באיכות נגינתו של הגווארינארי ? אני בטוח לא.
האם הוא טוב יותר מהרבה רמקולים בתחום המחיר שלו- לא וודאי, צריך לדון בכל מקרה לגופו.

אני מסכים לחלוטין שהם מיועדים לחללים שונים במהותם, ועדיין בחלל המתאים לכל אחד מהם הטנוי לטעמי עולה עליהם ללא עוררין.

לגבי משקלו 'הגבוה'- יש כמה מוניטורים שמשקלם לבד דומה למשקל של הגווארינארי והסטנד ביחד. ועם הסטנד שלהם הם עוברים את ה 135 ק"ג- אז הם טובים יותר פי 4 מהגווארינארי ?

לגבי ההגברה- גם אם נניח לצורך הדיון ששניהם זקוקים לאותה הגברה- והם לא בגלל השוני בגודל האלמנטים- מונובלוקים איכותיים מנורתיים. הטנוי זקוק ל 4 לעומת 2 של הגווארינארי. ולכן מטבע הדברים עלות הגברתו תעלה על הגברת הסונוס.

במאפייני הצליל אני מזהה מעבר לתכונות שמנית, גם מיד 'עשיר' וגדול, גם גבוהים מאוד פתוחים ונקיים- אבל זה עניין של טעם.

והעדפת כל אחד מהם היא עניין אישי- וכאן לא ממש הכל 'נחתך' בגלל ביצועים.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
לתומר

בתחום המחירים הנדון, ישנם מוניטורים שלא שמעתי עדיין- והם נראים לי מעניינים לא פחות.
היה מעניין לעשות השוואה שלהם עם הגווארינארי- יש לתחושתי סיכוי לתוצאות מפתיעות.

ואלו חברות שהתפתחו במקום אחד בארה"ב- יוטה, תופעה שלעצמה מעניינת.

http://home.comcast.net/~rothakoustic/SasonLtd2005.html

http://www.escalantedesigns.com/viewer/home/fremont.asd

TASCAM

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
בשביל לישמוע מוזיקה בומצה בומצה (טרנסים) ורוק בהחלט סרוויןעים באס 12 אינץ ו מגבר NAD שקצת ירסן אותו יעשו את העבודה.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כחובב רוק - לא ברור לי מדוע tascam למשל מגדיר את אופי מוסיקת הרוק כזהה למוסיקת טרנס.

האמת גם לא ברורה לי ההתנשאות שלו ושל אחרים לסיגנון מוזיקת הרוק והגישה לפיה הציוד/ הרמקולים הנדרשים לצורך שיחזור מהנה של מוזיקת רוק אינם חייבים להיות איכותיים וטובים .

גם מוזיקת רוק (אוף כמה שהמושג הזה רחב וכוללני) נשמעת יותר טוב במערכת איכותית ומתאימה לסיגנון הזה.

כשאני אומר מתאימה לסיגנון הזה - כוונתי היא למערכת / רמקולים שיכולים לשחזר טוב מוזיקה מאד דינאמית, מאד מורכבת ומאד עמוסת כלים וצלילים.

גם בסיגנונות מוזיקה אחרים יש לעיתים אותם מאפיינים של דינאמיות, מורכבות, ועומס - למשל מוסיקה סימפונית קלאסית ויצירות כמו של וגנר מאד דומות בדרישות מהמערכת לדרישות של מוזיקת רוק כבד.

או אולי תיזמורות ביג בנד בסיגנון הג'אז...

אודה ואתוודה שאין לי ניסיון רב בשמיעת רמקולים מדפיים ובטח לא כאלו ברמות מחיר מעל 20K ש"ח. אבל לטעמי ולדעתי אותם מדפיים שכן שמעתי (B&E 705 , מורל אוקטב, פולק אאודיו סידרת סיגנט'ור הגבוהה ביותר שלהם , פרואק ריספונס 1 , טריאנגל טיטוס וקומט ועוד) לא ממש מתאימים לשיחזור הקסם של סיגנונות מוזיקה תובעניים כמו הרכב תזמורתי מלא במוסיקה קלאסית סימפונית או רוק כבד וכו'.

אין ספק בעיני שלמדפיים יש את הקסם שלהם, והטבעיות והריאליות בה משמיעים המדפיים מוזיקת ג'אז אינטימית או מוזיקת ג'אז ווקאלית מלטפת לא תושג ברצפתיים מקבילים ברמתם.

בשורה התחתונה אי אפשר להכלייל בצורה גסה ולפסול סיגנון מוזיקה או את כל הרמקולים הרצפתיים מתחת ל- 20K ש"ח..הכל שאלה של טעם אישי והתאמה לסיגנון המוזיקה המועדף.

שלמה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
בשביל לישמוע מוזיקה בומצה בומצה (טרנסים) ורוק בהחלט סרוויןעים באס 12 אינץ ו מגבר NAD שקצת ירסן אותו יעשו את העבודה.
או שלא שמעת רוק טוב או שלא שמעת רמקולים טובים (או שניהם).

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור