HDMI - כל מה שרצית לדעת

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
Does HDMI accommodate long cable lengths?Yes. HDMI technology has been designed to use standard copper cable construction at long lengths. In order to allow cable manufacturers to improve their products through the use of new technologies, HDMI specifies the required performance of a cable but does not specify a maximum cable length. We have seen cables pass "Standard Cable" HDMI compliance testing at lengths of up to a maximum of 10 meters without the use of a repeater. It is not only the cable that factors into how long a cable can successfully carry an HDMI signal, the receiver chip inside the TV or projector also plays a major factor. Receiver chips that include a feature called "cable equalization" are able to compensate for weaker signals thereby extending the potential length of any cable that is used with that device.
With any long run of an HDMI cable, quality manufactured cables can play a significant role in successfully running HDMI over such longer distances.
Return to top

Q. How do I run HDMI cables longer than 10 meters?
There are many HDMI Adopters working on HDMI solutions that extend a cable’s effective distance from the typical 10 meter range to much longer lengths. These companies manufacture a variety of solutions that include active cables (active electronics built into cables that boost and extend the cable’s signal), repeaters, amplifiers as well as CAT5/6 and fiber solutions.

http://www.hdmi.org/learningcenter/kb.aspx#45

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כבל VGA לא מעביר אודיו.
השוואת VGA מול HDMI ללא NR, קשה לתת תשובה, זה תלוי באיכות OVERSCAN בטלויזיה שלך.

--------------------------------------------------------------------------------

אה הבנתי, אבל לא יהיה מצב שבגלל שהחיבור HDMI 1.3 לא תומך ב-NR התמונה תהייה מטושטשת כמו בחיבור למחשב נכון?
זה טיפה מדאיג כי רשמת שהתמונה תהייה פחות חדה..

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בחיבור לכל מקור וידאו "מקובל כמו נגן Blu-ray, לא תהיה בעיה דרך HDMI, בחיבור למחשב, אם המסך לא תומך ב- NR, אז יישומי טקסט יראו מטושטש (אם כי זה משתנה ממסך למסך) ובסרטים בד"כ לא תבחין בבעיה.

oren6666

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אה מצוין, אז סטרימר נחשב כ-"מקור וידאו מקובל" או שהוא נחשב כמחשב?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מקור וידאו "מקובל"

idoz

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
הי,
רכשתי טלוויזיה פיליפס http://www.shekem-electric.co.il/?CategoryID=274&ArticleID=1212
ואני מקבל מחר ממיר HD של הוט.
לא ברור לי איזה כבלים הכי טוב לי להשתמש בהם.
שמעתי ממישהו שבשביל שידורי HD כדאי להשתמש בכבל HDMI ובשביל
שידורי הוט רגילים וערוץ 10 ו2 עדיף בSCART.
מה עושים ?
תודה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
עם הממיר תקבל כבל HDMI.
איכות הצפיה בערוצים רגילים משתנשה ממסך למסך, יש מסכים שמבצעים UPSCALE טוב יותר דרך חיבור אנלוגי ויש מקרים בהם ממיר HOT HD מבצע את הפעולה באופן עדיף.
תצטרך לבדוק את הענין בפועל.

idoz

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
OK אז אני מבין שאחבר את שני הכבלים במקביל
ואראה בעצמי אם רואים ערוצים רגילים טוב יותר בHDMI או בSCART.
תודה רבה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
בדיוק.
דרך HDMI נסה גם להגדיר 1080i וגם 720p ולבחון מה נראה טוב יותר.
בהצלחה.

ahason

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
חיבור ממיר HOT HD

שלום ליאור
מה שלומך?
יש ברשותי טלוויזית סוני ברוויה 37 אינץ דגם 3000P
חברתי ממיר HD של הוט במקביל (SCART ו HDMI)
שאלתי היא עבור הערוצים "הרגילים" האם כדי לי לצפות בהם בחיבור SCART או פשוט לצפות בכל הערוצים בחיבור HDMI?
קצת קשה לי להבחין בהבדל בין שני החיבורים בערוצים הרגילים שכן יש ערוצים בהם רואים טוב יותר בSCART ויש שרואים טוב יותר ב HDMI.
שמתי לב שאין מצב של SMART בחיבור HDMI פשוט הכל WIDE
אני קצת מבולבל מכל התגובות כאן אודה לך על תגובתך.
אסף

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שלום וברוך הבא,
אם אתה לא רואה הבדל מהותי, יהיה נוח לצפות דרך חיבור יחיד, במקרה זה מן הסתם HDMI שמתאים גם לשידורי HD.
אתה אומר שלא ניתן לבחור בטלויזיה במצב SMART דרך HDMI ?

ahason

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום וברוך הבא,
אם אתה לא רואה הבדל מהותי, יהיה נוח לצפות דרך חיבור יחיד, במקרה זה מן הסתם HDMI שמתאים גם לשידורי HD.
אתה אומר שלא ניתן לבחור בטלויזיה במצב SMART דרך HDMI ?
אכן כן
דרך חיבור HDMI לא ניתן לבחור במצב SMART .אך יש לציין שהדמיות אינן"נמרחות" על המסך.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
המגבלה הזו אינה יחודית רק לדגם סוני שברשותך, גם בדגמי יצרניות אחרים, לא תמיד אפשר לבחור ב"מתיחה חכמה" דרך HDMI אלא רק דרך כניסות וידאו אנלוגיות.
יש יצרניות, כדוגמת LG שויתרו משום מה בכלל על תכונה זו בחלק מהדגמים.

ahason

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה ליאור על התיחסותך
החלטתי להשאיר את חיבור ה HDMI כחיבור בודד.
סה"כ רואים טוב יותר מה SCART
חג שמח

אייל5

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
מפצל DVI HDMI

שלום,
יש ברשותי מפצל DVI HDMI מצורף תמונות...
החיבור HDMI נראה לי מעט שונה, האם הוא מוכר לכם?
ואם כן למה הוא בדיוק משמש...
תודה רבה!

תמונות מצורפות

• תמונה011.jpg
    תמונה011.jpg
    KB 27 · צפיות: 459
  • תמונה010.jpg
    תמונה010.jpg
    KB 40.2 · צפיות: 459

Oded_F

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שאלה

שלום, ברשותי רסיבר pioneer vsx917s. כמו כן ברשותי ממיר HD של הוט, נגן DVD ולפטופ עם יציאות HD, כולם (הDVD והלפטופ מתחלפים ביניהם) מחוברים דרך הרסיבר לטלויזיה ולרמקולים. הבעיה היא כזו: הסאונד מגיע רק לטלויזיה. כרגע אני מעביר את הסאונד דרך כבל אופטי או בננות מהמכשירים שציינתי לרסיבר.
השאלה היא כזו: האם הרסיבר לא יכול לפענח את הסאונד דרך הכבל של ה-HD? האם כבלים טובים יותר מהפשוטים שקניתי ישנו את המצב?

תודה רבה ושבוע מצויין,
עודד

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
לדעתי זה ענין של הגדרות ברסיבר.

Oded_F

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
המשך לשאלה:

ההגדרות של הרסיבר בסדר, שכן הסאונד מגיע לטלויזיה, וגם עשיתי כיול אוטומטי כשהDEFULT הוא HD. האם כבל איכותי יותר יכול לשנות את המצב או שיתכן שהרסיבר פשוט לא תומך בסאונד של HD?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תפתח שרשור חדש בנושא בפורום קולנוע ביתי באתר ונשתדל לעזור לך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור