רמקולים מחשבות על שדרוג

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אני חושב שניתן לסכם שאלא אם משקיעים כמה עשרות אלפי שקלים בצמד רמקולים רצפתיים, וזאת כצעד ראשון לפני החלפת המגבר, אין בכלל טעם לחשוב על שידרוג הרמקולים. ובכלל, החלפת הקף (וגם אם היו פרואק ריספונס 1D, או מורל סיגנצ'ר), היא לא הצעד הראשון שנכון לעשות במקרה שלך.

msmrodan

חבר אתר
מעורבות
7
נקודות
3
טוב הייתי בדיוק באותה סיטואציה כמוך, KEF LS50 והוספתי בהתחלה סאב אחד ואז שניים, וכן שדרגתי את המגבר למגבר של ROKSAN עם 135 ואט.

מה אני אגיד לך, בוא נתחיל עם ה KEF LS50 - איך שלא תסובב את זה זה כן רמקול קטן, ובחדרים גדולים יותר הוא 'יעלם' ולא יתן לך את היענות הבס שאתה באמת חולם עליה. גם עם שני סאבים (כל אחד אקטיבי , 10", מותאם למוסיקה) זה לא היה 'זה'. מה שבד"כ לא מדברים עליו זה שרוב הבס חי באזור ה 50-80 הרץ, ושום יחידה של 5" לא תיתן מה שיחידה גדולה יותר יכולה לעשות.

הסטאפ שלי כרגע הוא JBL L112, רמקול בן כמעט 40 שנה עם יחידת וופר של 12", כאשר הטוויטרים שודרגו לטוויטרים עם ציפוי בריליום.
מגבר - LINE MAGNETIC 501, המספק 100 ואט של הגברת מנורות.

כשאני מדבר על באס אני מדבר על זה שבפתיחה של HYPERBALLAD של ביורק הבס תופס אותך בבטן ואתה שומע ומרגיש כל תו מהסינטסייזר, על בס אקוסטי שאתה מבחין בו במיקומי האצבעות של הנגן והאינטונציה שלו בכל תיבה.

בניגוד לכל המכובדים אני לא חושב שחייבים להוציא עשרות אלפי שקלים כדי להגיע לתוצאה ראויה - בכלל מה שתמצא בחנויות כיום זה רמקולים דקים עם וופרים קטנים יחסית שמתאימים אולי מבחינה עיצובית לסלון אבל אתה תמיד תרגיש שמשהו חסר.

קח למשל את הרמקול הזה - http://kralkaudio.com/shop/kralk-audio-tdb-12-professional-3-way-studio-monitor
יכול לחשוב על דרכים הרבה יותר גרועות להוציא ששת אלפים שקל.

לגבי מגברים אני מאמין בכוח כוח ועוד כוח. יש בלוחות אינספור מגברים מעולים של 200 W + מתחת ל 10 אלף שח שיכולים להיות מדהימים, וכמובן אפשר ללכת לכיוון הסיני ולקנות מגברים של חברות מאד מכובדות במחירים מאד הוגנים.

בעיקר אסור לשכוח ששום דבר טכנולוגי מהותי לא השתנה באודיו חוץ מהדיגיטל ומדיה זורמת, ובעיקר קח את התחביב המטורלל הזה בקלילות :)

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
מעניין תודה .
יש יבואן בארץ ל Kralkaudio?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
בעיקר אסור לשכוח ששום דבר טכנולוגי מהותי לא השתנה באודיו חוץ מהדיגיטל ומדיה זורמת, ובעיקר קח את התחביב המטורלל הזה בקלילות
עובדתית זה לא נכון! טרנזיסטורים היום הרבה יותר טובים מבעבר הלא מאוד רחוק, שנאים הרבה יותר מהירים מחמרים יותר טובים. בגזרת הרמקולים חברות הוציאו אלמנטים מחומרים יותר קלים וחזקים עם מגנטים הרבה יותר חזקים. ריבונים טובים יותר. פטיפונים בכלל עברו מהפכה וצלחות מסתובבות בצורה הרבה יותר מדוייקת ללא חיכוך, המחטים יותר מדוייקות ובגאומטריות שבעבר לא יכלו לייצר וזה סתם ככה בשלוף ככה שטכנולוגית יש שיפור גדול ושמיע.

Nimi

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
8
תודה רבה לכולם על התגובות ושחלקו מניסיונם.
כרגע לא הגדרתי תקציב, כן אגיד שאני סטודנט וכרגע ללא מקור הכנסה קבוע .

ראיתי Jbl l112 ביד 2, נראה אחלה.
שווה להחליף תמורת זוג ls50?

בעניין מגבר -
אני לא יודע מה חשוב ועל מה להסתכל.
להתרגש מכמות וואט שכותבים על כל מגבר?
האם כדאי לי קודם לשדרג לרסיבר עם pre out ואז בהמשך לשדך לו מגבר כוח?.
אולי להרכיב מערכת סטריאו בנפרד מהקולנוע?
ואז לרכוש מגבר סטריאו/כוח?
ולרכוש סטנדים לזוג ls50 הנוסף?..

המון דילמות..
השאיפה היא לשמור את המערכת קולנוע ושתהיה לו יכולת סטריאו שתעשה חסד עם הרמקולים.

מזכיר, כרגע אני עם שלישייה קדמית של ls50 ורמקול אחד לא בשימוש.
בחיפוש מהיר ביד 2/חנויות יש מליון מגברים במחירים שונים.
הלכתי לאיבוד.
לדוגמה-
Yamaha as801 ב3500₪.
Rotel rbx 980 ב1200₪ (שעל הנייר יותר חזק?).
וכו׳..

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
הם מוגדרים כגדולים, וכן, יש להם באס מפתיע ביחס לגודל שלהם..
.
זאת טעות להגדיר אותם כגדולים משום שהם מסוגלים לרדת רק עד 79 הרץ.
תגדיר אותם קטנים וקבע את תדר החיתוך ברסיבר ללא פחות מ 80 הרץ ואפילו 90 ואז תשמע.
הסאב חייב לעבוד כל הזמן יחד איתם על מנת להשלים את תחום התדרים מתדר החיתוך ומטה.
ארז

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
הסטאפ שלי כרגע הוא JBL L112, רמקול בן כמעט 40 שנה עם יחידת וופר של 12", כאשר הטוויטרים שודרגו לטוויטרים עם ציפוי בריליום.
מגבר - LINE MAGNETIC 501, המספק 100 ואט של הגברת מנורות.
לקחת את הבן אדם מכיוון אחד לכיוון הפוך לגמרי. לבן אדם היה קרמי, אתה מציע לו אלקטרוסטטי. אני חושב שצריך לחשוב טוב טוב בשקילת הצעות כמו שאתה מעלה, אם הן צעד קדימה או הצידה. גם ה- KRALK שאתה מציע - אותו דבר - זה כיוון אחר לגמרי. האם יהווה שיפור משמעותי ל- KEF? בדברים מסויימים כן, באס למשל. באחרים אין מצב. דיוק, מהירות וכו'. מה יותר חשוב? זה סובייקטיבי.

כשאני מדבר על באס אני מדבר על זה שבפתיחה של HYPERBALLAD של ביורק הבס תופס אותך בבטן ואתה שומע ומרגיש כל תו מהסינטסייזר, על בס אקוסטי שאתה מבחין בו במיקומי האצבעות של הנגן והאינטונציה שלו בכל תיבה.
כל החוויה שלך מבוססת בס. ואם יורשה לי, ויכול להיות שלא, זה מציב אותך במקום מאד מסויים על ספקטרום ההעדפה וסולם ההתקדמות ה"אודיופילית". החוויה הבומבסטית הזאת, שניתן בה להרגיש את המוסיקה בעצמות, היא משהו שלחלק מהאנשים עובר מהר מאד, וחלק נשארים שם. אבל היא מאד מאד ספציפית. וכן, אני חושב בהחלט שלפותח השרשור שווה להיחשף לסגנןו הזה.

בניגוד לכל המכובדים אני לא חושב שחייבים להוציא עשרות אלפי שקלים כדי להגיע לתוצאה ראויה - בכלל מה שתמצא בחנויות כיום זה רמקולים דקים עם וופרים קטנים יחסית שמתאימים אולי מבחינה עיצובית לסלון אבל אתה תמיד תרגיש שמשהו חסר.
עזוב. קשקוש. יש רמקולים בכל גודל ופרופורציות שתבחר. ווופרים קטנים יותר, אבל הרבה מהם, יכולים להזיז אוויר בצורה מוצלחת יותר מוופר אחד של 12". מבטיח לך שלרמקול שלי יש באס הרבה יותר טוב מה- JBL שלך, ואין בזה שום גאווה, כי הוא עולה בטח פי 10. ויש לו יחידות באס של 9". רוצה לאמר, יחידה גדולה זה לא בהכרח ערובה לבס טוב. רק הרבה בס.
.
בעיקר אסור לשכוח ששום דבר טכנולוגי מהותי לא השתנה באודיו חוץ מהדיגיטל ומדיה זורמת, ובעיקר קח את התחביב המטורלל הזה בקלילות :)
שמע פעם אוזניה של פוקל ותגיד לי אם אתה חושב שאוזניות מלפני עשור שהיו דאז הטופ כמו HD800 יכולות להתקרב אליה ביכולות. או משולב של D'AGOSTINO. מבטיח לך שתופתע. מבטיח לך שלפני 40 שנה לא היו כאלה.

אבל בכל מקרה, העלית כיוון מרענן ולדעתי חשוב שפותח השרשור, ולו רק בשביל לראות אם זה כיוון שמדבר אליו, יבדוק את זה.

נערך לאחרונה ב:

eldo

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
קח למשל את הרמקול הזה - http://kralkaudio.com/shop/kralk-audio-tdb-12-professional-3-way-studio-monitor
יכול לחשוב על דרכים הרבה יותר גרועות להוציא ששת אלפים שקל.
האם אתה מכיר את הרמקול הזה שעליו המלצת פה? כלומר האזנת לו?

eldo

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
וופרים קטנים יותר, אבל הרבה מהם, יכולים להזיז אוויר בצורה מוצלחת יותר מוופר אחד של 12". מבטיח לך שלרמקול שלי יש באס הרבה יותר טוב מה- JBL שלך, ואין בזה שום גאווה, כי הוא עולה בטח פי 10. ויש לו יחידות באס של 9". רוצה לאמר, יחידה גדולה זה לא בהכרח ערובה לבס טוב. רק הרבה בס.
"9 זה לא וופרים קטנים. אני משער ש-msmrodan התכוון לוופרים הננסיים שגודלם סביב ה-"5, המאפיינים היום הרבה רמקולים, אפילו "גדולים" (קרי רצפתיים).

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
460
נקודות
83
אם כבר החלטת להחליף רמקולים, תיזהר כי עוד לפני שתספיק לאמר ג'ק רובינזון תמצא את עצמך מחליף הכל ומסדר בזמנך הפנוי מרימי כבלים סביב המזנון ומשחק עם חוטים בנדמה לי
אם ביד 2 עסקנו: תחפש רמקולים זאג 500 (לא 350), רק 500, תוכל למצא בחמישייה לסגור עניין, הרמקול הזה כבר עשה את הירידת ערך הגדולה שלו וכרגע הוא נמכר סביב כמה שהוא עולה באמת (תמיד תוכל להעביר אותו הלאה ב 5), (על חדש ביקשו 25), בלי סבב החלפות בלתי נגמר שיביא אותך בסוף אחרי שתזרוק 30 אלף (במקרה הטוב), לנקודת ההתחלה,
מבחינת תוצאה סונית (אם המוח שלך מוכן להתעלם ממה שנמצא בתוך התיבה), לא תמצא משהו טוב ממנו במחיר הזה, וגם הרבה מעבר. (צא מנקודת הנחה שבדגם הנ"ל בלבד, יצא להם שם מרקם מפתיע כנראה במקרה, ניסו להעתיק b&w ויצא להם יותר טוב).

נערך לאחרונה ב:

Nimi

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
8
זאת טעות להגדיר אותם כגדולים משום שהם מסוגלים לרדת רק עד 79 הרץ.
תגדיר אותם קטנים וקבע את תדר החיתוך ברסיבר ללא פחות מ 80 הרץ ואפילו 90 ואז תשמע.
הסאב חייב לעבוד כל הזמן יחד איתם על מנת להשלים את תחום התדרים מתדר החיתוך ומטה.
ארז
אכן תוצאה הרבה יותר טובה

Nimi

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
8
מחזיר את השרשור לחיים -
האם kef 105/3 מועמד הגיוני להחלפת ה50?
אגב,
שמעתי את monitor audio silver 500 שהמליצו לי עליו,
לא נפלתי/לא אהבתי בעליל.

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
Kef 105/3 בערך כמו כל הקפ רפרנס מאותן שנים הוא רמקול מצוין. יש כמה נקודות שצריך לשים לב:
קודם כל תקינות. קשה להשיג טוויטרים כאלה (או יחידה קואקסילית שלמה).
דבר שני דורשים מקום מסביבם.
דבר שלישי, הם רמקול מאוד מאוד מאוד נייטראלי, עד כדי כך שלפעמים תתהה אם לא חסר לך משהו. לדעתי הם נשמעים הרבה יותר טבעי מה 50 אבל יש הרבה טעם בעניין.

נערך לאחרונה ב:

shushu

חבר משקיען
מעורבות
778
נקודות
113
תגידו, ls 50 יותר טוב מהבלייד?
כי הבלייד בתערוכה נשמע לא משהו בלשון המעטה, גם במינכן לא סבלתי אותו. זה הכל טעם אישי כמובן ואיש הישר בעיניו יעשה (סליחה לכל בעלי הקף, אבל מותר לי לא לאהוב אותו, אל תקחו את זה אישית)
הייתי לוקח את פותח השרשור לכוון של הארבת', או אולי devore נציל עם איזה מגבר משובח.. אם לא טועה יש פה בלוחות איזה leben 600, עם משהו נציל בחדר לא גדול יכול להיות פגז, לא?

shushu

חבר משקיען
מעורבות
778
נקודות
113
מה שאני בעצם מנסה להגיד שאולי זה בדיוק הזמן של פותח השרשור להתיחס למערכת כמכלול ולא לחשוב על שדרוג מגבר תחילה או שדרוג רמקול תחילה...
עדיף לדעתי לבחור להבין את הכוון שאוהב ולקנות מגבר ורמקולים קומפלט.

Nimi

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
8
הציעו לי kef 105/2 שהוא גם נראה רמקול סופר מעניין, (וופר 12!) שעבר רענון אצל רפי האוזמן לפני כמה שנים.
מתכנן שבוע הבא ללכת לשמוע אותו..

shushu, גם אני לא סבלתי את הבלייד.
ולעומת זאת את הls50 אני אוהב מאוד.

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
הציעו לי kef 105/2 שהוא גם נראה רמקול סופר מעניין, (וופר 12!) שעבר רענון אצל רפי האוזמן לפני כמה שנים.
מתכנן שבוע הבא ללכת לשמוע אותו..

shushu, גם אני לא סבלתי את הבלייד.
ולעומת זאת את הls50 אני אוהב מאוד.
רמקול ישן תבדוק אותו טוב לפני קנייה

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
105/2? לא 3? זה גם רמקול קצת אגדי אבל כבר די ישן. תראה באיזה מצב כל היחידות וה x/o, הוא בערך בן 35 שנה.

Nimi

חבר אתר
מעורבות
8
נקודות
8
105/3
105/2

מה לבדוק, ואיך?
יש איזה clear winner?

omi

חבר משקיען
מעורבות
408
נקודות
63
לדעתי רמקולים בני 30 פלוס זה למיטיבי לכת, שידעו לראות ולשמוע תקלות ולהבין מה עשוי להיות חמור ולמנוע עיסקה ומה לא. שגם יכירו בעלי מקצוע ועלויות צפויות, את שוק היד ה 2 (רמקול כזה גדול לא קל לשנע ולא קל למכור אחכ.) וכו' וכו'

תחשוב אם אתה בעניין לקפוץ למים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור