פינק פלויד - השיר הטוב של כל הזמנים...

מצב
הנושא נעול.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
טעם אישי זה טעם אישי. נקודה.

לכל אחד יש זמר/זמרת/להקה/סגנון מוזיקלי שהוא לא סובל ומעדיף לא לשמוע בכלל.
מה החידוש בזה ?
מה הטעם באמירות האלה ?
כמה נמוך הדיון הזה עוד יכול לרדת ?

למי שהכותרת מציקה ומדליקה אותו (לדעתי כותרת ממש לא לעניין...) שירשום שם את השיר שהוא הכי אוהב (אם בכלל אפשר לדרג דבר כזה) וחלאס.

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
כתבת דברים שלא יכולים להיות נכונים אפילו אם היו נכתבים על המטופשים שבזמרי הנוער, אז על הפינק פלויד ??
או שתטען דברים בעלי איזשהו בסיס סביר, או שאל תכתוב כלום, אחרת אתה טרול.
ואז זלזלת בחברי הפורום וביקשת מנמר לארגן סמינר מבוא למוסיקה. מי אתה בדיוק שתגיד דבר כזה ??
ובסוף אתה עוד מאשים בבורות ותוקפנות אחרי שהגישה שלך קיבלה בדיוק את התגובות הראויות.
אין מה לומר, הצדקת את השם משתמש שלך.

אנדרי סתכל על כל שירשור וספור כמה כמה תגובות יש בשירשור שאומרים במפורש שפינק פלויד זה חרא של להקה ואף אחד לא ממש היה אכפת...

אם תקראה טוב תהדועה ראשונה שלי תראה שאני לא טוען שהם על פרצוף וגם לא טוען שהם הדבר הכי טוב שקרה למוזיקה ...

אני רק לומר שלפלויד יש תקופות כאלה ואחרות ואפשר להכיר אותם מתקופות שונות ונקודות שונות וכן מה לעשות פינק פלויד לא נמצאת ב 10 ויש ל תחושה שגם לא ב20 מוזיקאים הכי משפיעים על מוזיקה במאה הקודמת מיתוסים לחוד ועובדות לחוד...

אנשים כאן לא מצליחים להבין שיש הבדל בין פופלריות והשפעה על מאזין לבין השפעה על יוצרים אחרים...

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
שום קלאסיקה ושום נעליים. אם נלך לפי הרוב אז גם ביונסה וליידי גאגא הם קלאסיקות

פינק פלויד זה שעמום אחד גדול. נקודה
אם הייתי על אי בודד והיתה לי אפשרות להקשיב רק לפינק פלויד אז הייתי מוותר על מוסיקה
עד כדי כך הם משעממים
זה בדיוק הנקודה שבה הדיון נהיה לא מעניין עוקצני ואישי . יכולת לומר המוסיקה שלהם לא לטעמי, יכולת להגיד וואלה יש להקות יותר משפיעות בסך הכל הכללי, יכולת גם לומר שבארץ לפינק פלויד יש יחסית יותר תהודה ( כמו ללאונרד כהן כמו לניק קייב ) מאשר בארה"ב למשל. הרי מוזיקה זה גם עניין תרבותי מקומי - אומנים מסויימים מטביעים חותם במדינה מסויימת בגלל שהם באומנות שהם יצרו עונים על צרכים פסיכולוגיים ואחרים של תושבי אותה מדינה. כמו כל מוצר או מאכל שמצליח יותר פה ואו שם. ובוא נודה יל האמת הדיון שלנו הוא צפון אמריקאי ואירופו- צנטרי ( הודו, סין, דרום אמריקה ומדינות האיסלאם הם גם חלק מהעולם, עדיין..).
יכולת לקחת את הדיון לשם, אבל הצלחת בשפה שלך הפסקנית והקצת רמסנית ( את דעתם וטעמם של אחרים חשובים לא פחות ) לגרום גם ללא חובב פינק פלויד שכמותי להרים גבה ולנגן על המקלדת. בקיצור, קורטוב של צניעות לא פגע באף אחד.

נערך לאחרונה ב:

Golan Ziv

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
28
זה בדיוק הנקודה שבה הדיון נהיה לא מעניין עוקצני ואישי . יכולת לומר המוסיקה שלהם לא לטעמי, יכולת להגיד וואלה יש להקות יותר משפיעות בסך הכל הכללי, יכולת גם לומר שבארץ לפינק פלויד יש יחסית יותר תהודה ( כמו ללאונרד כהן כמו לניק קייב ) מאשר בארה"ב למשל. הרי מוזיקה זה גם עניין תרבותי מקומי - אומנים מסויימים מטביעים חותם במדינה מסויימת בגלל שהם באומנות שהם יצרו עונים על צרכים פסיכולוגיים ואחרים של תושבי אותה מדינה. כמו כל מוצר או מאכל שמצליח יותר פה ואו שם. ובוא נודה יל האמת הדיון שלנו הוא צפון אמריקאי ואירופו- צנטרי ( הודו, סין, דרום אמריקה ומדינות האיסלאם הם גם חלק מהעולם, עדיין..).
יכולת לקחת את הדיון לשם, אבל הצלחת בשפה שלך הפסקנית והקצת רמסנית ( את דעתם וטעמם של אחרים חשובים לא פחות ) לגרום גם ללא חובב פינק פלויד שכמותי להרים גבה ולנגן על המקלדת. בקיצור, קורטוב של צניעות לא פגע באף אחד.

צודק זה עניין של טעם
פוט אני מתעב את הלהקה הזו ברמות

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
ולכן, אנא שימרו על השפה ומי שבחר במילים לא נעימות או אסורות ע״פ החוק נשמח שימחק אותם.
לא מפריע לך לנסות לסתום לאחרים את הפה בעזרת חוק כזה או אחר?
באופן אישי אני פחות מתחבר לסתימת פיות, משום שאצל מבוגרים היא בד"כ מלווה בסתימת המוח.

נערך לאחרונה ב:

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
למי שהכותרת מציקה ומדליקה אותו (לדעתי כותרת ממש לא לעניין...) שירשום שם את השיר שהוא הכי אוהב (אם בכלל אפשר לדרג דבר כזה) וחלאס.

בשמחה:
מבחינתי, כמה שהשיר יותר "גילמור" אז הוא יותר לטעמי.
מספר דוגמאות ממצות:
השיר מהכותרת, Wish you were here, הוא שיר מאוד יפה, כיוון שגילמור הלחין אותו, שר אותו (כמובן בלי מניירה), מנגן את האינטרו המהמם עם גיטרה 12 מיתרים, מנגן סולו אקוסטי, מנגן תפקיד עם גיטרת קאנטרי מתכתית נייחת. ת'כלס הוא הקליט גם את הבס, אבל הקרדיט נשאר אצל וולטרס.
וולטרס ניסה לקלקל עם המילים הטיפוסיות שלו בסגנון 'חבר ואח' של אבי ביטר בואכה 'פסטיבל שירי דיכאון' של הגששים ("אנו שתי נשמות אבודות ששוחות באקוואריום" :eek: )... אבל לא הצליח לקלקל.

דוגמא נוספת: Comfortably numb .. זה שיר שגילמור כתב והקליט אותו בכלל עבור אלבום סולו שלו. אז הוא כתב את המוסיקה ותפקידי הגיטרה. לקראת הקלטת 'החומה' הוא החליט לחלוק את השיר עם הלהקה, אבל אל חשש: הוא גם שר אותו יחד גם וולטרס (החלק הלא מנייריסטי ומעצבן) וכדי שלא יהיה ספק תקע שם שני סולואים (אלא מה...) שפשוט מפרקים אותך.

עוד שיר אהוב עלי הוא Learning to fly מהתקופה בה וולטרס בכלל לא היה בלהקה. שיר יפה, והגיטרות כרגיל מדהימות. מה שהאיש הזה עושה עם תו אחד, אחרים לא עושים בסולו של 10 דקות.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא מפריע לך לנסות לסתום לאחרים את הפה בעזרת חוק כזה או אחר?
(בעלי האתר יכולים לעשות ככל העולה על רוחם, כמובן, אלא שאני פחות מתחבר לסתימת פיות, משום שאצל מבוגרים היא בד"כ מלווה בסתימת המוח.)
תשמע חבובי.
האתר שלנו דוגל באי סתימת פיות. בכל אתר אחר הפוסט הזה היה ננעל ונמחק.

סה״כ ביקשתי שיכבדו אחד את האחר . מפריע לך? אתה מוזמן לעוף מפה על טיל לכל אתר אחר.

קיבלת פלטפורמה ואתה משתלח באנשים שמתחזקים אותה ?

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
שום קלאסיקה ושום נעליים. אם נלך לפי הרוב אז גם ביונסה וליידי גאגא הם קלאסיקות

פינק פלויד זה שעמום אחד גדול. נקודה
אם הייתי על אי בודד והיתה לי אפשרות להקשיב רק לפינק פלויד אז הייתי מוותר על מוסיקה
עד כדי כך הם משעממים

פנים רבות לאמת, אם היית גדל עליהם
כמוני,אין סיכויי שהיית מגדף אותם בתשוקה כזו, היית חוזר בזמן לחוויות
וזכרונות היפים שלך אז.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
אולי תגובה הראשונה מאז שכתבתי את הודעה ראשונה שהיא מנסה לייצר שיחה כל שהיא ולנסות לגשר על הפער בין מה שאני כתבתי לבין איך שכמה חברי פורום רצו להבין את הדברים....

z.s - זה לא סגנון להסביר לאחרים שטעם שלי הידע שלי וכו הוא הנכון רק בגלל שאני הוא אני ומצד שני להסביר לאחרים כמה שהם לא מבינים על מה מדברים.

אני יוצא מנקודת הנחה שכל אדם אשר יהיה יש נושאים שהוא יכול לשלוט בהם ובמגביל יש נושאים שהוא לא שולט בהם (אפילו רופאים , עורכי דין , אנשי עסקים ומוכרי פלאפל ) וזה בסדר גמור .
תסכים איתי שרופא שמתמחה באורטופדיה יכול לשלוט לחלוטין במה שהוא עוסק בו ולא בהכרח הוא ישלוט גם בתולדות המוזיקה הקלה וגם ישלוט במכניקת הקוונטים ובאותה מידה הוא יכול לשלוט בהכל יחד ( אם הוא ממש מוכשר:) ואם האדם לא מונע מאגו נחיתות ריגשית או מנקודת מוצא עצם זה שהוא רופא הוא כבר צודק בהכל , אדם לא צריך להרגיש איום מזה שהוא לא מבין בנושא כזה הוא אחר...

אני יגיע לנקודה , נפתח שירשור על להקה התגובות היו מחולקות בצד החיובי לאנשים שכמעט סוגדים ללהקה לצד השלילי שלא יכולים לסבול את להקה .
וקיבלתי תחושה שגם שונאים וגם האוהבים מתיחסים רק לתקופה מאוד מסויימת של להקה .
לא קבעתי לאף אחד מה לשמוע , לא אמרתי שפינק פלויד הלקה הכי גרוע בעולם וגם לא הכי טובה בעולם...

רק ניסיתי לתת פרספקטיבה שיש ללהקה הישגים שאי אפשר לקחת מהם ומצד שני יש להם תקופות שאולי מבחינה מסחרית משגשגות מבחינת השפעה על מוזיקה שנויה במחלקות אבל כך או כך שווה לעבור על דיסקוגרפיה .

כל מה שכתבתי ניצמד לביאוגרפיה של להקה , על כתבות , סרטי דוקו , האירועים השנים סיטואציות במגביל לזה הייתי צריך ללמוד קרוסים בתולדות הג׳אז תולדות המוזיקה הקלה(פופ)
שבו נגיד ביטלס , רולינג סטון , בוב דילן , לאונרד כהן , לו ריד , דיויד בוי , הנדריקס , ביץ בויז , אלויס מקבלים שמע לא מעט פוקוס בו נגיד פלוייד לא ממש נמצאים במקום הזה למה??
כי וואלה בזמן שרוג׳רס שר על ממסד בסוף ה 70s הוא שכח לעידכן שתכנים האלה כמעט 10 שנים לפניכן היו בשיחה ציבורי בסוף וכמה עצוב המפכה לא צלחה וכנראה שציניות של רולינג סטון , לו ריד אחרים שהיו סקפטים לגבי ׳׳ יפות הנפש׳׳ וטענו שזה אופנע חולפת וכך קרה לכן הם אולי המוזיקאים שהכי משפיעים על שנות השמונים ,פאנק ֿ,גארג׳ ולאחר מכאן רוק סיאטל וכו...

z.s קראה את תגובות שקיבלתי, אין דיון ואין נעלים תוקפנות שמבטלת מה שכתבתי ללא שום נימוק רלוונטי הכל מתבסס על תחושת בטן וטעם אישי של כמה אנשים כאן ( הזכיר לי קצת את אפקט הרשתות חברתיות שאם אתה אומר משהו נגד ראש ממשלה נתניהו קופצים עליך עשרה טרולים שקוראים לך בוגד ) אז באיזה שהוא שלב התחלתי לאבד סבלנות ועניתי בסגנון של כמה חברי פורום כאן...
אז פעם הבאה אל תאבד סובלנות.
ותכתוב מה שאתה באמת חושב ,נראה לי שהחברה היו מפנים תשומת לב לעוד דעה על הלהקה ובכלל דעה אישית.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לכל המשמיצים את הלהקה. אי אפשר במחי מקלדת לנפנף את היצירות האייקוניות שלה לפחות עד 'החומה' כולל. לומר שהמוזיקה נוסחתית והמילים בנאליות, זה ממש חטא, היצירות שלהם הן אבן דרך בפרוג רוק של אז שבוצעו ע"י נגנים מחוננים ויש הרבה שירים עם טקסטים נהדרים ותקליטים שהם יצירה קונספטואלית ולא אוסף להיטים.
הבעיה לטעמי שהמוזיקה שלהם פשוט לא הזדקנה יפה, משהו בה לא נשמע כובש כפעם וזהו עניין תרבותי וזמני גרידא, לא מזמן היה פה שירשור מתלהב על המוזיקה של הבי ג'יז, פופ נטו, שעומדת יפה במבחן הזמן, זה כשלעצמו שווה דיון למה מוזיקה שבזמנה הייתה בעלת אימפקט גדול לא עושה כן כיום ואחרת כן.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
תשמע חבובי.
האתר שלנו דוגל באי סתימת פיות. בכל אתר אחר הפוסט הזה היה ננעל ונמחק.

סה״כ ביקשתי שיכבדו אחד את האחר . מפריע לך? אתה מוזמן לעוף מפה על טיל לכל אתר אחר.

קיבלת פלטפורמה ואתה משתלח באנשים שמתחזקים אותה ?
התנסחתי לא מספיק טוב.
השאלה הופנת אליך, לא לבעלי האתר.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אנדרי סתכל על כל שירשור וספור כמה כמה תגובות יש בשירשור שאומרים במפורש שפינק פלויד זה חרא של להקה ואף אחד לא ממש היה אכפת...

כאשר מישהו כותב "חרא של זמר/זמר./להקה" הוא בסה"כ מראה עד כמה הוא ילדותי ולא בוגר.
באמירה המתנשאת שלך "פלוייד נופלים לקטגוריה של מוזיקה פופולרית לכן יש חשיבות לרוב אבל זה לא ישנה את חוקי המוזיקה..." הוספת (חוץ מיהירות מאוסה) גם ניסיון לקטלוג אמנים לפי "תו איכות" מטעם עצמך.
זאת כבר התנשאות מטופשת.....

אנשים כאן לא מצליחים להבין שיש הבדל בין פופלריות והשפעה על מאזין לבין השפעה על יוצרים אחרים...

ולמה האבחנה הזאת חשובה ?
אם יש אמן פופולרי שמשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם אבל מה לעשות, לא פורץ דרך מבחינה אמנותית, אז אתה תקבע שהוא לא חשוב ?
אולי לא חשוב לך אבל מאוד חשוב למיליוני אנשים שמושפעים ממנו.
אני יכול לתת לך מלא דוגמאות של אמנים שיש להם קהל מעריצים ענק ולדעתי המוזיקה שלהם לא שווה כלום,
בשבילי זמר ראפ הוא בכלל לא זמר. דיקלום בליווי מנגינה זה לא שירה.
נו, אז זה נותן לי לגיטימציה לזלזל באמנותם ולבטל אותם בהבל פה ?
הם משמחים אנשים ?
עושים טוב לאנשים ?
משפיעים על אנשים (בתקווה להשפעה חיובית כי לא חסר גם כאלו שהשפיעו לרעה....) ?
אז הם חשובים לא פחות מאמן שמשפיע על אמנים אחרים אבל לא פופולרי ולא מוכר לקהל הרחב.

ארז

eldo

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אז פעם הבאה אל תאבד סובלנות.
ותכתוב מה שאתה באמת חושב ,נראה לי שהחברה היו מפנים תשומת לב לעוד דעה על הלהקה ובכלל דעה אישית.
דעות זה בסדר, הבעיה שהבן-אדם כתב שטויות ברמה העובדתית. ואם כבר מדובר על דעות, זה מזכיר את מה שקלינט איסטווד אמר פעם: Opinions are like assholes, everybody has one.

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
כאשר מישהו כותב "חרא של זמר/זמר./להקה" הוא בסה"כ מראה עד כמה הוא ילדותי ולא בוגר.
באמירה המתנשאת שלך "פלוייד נופלים לקטגוריה של מוזיקה פופולרית לכן יש חשיבות לרוב אבל זה לא ישנה את חוקי המוזיקה..." הוספת (חוץ מיהירות מאוסה) גם ניסיון לקטלוג אמנים לפי "תו איכות" מטעם עצמך.
זאת כבר התנשאות מטופשת.....

ולמה האבחנה הזאת חשובה ?
אם יש אמן פופולרי שמשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם אבל מה לעשות, לא פורץ דרך מבחינה אמנותית, אז אתה תקבע שהוא לא חשוב ?
אולי לא חשוב לך אבל מאוד חשוב למיליוני אנשים שמושפעים ממנו.
אני יכול לתת לך מלא דוגמאות של אמנים שיש להם קהל מעריצים ענק ולדעתי המוזיקה שלהם לא שווה כלום,
בשבילי זמר ראפ הוא בכלל לא זמר. דיקלום בליווי מנגינה זה לא שירה.
נו, אז זה נותן לי לגיטימציה לזלזל באמנותם ולבטל אותם בהבל פה ?
הם משמחים אנשים ?
עושים טוב לאנשים ?
משפיעים על אנשים (בתקווה להשפעה חיובית כי לא חסר גם כאלו שהשפיעו לרעה....) ?
אז הם חשובים לא פחות מאמן שמשפיע על אמנים אחרים אבל לא פופולרי ולא מוכר לקהל הרחב.

ארז

ארז או שאני לא הייתי ברור או שלא ירדת לסוף דעתי , מוזיקה פופולרית/מוזיקה קלה היא הגדרה כוללת כמעט לכל המוזיקה של המאה הקודמת ומאה הזאת : רוק , בלוז , פאנק , דאנס , דיסקו ועוד סגנונות אחרים נחשבים למוזיקה פופולרית בעצם אפשר לומר מה שהוא לא מוזיקה קלאסית , ג׳אז נכנס למוזיקה פופולרית ...
אולי הייתי צרי לחדד את זה יותר שכוונה לא לפופ שנתפס היום....

החלק השני שכתבתי לא התיחס למה איכותי ומה לא ואם צריך לאזין למוזיקה שנחשבת למורכבות או לא , כווננה הייתה שבעצם שצריך להפריד בין חווית האזנה שכל אחד בתור מאזין יכול לחוש מה שהוא רוצה ממוזיקה ולחשוב מה שהוא רוצה על מוזיקה של אומן x אבל מתי שבוחנים מוזיקה לפי השפה וחוקים של המוזיקה הדברים כבר יותר מדידים כי חוקים מאוד ברורים .
כדי באמת להשפיעה על מוזיקה ולשנות בה דברים או לשבור חוקים ותכלס גם צריך להיוולד גאון ובנוסף להקדיש לזה את החיים כדי להבין את מערכת החוקים הזאת וליישם אותה ולתת פרספקטיבה אחרת , ולצערנו יש מעטים כאלה .
כמה בודדים בכל מאה .

פיונרים כמו : באך , גרשווין , סקוט ג׳ופלינס , לואיס אמסטרונג , דיוק אלינטונג , צ׳ארלי פרקר , קולטריין מיילס וכו
הם בגדר חייזרים מבחינת היכולת שלהם להכיל את כל החוקים של מוזיקה וגם ליישם אותם לתת את טאץ׳ שלהם וזה ישנה את מוזיקה לחלוטין.....

בכל מקרה הנקודה היא שלא הצלחתי להבין אתמול איך הבנת שאני קובע בתור מאזין מה טוב ומה רע שזה עניין של טעם לאחר מכן אבדה לי סבלנות ועניתי בצורה תוקפנית מתנצל....

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
אלדו אם אתה בטוח שדברי הם שטויות ופרי דמיוני אתה מוזמן להפריח על ידי עובדות אבל כל עוד אתה לא עושה את זה הדברים שאתה לא מסכים איתי הם בגדר אמונה שלך....

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
ובקשר ליוזר take_one אתה סוג של בבון מסוג שמתעסק בכל המסביב כי מוח שלך לא מספיק מפותח לבין את מהות ...

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
וואלה מכל הדיון הזה לא הבנתי מה נסגר:
בארסה קבוצה אלוהית ונדירה שכתבה את חוקי הכדורגל מחדש או שהיא קבוצה פח פחים זבאלה במיץ של הזבל?
לא ברור. אני אחשוב על זה אחרי שאלמד את התיאוריה של הכדורגל והפיזיקה של הבעיטות ואז בטח אדע.

לא תשחררו????? מוזיקה זה רק טעם אישי.
במקרה דנן כמה מאות מיליוני אנשים החליטו שהפלויד הם לטעמם. וזה הכל.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
ובקשר ליוזר take_one אתה סוג של בבון מסוג שמתעסק בכל המסביב כי מוח שלך לא מספיק מפותח לבין את מהות ...

מה זה? "סוג של בבון מוח שלך לא מפותח"
אתה על הרצף אוטיסטי שלא מזהה קודים חברתיים, מופיע כאן זמן פסיק ומלבין את פני חברך ברבים, מילים שיוצאות מפיך אתה לא אדון להם יותר ואין מחילה על זה,
במקורות יהדות מי שעשה זאת נידון לחרם,
חזור בך ודבר חלש או שתעלה על כסא מפלט.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
עשה טובה...תבקש או תערוך.
אתה לא מכיר הבחור .קצר הדף מלהכיל שבחו של הבחור.בחיאת...

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63

למה צריך לאפשר צורת התנסחות כזו כמו של חבר האתר Pooki ? איך זה תורם לפורום ?
נמר , אורי, אתם יכולים להסביר ?

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור