פינק פלויד - השיר הטוב של כל הזמנים...

מצב
הנושא נעול.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
בכתבה שעלתה לאוויר לפני כמה שנים: http://www.dtown.co.il/articles/3649.html "ביקור במפעל GamuT - הדנים יודעים לרקוד", ציין המנכ"ל..."לאחר שמיעת הדיסק ציין Ole שהוא ו- Benno מאוד אוהבים את הדיסק של רוג'ר ווטרס שנקרא "amused to death" ושמענו אותו". קניתי אותו...

71dzJEThxrL__SL1500_.jpg

תמונות מצורפות

• 71dzJEThxrL__SL1500_.jpg
    71dzJEThxrL__SL1500_.jpg
    KB 100.5 · צפיות: 340

Golan Ziv

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
28
פינק פלויד זו להקה שגורמת לי לשעמום קשה באוזניים. הם פשוט משעמיים גם מבחינה מוסיקלית וגם מבחינת לירית... פשוט לא מבין מה מוצאים בלהקה המחורבנת הזו

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
פינק פלויד זו להקה שגורמת לי לשעמום קשה באוזניים. הם פשוט משעמיים גם מבחינה מוסיקלית וגם מבחינת לירית... פשוט לא מבין מה מוצאים בלהקה המחורבנת הזו
יש לך רגשות מאוד קשים כלפי הלהקה הזאת.
אין פה מה להבין. אתה לא אוהב את הלהקה הזאת וכן אוהב להקה אחרת ומישהו אחר כן אוהב את הלהקה הזאת ולא אוהב את הלהקה האחרת.
זה משהו מאוד נפוץ שבדרך כלל לא אמור לגרום לסערת רגשות.

Golan Ziv

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
28
יש לך רגשות מאוד קשים כלפי הלהקה הזאת.
אין פה מה להבין. אתה לא אוהב את הלהקה הזאת וכן אוהב להקה אחרת ומישהו אחר כן אוהב את הלהקה הזאת ולא אוהב את הלהקה האחרת.
זה משהו מאוד נפוץ שבדרך כלל לא אמור לגרום לסערת רגשות.

צודק יש לי שנאה עמוקה לפינק פלויד (ללא קשר לרוג׳ר ווטרס הנאצי), מסוג הלהקות שמעריכים אותם יתר על המידה. פשוט אין בהם כלום

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
צודק יש לי שנאה עמוקה לפינק פלויד (ללא קשר לרוג׳ר ווטרס הנאצי), מסוג הלהקות שמעריכים אותם יתר על המידה. פשוט אין בהם כלום

מה טוב ומה לא טוב הרוב קובע.
פינק פלויד זו קלאסיקה מונומנטלית.

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28

הרוב קובע את הפופלריות ואכן גם לזה יש חשיבות אבל הרוב לא יכול לקבוע גאונות מוזיקלאית
כי הרוב פשוט לא מכיר את השפה הזאת לעומק , פלוייד נופלים לקטגוריה של מוזיקה פופולרית
לכן יש חשיבות לרוב אבל זה לא ישנה את חוקי המוזיקה...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
איזה חוקי מוזיקה ?
על מה אתה מקשקש ?
מי אתה שתחלק ציוני איכות ?
בשם איזו "וועדת איכות עולמית" אתה מדבר ?

דיון הזוי ומיותר.
יש אוהב או לא אוהב וזהו.
ארז

eldo

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
הרוב קובע את הפופלריות ואכן גם לזה יש חשיבות אבל הרוב לא יכול לקבוע גאונות מוזיקלאית
כי הרוב פשוט לא מכיר את השפה הזאת לעומק , פלוייד נופלים לקטגוריה של מוזיקה פופולרית
לכן יש חשיבות לרוב אבל זה לא ישנה את חוקי המוזיקה...
... כתב פוקי - המומחה הנודע מס' 1 בעולם לחוקי המוזיקה, שעל מומחיותו יש קונצנזוס עולמי מוחלט בקרב כל העוסקים במוזיקה על כל גווניה הרבים והשונים.

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
איזה חוקי מוזיקה ?
על מה אתה מקשקש ?
מי אתה שתחלק ציוני איכות ?
בשם איזו "וועדת איכות עולמית" אתה מדבר ?

דיון הזוי ומיותר.
יש אוהב או לא אוהב וזהו.
ארז

חחח נראה לי אני הפסיק כאן , הדבר היחידי שאני יכול לומר לפני שבונים מערכות מפונפנות שנאמנות למקור ושופכים עשרות אלפים אולי רצוי להבין איך מוזיקה עובדת על חוקים שלה למה כל כלי נגינה נשמע כמו שהוא נשמע ולדעת בכלל איך כלי נגינה נשמע....

נמר אני ממליץ שנה הבאה במקום לעשות תערוכה היי אנד רצוי לעשות לחברי הפורום סמינר מבוא למוזיקה , להשמיעה להם כלי נגינה שישמעו את הבדל למה לג׳אז יש סאונד של ג׳אז ולמה לקלאסית יש סאונד של קלאסית ותאוריה ברמה בסיסית להבין איך זה עובד כי ללא הבנה בסיסית של זה הדברים הללא והבנה שכן יש חוקים במוזיקה כמו בפיזיקה , מתמטיקה וכו אפשר לדבר עד מחר על תוצאות של מערכות שנאמנות למקור אבל בגדול הכל קישקושים כי אם אין רפרנס למוזיקה אין גם רפרנס לתוצאה של מערכת ....

בזה סגרתי את דיון מבחינתי וואלה הופתעתי מרמת התוקפנות ובורות שיש בפורום הזה....

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
650
נקודות
113
בכתבה שעלתה לאוויר לפני כמה שנים: http://www.dtown.co.il/articles/3649.html "ביקור במפעל GamuT - הדנים יודעים לרקוד", ציין המנכ"ל..."לאחר שמיעת הדיסק ציין Ole שהוא ו- Benno מאוד אוהבים את הדיסק של רוג'ר ווטרס שנקרא "amused to death" ושמענו אותו". קניתי אותו...

דיסק שמוקלט בצורה מדהימה. ניתן להדגים איתו מצויין איך סטריאו יכול להיות סראונד... אבל שוב, זה אלבום שניתן להאזין לו פעם ב...ונשמע פינקפלוידי לחלוטין ככה שהוא לא מחדש כלום. ואגב, לא יודע אם צריך לחדש כל הזמן, ככה שזה לא ביקורת אלא רק שיקוף של מה שיש. בכל מקרה, אלבום ששווה לשמוע אבל לא חובה לרכוש.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
חחח נראה לי אני הפסיק כאן , הדבר היחידי שאני יכול לומר לפני שבונים מערכות מפונפנות שנאמנות למקור ושופכים עשרות אלפים אולי רצוי להבין איך מוזיקה עובדת על חוקים שלה למה כל כלי נגינה נשמע כמו שהוא נשמע ולדעת בכלל איך כלי נגינה נשמע....

נמר אני ממליץ שנה הבאה במקום לעשות תערוכה היי אנד רצוי לעשות לחברי הפורום סמינר מבוא למוזיקה , להשמיעה להם כלי נגינה שישמעו את הבדל למה לג׳אז יש סאונד של ג׳אז ולמה לקלאסית יש סאונד של קלאסית ותאוריה ברמה בסיסית להבין איך זה עובד כי ללא הבנה בסיסית של זה הדברים הללא והבנה שכן יש חוקים במוזיקה כמו בפיזיקה , מתמטיקה וכו אפשר לדבר עד מחר על תוצאות של מערכות שנאמנות למקור אבל בגדול הכל קישקושים כי אם אין רפרנס למוזיקה אין גם רפרנס לתוצאה של מערכת ....

תקשיב ,גם אני סוגר את הדיון....
אני נמצא כרגע כמה ימים בשויץ.עברתי כ שלושה מועדוני ג'ז קלילים חמודים כאילו.לא יודע מי ניגן אבל אחלה הופעות היו.אני נמצא עם (במקרה) שני אודיופילים שהם שכנים של החברה שלי.
אחד בעל חברה למיחשוב שמכניס משכורת של רבע מרצדס בחודש והשני דר בתחום האורטופדיה.כך שבורים הם לא.מעניין שהשפה שלי ושלהם וההגדרות שלי ושלהם מאוד חופפות ומובנות אחד לשני.גם בענייני אודיוםיליה וגם ממה ששמענו במועדון.אז מה שאני שואל.
האם גם אנחנו אלה שמעבר לים ואנוכי בורים מבחינתך? או שבכלל כל אוהבי המוזיקה והאודיופילים ואילו שהולכים להופעות לא מבינים דבר וחצי דבר?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113

פוקי,
כהדיוט, בור ועם הארץ, יש לי שאלה לירום הודו, הגאון הידען:
במחילה מכבודך, האם יכול להיות מצב שמי שלא מבין "איך מוזיקה עובדת", ומי שאיתרע מזלו ולא חקר בג'וליארד ניו-יורק "למה כל כלי נגינה נשמע כמו שהוא נשמע" , יוכל למרות הכל גם להינות ממוזיקה?
האם נבער מדעת ומטומטם כמוני, שבילה רק 5 שנים באוניברסיטה, הולך בממוצע פעם בחודש לקונצרט, ועוד פעם (לפחות) למופע מוזיקלי, יוכל לקבל פטור מהסמינר שנמר יארגן (במקום תערוכה כמובן) ויוכל לקבל אישור מכבודו לבנות "מערכת מפונפנת שנאמנה למקור"?

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
פוקי,
כהדיוט, בור ועם הארץ, יש לי שאלה לירום הודו, הגאון הידען:
במחילה מכבודך, האם יכול להיות מצב שמי שלא מבין "איך מוזיקה עובדת", ומי שאיתרע מזלו ולא חקר בג'וליארד ניו-יורק "למה כל כלי נגינה נשמע כמו שהוא נשמע" , יוכל למרות הכל גם להינות ממוזיקה?
האם נבער מדעת ומטומטם כמוני, שבילה רק 5 שנים באוניברסיטה, הולך בממוצע פעם בחודש לקונצרט, ועוד פעם (לפחות) למופע מוזיקלי, יוכל לקבל פטור מהסמינר שנמר יארגן (במקום תערוכה כמובן) ויוכל לקבל אישור מכבודו לבנות "מערכת מפונפנת שנאמנה למקור"?

:אצבע מורמת:אצבע מורמת:אצבע מורמת:אצבע מורמת

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43

כתבת דברים שלא יכולים להיות נכונים אפילו אם היו נכתבים על המטופשים שבזמרי הנוער, אז על הפינק פלויד ??
או שתטען דברים בעלי איזשהו בסיס סביר, או שאל תכתוב כלום, אחרת אתה טרול.
ואז זלזלת בחברי הפורום וביקשת מנמר לארגן סמינר מבוא למוסיקה. מי אתה בדיוק שתגיד דבר כזה ??
ובסוף אתה עוד מאשים בבורות ותוקפנות אחרי שהגישה שלך קיבלה בדיוק את התגובות הראויות.
אין מה לומר, הצדקת את השם משתמש שלך.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
סליחה אבל הכל כאן טעויות מהתחלה ועד הסוף, התוכן התחביר, האיות, פשוט אוסף אחד גדול ומביך של שגיאות.
להגיד על אלבום משפיע וחשוב כמו the wall שכל השיקולים בו היום מסחריים מהתחלה ועד הסוף ושהכל שם נעשה כדי לעשות מכה.
זה כל כך נמוך ומביך, על מה אתה מדבר ?
אלו יוצרים מבריקים, רגישים, אינטלקטואלים שבחנו לעומק כל תו וכל מילה וכל דימוי ששיחררו.
מי יוצר יצירה מורכבת, נוקבת וחריפה מבחינה חברתית, פורצת דרך כסוגה תרבותית כדי לעשות מכה ?? אם רוצים כותבים קצת על רומנטיקה ואהבה שירים קצרים ומלודרמטיים.
ומי חושב ככה בכלל, מה הם המפיק של אייל גולן ? עומר אדם ?
האלבום נכתב מדם ליבו של ווטרס והוא מבטא משנה סדורה של תפיסת העולם הערכית והנוקבת שלו בנושאי מלחמה, חינוך ועוד. כשהכל מחובר לביוגרפיה הפרטית והכואבת שלו.
האלבום יצר סוגה חדשה בהיסטוריה של התרבות המוסיקלית ואם מסתכלים על האופן בו מוסיקה מושמעת ונראית היום, קשה לחשוב על אלבומים יותר משפיעים ממנו באופן שבו חוברה מוסיקה לדימויים, לנרטיב, לתפיסה חברתית וערכית, לקונספט שלם.
הגדולה של הפינק הפלויד זה האופן בו הם התפתחו והשתנו כל הזמן, הם לא הפסיקו להתחדש ביחס לעצמם ולחדש בכל ההיבטים הקשורים למוסיקה ולכן גם נשארו רלוונטיים עד היום ולא צללו לתהומות השיכחה כמו כמה להקות שהתחילו איתן ומכיוון שהיו בעיקר מושפעות מלהקות אחרות לא הצליחו להתפתח.
בהחלט יש לפינק פלויד אלבומים יותר מלודיים ויש פחות, הם התבגרו תוך כדי, נושאי הכתיבה שלהם השתנו ובהשפעת ווטרס שהיום היו מכנים אותו אקטיביסט, היה מאוד מאוד חשוב להם שהמוסיקה תישא מסרים חברתיים נוקבים, רצו להשפיע ולשנות את העולם שהם חיים בו, כמו שאפשר לראות את ווטרס עושה גם היום בדרכים פחות מוסיקליות..
הם בנו עבור זה צורה חדשה ושלמה של אלבום מוסיקלי
אני גדלתי על זאפה וג׳ון זורן ועם חינוך מוסיקלי קלאסי וגם מהפרספקטיבה הזו אני יכול לומר שגם דרק סייד הוא אלבום נפלא מבינה מוסיקלית לא פחות מאומה גומה ו Atom heart mother
באופן אחר, אבל גם היום כמעט 50 שנים אחרי הוא לא מפסיק להימכר וקונים אותו בד״כ מאזינים אינטילגנטים שמוסיקה חשובה להם והם מתעמקים בה.
בקיצור טעויות על טעויות על טעויות

תשמע, כתבת שיר השירים לפינק פלויד,
זאפה וג'ון זורן הם ליחידי סגולה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
לא סובל מתנשאים אבל עוד יותר לא סובל מתנשאים טיפשים.
איכס.

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
תקשיב ,גם אני סוגר את הדיון....
אני נמצא כרגע כמה ימים בשויץ.עברתי כ שלושה מועדוני ג'ז קלילים חמודים כאילו.לא יודע מי ניגן אבל אחלה הופעות היו.אני נמצא עם (במקרה) שני אודיופילים שהם שכנים של החברה שלי.
אחד בעל חברה למיחשוב שמכניס משכורת של רבע מרצדס בחודש והשני דר בתחום האורטופדיה.כך שבורים הם לא.מעניין שהשפה שלי ושלהם וההגדרות שלי ושלהם מאוד חופפות ומובנות אחד לשני.גם בענייני אודיוםיליה וגם ממה ששמענו במועדון.אז מה שאני שואל.
האם גם אנחנו אלה שמעבר לים ואנוכי בורים מבחינתך? או שבכלל כל אוהבי המוזיקה והאודיופילים ואילו שהולכים להופעות לא מבינים דבר וחצי דבר?

אולי תגובה הראשונה מאז שכתבתי את הודעה ראשונה שהיא מנסה לייצר שיחה כל שהיא ולנסות לגשר על הפער בין מה שאני כתבתי לבין איך שכמה חברי פורום רצו להבין את הדברים....

z.s - זה לא סגנון להסביר לאחרים שטעם שלי הידע שלי וכו הוא הנכון רק בגלל שאני הוא אני ומצד שני להסביר לאחרים כמה שהם לא מבינים על מה מדברים.

אני יוצא מנקודת הנחה שכל אדם אשר יהיה יש נושאים שהוא יכול לשלוט בהם ובמגביל יש נושאים שהוא לא שולט בהם (אפילו רופאים , עורכי דין , אנשי עסקים ומוכרי פלאפל ) וזה בסדר גמור .
תסכים איתי שרופא שמתמחה באורטופדיה יכול לשלוט לחלוטין במה שהוא עוסק בו ולא בהכרח הוא ישלוט גם בתולדות המוזיקה הקלה וגם ישלוט במכניקת הקוונטים ובאותה מידה הוא יכול לשלוט בהכל יחד ( אם הוא ממש מוכשר:) ואם האדם לא מונע מאגו נחיתות ריגשית או מנקודת מוצא עצם זה שהוא רופא הוא כבר צודק בהכל , אדם לא צריך להרגיש איום מזה שהוא לא מבין בנושא כזה הוא אחר...

אני יגיע לנקודה , נפתח שירשור על להקה התגובות היו מחולקות בצד החיובי לאנשים שכמעט סוגדים ללהקה לצד השלילי שלא יכולים לסבול את להקה .
וקיבלתי תחושה שגם שונאים וגם האוהבים מתיחסים רק לתקופה מאוד מסויימת של להקה .
לא קבעתי לאף אחד מה לשמוע , לא אמרתי שפינק פלויד הלקה הכי גרוע בעולם וגם לא הכי טובה בעולם...

רק ניסיתי לתת פרספקטיבה שיש ללהקה הישגים שאי אפשר לקחת מהם ומצד שני יש להם תקופות שאולי מבחינה מסחרית משגשגות מבחינת השפעה על מוזיקה שנויה במחלקות אבל כך או כך שווה לעבור על דיסקוגרפיה .

כל מה שכתבתי ניצמד לביאוגרפיה של להקה , על כתבות , סרטי דוקו , האירועים השנים סיטואציות במגביל לזה הייתי צריך ללמוד קרוסים בתולדות הג׳אז תולדות המוזיקה הקלה(פופ)
שבו נגיד ביטלס , רולינג סטון , בוב דילן , לאונרד כהן , לו ריד , דיויד בוי , הנדריקס , ביץ בויז , אלויס מקבלים שמע לא מעט פוקוס בו נגיד פלוייד לא ממש נמצאים במקום הזה למה??
כי וואלה בזמן שרוג׳רס שר על ממסד בסוף ה 70s הוא שכח לעידכן שתכנים האלה כמעט 10 שנים לפניכן היו בשיחה ציבורי בסוף וכמה עצוב המפכה לא צלחה וכנראה שציניות של רולינג סטון , לו ריד אחרים שהיו סקפטים לגבי ׳׳ יפות הנפש׳׳ וטענו שזה אופנע חולפת וכך קרה לכן הם אולי המוזיקאים שהכי משפיעים על שנות השמונים ,פאנק ֿ,גארג׳ ולאחר מכאן רוק סיאטל וכו...

z.s קראה את תגובות שקיבלתי, אין דיון ואין נעלים תוקפנות שמבטלת מה שכתבתי ללא שום נימוק רלוונטי הכל מתבסס על תחושת בטן וטעם אישי של כמה אנשים כאן ( הזכיר לי קצת את אפקט הרשתות חברתיות שאם אתה אומר משהו נגד ראש ממשלה נתניהו קופצים עליך עשרה טרולים שקוראים לך בוגד ) אז באיזה שהוא שלב התחלתי לאבד סבלנות ועניתי בסגנון של כמה חברי פורום כאן...

Golan Ziv

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
28

שום קלאסיקה ושום נעליים. אם נלך לפי הרוב אז גם ביונסה וליידי גאגא הם קלאסיקות

פינק פלויד זה שעמום אחד גדול. נקודה
אם הייתי על אי בודד והיתה לי אפשרות להקשיב רק לפינק פלויד אז הייתי מוותר על מוסיקה
עד כדי כך הם משעממים

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור