חיפוש ב quobuz

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
בשעה טובה התחברתי והתחלתי להשתמש סוף סוף ב quobuz.

האיכות לטעמי טובה ברוב המקרים מאשר בטידאל. הרבה מוסיקה בהיי רז אמיתי, במיוחד בקלאסי. אף פעם לא הבנתי איך ה mqa בטידאל עובד, אני לא איש של טכנולוגיה, אבל בקיצר קיובוז נשמע טוב וזה מה שחשוב.

מה שפחות נוח לי זה הממשק. מבחינה זו טידאל יותר קל ואינטואיטיבי לי.

אתמול חיפשתי דיסקים להשוואה עם הקונצ'רטו לפסנתר מס. 1 של ברהמס. החיפוש הניב רק 20 תוצאות... לא הגיוני. רשמתי רק brahms piano concerto... כנ"ל. כמובן שבחיפוש מטורגט( למשל brahms zimerman) מצאתי את רוב הדיסקים ה" אבודים"...

אני גם לא מקבל מקיובוז הצעות כמו בטידאל.
בטידאל הוא מרכיב לי mix עם יצירות שאני לא מכיר לפי העדפות האזנה שלי, ולפי נושאים. הרכיב לי מיקסים של קלאסי, ג'אז, ומוזיקה קלה. מאד נוח ובעיקר חושף אותי למוסיקה חדשה בסיגנונות שלי.

יש למישהו עצות ורעיונות בנוגע לחיפוש בקיובוז?

ואיך אני מקבל ממנו הצעות למוסיקה חדשה שלא הכרתי?

( דרך אגב יש בקיובוז בדף הבית המלצות על new releases שזה יפה. אבל אני רוצה המלצות לא רק של אלבומים שיצאו עכשיו, אלא דברים מעניינים מכל ההיסטוריה).
עוד נ. ב. גיליתי שבאתר גרמופון הבריטי הם מעלים פלייליסטים של מוסיקה לקיובוז. נוח מאד לחשיפה לדברים חדשים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
במקום להשתמש בחיפוש של qobuz, חפש בגוגל בתוספת site:qobuz.com (ללא רווחים משני צידי הנקודותיים, כן רווח לפני המילה site)

כנ"ל לגבי טידאל, ספוטיפי, אפל מיוזיק ואחרים -- לחפש בגוגל בתוספת המילה site, נקודותיים וסוף שם הדומיין, בלי רווחים משני צידי הנקודותיים, כמו למשל
Brahms Concerto 1 site:tidal.com

עמיר

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
תודה עמיר.

א. אני רוצה להשתמש באפליקציה. חיפוש בגוגל מוביל אותי לאתר.
ב. חיפוש כמו שנתת לא מוביל אותי לרשימת כל האלבומים - אלא כל תוצאת חיפוש לאלבום נפרד. כלומר גוגל נותן עשרות תוצאות חיפוש, כל אחת לאלבום אחר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
תודה עמיר.

א. אני רוצה להשתמש באפליקציה. חיפוש בגוגל מוביל אותי לאתר.
ב. חיפוש כמו שנתת לא מוביל אותי לרשימת כל האלבומים - אלא כל תוצאת חיפוש לאלבום נפרד. כלומר גוגל נותן עשרות תוצאות חיפוש, כל אחת לאלבום אחר.
ברור שתוצאות החיפוש של גוגל הם לינקים לאתר. שאלה אם כשאתה לוחץ עליהם לא נפתחת האפליקציה. אני לא מכיר אותה.

חוצמזה, לפי מיטב הבנתי, אתה לא רוצה להשתמש באפליקציה כמטרה, אלא כאמצעי, ואם מקבל לינק לקובץ שאתה יכול לנגן אותו באיכות הרצוייה, לא משנה אם זה דרך האפליקציה או בדרך אחרת כלשהי.

ואני לא מבין את ההבדל בין "רשימת כל האלבומים" לבין "עשרות תוצאות חיפוש, כל אחת לאלבום אחר [של היצירה המבוקשת]".

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
ניסיתי להסביר...

כשעושים חיפוש בקיובוז, או טידאל, מקבלים דף עם צלמיות קטנות. אחת לכל אלבום. ואפשר להריץ את הדף למעלה ולמטה, וללחוץ על האלבום שרוצים לנגן.

בתוצאות בגוגל כל שורה בתוצאות החיפוש היא אלבום נפרד. אין מקום שבו כל התוצאות מופיעות יחד, בצורת רשימה, או בצורה גרפית עם הקאבר של האלבום, כמו שמופיע בתוצאות החיפוש בטידאל/קובוז.
לגבי אפליקציה או דפדפן - יש שיקולים אחרים. ואני לא בטוח שהתוצאה ו איכות זהים בניגון בזה או בזה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
הבעייה היא שיכולות החיפוש של אתרי הסטרימינג הן עלובות.

אז נחמד לקבל רשימות עם צלמיות ושנוח לדפדף וכד', אבל בהרבה מקרים קשה מאוד למצוא מה שמחפשים, או בכלל לראות את מה שקיים.

לעומת זאת, אין ספק לגבי יכולותיו של גוגל למצוא את מה שייש שם.

אז רק אחרי שאתה מתייאש מהחיפוש שהאתר נותן לך, עבור לגוגל. זו רק תוספת, לא תחליף.

ולפחות עם טידל במחשב, כשלוחצים על תוצאת חיפוש של גוגל, נפתח דף של טידל, ששואל אותך אם אתה רוצה לנגן בטידל, כולל אפשרות להפעיל את תוכנת טידל על המחשב, לא לנגן דרך הדפדפן.
index.jpg

תמונות מצורפות

• index.jpg
    index.jpg
    KB 74.2 · צפיות: 164

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
לא הבנתי. איך אני מקבל בגוגל רשימה עם לינקים לכל האלבומים?

התוצאה שאני מקבל נראית ככה. לינק ישיר לכל אלבום בנפרד
Screenshot_20191116-204620_Google.jpg

תמונות מצורפות

• Screenshot_20191116-204620_Google.jpg
    Screenshot_20191116-204620_Google.jpg
    KB 110.6 · צפיות: 148

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
כנראה שלא שמת לב שמה שקיבלת הוא בפועל רשימה של לינקים לכל מה שחיפשת :)

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
חחחח ברור שזה מה שקיבלתי.

ומה אני אעשה עם רשימת הלינקים הזאת? אין שם אף תמונה או אינפורמציה, עד שאלחץ על כל לינק בנפרד. והלינקים "נמרחים" על עשרות עמודי חיפוש של גוגל.

בקיצור זה לא אינטואיטיבי ולא פרקטי, אם בא לי למשל לראות במבט עין את כל הביצועים שקיימים, ומתוכם לבחור שלושה ארבעה לצורך האזנה והשוואה.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
ככה זה נראה בטידאל.
בקובוז אני משום מה מקבל רק 20 אלבומים מתוך העשרות שבפועל קיימים שם.
מוזר.

מישהו מכיר את התופעה?
Screenshot_20191116-210258_TIDAL.jpg

תמונות מצורפות

• Screenshot_20191116-210258_TIDAL.jpg
    Screenshot_20191116-210258_TIDAL.jpg
    KB 97.3 · צפיות: 148

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
ומה אני אעשה עם רשימת הלינקים הזאת? אין שם אף תמונה או אינפורמציה, עד שאלחץ על כל לינק בנפרד. והלינקים "נמרחים" על עשרות עמודי חיפוש של גוגל.

בקיצור זה לא אינטואיטיבי ולא פרקטי, אם בא לי למשל לראות במבט עין את כל הביצועים שקיימים, ומתוכם לבחור שלושה ארבעה לצורך האזנה והשוואה.
נראה כאילו העובדה שהרשימה אינה בנויה כמו שאתה מצפה גורמת לך לעיוורון פסיכולוגי :)

יש שם אינפורמציה רלוואנטית לבחירה. למשל:
  • ליד הלינק הראשון והשני כתוב Lars Vogt
  • ליד השלישי כתוב Cederic Tiberghien (וזה גם מופיע ב-URL של הלינק)
  • ליד הרביעי כתובה אהובתך, Helene Grimaud
וכו'

תסתכל שוב.

עמיר

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
ראיתי.
אין תמונה.
וצריך ללחוץ על כל לינק בנפרד, ואז מעביר אותך לתוכנה( ולא לאפליקציה).
בקיצור מסורבל ולא פרקטי. כל לינק בפני עצמו זה מצויין, אבל רוצה את כולם ביחד בצורה נוחה ואינטואיטיבית.

ועדיין מוזר לי שהחיפוש הפנימי של קובוז לא נתן לי את כל האלבומים שאני יודע שיש להם. נתן אחוז קטן בלבד.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
זה נחמד שאתה רוצה את זה בצורה אחרת ממה שייש במציאות, אבל זה לא משנה את המציאות.

המציאות היא כפי שהיא, והיא לא כוללת יכולות חיפוש טובות של אתרי הסטרימינג עצמם. זה מה יש, למרות שבטוח שהאחראים על האתרים יודעים שהיכולות מוגבלות, וכבר שנים לא משפרים אותן בהרבה, כך שלא נראה שזה שאתה מצטרף לרשימת המתלוננים על זה יגרום לשינוי בעתיד הנראה לעיין.

אז במציאות הקיימת, אתה יכול להישאר מוגבל עם יכולות החיפוש המאוד מוגבלות של אתרי הסטראימינג עצמם, ולעצור שם. אבל אם בכל זאת אתה רוצה למצוא משהו ספציפי, אתה יכול להיעזר בגוגל תוך שימוש ב-":site" (בלעדיו בכלל היית מקבל תוצאות לא רלוואנטיות).

אני לא ממליץ על גוגל בתור ממשק המשתמש האידיאלי, אלא כעל כלי נוסף שמאפשר לך, במציאות הקיימת, למצוא דברים שאחרת אתה עלול להתקשות למצוא או בכלל לדעת שקיימים, ובכך פותר אחוז גבוה מהבעייה, אפילו אם זה בצורה פחות נוחה.

לא רוצה -- אל תשתמש.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
אגב, התחברת לשירות עם VPN?

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
לא. הבן שלי חי בפריז ורשם אותי. מאז הרישום שם, ברגע שיש לי יוזר, אין שום בעיה להשתמש חופשי בכל מקום.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
לא. הבן שלי חי בפריז ורשם אותי. מאז הרישום שם, ברגע שיש לי יוזר, אין שום בעיה להשתמש חופשי בכל מקום.
אם רק הייתי יודע, בחיי יותר פשוט לטוס לשדה התעופה, להירשם ולעלות על מטוס חזרה...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור