לבחור רמקול קשה יותר מאשה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא צריך להמציא את הגלגל, כבר המציאו אותו, חבל על האנרגיה.
הרמקול הוא הרכיב שהשפעתו על הצליל הסופי היא הרבה ביותר...
ממש לא.
אני חושש שלגלגל עליו אתה מסתמך יש פאנצ׳ר. תחליף גלגל.

אריה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא צריך להמציא את הגלגל, כבר המציאו אותו, חבל על האנרגיה.
הרמקול הוא הרכיב שהשפעתו על הצליל הסופי היא ......

כן ולא, חבר את הרמקולים שלי למגבר עם זרם שלא יספק אותם ותקבל צליל אנמי במקר הטוב, לעומת זאת מגבר בריא מסוגל להפיק מהם עולם ומלואו.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
כן ולא, חבר את הרמקולים שלי למגבר עם זרם שלא יספק אותם ותקבל צליל אנמי במקר הטוב, לעומת זאת מגבר בריא מסוגל להפיק מהם עולם ומלואו.
זה לא סותר את מה שכתבתי..
לא מדובר כמובן על לחבר מגברים שלא מתאימים לרמקול מבחינת specs, אלא למצוא רמקול שמתחברים לחתימת הצליל שלו, לוויסינג, לתכונות ואז לשדך לו רכיבים לפי הסדר.
מגבר תחילה בד"כ, אבל איש הישר בעיניו יעשה.
וממילא זה בד"כ רק בתיאוריה, למי כבר יוצא לקנות סט-אפ אודיופילי מאפס ולעבוד לפי הסדר

נערך לאחרונה ב:

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
ולמרות מה שכתבתי לגבי הרמקולים, חשוב לדעת לפני הכל איזה סוג של מקורות המערכת תנגן.
בעיקר דיגיטל או אנלוג או שניהם ואם אחד מהם באופן מובהק יהיה המקור העיקרי אז לבחון עם מקור מתאים את הרמקולים.
ואם מישהו מרותך למותג מסויים (בעיקר אנשי naim) כמו הבחור ה"גיבור" ההוא מיצהר , אז אפשר גם להתחיל מהמגבר, או לנסר את הריתוכים. (או את הרגל..)
ואפשר גם להתחיל מהכבל usb אם רוצים.
בהצלחה.

https://www.msn.com/he-il/news/other/יידויי-אבנים-ופצועים-בעימותים-ביצהר-חולץ-מתבצר-שאזק-עצמו-לרצפה/ar-BBWy99U
ar-BBWy99U

MadCow

אוהב את התחום
מעורבות
22
נקודות
8
יש לי "פתרון" בשבילך - אפילו בחינם ולא דורש לצאת מהבית (!). מה דעתך על להעביר זמנית את המערכת לחדר מגורים אצלך בבית ?

אני מאמין שהבעיות האקוסטיות יתחלפו באחרות, אבל תוכל לקבל פרספקטיבה נוספת לאיך היא יכולה להשמע, ואולי לתת לך איזשהו כיוון לאיך משפיע הסלון שלך.
תנסה לשחק עם מרחק מהקירות, toe in, מרחק האזנה, ספייקים לעומת גומיות (כמו שהוצע כאן), הוספת שטיח ורהיטים וכו'.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
יש לי "פתרון" בשבילך - אפילו בחינם ולא דורש לצאת מהבית (!). מה דעתך על להעביר זמנית את המערכת לחדר מגורים אצלך בבית ?

אני מאמין שהבעיות האקוסטיות יתחלפו באחרות, אבל תוכל לקבל פרספקטיבה נוספת לאיך היא יכולה להשמע, ואולי לתת לך איזשהו כיוון לאיך משפיע הסלון שלך.
תנסה לשחק עם מרחק מהקירות, toe in, מרחק האזנה, ספייקים לעומת גומיות (כמו שהוצע כאן), הוספת שטיח ורהיטים וכו'.
רעיון מעולה

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28

אחלה רעיון. אנסה

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
יש לי שני חדרי שינה בבית כמעט באותה צורה אחד משמש לשינה והשני להאזנה, לאחר שחדר ההאזנה ביאס אותי אקוסטית עשיתי הצלבה בין השניים והיה שינוי משמעותי לטובה. עד כדי כך שינויים קטנים בחלל וייתכן בחומרי הבניה משפיעים ויש שיוסיפו גם פאנג שווי למשוואה.

נערך לאחרונה ב:

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
היייי.....
קראתי את כל התגובות ואני רוצה לומר שמכל מלמדי השכלתי.
ובאמת קיבלתי עצות טובות ומועילות.
טיפ טיפה מבלבלות.
אך עם כמה
תובנות.
בקיצור,
אני צריך להחליף את המגבר. ואכן צודק איתי. נתוני דמפינק פקטור ודינמיות לא מהמוצלחים.
וגם את הרמקולים כפי שחשבתי עם עוד כמה חברים.
וגם להחליף את הסלון.
ולהוסיף שטיח ווילון
ואת הבית בבקשה
ואם כבר הלכנו ככ רחוק
אז למה לא
את האישה?

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
שמע אפי
הכוונות של האנשים פה טובות , אבל אף אחד לא יודע באמת מה אתה אוהב באוזן זולתך.
מה שלך זה מקסים לאחר יכול להיות לא טוב , ולכן תמיד לוקחים המלצות בערבון מוגבל ומנסים לדלות ולהצליב מידע רלוונטי .
השורה התחתונה היא שאתה לא יכול להחליף את הסלון, הבית, האישה, והריהוט.
לעניות דעתי , המגבר והמקור שלך טובים מאד , וכל מה שאתה צריך להחליף נוכח הסלון הענק שלך זה את הרמקולים.
אבל לא סתם את הרמקולים , יפים, גדולים, צרים, רחבים, מעוצבים, קטנים וכו, אלא את הרמקולים שיתנו שידרוג לאיכות הצליל , וימלאו את החלל בנוכחות. וכל מה שנותר לך זה לשמוע אותם , ואת מה שאהבת תקנה.
וכעת האם הסאונד יהיה מושלם ? לא בטוח , ובגלל אקוסטיקה שאותה בסלון מודרני ומעוצב עיי האישה אינך יכול לשנות
אבל אתה תתנחם בעובדה בהחלפת הרמקול שלפחות שיפרת את התוצאה בגדול.
לרוב האודיופילים כאן ובעולם אין סאונד מושלם , אולם הם משפרים את הקיים מידי פעם ברכיבים איכותיים יותר .
כלומר עד שלא יהיה לך חדר בסגנון אולפן הקלטות אקוסטי כל מה שתקבל זה שיפור משמעותי למצב הקיים ותו לא.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
היי אמיר
ברור שלכולם כוונות טובות
אבל מותר גם קצת לצחוק לפעמים
או שזה מחוץ לתחום?

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
היייי.....
קראתי את כל התגובות ואני רוצה לומר שמכל מלמדי השכלתי.
ובאמת קיבלתי עצות טובות ומועילות.
טיפ טיפה מבלבלות.
אך עם כמה
תובנות.
בקיצור,
אני צריך להחליף את המגבר. ואכן צודק איתי. נתוני דמפינק פקטור ודינמיות לא מהמוצלחים.
וגם את הרמקולים כפי שחשבתי עם עוד כמה חברים.
וגם להחליף את הסלון.
ולהוסיף שטיח ווילון
ואת הבית בבקשה
ואם כבר הלכנו ככ רחוק
אז למה לא
את האישה?
כי
כי התחלת את השירשור עם זה שקל יותר להחליף רמקולים :D

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
היי אמיר
ברור שלכולם כוונות טובות
אבל מותר גם קצת לצחוק לפעמים
או שזה מחוץ לתחום?

ברור שכן , ואני מאחל לך ולכולם שאלו יהיו הצרות של כולנו.

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
נושא האקוסטיקה בדירה ובחלל האזנה הוא
הסיפור הכי כואב . אתה יכול לשפוך את הכסף
על אלקטרוניקה ורמקולים לחייך כמה ימים כי
האוזן שומעת שיפור מסוים (או לא התרגלה עדיין)
תלוי איך אתה מסתכל על זה.. אבל בסוף הכל
נופל על החלל שאתה מאזין בו.
אתה מנסה להכניס תזמורת לסלון , או הרכב
ג’אז , או להקת רוק, אבל זה פשוט לא עובד .
היתה לי דירה עד לפני שנה של שלושה חדרים
90 מטר שהסלון היה חצי מגודלה והסאונד שם
היה מהפנט .
היום אני בדירה 120 מטר עם סלון של 25 מטר
ומה שאני מנסה..כלום לא הולך .

לסלון העצום שלך הייתי מתאמץ לרכוש
את ה Grand Callas של אופרה.
שמעתי אותם בחדר גדול . חוויה אמיתית .

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
האמת היא שאנחנו לא מפסיקים להנות לרגע מהסט. המוסיקה אצלנו היא חלק מתפריט היומיומי.
היום הבן השתחרר ולקחתי אותו לכלי זמר לקנות לו מתנת שחרור. הוא בחר גיבסון לז פול קלאסיק חשמלית. נראית ונשמעת נפלא.
עכשיו צריך לבחור לה מגבר....
שמענו שני מגברי מנורות של fender ושל vox. שניהם 15 וואט. שניהם נשמעים טוב ומרוב שהם נשמעים טוב - לא יודעים במה לבחור....

לפחות למגברי גיטרה לא צריך להחליף בית ואשה

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
393
נקודות
83
האמת היא שאנחנו לא מפסיקים להנות לרגע מהסט. המוסיקה אצלנו היא חלק מתפריט היומיומי.
היום הבן השתחרר ולקחתי אותו לכלי זמר לקנות לו מתנת שחרור. הוא בחר גיבסון לז פול קלאסיק חשמלית. נראית ונשמעת נפלא.
עכשיו צריך לבחור לה מגבר....
שמענו שני מגברי מנורות של fender ושל vox. שניהם 15 וואט. שניהם נשמעים טוב ומרוב שהם נשמעים טוב - לא יודעים במה לבחור....

כשאישתי מתלבטת בין שני דברים אני ממליץ לה לקנות את שניהם :)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
הרמקול משרת את האלקטרוניקה שלפניו ולא להיפך. אלמנטרי ווטסון...

מה שלא יוצא מהאלקטרוניקה לעולם לא יגיע לרמקול.

מה שהאלקטרוניקה ״דופקת״ יגיע לעולם דפוק לרמקול.

אריה
עוד פעם אמרות כנף שנשמעות ונקראות טוב, עושות הרבה היגיון בקורס לוגיקה בטכניון, אבל חסרות משמעות פרקטית.
מה זה "אלקטרוניקה דופקת"? אתה לא מדבר על ציוד של הדיוטי פרי. בכיאת. אין לך מושג מה יפתור לו את הבעיה. יכול להיות שהבעיה היא אצלו בראש בכלל. אז סתם לדחוף שוב את המנטרה של מקור תחילה שטמירים ומוכרים אחרים דחפו לנו בצעירותנו, לא מקדם כלום בשביל פותח השרשור. הרי ברור לכולם שהחלפת מקור לא תפתור לו את הבעיה. במקרה הטוב היא תהווה שיפור חלקי, ואולי מבורך, אבל לא פיתרון.

וגם מה המשמעות של השיח הזה בכלל? המשמעות היחידה היא במקרים שבהם המקור הוא נחות משמעותית משאר הרכיבים. זה המקרה כאן? סביר שלא. יש היתכנות שכן? אולי. משם כדאי להתחיל? ברור שלא.

ולאחר האגרסיות, אריה, שיהיה לך ברור: אני חושב, כמוך, שמקור הוא מה שהוא עושה את המערכת. זה פשוט לא קשור בשיט לשרשור הזה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113

אשריך לגבי המוסיקה והמתנה. אבל תגיד, זה גורם לך להרגיש יותר גבר שאתה מחפיץ את אשתך לכדי מטרד ומכשול בדרך לנירוונה אודופילית? פשוט דוחה. לא מבין למה יש בכל פורום אנשים שמתייחסים אל בנות הזוג שלהם, מאחורי גבן, כאילו הן משוכה בדרך להגשמת החלום. אתה כזה גבר? תציב לה עובדה שאתה קונה. לא יכול? אה, צריך להתחשב בה? באסה. משתתף בצערך על הנישואים הכושלים. אה, הם לא כושלים? וואלה. שוב - אני שמח בשמחתך. מקווה שתחסוך מאיתנו להבא ביקורת שובינסטית עליה בפורום אנונימי מאחורי גבה.
ולא, אני לא פמיניסט כלל.

לגופו של ענין: קרה לי יותר מפעם אחת שהחלפת רמקול לאחד מעליו באותה סדרה, דווקא עזר למגבר להתמודד עם מצבים כמו שתיארת: קריסה בעומס. הגדול יותר היה נציל יותר, יציב יותר, מתאמץ פחות. אבל החסרון הוא שאתה עלול לגלות שהוא גדול על המגבר שלך ופתאם אתה שומע חסרונות בסטאפ שלא היו קודם.
לדעתי זה סיכון נכון כי זאת הדרך להתקדם. פשוט צריך לקחת בחשבון שיש סבירות גבוהה שמגבר יוחלף בשלב הבא ודי מהר.

phonics

אוהב את התחום
מעורבות
92
נקודות
28
לאחרונה החלפתי את הרמקולים ל D7 (לא גרסת 7.2). אין שום 'קריסה' ! הכל זורם טוב...
המגבר פליניוס 9200, ממש תענוג.
אפי, כמו שרשמו פה פוקאל זו חיה אחרת, תתרכז במה שאתה מכיר למשל D 9.2 או Devore
לגבי קרמי - מרטן ואח', הייתי מנסה לצמצם טווח, כלומר לשמוע עם המקינטוש במידה ואתה לא מתכוון להחליף אותו.
אתה מוזמן לבוא לשמוע ולהתרשם בעצמך מהשילוב של פליניוס וספנדור (אני גר במרכז).
בהצלחה

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עוד פעם אמרות כנף שנשמעות ונקראות טוב, עושות הרבה היגיון בקורס לוגיקה בטכניון, אבל חסרות משמעות פרקטית.
מה זה "אלקטרוניקה דופקת"? אתה לא מדבר על ציוד של הדיוטי פרי. בכיאת. אין לך מושג מה יפתור לו את הבעיה. יכול להיות שהבעיה היא אצלו בראש בכלל. אז סתם לדחוף שוב את המנטרה של מקור תחילה שטמירים ומוכרים אחרים דחפו לנו בצעירותנו, לא מקדם כלום בשביל פותח השרשור. הרי ברור לכולם שהחלפת מקור לא תפתור לו את הבעיה. במקרה הטוב היא תהווה שיפור חלקי, ואולי מבורך, אבל לא פיתרון.

וגם מה המשמעות של השיח הזה בכלל? המשמעות היחידה היא במקרים שבהם המקור הוא נחות משמעותית משאר הרכיבים. זה המקרה כאן? סביר שלא. יש היתכנות שכן? אולי. משם כדאי להתחיל? ברור שלא.

ולאחר האגרסיות, אריה, שיהיה לך ברור: אני חושב, כמוך, שמקור הוא מה שהוא עושה את המערכת. זה פשוט לא קשור בשיט לשרשור הזה.
טוב, נתת לי על הראש, חיפשתי למה הזכרתי את חשיבות המקור ומתברר שבתשובה למי שכתב שהוא בונה את המערכת סביב הרמקולים. התגובה שלי לגיטימית, למה לצעוק עלי ללא סיבה? )-:

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור