האם יש מוצר שבדיעבד התחרטתם שלא רכשתם?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
האם קרה שהתחרטתם בדיעבד על מוצר אודיו שלא רכשתם כשיכולתם?
לדוגמה, בחנתם מספר רכיבים, בחרתם ורכשתם רכיב, בדיעבד הסתבר שדווקא הרכיב שלא רכשתם הוא זה שחשקה נפשכם, או מוצר אודיו שהוצע למכירה אבל עד שמסגרתם על עצמכם אותו מוצר כבר הספיק להימכר.

עבורי זה היה מגבר של יוניסון, לפני כ 14 שנים הגעתי לאמיר בירושלים להאזין ולרכוש רמקולים, האזנה בוצעה עם מגבר הכניסה של יוניסון, בסוף אותו מפגש רכשתי את הרמקולים אבל מפאת חוסר תקציב הרמקולים ששודכו למגבר אחר שרכשתי, בדיעבד הדבר התגלה כטעות, לא בגלל הביצועים שהיו בסדר, אלה בגלל הביצוע וההתאמה ששמעתי אצל אמיר (יוניסון ורמקולים של אופרה משתלבים מצויין).

שנים הפספוס הזה רדף אותי, אומנם עשור וקצת מאוחר יותר ביצעתי תיקון ותחת ידי עברו מספר שילובים של מגברי יוניסון ואופרה. הלקח שלמדתי, לא מאזינים לרכיב אלה לסטאפ, אהה.... ויותר אני לא חוסך על עצמי.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בארור.
לפני המון המון שנים הציעו לי מגבר 9090 של סנסואי במצב מדהים במחיר כלום.
הייתי ילד ולא הבנתי בזה כלום.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
ממממ.... אולי בגלל שההגברה שלי מורכבת מפרה ופאור Luxman 900
אתה באמת חושב שאפשר לקרוא ולכתוב כאן מבלי לדעת שזוהי ההגברה שלך ???
הכוונה שלי למעבר להגברת מונובלוקים 900

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
קורים גם דברים "הפוכים" והרבה,
למשל,שקנינו מוצר אודיו ולאחר תקופה קצרה התחרטנו !
הלקח הזה יותר קשה.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
...עבורי זה היה מגבר של יוניסון, לפני כ 14 שנים הגעתי לאמיר בירושלים להאזין ולרכוש רמקולים, האזנה בוצעה עם מגבר הכניסה של יוניסון, בסוף אותו מפגש רכשתי את הרמקולים אבל מפאת חוסר תקציב הרמקולים ששודכו למגבר אחר שרכשתי, בדיעבד הדבר התגלה כטעות, לא בגלל הביצועים שהיו בסדר, אלה בגלל הביצוע וההתאמה ששמעתי אצל אמיר (יוניסון ורמקולים של אופרה משתלבים מצויין).
...
הטעות נובעת מכך שלא בונים מערכת סביב רמקולים. לא לקחת בחשבון שהמגבר הוא זה שנותן את הטון בהאזנת המבחן שעשית לרמקולים עם מגבר שונה מהמגבר שהפעלת בבית שלך.

אריה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אתה באמת חושב שאפשר לקרוא ולכתוב כאן מבלי לדעת שזוהי ההגברה שלך ???
הכוונה שלי למעבר להגברת מונובלוקים 900

מיותר בגודל חלל האזנה אצלי, מה גם שאין מקום ב Rack שחולק ציוד סטריאו וק"ב.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
קורים גם דברים "הפוכים" והרבה,
למשל,שקנינו מוצר אודיו ולאחר תקופה קצרה התחרטנו !
הלקח הזה יותר קשה.

שכיח יותר ולכן התכוונתי למקרה ההפוך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
הטעות נובעת מכך שלא בונים מערכת סביב רמקולים
זו ממש לא הטעות. הדרך המומלצת לבנות מערכת היא סביב הרמקולים, כיהם משפיעים הכי הרבה על הצליל, אבל צריך לשדך להם הגברה שמתאימה להם, והטעות הייתה שזה לא מה שקרה.

עמיר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113

זה הכל חלק מתהליך, דרך שאנחנו עוברים וניסיון שצוברים
בלי זה אין אודיופיליה

ברור שחבל לי על רכישות של ציוד שבסוף נאלצתי למכור, זה כסף מבוזבז. אבל גם ניסיון שנרכש.

כמו שאתחיל לבכות על זמן שביליתי עם חברות (לא שהיו הרבה אצלי) לפני שפגשתי את אשתי.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
זו ממש לא הטעות. הדרך המומלצת לבנות מערכת היא סביב הרמקולים, כיהם משפיעים הכי הרבה על הצליל, אבל צריך לשדך להם הגברה שמתאימה להם, והטעות הייתה שזה לא מה שקרה.

עמיר
אם הרמקולים הכי משפיעים, איך זה שהיה הבדל משמעותי בין המגבר בהדגמה לבין המגבר אצלו בבית?

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אם הרמקולים הכי משפיעים, איך זה שהיה הבדל משמעותי בין המגבר בהדגמה לבין המגבר אצלו בבית?

אריה
מישהו אמר שמגבר לא משפיע??

העניין הוא שכדאי קודם כל להתאפס על איזה סוג רמקולים רוצים, ואחר כך להתאים *להם* מגבר.

אם הופכים את הסדר, עלולים להגיע למצב שהמגבר לא בכיוון של מה שנדרש.

כל זה נטחן עד כדי נוזל בשירשורים קודמים. אין טעם לחזור על כל זה שוב.

עמיר

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
906
נקודות
113
מה שקרה אצלי ..
היה איזה מגבר סנסוי מפלצת שמור במצב מוזאון
אבל לא היה כסף לקחת אותו ועד היום זה קצת מציק ..
אבל בסוף הגשמתי לי חלום עם מפלצת סנסוי מאוד מבוקשת :בעד:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113

אריה

הטעות נובעת מכך שלא בונים מערכת סביב רמקולים. לא לקחת בחשבון שהמגבר הוא זה שנותן את הטון בהאזנת המבחן שעשית לרמקולים עם מגבר שונה מהמגבר שהפעלת בבית שלך.

אריה

החלק החלש הוא זה שיקבע את גבולה של המערכת, זה לא משנה אם זה הרמקול או המגבר.
יש הרבה רמקולים שאין מה להתאמץ איתם ומגבר או מקור טובים יותר יהיו בזבוז משאבים, במקרה שגיא ציין זו סינרגיה נטו.
הכי קל לבנות מערכת מרמקולים תחילה, הם צריכים לתקשר עם החדר ועם הטעם האישי. מגבר מתקשר עם הטעם האישי והרמקול, ואיכות המקור צריכה להיות מתואמת עם רמת השקיפות הכללית של הסט.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
מיותר בגודל חלל האזנה אצלי, מה גם שאין מקום ב Rack שחולק ציוד סטריאו וק"ב.
לא מסכים
אם חוסר המקום לא מתווכח
אבל שילוב מונובלוקים במקום מגבר סטראו לא קשור לגודל החדר
יתן הרבה יותר שליטה ברמקול והרבה פעמים דינמיות טובה עוד יותר ולא רק יותר ווליום
כמו שאותו מגבר מאותו יצרן עם הספק גדול יותר לא מנגן רק יותר חזק
אלא שהוא פשוט יהיה יותר טוב

אין דבר כזה מגבר אם יותר מדי כח (כמובן לא רמקול סופר נציל כמובן)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא מסכים
אם חוסר המקום לא מתווכח
אבל שילוב מונובלוקים במקום מגבר סטראו לא קשור לגודל החדר
יתן הרבה יותר שליטה ברמקול והרבה פעמים דינמיות טובה עוד יותר ולא רק יותר ווליום
כמו שאותו מגבר מאותו יצרן עם הספק גדול יותר לא מנגן רק יותר חזק
אלא שהוא פשוט יהיה יותר טוב

אין דבר כזה מגבר אם יותר מדי כח (כמובן לא רמקול סופר נציל כמובן)

פעם פורסם מבחן דרך במסלול מירוץ בין פרארי טסטה רוסה כמדומני לבין רחמנה ליצלן פיג׳ו 205 GTI נפח 1.9 ליטר. כל הדיוט יהמר שעל מסלול המירוצים לקומפקטית הצרפתית אין סיכוי ליד הסוס הגיזעי מאיטליה, טעות!

למרבה ההפתעה, או שלא, הצרפתי ניצח בענק את האצולה האיטלקית, בשל העובדה הפשוטה. המסלול האמור היה מפותל וההספק האדיר של הפרארי כלל לא בא לידי ביטוי, לעומת זאת השילדה הנפלאה והמאוזנת של פיג׳ו דווקא כן.

לאור האמור, אין לי מושג אם אין דבר כזה עודף כוח ברמקולים, אבל אם אתה מוכן לממן אני מבטיח לפנות מקום ב Rack. :)

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
פעם פורסם מבחן דרך במסלול מירוץ בין פרארי טסטה רוסה כמדומני לבין רחמנה ליצלן פיג׳ו 205 GTI נפח 1.9 ליטר. כל הדיוט יהמר שעל מסלול המירוצים לקומפקטית הצרפתית אין סיכוי ליד הסוס הגיזעי מאיטליה, טעות!

למרבה ההפתעה, או שלא, הצרפתי ניצח בענק את האצולה האיטלקית, בשל העובדה הפשוטה. המסלול האמור היה מפותל וההספק האדיר של הפרארי כלל לא בא לידי ביטוי, לעומת זאת השילדה הנפלאה והמאוזנת של פיג׳ו דווקא כן.

לאור האמור, אין לי מושג אם אין דבר כזה עודף כוח ברמקולים, אבל אם אתה מוכן לממן אני מבטיח לפנות מקום ב Rack. :)

לא מבין ואני לא בעינייני מנועים ומכוניות
אבל לא נראה לי את "לאור האמור" כי אין קשר בין מנועי מכוניות ומגברים...
אתה לבד ציינת שה 700 לא היה מספיק חזק בשביל ה S3, הרמקול הזה אוהב כוח
ומקריאה בפורומים שונים ומשמיעה אצל ערן עם פעמיים 900, אם היה לי את הממון הייתי הולך על זה :מנצח:

ואם יש מקום ב RACK למתנה, אז מקום יש... :D

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אין דבר כזה מגבר אם יותר מדי כח
הכוח הנדרש הוא פונקציה של יעילות הרמקולים, מרחק נקודת ההאזנה מהם, גודל החדר, העוצמות שבהן מאזינים, סוג המוזיקה (באסים דורשים יותר אנרגיה ממיד וגבוהים) ואולי עוד.

למגברים טובים יש headroom שמאפשר להם לטפל בקפיצות רגעיות במוזיקה (transients) הרבה מעבר להספק הנומינאלי שלהם.

כך שאם לוקחים מגבר מספיק חזק עבור הצרכים האמורים, למגבר חזק יותר לא יהייה יתרון עקב תוספת ההספק הנומינאלי. יכול להיות לו יתרון רק אם הוא מגבר טוב יותר.

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור