שקט

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אשמח להסבר (אין לי רקע טכני) וזה נושא שמאוד מעניין אותי. גם אני חושב שיש טרנד של הנדסה אודיופילית שמביא לטעמי לתוצאה קצת מלאכותית.

כתבת שמנחיתים את הרעש באופן מלאכותי? איך עושים את זה?
כתבת שזה גורם לוואו פקטור. למה?
כתבת בסיפא שצריך להתמודד עם הרעש באלקטרוניקה, האם ההנחתה שהצגת ברישא היא לא אחת הדרכים לכך ואם לא, מה הדרך הנכונה לדעתך?
תודה

דיויד אל תמעיט בערך עצמך :)

קרב את האוזן לטוויטר בזמן שהמגבר פועל ללא מוזיקה יש היס נכון? זהו רעש עצמי של הרכיבים. יש רעש מטרנזיסטורים, רעש מיתוג של דיודות, נטיה לאשראות וטפיליות ועוד, לכן תעשיית הרכיבים בחיפוש ופיתוח מתמידים אחר כאלה עם נתוני רעש עצמי נמוכים יותר, דיודות שוטקי למשל.
חיפוש כזה מצריך מהנדסים ומשאבים של פיתוח רכיבים בחברות המתמחות, יצרני האודיו צריכים לעבוד עם מה שיש בשוק ונוצרה מין אקסיומה שאם יש פחות רעש רקע בקטעים ללא מוזיקה וגם בשעת ניגון כלי או ווקאל מה שנקרא "רקע של דיו שחור" זה חייב להעיד כי המוצר הוא איכותי ולא היא כי מהנדסי האודיו מעבר לבחירת הרכיבים מקשיבים לרחשי השוק ועושים מניפולציות ופילטרציות (אל תבקש ממני הסבר קח קורס בהנדסת אלקטרוניקה) באזורים ספציפים בספקטרום ששם נמצא מרבית הרעש ומכאן יש גם החסרה של חלק מהצליל כפי שכינו זאת כמה פה 'סירוס' 'גניבת כמה גרמים של מוזיקליות', מקווה שעניתי ולו במעט על שאלתך. G.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113

קרב את האוזן לטוויטר בזמן שהמגבר פועל ללא מוזיקה יש היס נכון? זהו רעש עצמי של הרכיבים. יש רעש מטרנזיסטורים, רעש מיתוג של דיודות, נטיה לאשראות וטפיליות ועוד, לכן תעשיית הרכיבים בחיפוש ופיתוח מתמידים אחר כאלה עם נתוני רעש עצמי נמוכים יותר, דיודות שוטקי למשל.
חיפוש כזה מצריך מהנדסים ומשאבים של פיתוח רכיבים בחברות המתמחות, יצרני האודיו צריכים לעבוד עם מה שיש בשוק ונוצרה מין אקסיומה שאם יש פחות רעש רקע בקטעים ללא מוזיקה וגם בשעת ניגון כלי או ווקאל מה שנקרא "רקע של דיו שחור" זה חייב להעיד כי המוצר הוא איכותי ולא היא כי מהנדסי האודיו מעבר לבחירת הרכיבים מקשיבים לרחשי השוק ועושים מניפולציות ופילטרציות (אל תבקש ממני הסבר קח קורס בהנדסת אלקטרוניקה) באזורים ספציפים בספקטרום ששם נמצא מרבית הרעש ומכאן יש גם החסרה של חלק מהצליל כפי שכינו זאת כמה פה 'סירוס' 'גניבת כמה גרמים של מוזיקליות', מקווה שעניתי ולו במעט על שאלתך. G.
תודה רבה.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

כשאני מקרב את האוזן שלי לטוויטר שלי, אין רעש אלא אם אני במצב פטיפון.

אריה

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113

אריה
אריה,
או שיש לך רצפת רעש מאוד נמוכה במערכת
או שיש לך רצפת רעש מאוד גבוהה באוזן...
:שתוי:

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
:בכי:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
דרך אגב לא הייתי פוטר את יצרניות הרכיבים-צ'יפים הגדולות מאחריות לעניין כי הרצון לרקע דיו שחור בסאונד בסופו של דבר עולה אליהם מיצרניות האודיו ואפשר לראות דגמי טרנזיסטורים, מגברי שרת, DAC צ'יפס ועוד שתפורים לתת סאונד מסויים אם זה דגש על הרמוניות זוגיות או לא זוגיות, חומרים מסויימים שנותנים תחושת סאונד אפל ואופי כללי מובחן, למדתי זאת על קיט קטן שהרכבתי והייתי משווה למשל רכיב מסוים של BB לתאומו מתוצרת AD ונוספים וממש אפשר היה להגיד שזה כמו ההבדל בין יקבים שונים או מעצבי אופנה. גם בחירה בין סוגי טרנזיסטורים FET או ביפולארים למשל, בסופו של דבר מעצב סאונד הוא זה שיקבע האם ברצונו לייצר מכשיר שישא חן בעיני ההמונים עם רקע שחור משחור אך חסר קצת אנושיות או כזה שיתן טבעיות עם קורטוב של רעש כי זה מה שאפשר כיום, בכללי הייתי אומר שההבדל שמיע בעיקר במיד הנמוך-באס גבוה ובבשר של מצילות וחצוצרה, או שזה שם ויש קצת סף רעש גבוה או שזה חסר אבל נקי כמו בית מרקחת.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113

אריה

תעשו את זה בשלוש בלילה בלי שתינוק בוכה, מזגנים פועלים או גשם בחוץ.
הרעש הזה גם משתנה לפי עוצמת המוזיקה כפי שהסביר את זה אחד בשם לני.

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
בדר"כ אני שומע בערב/לילה, כשיש דממה (כולן ישנות), אין לי תופעה שכזו.
היה בעבר עם ציוד ווינטאג', כן.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בדר"כ אני שומע בערב/לילה, כשיש דממה (כולן ישנות), אין לי תופעה שכזו.
היה בעבר עם ציוד ווינטאג', כן.

אז יש שתי אפשרויות:
או שמי שלא שומע לא שומע מה שאנשים עם אוזני זהב מסוגלים או שזו הוכחה שהגענו לנירוונה ויש ציוד שאין לו סף רעש כלל והוא מצליח לתת צליל טבעי והרמוני, אשמח לשמוע המלצות לכזה ואין לי הרבה מאוד כסף.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אצלי לא שומעים רעש באף אחד מהערוצים הדיגיטליים (באנלוג צריך להגביר ווליום פסיכי ולהצמיד את הראש לרשת המגן של הרמקול כדי לשמוע משהו מאוד מאוד חרישי), יעיד כל מי שביקר אצלי על הדממה בסטאפ.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני לא חושב שרעש של מערכת הוא עוצמת הרחש מהטוויטר, אלא כמות העיוותים שהרכיבים עצמם מכניסים בתדרים השונים ואילו מועצמים ע"י החדר.
כמה שפחות עיוותים - המוסיקה יותר "שקטה" בווליום נתון (אפשר להגביר עוד)

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
ולהצמיד את הראש לרשת המגן של הרמקול כדי לשמוע משהו מאוד מאוד חרישי, יעיד כל מי שביקר אצלי על הדממה בסטאפ.
אתה משאיר את רשתות המתכת של הרמקולים בזמן נגינה?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אתה משאיר את רשתות המתכת של הרמקולים בזמן נגינה?

בשלב כל שהוא החלטתי להשאיר את הגרילים על הרמקולים 24*7, עד היום לא חטפתי תלונה בנושא מקורבנות שהוכרחו להאזין.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
שקט.....
הרבה פרטים ובמה טובה.
ברור שאין רעש רקע.
פשוט רצפת רעש נמוכה נותנת הבחנה
בין פרטים ל sund stag.
לפחות כך אני בוחן מה אני שומע....
ושלא תתבלבלו...אחרי שהמע ממוקמת והאקוסטיקה במקום מגיעה ההבחנה ברמת הפרטים והsund stag

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113

עכשיו עשית לי חשק להוריד ולבדוק את עצמי שוב.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
אני בדקתי ........... הורדתי הרשתות והן נעלמו לי .... ;)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תבדוק, תבדוק... ;) :שתוי:

בדקתי, בדקתי והצליל אפילו יותר אורירי משהיה :)
עד שהתרגלתי למראה הגריל ועכשיו להתעסק עם הורדה בכל פעם... חיים קשים :בכי:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור