נגן סטרימר

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
אהלן ושבוע טוב לכולם,

לא פעם ולא פעמיים יצא לי להשוות מחשבים לCD טרנספורט ותמיד התקבלה אצלי אותה המסקנה- הטרנספורט יותר טוב, בהפרש לא קטן.

חשבתי שיש סטרימרים ייעודיים חזקים שיכולים לתת תוצאה קרובה או זהה או אפילו להתעלות מעליה, לאחר התערוכה הבנתי שלא, גם כאלה מאוד יקרים ונוצצים לא נשמעו לאזניי משהו. תמיד CD מנצח לאוזניי.

השאלה- יש מישהו שעשה השוואה רצינית של סטרימר VS טרנספורט (איכותי)?
מה התוצאות שלכם?
2-איך אתם עובדים בדיגיטל? - לי אישית נראה קצת.. אממ... איך נגיד? לא הגיוני, לא הגיוני לי להשקיע את כל כולי במערכת, ובסוף- לשמוע טידל מאיזה מחשב או אפילו סטרימר מפונפן. לי זה נמע פחות טוב משמעותית מהטרנספורט שלי ובינתיים בזמן הקרוב לא רואה את עצמי מחליף את הפלסטיק העגול והמיושן הזה שנקרא CD.

מה אומרים?

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
איך שלא יהיה, אפשרות לשמוע דיגיטאל (קבצים או שידור טידאל למשל) דבר נוח מאוד ולאחרונה כלל הפך למה שהוא מאוד זמין ונגיש.
גם אני אוהב ומעדיף CD דרך הטראנספורט, אבל לא ניתן לקנות את כול הדיסקים בעולם...
מבחינת איכות - לאחרונה פער די מצטמצם.
אני נכון להיום הרגעתי את עצמי בלשמוע קבצי דיגי (לא שומע ררך הרשת) באמצעות מחשב יעודי ואפליקציה Euphony שלאוזניי צליל הכי טבעי וקרוב (עם לא זהה) לצליל טראנספורט שלי או בו נגיד - נשמע ככה שזה לא מפריע לי ולא מעורר שאלה.
גילוי נעות:
לא היה לי ניסיון בלשים טראנספורט מול סטרימר יוקרתי מלבד Auralic Mini שעבד עד לא מזמן אצלי ונשמע פחות טבעי מהמחשב אודיו היום.
שקלתי מלקו מאוד חזק - אך ירדתי בגלל התקציב לרוב.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
ניסית להוריד קבצי היי רז נגיד מhdtracks או presto?
אלה נשמעים יותר טוב מכל סטרימינג.

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
לפני שנתיים בערך קניתי טרנספורט משומש, CEC entry level, פשוט כי לעשות ריפ לכל אוסף הדיסקים נראה לי משימה בלתי אפשרית.

ההבדל באיכות צליל היה מעליב (לטובת הטרנספורט כמובן).

שיחקתי קצת עם USB (פילטרים, מבודדים, שעונים\רג'נרייטורים) – השגתי שיפור גדול, נשארתי עם פער גדול.

היום המחשב (מחשבים בעצם) כבר עקף את הטרנספורט, כנראה בעיקר בזכות שלשה גורמים: אפסמפלינג, נגן מבודד אופטית ששולח סטרים נקי לממיר, וספקי כוח ממש טובים.

אבל עדיין:

· זה גם עלה הרבה יותר מהטרנספורט. לך תדע, אם הייתי שם את הסכום הזה בשדרוג הטרנספורט אולי הייתי עכשיו במקום אחר.

· זו לא אותה חווית שימוש: אתה צריך לתחזק מחשבים ורשת. מאידך אין את הסיוט של לחפש דיסקים ולהחזיר אותם למקום, שזה הכי נורא.

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
689
נקודות
113
אפרופו תערוכה, דווקא בחדר של Il-Audio (יגאל לסרי), היה ניתן להתרשם בין הסי.די לסרימר ולתקליטים, לדעתי האישית בלבד (ובהסתמך על המערכת שהוצגה), הסטרימר הדביק את הפער משאר המדיות.
בפאן האישי (במערכת שלי), יש לי :
נגן טרנספורט CEC-TL2N וסטרימר של Cocktail Audio 50 Pro... אומנם יש פערים (אולם, לטעמי זניחים שבטח ובטח לא מצדיקים, מבחינתי, להמשיך לרכוש דיסקים). את מרבית מהמוסיקה שלי אני מוריד בהיירז (hdtrack וכו'), או מאזין ישירות מהקובוז.

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
לפני שנתיים בערך קניתי טרנספורט משומש, CEC entry level, פשוט כי לעשות ריפ לכל אוסף הדיסקים נראה לי משימה בלתי אפשרית.

ההבדל באיכות צליל היה מעליב (לטובת הטרנספורט כמובן).

שיחקתי קצת עם USB (פילטרים, מבודדים, שעונים\רג'נרייטורים) – השגתי שיפור גדול, נשארתי עם פער גדול.

היום המחשב (מחשבים בעצם) כבר עקף את הטרנספורט, כנראה בעיקר בזכות שלשה גורמים: אפסמפלינג, נגן מבודד אופטית ששולח סטרים נקי לממיר, וספקי כוח ממש טובים.

אבל עדיין:

· זה גם עלה הרבה יותר מהטרנספורט. לך תדע, אם הייתי שם את הסכום הזה בשדרוג הטרנספורט אולי הייתי עכשיו במקום אחר.

· זו לא אותה חווית שימוש: אתה צריך לתחזק מחשבים ורשת. מאידך אין את הסיוט של לחפש דיסקים ולהחזיר אותם למקום, שזה הכי נורא.

הי, תודה על התגובה,

כשאתה אומר שמחשבים עקפו את הטרנספורט, עשית השוואה ראש בראש עם אותו סט-אפ בדיוק?
מה כולל המחשב שלך ומה עשית כדי להגיע לתוצאה הנ"ל?

אוריג

אוהב את התחום
מעורבות
83
נקודות
28
הי, תודה על התגובה,

כשאתה אומר שמחשבים עקפו את הטרנספורט, עשית השוואה ראש בראש עם אותו סט-אפ בדיוק?
מה כולל המחשב שלך ומה עשית כדי להגיע לתוצאה הנ"ל?

כן, השוואה יום יומית על אותו סטאפ בדיוק: הטרנספורט והמחשב(ים) מחוברים כל הזמן לאותו ממיר.
הכבילה, החשמל והשיכוך של הטרנספורט יותר מושקעים מאלה של המחשבים, אבל אפסמפלינג מבוצע רק מהמחשב ...

שרת אחד אחראי ל-Roon והשני ל-HQPlayer
אלה לינוקסים שבנו לי ב-Small Green Computer,
המפרט נקבע מולם לפי הצרכים שלך.
הנגן רשת הוא סונורה אופטיקל רנדו (עם האופטיקל מודול כמובן).
שלשתם מחוברים כרגע לסוויץ' פשוט, טיפולי ה-USB כרגע מנותקים (UpTone / iFi).
ספקי כוח נמצאים בסירקולציה, עדיין אין לי מסקנה מה עדיף עבור איזה רכיב.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אצלי הסט-אפ כדלקמן:
סטרימר TOTAL DAC מחובר ב- AES/EBU לדאק WEISS DAC202.
טרנספורט אופטי ענתיקה שקניתי מיוסי, כפרה, של PS AUDIO LAMBDA 2, מחובר ל- TOTAL DAC - גם הוא, ב- AES/EBU, ונהנה מהשבחת השעון של ה- TOTAL DAC.
כלומר, הטרנספורט לא מחובר במקביל לממיר, אלא בטור. הסטרימר תמיד באמצע.

ברור המקרים יש העדפה ברורה לטרנספורט האופטי. צליל יותר מלא וטבעי, עם טונאליות נכונה יותר אבל לא על חשבון שום דבר אחר.
עם זאת... שמתי לב לא פעם ולא פעמיים שאיכות הריפ שעושים משפיעה קשות. זה לא רק החומרה, זה גם התוכנה והדרך שבה ממירים מדיסק אופטי לקובץ.

הסטרימר הזה כמובן אוכל בלי מלח מחשב די רציני שחיברתי אליו בשעתו. למזלי נחסכה ממני אוננות ה- USB (סליחה, קוראים יקרים) כי הדאק שלי מקבל FIREWIRE בלבד. אז לא היה צורך בכרטיסים, כבלי FIREWIRE מטורפים (למרות שהיה לי כזה, והוא עשה הבדל) או כל מני ספקי כוח לכרטיסי USB. עם זאת, הכניסה הדיגיטלית AES נשמעת טוב יותר מה- FIREWIRE, על אותו טרנספורט.

בקיצור, מחשב נשמע הכי פחות טוב. אח"כ סטרימר. ואח"כ טרנספורט אופטי.

עם זאת, במבחן התוצאה והשמיעה, לא נראה לי שאפשר להתחרות במבחר של טידאל או בקבצים. אבל צריך לשים לב טוב טוב איזה חומר דיגיטלי משמיעים. היות ואני לא שומע מספיק זמן, ואני לא פיינשמקר על הקבצים אלא מעדיף פשוט לשמוע מוסיקה, אני מסתפק - ונהנה - ממה שיש.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אהלן ושבוע טוב לכולם,

לא פעם ולא פעמיים יצא לי להשוות מחשבים לCD טרנספורט ותמיד התקבלה אצלי אותה המסקנה- הטרנספורט יותר טוב, בהפרש לא קטן.

חשבתי שיש סטרימרים ייעודיים חזקים שיכולים לתת תוצאה קרובה או זהה או אפילו להתעלות מעליה, לאחר התערוכה הבנתי שלא, גם כאלה מאוד יקרים ונוצצים לא נשמעו לאזניי משהו. תמיד CD מנצח לאוזניי.

השאלה- יש מישהו שעשה השוואה רצינית של סטרימר VS טרנספורט (איכותי)?
מה התוצאות שלכם?
2-איך אתם עובדים בדיגיטל? - לי אישית נראה קצת.. אממ... איך נגיד? לא הגיוני, לא הגיוני לי להשקיע את כל כולי במערכת, ובסוף- לשמוע טידל מאיזה מחשב או אפילו סטרימר מפונפן. לי זה נמע פחות טוב משמעותית מהטרנספורט שלי ובינתיים בזמן הקרוב לא רואה את עצמי מחליף את הפלסטיק העגול והמיושן הזה שנקרא CD.

מה אומרים?
זה לא הסטרימר אלו הקבצים, אל תצפה שאיכות קבצים מהרשת יהיה שווה לזה של CD.
בצע RIP איכותי או רכוש קובצי היי רז ותקבל איכות שלא רק שאינה נופלת מ CD, היא אף יכולה להעפיל עליו.

נערך לאחרונה ב:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
יש גם בעיה בהשוואות האלו בגלל מימושים ברמות שונות בכל דאק ספציפי.
בחלק הSPDIF נשמע הכי טוב, בחלק הAES
ובהרבה מודרניים הUSBהכי מושקע.
עוד קצת בלאגן בסלט...

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
האם מישהו יכול לתת תשובה:
סטרימר שמבוסס על דאק נפרד, עובד עם ספוטיפי פרמיום, האם סטרימרים שונים יעבירו לדאק קבצים שונים?
זו לדעתי שאלה קריטית שאני מתחבט בה ממש בימים אלה. אם סטרימר זול של גוגל קאסט יעביר לדאק את אותו הקובץ שיעביר סטרימר שעולה 20,000 ₪ , אז אפשר להסתפק בסטרימר זול ולוודא שהדאק איכותי, כלומר לשים את הכסף על הדאק.

אריה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
סטרימר שמבוסס על דאק נפרד, עובד עם ספוטיפי פרמיום, האם סטרימרים שונים יעבירו לדאק קבצים שונים?
זו לדעתי שאלה קריטית שאני מתחבט בה ממש בימים אלה. אם סטרימר זול של גוגל קאסט יעביר לדאק את אותו הקובץ שיעביר סטרימר שעולה 20,000 ₪ , אז אפשר להסתפק בסטרימר זול ולוודא שהדאק איכותי, כלומר לשים את הכסף על הדאק.

אריה
ממה ששמעתי, לסטרימר יש משמעות רבה כמו שיש לטרנספורט שמסובב דיסקים.
בתחום הזה עדיין לא מצאתי קיצורי דרך.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
'סטרימר נטו', לא מעביר ל DAC קבצים. הוא מעביר אות אודיו דיגיטלי: אופטי, USB, קואקס דיגיטלי וכו.
*הקלט* של הסטרימר הוא קובץ ( מידע מהרשת שהוא לא אות אודיו), ו*הפלט* הוא אות אודיו דיגיטלי.
אז שאלתך היא למעשה: האם כרום קאסט יוציא את אותו האות בדיוק כמו סטרימר או מחשב?
יש שיטענו שהאות ממכשיר 'זול' יוצא עם בעיות תזמון (ג'יטר) ואפילו בעיות שלמות מידע (לא מושלם ברמת הביט).
ויש שיאמרו שאילו שטויות...
יש שיטענו שאם ה DAC מתוכנן היטב, הוא לא תלוי באיכות האות מהכניסות הדיגיטליות, כיוון שהוא שולח את הקלט לבאפר, ובונה את האות מחדש בעצמו בצורה מושלמת ('ריקלוקינג') לפני השליחה לצ'יפ.
אך בסופו של דבר, יש שטוענים כי הם מצליחים להבחין בין הכניסות הדיגיטליות השונות. עם אוזניי הזולת אין מקום לוויכוח.
במידת האפשר נסה להיוועץ עם התמיכה הטכנית של יצרן ה DAC שלך. יתכן שיוכלו לסייע בפתרון ההתלבטות.

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
זה לא הסטרימר אלו הקבצים, אל תצפה שאיכות קבצים מהרשת יהיה שווה לזה של CD.
בצע RIP איכותי או רכוש קובצי היי רז ותקבל איכות שלא רק שאינה נופלת מ CD, היא אף יכולה להעפיל עליו.

אהלן,
אשמח לדעת על סמך מה אתה מבסס את דבריך.
מבחינתי, השוואה הוגנת היא - ריפ לCD מסויים, להשוות לאותו תקליטור בדיוק עם שימוש בטרנספורט איכותי.

יש גם בעיה בהשוואות האלו בגלל מימושים ברמות שונות בכל דאק ספציפי.
בחלק הSPDIF נשמע הכי טוב, בחלק הAES
ובהרבה מודרניים הUSBהכי מושקע.
עוד קצת בלאגן בסלט...

אכן מסכים איתך לגמרי, בגלל זה, שאני עשיתי את הבדיקה השתמשתי הHIFACE EVO (עם ספק של טדי)- כך שהמחשב והטרנספורט חוברו שניהם לאותה כניסה דיגיטלית בדיוק באמצעות SPDIF (הכניסה שנשמעת הכי טוב לאזניי בממיר שלי).

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43

אריה
יש שיטענו שהאות ממכשיר 'זול' יוצא עם בעיות תזמון (ג'יטר) ואפילו בעיות שלמות מידע (לא מושלם ברמת הביט).
:בעד: ובעיקר רעש חשמלי

ויש שיאמרו שאילו שטויות...

שיאמרו... :-D

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113

אריה
אותו היגיון בדיוק של דיסקים צרובים. מה לעשות, לא מחזיק מים במבחן התוצאה.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אהלן,
אשמח לדעת על סמך מה אתה מבסס את דבריך.
מבחינתי, השוואה הוגנת היא - ריפ לCD מסויים, להשוות לאותו תקליטור בדיוק עם שימוש בטרנספורט איכותי..
זה בדיוק מה שעשיתי אצלי בבית והדיסק ניצח בלי בעיה.

אהרון66554

אוהב את התחום
מעורבות
67
נקודות
28
עם זאת... שמתי לב לא פעם ולא פעמיים שאיכות הריפ שעושים משפיעה קשות. זה לא רק החומרה, זה גם התוכנה והדרך שבה ממירים מדיסק אופטי לקובץ.

מתנוש,
אשמח לדעת עם איזו תוכנה אתה ממליץ לבצע את הריפ?

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
השוויתי ריפ לקובץ שהורדתי בהיי-רז מhdtracks והקובץ ניצח בלי שום בעיה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור