מחירי רמקולים בארץ לעומת חו"ל

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
חייבים להיגמל מהמנהג הזה שכשמישהו מראה מחירים בחו״ל שהם זולים משמעותית מהארץ, אז אומרים לו לחשב כמה יעלה להביא לארץ !
לא בשביל זה מסתכלים על מחירים בחו״ל, אחרי שביטלו את מיסי היבוא על אודיו אין סיבה שכאן יעלה יותר !!! אפילו לא באגורה שחוקה אחת
(מע״מ לא נחשב, כי יש מע״מ בכל מקום וכשקונים מחו״ל אז מבטלים שם את תשלום המע״מ ומשלמים רק כאן)
אז בבקשה מכולם תפסיקו כבר עם המנהג/טיעון מגונה/משונה לשלוח אנשים לחשב כמה יעלה להם לייבא, ולהבין שמחירי חו״ל ומחירים בארץ צריכים להיות זהים ! לא חו״ל + מע״מ ולא שום המצאה אחרת. מחירי חו״ל והארץ צריכים להיות זהים !!!!
ואם יקר כאן יותר אז הפתרון הוא צריך להפעיל לחץ צרכני כדי להוריד ואם זה מוגזם ברמה פסיכית של 40-50% יותר ומעלה, פשוט להפעיל חרם צרכנים.
מאוד פשוט

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
חייבים להיגמל מהמנהג הזה שכשמישהו מראה מחירים בחו״ל שהם זולים משמעותית מהארץ, אז אומרים לו לחשב כמה יעלה להביא לארץ !
לא בשביל זה מסתכלים על מחירים בחו״ל, אחרי שביטלו את מיסי היבוא על אודיו אין סיבה שכאן יעלה יותר !!! אפילו לא באגורה שחוקה אחת
(מע״מ לא נחשב, כי יש מע״מ בכל מקום וכשקונים מחו״ל אז מבטלים שם את תשלום המע״מ ומשלמים רק כאן)
אז בבקשה מכולם תפסיקו כבר עם המנהג/טיעון מגונה/משונה לשלוח אנשים לחשב כמה יעלה להם לייבא, ולהבין שמחירי חו״ל ומחירים בארץ צריכים להיות זהים ! לא חו״ל + מע״מ ולא שום המצאה אחרת. מחירי חו״ל והארץ צריכים להיות זהים !!!!
ואם יקר כאן יותר אז הפתרון הוא צריך להפעיל לחץ צרכני כדי להוריד ואם זה מוגזם ברמה פסיכית של 40-50% יותר ומעלה, פשוט להפעיל חרם צרכנים.
מאוד פשוט
אתה יכול להתרגז כמה שבא לך.
כלל ראשון בכלכלה ובצרכנות זה מה המחיר של האלטרנטיבה ואלטרנטיבה זה סהכ העלות אצלי בבית.
להראות מחיר של פריט אודיו כזה או אחר בחו״ל לעומת מחירו בארץ זה לא רציני אבל זה פופוליסטי משום שזה מתעלם מהמון גורמים רלוונטים כגון : מה רמת ההכנסה נטו , איזה חלק מתוך ההכנסה נטו מהווה העלות של הפריט , מה יוקר המחיה - השוואה של סל מוצרים מייצג בין מדינות וכו.
להתמקד בעלות של פריט מסוים בחו״ל תוך כדי התעלמות מהנל זה פשוט קשקוש ולכן המחיר הרלוונטי להשוואה זה המחיר האלטרנטיבי של קניה עצמאית בחול ויבוא לארץ.
ארז

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
תעשה השוואה נכונה - כמה יעלה לך הפוקאל 906 שעולה בארהב 1000 דולר בפתח הבית שלך.
זו ההשוואה הנכונה מול האלטרנטיבה לקנות מחנות בארץ.
ארז

נכון , זו ההשוואה הנכונה ושום אחת אחרת לא.
וגם אז תעשה שיקלול כדאיות של שירות ואחריות , מאחר ואם ההבדל יהיה קטן , אולי, לא שווה כל ההתעסקות.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
רק כמה הבהרות ותיקונים :
1. יש בארץ מכס 12% על מגוון מוצרים שמיובאים ממדינות ללא הסכמי סחר ( יפן, סין)
2. יש בארץ את מכון התקנים שהינו גוף חסר תועלת בתחום שלנו שמטרתו רק למצוץ כסף מיבואנים ולא מכיר בתקנים בינ״ל.
3. המיסוי בארץ לעצמאי הוא לא הגיוני- האשם העיקרי- ביטוח לאומי, משכר של 14000₪ ברוטו ומעלה אתה משלם 48% מס. ולא, אין לך שום הטבות סוציאליות מהתשלום הזה.
4. ההוצאות הבסיסיות של כל עסק כמו רכב, מזון ארנונה וכו...הן בין הגבוהות אם לא הכי גבוהות בעולם.
5. מחיר לצרכן בארה״ב אינו כולל מע״מ

אז אני לא בא להצדיק מחירים כפולים מחו״ל,
ממש לא.
אך בהרבה מאוד מקרים זה פשוט לא כלכלי למכור במחיר חו״ל. בייחוד מוצרי מאס מרקט שם העלויות הצדדיות קבועות ולא יכולות להספג במחיר הסופי - ולכן הוא חייב להיות גבוה יותר.
מעבר להכל אנחנו שוק קטן עם כח קניה מוגבל מאוד, להשוות אותנו לאירופה, ארהב או המזרח הרחוק זו בדיחה.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
אתה יכול להתרגז כמה שבא לך.
כלל ראשון בכלכלה ובצרכנות זה מה המחיר של האלטרנטיבה ואלטרנטיבה זה סהכ העלות אצלי בבית.
להראות מחיר של פריט אודיו כזה או אחר בחו״ל לעומת מחירו בארץ זה לא רציני אבל זה פופוליסטי משום שזה מתעלם מהמון גורמים רלוונטים כגון : מה רמת ההכנסה נטו , איזה חלק מתוך ההכנסה נטו מהווה העלות של הפריט , מה יוקר המחיה - השוואה של סל מוצרים מייצג בין מדינות וכו.
להתמקד בעלות של פריט מסוים בחו״ל תוך כדי התעלמות מהנל זה פשוט קשקוש ולכן המחיר הרלוונטי להשוואה זה המחיר האלטרנטיבי של קניה עצמאית בחול ויבוא לארץ.
ארז
מה בדיוק אתה עושה כאן ?? מעודד יבואנים לקחת מחירים חזיריים ??
למה אתה מנסה לעודד פגיעה בצרכנים ??
לפי המוצרים שאתה מוכר בלוחות אני מבין שזה לא בדיוק מטריד אותך 4000 שח לכאן או לכאן אבל יש אנשים שזה מאוד משמעותי עבורם ! שמרוויחים משכורת ממוצעת במשק ועדיין רוצים להנות מהאזנה למוסיקה כמו שצריך, אז למה אתה מעודד פגיעה בהם ? הרי אתה יודע שהיבואנים נמצאים בפורום וקוראים את זה ! הנה מעלי בדיוק ארמה הגיב ושאב עידוד מהתגובה שלך.
האלטרנטיבה היא ממש לא מה שכתבת האלטרנטיבה היא לקנות מיבואן אחר שלא לוקח מחירים חזיריים ולא לתת לגיטימציה ליבואנים לשדוד צרכנים, רק כי להביא לבד יעלה להם עוד 30% אז לא שווה להם.
אף אחד לא חייב לשמוע דווקא עם פוקל 906, לא ינשרו לו האוזניים אם הוא ישמע עם רמקול אחר מצוין.
אז יבואן שמוסיף למחיר חו"ל 50% בואו נדווח עליו כאן וניזום חרם צרכנים ונעמוד בו, זו הדרך להתמודד עם זה
תודה באמת ארז על השירות הנהדר שאתה עושה לחברים שלך לפורום.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
רק כמה הבהרות ותיקונים :
1. יש בארץ מכס 12% על מגוון מוצרים שמיובאים ממדינות ללא הסכמי סחר ( יפן, סין)
2. יש בארץ את מכון התקנים שהינו גוף חסר תועלת בתחום שלנו שמטרתו רק למצוץ כסף מיבואנים ולא מכיר בתקנים בינ״ל.
3. המיסוי בארץ לעצמאי הוא לא הגיוני- האשם העיקרי- ביטוח לאומי, משכר של 14000₪ ברוטו ומעלה אתה משלם 48% מס. ולא, אין לך שום הטבות סוציאליות מהתשלום הזה.
4. ההוצאות הבסיסיות של כל עסק כמו רכב, מזון ארנונה וכו...הן בין הגבוהות אם לא הכי גבוהות בעולם.
5. מחיר לצרכן בארה״ב אינו כולל מע״מ

אז אני לא בא להצדיק מחירים כפולים מחו״ל,
ממש לא.
אך בהרבה מאוד מקרים זה פשוט לא כלכלי למכור במחיר חו״ל. בייחוד מוצרי מאס מרקט שם העלויות הצדדיות קבועות ולא יכולות להספג במחיר הסופי - ולכן הוא חייב להיות גבוה יותר.
מעבר להכל אנחנו שוק קטן עם כח קניה מוגבל מאוד, להשוות אותנו לאירופה, ארהב או המזרח הרחוק זו בדיחה.
שיעורי המס בהולנד, שוודיה, דנמרק, אוסטריה, בלגיה, פינלנד ועוד גבוהים מאשר כאן והם מצליחים יפה מאוד למכור באותם מחירים שמוכרים בשאר העולם, אז אין סיבה שכאן יהיה אחרת.
הרבה שנים היו כאן מיסי יבוא אבל נגמר, זהו.
אנחנו כמו כל מקום אחר בעולם ואין שום סיבה שנשלם יותר אין תירוצים, עובדה שיש יבואנים שעושים את זה, אז גם האחרים יכולים.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
שיעורי המס בהולנד, שוודיה, דנמרק, אוסטריה, בלגיה, פינלנד ועוד גבוהים מאשר כאן והם מצליחים יפה מאוד למכור באותם מחירים שמוכרים בשאר העולם, אז אין סיבה שכאן יהיה אחרת.
אנחנו כמו כל מקום אחר בעולם ואין שום סיבה שנשלם יותר אין תירוצים, עובדה שיש יבואנים שעושים את זה, אז גם האחרים יכולים.
תקרא את כל מה שכתבתי ותשכלל.
ואל תשווה את התנאים הסוציאליים ואיכות החיים במדינות שציינת לשלנו, זה חלק מההוצאות הכלליות של בן אדם שחי במדינה,
שם גם מקבלים מהמדינה, לא רק נותנים.
ושוב, אני לא מדבר על יבואנים כמוני ועוד רבים שמתעסקים בציוד מעל הממוצע ועלויות העסק שלנו נמוכות.
אני מדבר על יבואנים עם עסקים יקרים יותר בהרבה לתחזוקה, שמוכרים ציוד זול יחסית שמתומחר סביר מעל מחיר חו״ל, לא חושב שיש להם אפשרות אחרת .
כאשר התמחור מוגזם, לדעתי כוחות השוק מנצחים ועובדה שרב האודיו בארץ נמכר במחירים הוגנים.

נערך לאחרונה ב:

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אד, אמנם אני לא מסכים עם ארז
אך הוא ממש לא מצדד ביבואנים (אם הבנתי נכון דבריו).
הוא פשוט מסביר את תפיסתו ברמה הפרקטית.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
מה בדיוק אתה עושה כאן ??

האלטרנטיבה היא ממש לא מה שכתבת האלטרנטיבה היא לקנות מיבואן אחר שלא לוקח מחירים חזיריים ולא לתת לגיטימציה ליבואנים לשדוד צרכנים, רק כי להביא לבד יעלה להם עוד 30% אז לא שווה להם.
אם נדמה לך שאמיר ארמה מתמחר לפי התגובות פה אז אתה כנראה מאוד צעיר ונאיבי.

תקנה מה שבא לך ממי שבא לך.
אין לך מושג בכלכלה ונראה שגם אין טעם לנסות להסביר לך.
כשתתבגר, אולי תבין....ואולי לא...
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אד, אמנם אני לא מסכים עם ארז
אך הוא ממש לא מצדד ביבואנים (אם הבנתי נכון דבריו).
הוא פשוט מסביר את תפיסתו ברמה הפרקטית.

אני מצדד בהשוואה כלכלית נכונה ולא בסיסמאות.
בהינתן השוואה נכונה, ניתן יהיה להתייחס עניינית למחירים שיבואן כזה או אחר דורש וכמו בכל ענף צרכני אחר, יש סוחרים שמתמחרים בגבול ההיגיון ויש כאלו שלא.

אתה מכיר תחום כלשהו שאין בו גם וגם ?
אוסם מתמחרת במבה בארהב במחיר זול יותר מאשר בארץ אחרי שמתווספים לעלות המוצר הוצאות הובלה מישראל לארה"ב.
זה הגיוני ?
לא.
יש חרם צרכנים על אוסם ? לא שמעתי על זה.
וזה מוצר מזון בסיסי לתינוקות....
ויש עוד מלא דוגמאות מרגיזות אבל תנאי מקדים זו השוואה כלכלית נכונה.
ארז

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
כל פעם הנושא הזה עולה כאן במחאה כאילו שחצי מדינה קונה סטריאו הי אנד ,
ויש פה שוד לאור היום שצריך להאמר בהפגנה ציבורית ברוב חוצות.

אז תרגעו כי 99.999% מתושבי מדינת ישראל בכלל לא יודעים מה זה סטריאו הי אנד , וכל ענף הסטריאו מעל איזה רמקול בלוטוט או מערכת קולנוע ב 2,000 שח ,זה בכלל מדע בדיוני עבור רוב האוכלוסיה.

במקרים של סטריאו הי אנד , שזה ענף מינאטורי בארץ , המחירים הם מצויינים וגובלים גם בהנחות , תשלומים , וטרייד אין , ולכן כל מה שאני יכול לומר זה , שמי שבאמת רוצה לקנות וניגש לאחד היבואנים , אין מצב שהוא יקנה במקום אחר .

אז לכל המוחים , סגרו עניין.

נערך לאחרונה ב:

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
מה הקשר.....?
כשאין למדינה הכנסות ממיסים של חברות (עקב ריכוזיות ומדיניות מיסוי) ושל עובדים (שוק עבודה קטן יחסית לגודל האוכלוסיה), היא משלימה את המיסוי החסר במקומות אחרים.
ברור:) במקום להשקיע במציאת דרכי לחסוך ולא לבזבז לדברים מפגרים - לוקחים איפה שקל...

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
מה לעשות שאנחנו עם קטן עם צרכים גדולים בביטחון שהוא מהווה את המעמסה הגדולה ביותר על האזרח בארץ(כזה שמשלם מיסים ומשרת בצבא)

מאוד מאוד לא מדויק, הבעיה לא שם.

1. כבר לא עם קטן. 9 מיליון, גדולים מדנמרק, נורבגיה, פינלנד, מתקרבים לשוודיה ובעתיד הלא רחוק לבלגיה.

2. יש לנו בעיות שמכבידות הרבה יותר על הכלכלה, מאשר הבטחון. שילוב של אוכלוסיה הולכת וגדלה שאינה מייצרת ולא מכניסה - מהווה נטל אדיר על הכלכלה, יחד עם מבנה משק עקום, שאינו מאפשר, ובטח לא מעודד, תחרות וצמיחה. המשק נשלט על ידי כמה משפחות שחונקות אותו וצוברות הון אדיר, על חשבון כולנו. זה משפיע על הכלכלה ועל יוקר המחיה הרבה-הרבה יותר מצרכי הבטחון.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
לצד השוואת המחיר הייתי רוצה לציין עוד דבר. הסתכלתי מקרוב על דגמי פוקאל כניסה ואמצע וניסיתי להבין מאיפה המחיר הבסיסי של הרמקולים האלה נגזר. אלמנטים מחומרים זולים, ציפוי דפנות הרמקול אפילו לא מפורניר אלא מטפט דמוי עץ, רגלית פלסטיק פשוטה ומסכנה ולא נראה לי שברמקולים כאלה מושקע מו"פ קיצוני, לשם השוואה ה'ארייה 926' דומה בקונפיגורציה ל'אופרה גרנד מצה' המחיר דומה אבל איזה יפי של חומרים ובניה יש ב'אופרה', כן, הבנתם, אני לא סובל פוקאל.
אם כבר חרם צרכנים הוא צריך להיות של קהילת חובבי האודיו הבין לאומית על מוצרים כאלה ועל מי שאחראי למחירם הסופי.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
לצד השוואת המחיר הייתי רוצה לציין עוד דבר. הסתכלתי מקרוב על דגמי פוקאל כניסה ואמצע וניסיתי להבין מאיפה המחיר הבסיסי של הרמקולים האלה נגזר. אלמנטים מחומרים זולים, ציפוי דפנות הרמקול אפילו לא מפורניר אלא מטפט דמוי עץ, רגלית פלסטיק פשוטה ומסכנה ולא נראה לי שברמקולים כאלה מושקע מו"פ קיצוני, לשם השוואה ה'ארייה 926' דומה בקונפיגורציה ל'אופרה גרנד מצה' המחיר דומה אבל איזה יפי של חומרים ובניה יש ב'אופרה', כן, הבנתם, אני לא סובל פוקאל.
אם כבר חרם צרכנים הוא צריך להיות של קהילת חובבי האודיו הבין לאומית על מוצרים כאלה ועל מי שאחראי למחירם הסופי.

עבורי כל מה שכתבת לא רלוונטי.
מדובר בתחביב שכל מהותו הוא הנאה מהאזנה.
אם הפוקאל 926 יישמע לי טוב/עדיף יותר מהאופרה גרנד מצה אז כל השאר , מבחינתי, פשוט לא מעניין.
אני לא מחפש ברמקול פסל סביבתי יפה (או פותח את התיבה לראות את איכות הבניה או החומרים), בוודאי לא על חשבון ההנאה מהאזנה...
ארז

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
עבדת יום אחד בתור עצמאי או שאתה מאלה ששואלים למה מיץ תפוזים בכוס קטנה עולה 5 ש"ח, כשקילו תפוזים עולה 10 ש"ח?

ולא, אני לא יבואן של אודיו ואפילו לא קרוב.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113

1. כבר לא עם קטן. 9 מיליון, גדולים מדנמרק, נורבגיה, פינלנד, מתקרבים לשוודיה ובעתיד הלא רחוק לבלגיה.

2. יש לנו בעיות שמכבידות הרבה יותר על הכלכלה, מאשר הבטחון. שילוב של אוכלוסיה הולכת וגדלה שאינה מייצרת ולא מכניסה - מהווה נטל אדיר על הכלכלה, יחד עם מבנה משק עקום, שאינו מאפשר, ובטח לא מעודד, תחרות וצמיחה. המשק נשלט על ידי כמה משפחות שחונקות אותו וצוברות הון אדיר, על חשבון כולנו. זה משפיע על הכלכלה ועל יוקר המחיה הרבה-הרבה יותר מצרכי הבטחון.
סוף סוף משהוא ענייני...

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63

יפה מאוד, אכן לא בטחון לא שוק קטן ולא כל מיני סיבות שמנסים לנפנף בהן הפוליטיקאים
הריקבון של ההון שלטון בדיוק כמו שרואים בכל הפרשות המשפטיות שמתפוצצות עכשיו.
כמו שאומר פרופסור זליכה, ה-בעיה של המשק הישראלי היא 100 המונופולים, הטייקונים והקשרים המושחתים בין ההון לשלטון שאיפשרו למונופולים האלו להשתלט ולחנוק אותנו עם המחירים.
רק לפי שנתיים סגר השלטון המושחת עם טייקונים את שוד הגז מול עתירות לבג"ץ ולנוכח הפגנות, בלי להתבייש, שוד ברברי של אוצרות טבע שלנו שמהם רוב הרווחים יעברו לידיו של טייקון מושחת.
זה מה שקורה כאן לאורך שנים רבות בכל תחומי המשק ולכן אנחנו משלמים מחירים מופרכים, גבוהים משמעותית מאשר בארצות בעלות איכות חיים גבוהה בהרבה.
ראיון מקרי עם זליכה אבל יש עוד הרבה.
http://www.kol-barama.co.il/live/177876/

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
זליכה הזה נהנה יפה מאוד גם מהון וגם משלטון.
מצאת אם מי לצטט

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
זליכה הזה נהנה יפה מאוד גם מהון וגם משלטון.
מצאת אם מי לצטט

מיכאל, ברמות האלה כולם בעלי אינטרסים או פועלים בשם בעל אינטרס אחר כשכירי חרב.
גם אם לא תמיד אני מסכים עם זליכה האמירה הנוגעת למונופולים וכשלים במבנה השוק מאוד נכונה.

כמות הלוביסטים המשרתים בעלי אינטרס המסתובבים בכנסת ומסובבים את ההצבעות ע״פ רצון בעלי אינטרסים מבהילה, לא פעם ולא פעמים נראים שרים וחברי כנסת מצביעים בוועדות ע״פ ״הוראות״ לוביסט זה או אחר.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור