תערוכת DigiTown 2019 הסתיימה: תומר צין היה שם להאזין, להתרשם, לצלם ולדווח

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113

רונן

חבר משקיען
מעורבות
114
נקודות
43
אמנם ביקרתי רק ביום הראשון אך עברתי בכל התערוכה ושהיתי 9 שעות רצופות.
האכזבה הגדולה שלי הייתה במערכת שמתוארת כאן במקום שני - החדר של טופליין.
הפוקלים נהדרים ובעובדה -יש לי בבית דגם דומה שלהם. אך בתערוכה נשמעו צורמניים , מתכתיים ולא נעימים, לצערי.

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ההתעסקות עם רמקולים רמקולים רמקולים נראית מוזרה. לא זוכר ביקורות שקראתי על מערכות ובתערוכות שמתחילות לתאר מערכות דרך הרמקולים.
לגבי מערכות יוקרה, אין ספק שיש להן שוק ויש מי שמשקיעים הון עתק במערכות, גם בין חברי הפורום יש כאלה ואין ספק שבדרך כלל מדובר במערכות טובות.
הטיעון שבתערוכה היבואן יכול להציג את הציוד שלו בלי אילוצים הוא נכון, אבל לטעמי הרבה יותר מעניינת בייחוד על רקע האפשרות הבלתי מוגבלת של הצגת הציוד היקר, היכולת להציג ציוד במחיר שפוי שנשמע טוב.
דוגמה טובה היא החדר של הגל.
העוצמה בתערוכה כזו היא ״המלחמה״ בין היכולת להביא מוסיקה במחיר שפוי לבין הרווח שאפשר לקבל בהשקעה של הון.
לשמחתי, בכל התערוכות עד היום כולל אלה שנערכו לפני עשרות שנים, אפשר היה להתרשם שהנאה ממוסיקה אפשר להשיג גם ממערכות שמחירן שפוי ולעיתים גם מערכות ממש לא יקרות עושות בית ספר למערכות סופר יקרות.
הראש של מי שהולך להשקיע מיליון שקל במערכת שונה לחלוטין מהראש של מי שהולך להשקיע 20 אלש״ח במערכת ולתאר תערוכה בעיניים שרואות רק מערכות יוקרה זה עשיית עוול גדול לתערוכה עצמה שהייתה מדהימה ומוצלחת ומגיעות לה כל התשבוחות האפשריות בין היתר דווקא בגלל היותה מאוד מגוונת.

אריה

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
אריה יש משהו בדבריך.
היה "קונטרסט" בוהק ומהדהד בין החדר של גבי לחדר עם טופליין.
באחד מהם שמעתי מוזיקה ובשני תחושה "שרימו אותי" (יחס עלות/תוצאה בפועל).
כל זאת רק מהנשמע בתערוכה ועל שפיטתה של תוצאה בלבד.
יש לי כבוד רב למציגים.

היו לי 2 אכזבות עיקריות בנימה האישית ומבחינתי בלבד, פשוט ציפיתי להרבה יותר, קשה לשכנע אותי או "להפיל" אותי.
אחת מהן הייתה השילוב של פוקאל עם איזוטריק.

תומר, תודה על סקירתך.:שתוי:
נהניתי לקרא.

חג שמח.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
אחלה כתבה! תומר, ההמשך יבוא? חסרים כאן דברים :)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הכתבה הוכיחה לי כמה ההבדל בחווית האזנה בין אנשים שונים יכולה להיות שונה.
כמובן שזה מתחבר לאופן שבו מבקר מציין את רשמיו מציוד מסוים והיכולת שלך בתור קורא לדעת מה הרפרנס והטעם בסאונד שלו.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
תומר תודה על סקירתך :בעד:
הרבה ממה שכתבת אינו מקובל עלי.
איש איש ואוזניו :)

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
אריה,אני,בתור אודיופיל לשעבר,שנגמל ממערכות סופר יקרות,אתה סופר צודק,אודיופילים, רובם קונים עם העיניים,אפשר לקבל תוצאות מעולות עם מערכות עממיות,אבל בישראל,כמו בישראל,למי שיש יותר גדול עדיין קובע.

zariel

חבר משקיען
מעורבות
717
נקודות
113
תודה תומר
כתבה מעמיקה ותכליתית,
אני כבר הזכרתי בעבר,
שחייבים לגייס/לשדל
יצרן/יבואן שמתעסק ומשווק,
מוצרים לאקוסטיקה,וטיפול בחדרים,
שלפי דעתי כל מבקר יחשף אליהם,
בתערוכה הבאה,
זה לא פחות חשוב,מהחלפת כבילה/רכישת סטרימר,
נא להביא את הנושא,
לנוגעים בדבר.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
תומר שלום,
אתה משתמש במונחים "עבורנו", "מצאנו".
האם הסקירה משקפת את דעתך או דעתם של אחרים,שאז, כדאי שנדע מיהם.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
906
נקודות
113
חבר שלי שהוא אחד שבין שמע את הפוקל
ואמר לי שמע זה חתיכת רמקול עם סאונד
חלומי וכל הכבוד לכם על התערוכה :בעד:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
לא הייתי בתערוכה, אבל אני די מאמין מה שהרוב דיבר על פוקאל - מאוד קשה להוציא מהם סאונד מלא ובשרני,
כיוון שאני שמעתי יותר ממערכת אחת של אוטופיה כולל Scala אני חושב שזאת פחות בעיה של אקוסטיקה אלא הגברה.
הרמקולים עצמם הם באמת חלום

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אריה,אני,בתור אודיופיל לשעבר,שנגמל ממערכות סופר יקרות,אתה סופר צודק,אודיופילים, רובם קונים עם העיניים,אפשר לקבל תוצאות מעולות עם מערכות עממיות,אבל בישראל,כמו בישראל,למי שיש יותר גדול עדיין קובע.

גודל לא שייך לעניין.
אפשר לקבל תוצאות טובות עם מערכות עממיות.
לתוצאות מעולות במיוחד צריך ציוד סופר איכותי והקפדה בכל מהלך הסיגנאל.

זה כמו להשוות תחושת נהיגה ברכב על מול רכב סטנדרטי...
יש סוגים שונים של אנשים ולכן הדבקת תוויות לפי קבוצת מחיר הוא מעשה שגוי.
יש שיקנו יגואר מפוארת בשביל לנקר עיניים למרות שרוב הנסיעות הן עד המשרד ובחזרה ויש שיקנו יגואר מפוארת כי הם נהנים מהפינוק שרכב כזה נותן לנהג וזה מה שחשוב להם.
ארז

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
איך אפשר להוציא סאונד טוב מרמקולים כאלה גדולים שעומדים צמוד כל כך לקיר האחורי (אותה בעיה היתה בחדר של הבלייד 2) בחדר עם תקרה נמוכה, מלבני (בו המערכת עומדת בצלע הלא אידאלית) עם אלקטרוניקה שמוצצת ממנו את כל הנשמה של המוזיקה. אגב, הם נשמעו ח*א גם בתערוכה הקודמת (וסורי שאני לא פוליטיקלי קורקט).

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
גודל לא שייך לעניין.
אפשר לקבל תוצאות טובות עם מערכות עממיות.
לתוצאות מעולות במיוחד צריך ציוד סופר איכותי והקפדה בכל מהלך הסיגנאל.

זה כמו להשוות תחושת נהיגה ברכב על מול רכב סטנדרטי...
יש סוגים שונים של אנשים ולכן הדבקת תוויות לפי קבוצת מחיר הוא מעשה שגוי.
יש שיקנו יגואר מפוארת בשביל לנקר עיניים למרות שרוב הנסיעות הן עד המשרד ובחזרה ויש שיקנו יגואר מפוארת כי הם נהנים מהפינוק שרכב כזה נותן לנהג וזה מה שחשוב להם.
ארז
לי ספרו יותר מפעם אחת, שיש אנשים אמידים שקונים מערכת בהון עתק בלי בכלל להאזין לה קודם. זו קנייה לפי הגודל ועל אף שמדובר במערכת יקרה, אין קשר בין הרוכש לאודיופיליה.
יש אנשים אמידים שקונים מערכות יקרות מאוד על פי כל הכללים של האזנה ובחינה ןהם אודיופילים מהשורה זהים למי שקונה מערכת ב 20,000 ₪.
את מי שאני לא מסוגל ״לקטלג״ בראשי הם אלה שקונים רסיבר קולנוע ביתי ב 3,000 ₪. אני לא אזכיר את שם היצרן גם בגלל שהאירוע התרחש לפני כ 10 שנים, מכר שלי ביקש שאעזור לו להתקין בביתו רסיבר כזה, הסאונד היה גרוע.

אריה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אתה מנהל אנשים בקטלוג?
דבר לא פשוט.....
אנשים הם בדרך כלל משהו יותר מורכב מחלקי חילוף.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אתה מנהל אנשים בקטלוג?
דבר לא פשוט.....
אנשים הם בדרך כלל משהו יותר מורכב מחלקי חילוף.
אנחנו מדברים על רכישת ציוד שמע, לא מעבר לזה. מאחר והנושא הוא אודיופיליה אז הקטלוג שלי מתייחס רק לשאלה מי הוא אודיופיל ומי לא.
זה לא רק מערכות קולנוע ביתי זולות שלהערכתי מוציאות צליל עלוב למדי, זה גם למשל תמונות של ציוד יקר שלא מונח על מעמד יעודי, משהו שאני לא מבין.

אריה

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
זה גם למשל תמונות של ציוד יקר שלא מונח על מעמד יעודי, משהו שאני לא מבין.

אריה

הבעיה היא .. אצלך, כי לרוב המכריע זה דווקא לגמרי ברור וטבעי איפה צריך להיות מונח הציוד :)

מעניין אותי מאיפה באה סטיסטיקה על "אנשים אמידים .. שקונים מקטלוג".
אגב, בפורום הזה אולי כל אחד קנה רכיב כזה או אחר מקטלוג בלי לשמוע.
בטח לא שומעים בבית באקוסטיקה שלך. אנחנו רק מחלקים עצות לאחרים.

אבל מי שלא אוהב סאונד, בשביל מה לו לזרוק כסף על מערכת?
יש להם חדר קולנוע נגיד, אולי טלויזיה ענקית בסלון. זה משהו שהם רוצים וגם מייצר אולי רושם, בטח אם זאת טלויזיה 100".

אבל מערכת סטריאו?

לא אשכח איך חבר שלי (בית בהרצליה פיתוח 300 מ"ר.. עכשיו עולה בטח 8-12 מיליון $$) צחק עלי על כבלי חשמל וכמה שילמתי עבורם.

כנ"ל היו תגובות בעבודה.

מערכת אתה קונה בשבילך, ורצוי לשמור בסוד כמה שילמת עבורה, כי אנשים יגידו שאתה "קו קו" ואל תצפה לתגובה אחת

ואפרופו, תקבל תגובות דומות גם על ציוד צילום

על שעונים

וכו'

זה מייצר אולי רושם בחוג מאוד מאוד מצומצם של התחביב

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אנשים אמידים שקונים ממשווקים, לא מקטלוג. סומכים על היבואן, הוא מתכנן להם את המערכת בבית והם מקבלים הכל מותקן ועובד בלי שבדקו קודם.

אריה

Avner

אוהב את התחום
מעורבות
46
נקודות
28
באתי לשמוע מוסיקה ולהתרשם לגבי הכסף אין לי מושג ממילא אין לי את הרצון והיכולת לסכומים האלו.

למרות שלא מתחבר להורנים הפעם בחדר של IL היה קסם זה החדר ששהיתי בו הכי הרבה זמן
גם החדר של הפוקל היה מעולה
שני חדרים נוספים שמאוד אהבתי
אור אודיו זה החדר השני ששהיתי בו זמן לא מבוטל
והחדר הנוסף יסלחו לי היבואנים לא זוכר את השם - החדר שייצג את הסטיינווי והלינגדורף

אהה וחדר שהמוסיקה בו הייתה אחרת :) יותר לטעמי גם כאן לא זוכר של איזו חנות ( B&W + CHORD מוניטורים)
כמה כסף? מה זה משנה ממילא אין לי סכומים כאלו

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור