כבלים ניסוי קטן שערכתי עם כבלי מתח, וכן, הם משפיעים

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא ברור לי מדוע נושא כבלי המתח התחיל פתאום לעניין אותי, אולי כי אני משועמם משהו...
המערכת שלי מבית Naim, מבוססת על נגן תקליטורים CDX ללא ספק, כלומר מוזן ישירות מהקיר.
קדם מגבר NAC 82 שמוזן באמצעות שני ספקים HICAP, מגבר הספק NAP250 שמוזן ישירות מהקיר.
מקריאה בפורומים לגבי התרשמות של אודיופילים על ההשפעה שיש לכבלי המתח על איכות הצליל מצד אחד ומהנדסים שטוענים (איך לא...) שאין סיכוי שכבל מתח משפיע על איכות הצליל מהצד השני, מתקבלת עדיין תמונה לא פשוטה גם של מי שחווים הבדלים כי הם מתארים שינויים בלתי צפויים ולא תמיד לטובה דווקא, מה שהופך את החיפוש אחרי הכבל האידיאלי ללא פשוט ולעיתים מתסכל עד כדי נטישה.
החלטתי שהנקודה הראשונה שאני מברר לעצמי היא האם כבל מתח מחולל שינוי? מאחר וכבלי המתח במערכת שלי הם אלה שקיבלתי עם הציוד של Naim, כבלים סטנדרטיים למראה כשהתקע המתחבר למכשירים יצוק, נראה היה לי שלא צריכה להיות בעייה להחליף את הכבלים בכבלים יצוקים הכי פשוטים, 20 ש״ח לכבל באורך 1.8מטרים וכך להכניס את המערכת למעין מצב של ״ריצפה״, נמוך מזה אין.
להפתעתי, לא חשתי בשינוי. המערכת המשיכה לתפקד היטב וכאילו כלום.
במצב הזה האזנתי כשבוע למערכת בהנאה רבה.
אתמול, החלפתי את כבלי המתח של נגן התקליטורים ושל מגבר ההספק (כפי שכבר ציינתי, הם מחוברים בהזנה ישירה מהקיר) בכבלים של Naim.
פה הפתעה גדולה. לא יודע להסביר מדוע ההחלפה של הכבל המקורי בכבל הזול לא גרמה לי לחוש שינוי, החזרה לכבל של NAIM, גרמה לשינוי מפתיע. לא הרגשתי שוני ברמת הפירוט, הבאס או הטרבל, אבל הזרימה של המוסיקה הפכה להרבה יותר טובה, הרבה יותר מושכת ומהנה.
השורה התחתונה היא ששוכנעתי לחלוטין שלכבל המתח יש השפעה על איכות הצליל ובמקרה שלי, אף שקשה לי להעריך את כבלי החשמל המקוריים של Naim, נראה לי שמדובר בכבל סטנדרטי לא משהו מיוחד. NAIM מייצרים כבלי מתח בעלות של כ 2500 ש״ח לכבל, מה שמראה שהם כן מתייחסים לנושא ברצינות.
אני מתכוון להמשיך בזהירות במסע הזה בלי להגזים בהשקעה, נראה לאן אגיע.

אריה

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
לא ברור לי מדוע נושא כבלי המתח התחיל פתאום לעניין אותי, אולי כי אני משועמם משהו..
אריה
לפעמים משעמום מגיעים לתוצאות טובות,
המשך,אל תתיאש,
בהצלחה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
קח בחשבון שכבלים ברמת כניסה , דומים לאלה שיש לך פחות או יותר, לא יעשו, להערכתי , שיפור מובהק אבל בהחלט יכולים לעשות שינוי.
אני מתכוון שייתכן מצב שתבחין בשינוי במספר תחומים כאשר חלק ימצא חן בעיניך ותגדיר אותו כשיפור אבל חלק אולי לא ימצא חן בעיניך ותגדיר אותו כשינוי לרעה....
כאשר תנסה כבל איכותי מאוד תרגיש שיפור בכל האספקטים.
לדוגמא, יש כבלי חשמל שמורידים את רצפת הרעש (שזה שיפור) אבל באותו הזמן מבליטים תחום מסוים (למשל את המיד).
כבל איכותי ברמה גבוהה שומר על האיזון הטונאלי , כלומר, לא מדגיש תחום מסוים.
בשביל חווית ההתנסות הייתי מציע לנסות כבל חשמל מסדרה גבוהה של חברה טובה, גם אם אתה לא מתכוון לרכוש כזה בשלב זה. לפחות תבין ותדע מה הפוטנציאל של הסטאפ שלך בהינתן תשתית איכותית מאוד.
ארז

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
ארז, הכל נכון - פרט לדבר אחד: גם כבל איכותי ודי יקר יכול לשנות איזון טונלי, זה עניין של השתלוות עם שאר רכיבי המערכת. ממש לא מזמן היו לי כבלי חשמל ב-5000 ו-8000 ו-12000 ש"ח (לניסיון) שדפקו איזון טונלי במערכת שלי - חבל"ז. צריך לשמוע במערכת שלך כדי להבין האם כבל מתאים.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
מאוד נכון.
עלות הכבל ושילובו במערכת X Y Z היא "ללא תלות ישירה"...מאוד תלוי ההתאמה.
"EQ מסויים" אם תרצו.

יחד עם זאת ההבדל בין "כבלי קומקום" סטנדרטיים ל"כבלי קומקום שבאו עם ציוד" לא אמור לתת איזה שינוי...יחד עם זאת אני לא מכיר מה מגיע עם ציוד של NAIM בדרכ...כבלי הקומקום שמגיע כסטנדרט עם הציוד...גם דיי סטנדרטי מול הקיים שמחובר לתמי 4.

לא פעם ולא פעמיים העדפתי כבל "זול" בריטייל שלו מול כבל "יקר" בריטייל שלו ולא מעט להפך...

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
תכין לך כבל בדיקה, שתי נקבות לזכר, כך תוכל לחבר ולנתק 2 כבלים במקביל ולבדוק מה נשמע לך טוב יותר תוך כדיי ניגון, בהצלחה.

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
לא ברור לי מדוע נושא כבלי המתח התחיל פתאום לעניין אותי, אולי כי אני משועמם משהו...
המערכת שלי מבית Naim, מבוססת על נגן תקליטורים CDX ללא ספק, כלומר מוזן ישירות מהקיר.
קדם מגבר NAC 82 שמוזן באמצעות שני ספקים HICAP, מגבר הספק NAP250 שמוזן ישירות מהקיר.
מקריאה בפורומים לגבי התרשמות של אודיופילים על ההשפעה שיש לכבלי המתח על איכות הצליל מצד אחד ומהנדסים שטוענים (איך לא...) שאין סיכוי שכבל מתח משפיע על איכות הצליל מהצד השני, מתקבלת עדיין תמונה לא פשוטה גם של מי שחווים הבדלים כי הם מתארים שינויים בלתי צפויים ולא תמיד לטובה דווקא, מה שהופך את החיפוש אחרי הכבל האידיאלי ללא פשוט ולעיתים מתסכל עד כדי נטישה.
החלטתי שהנקודה הראשונה שאני מברר לעצמי היא האם כבל מתח מחולל שינוי? מאחר וכבלי המתח במערכת שלי הם אלה שקיבלתי עם הציוד של Naim, כבלים סטנדרטיים למראה כשהתקע המתחבר למכשירים יצוק, נראה היה לי שלא צריכה להיות בעייה להחליף את הכבלים בכבלים יצוקים הכי פשוטים, 20 ש״ח לכבל באורך 1.8מטרים וכך להכניס את המערכת למעין מצב של ״ריצפה״, נמוך מזה אין.
להפתעתי, לא חשתי בשינוי. המערכת המשיכה לתפקד היטב וכאילו כלום.
במצב הזה האזנתי כשבוע למערכת בהנאה רבה.
אתמול, החלפתי את כבלי המתח של נגן התקליטורים ושל מגבר ההספק (כפי שכבר ציינתי, הם מחוברים בהזנה ישירה מהקיר) בכבלים של Naim.
פה הפתעה גדולה. לא יודע להסביר מדוע ההחלפה של הכבל המקורי בכבל הזול לא גרמה לי לחוש שינוי, החזרה לכבל של NAIM, גרמה לשינוי מפתיע. לא הרגשתי שוני ברמת הפירוט, הבאס או הטרבל, אבל הזרימה של המוסיקה הפכה להרבה יותר טובה, הרבה יותר מושכת ומהנה.
השורה התחתונה היא ששוכנעתי לחלוטין שלכבל המתח יש השפעה על איכות הצליל ובמקרה שלי, אף שקשה לי להעריך את כבלי החשמל המקוריים של Naim, נראה לי שמדובר בכבל סטנדרטי לא משהו מיוחד. NAIM מייצרים כבלי מתח בעלות של כ 2500 ש״ח לכבל, מה שמראה שהם כן מתייחסים לנושא ברצינות.
אני מתכוון להמשיך בזהירות במסע הזה בלי להגזים בהשקעה, נראה לאן אגיע.

אריה
ממליץ לך שוב לעשות קו נפרד למערכת לפני הכל (על פאזה נפרדת מדימרים, ראוטרים, סוויצ'ים ומכשירים אחרים שמכניסים רעש בתדר גבוה), השיפור שתקבל עולה על כל כבל חשמל מפונפן שתנסה במצב הנוכחי וזה גם שדרוגיטיס זול בהרבה. אחר כך, כשהמערכת מאוזנת תוכל לבדוק כבלים מסוגים שונים ולעשות החלטה יותר נכונה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
יש לי קו נפרד למערכת.

אריה

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
ארז, הכל נכון - פרט לדבר אחד: גם כבל איכותי ודי יקר יכול לשנות איזון טונלי, זה עניין של השתלוות עם שאר רכיבי המערכת. ממש לא מזמן היו לי כבלי חשמל ב-5000 ו-8000 ו-12000 ש"ח (לניסיון) שדפקו איזון טונלי במערכת שלי - חבל"ז. צריך לשמוע במערכת שלך כדי להבין האם כבל מתאים.

כבלים לא מתקנים חולשות מערכת,
תפקיד כבלים לעביר אינפורמציה,
כבל איכותי אמור להעביר יותר אינפורמציה
בתנאי שמערכת מסוגלת לחשוף יותר פירוט ושקיפות כדי לשמוע הבדלים לטובה
מכבל טוב יותר מקודמו.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כבלים לא מתקנים חולשות מערכת,
תפקיד כבלים לעביר אינפורמציה,
כבל איכותי אמור להעביר יותר אינפורמציה
בתנאי שמערכת מסוגלת לחשוף יותר פירוט ושקיפות כדי לשמוע הבדלים לטובה
מכבל טוב יותר מקודמו.
כבל חשמל לא מעביר אינפורמציה.

אריה

נערך לאחרונה ב:

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
כבל חשמל לא צעביר אחנפורמציה.

אריה

תוצאה היא אותה תוצאה אלא ההשפעה היא על מערכת שמשפרת את הסוניות,
כבלי חשמל טובים השפעתם מירבית
בסולם החשיבות כבלים.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור