המלצה לפונו סטייג'

taperevox

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
thorens td 145
אני מחובר כרגע לכניסת phono ב cyrus 1.
מעוניין לקנות פונו סטייג' יד שנייה עד 1500 ש'ח.
ראש stanton 881s
מגבר cyrus 1
רמקולים tannoy oxford.

אשמח להכוונה והצעות, אני עם כבלים לרמקולים של lab 47.
אני מבסוט מהכבלים אבל בכללי חסרים לי תדרים נמוכים. אז מנסה לפצות
עם פונו סטייג' 'חם' יותר.

תודה מראש

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
thorens td 145
אני מחובר כרגע לכניסת phono ב cyrus 1.
מעוניין לקנות פונו סטייג' יד שנייה עד 1500 ש'ח.
ראש stanton 881s
מגבר cyrus 1
רמקולים tannoy oxford.

אשמח להכוונה והצעות, אני עם כבלים לרמקולים של lab 47.
אני מבסוט מהכבלים אבל בכללי חסרים לי תדרים נמוכים. אז מנסה לפצות
עם פונו סטייג' 'חם' יותר.

תודה מראש
שלום
חום לא יתן לך תדרים נמוכים, אלו שני דברים שונים.
חסר לך תדרים נמוכים, אז או שתעבור לרמקולים רצפתיים\מדפיים שיורדים נמוך, או שתוסיף סאבוופר (דבר שרוב האודיופילים נמנעים ממנו, אני גם לא כ"כ אוהב את הפתרון הזה).
בהצלחה

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
שלום

הTANNOY OXFORD הוא וינטא'ג מעולה , הוא אמור להיות בן לפחות 25 שנה , אבל אם ברשותך זוג שמור , הוא אמור להיות מציאה למחירו , יש לו וופר לא קטן של 10 אינ'ץ , ומיד מעולה , לדעתי , בהנחה שהחדר שלך אינו ענק , אני חושב שההודעה מעל אינה נכונה , אפשר להוציא המון קסם מהרמקול הזה

לגבי המגבר , איני מכיר אותו , אך כניסות פונו של מגברי סטראו , בדרך כלל אינם מוצלחות , בייחוד בדרגת המחיר של המגבר המדובר , ולכן פונו אמור להיות שדרוג משמעותי , לדעתי הרבה יותר מכבלים

יש ברשותי פונו של TRICORD , שאני משדרג (טרייד) , זהו פונו מעולה , שיתאים גם לMM וגם לשדרוג עתידי לראש מסוג MC ,יש לו הרבה כוונונים לראשים שונים , הוא גם מאפשר שדרוגים עתידים נוספים לאותו הדגם , והוא השדרוג הטוב ביותר בתקציב שלך , אם בא לך לשמוע אותו יד שנייה על ראש דומה לשלך , צור איתי קשר בפרטי

נערך לאחרונה ב:

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
שים לב שלבחור מעלי יש אינטרס למכור לך פונו, למרות שכתבת במפורש שמה שחסר לך זה תחום התדרים התחתון וכולנו כאן מבינים היטב ששידרוג פונו לא יעזור לך בזה ואין שום קשר בין בקשתך לבין הצעת המכירה הזו.
מה גם שהפונו הספציפי שהוצע לך רחוק מלהיות "חם" כפי שכתבת, אז גם בזה הוא לא יעזור לך.
אני חושב שזה לא ראוי להתלבש כך על טעות של חבר מתחיל.
ולעניין:
תחום התדרים של הרמקול שלך הוא 50 - 20,000 Hz
כלומר כל התחום הנמוך שבין 20-50 הרץ שהוא התחום התחתון ביותר לא מועבר בכלל ברמקול שלך למרות שהוא אכן נחשב בזמנו לרמקול טוב יחסית למחירו, אבל טוב בתחום התדרים שלו..מה שהוא מעביר, מעביר ומה שלא-לא.
ואם יורשה לי להמר, מפאת גילו של הרמקול שלך תחום התדרים החסר גדל עוד יותר עם השנים.
כאמור יש שתי דרכים לפתור את מה שחסר לך ופירטתי אותן בהודעה הראשונה
יש לא מעט אלטרנטיבות במחירים טובים בלוחות יד שניה ולא יהיה קשה לך לעשות החלפה על הרמקול שלך ולהוסיף 1500-2000 שח ולרכוש רמקול רצפתי ראוי, או לחילופין לקנות סאב מצוין מיד שניה, אבל רק כזה שתוכל לשרשר דרכו גם את הרמקולים שלך.
בעיני אם תשקול סאב, אתה חייב לשמוע אותו תחילה אצלך וכאמור הפתרון של החלפת רמקולים בעיני עדיף.
בהצלחה
A

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
לאנדרו ה"חביב"

ל"בחור שמעלייך" יש שם , קוראים לו רונן , והוא אמר את חוות דעתו לגבי החוליה החלשה בסטאפ , הייתי מחובר בעבר לפונו של מגבר סטראו פשוט וזה לא נשמע קרוב בכלל למגבר פונו ייעודי , אני גם ממש לא בטוח ששמעת את הרמקול שלו (אני מכיר אותו מעולה , מחוברים לסטאפים שונים) , ועדיין אתה מרשה לעצמך להניח שאתה יודע את המצב של הרמקול שלו ספציפית , ואת חתימת הצליל שלו , ועדיין אתה יודע מצוין מה טוב עבורו , שרצפתיים\סאבוופר מתאים לו ובטוח שב1000 שח אתה משדרג לו רמקולים לליגת העל..

הPHONO שלי כלל אינו מופיע במודעות מכירה , הסיבה היא פשוטה , הוא חלק מטרייד שכבר נסגר עם אחד מהיבואנים בקנייה של פונו ברמת מחיר גבוהה יותר ובמחיר נמוך , רציתי להציע לו אותו במחיר זהה (מחיר מציאה ממש , טרייד מתומחר בדרך כלל נמוך מאד ..) להשמיע לו אותו במערכת שלי עם פונו פשוט ברמה שיש לו ומול הדינו , יחד עם הTANNOY שלו ועם ראש דומה לשלו , ולתת לאוזן שלו לבחון האם אכן מה שחסר לו זה חום , או דרגת פונו ברמה טובה , את הטיעון שלי רשמתי לו בפורום ולא בפרטי , כדי שיקבל דעות שונות , רק מגוון דעות של חכמת ההמונים של הפורום תקרב אותו להחלטה הנכונה עבורו , בזה אני מאמין ואת זה אני מכבד

מה שפחות מכובד בעיני זאת האשמה שלי בניצול "לא ראוי" של חוסר הניסיון של החבר בפורום ,ש"מתלבש" על טעות של חבר מתחיל , ועוד רושם את זה בלשון רבים ("כולנו כאן מבינים") כאילו דעתך מייצגת דעת יחיד של הנסיך אנדרו שמדבר בשם כל חברי הפורום שלו , מצד אחד אתה מדבר עליי , מצד שני זה כנראה שזה די אומר עלייך הרבה :( .. כדי לא לרדת לסגנון שלך ולהשאיר את התשובה מכובדת , לא אאריך במילים ..

ועוד משהו , אני מעוניין לבטל את ההצעה שלי , פשוט כדי שלא אצטרך לקרוא שוב את הרפש שהשלכת , יש לי רק בקשה אחת שאבקש שתכבד , אינני מעוניין בתשובה שלך , תחסוך את זה לי ולך ..

שבת שלום

נערך לאחרונה ב:

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
לאנדרו ה"חביב"

ל"בחור שמעלייך" יש שם , קוראים לו רונן , והוא אמר את חוות דעתו לגבי החוליה החלשה בסטאפ , הייתי מחובר בעבר לפונו של מגבר סטראו פשוט וזה לא נשמע קרוב בכלל למגבר פונו ייעודי , אני גם ממש לא בטוח ששמעת את הרמקול שלו (אני מכיר אותו מעולה , מחוברים לסטאפים שונים) , ועדיין אתה מרשה לעצמך להניח שאתה יודע את המצב של הרמקול שלו ספציפית , ואת חתימת הצליל שלו , ועדיין אתה יודע מצוין מה טוב עבורו , שרצפתיים\סאבוופר מתאים לו ובטוח שב1000 שח אתה משדרג לו רמקולים לליגת העל..

הPHONO שלי כלל אינו מופיע במודעות מכירה , הסיבה היא פשוטה , הוא חלק מטרייד שכבר נסגר עם אחד מהיבואנים בקנייה של פונו ברמת מחיר גבוהה יותר ובמחיר נמוך , רציתי להציע לו אותו במחיר זהה (מחיר מציאה ממש , טרייד מתומחר בדרך כלל נמוך מאד ..) להשמיע לו אותו במערכת שלי עם פונו פשוט ברמה שיש לו ומול הדינו , יחד עם הTANNOY שלו ועם ראש דומה לשלו , ולתת לאוזן שלו לבחון האם אכן מה שחסר לו זה חום , או דרגת פונו ברמה טובה , את הטיעון שלי רשמתי לו בפורום ולא בפרטי , כדי שיקבל דעות שונות , רק מגוון דעות של חכמת ההמונים של הפורום תקרב אותו להחלטה הנכונה עבורו , בזה אני מאמין ואת זה אני מכבד

מה שפחות מכובד בעיני זאת האשמה שלי בניצול "לא ראוי" של חוסר הניסיון של החבר בפורום ,ש"מתלבש" על טעות של חבר מתחיל , ועוד רושם את זה בלשון רבים ("כולנו כאן מבינים") כאילו דעתך מייצגת דעת יחיד של הנסיך אנדרו שמדבר בשם כל חברי הפורום שלו , מצד אחד אתה מדבר עליי , מצד שני זה כנראה שזה די אומר עלייך הרבה :( .. כדי לא לרדת לסגנון שלך ולהשאיר את התשובה מכובדת , לא אאריך במילים ..

ועוד משהו , אני מעוניין לבטל את ההצעה שלי , פשוט כדי שלא אצטרך לקרוא שוב את הרפש שהשלכת , יש לי רק בקשה אחת שאבקש שתכבד , אינני מעוניין בתשובה שלך , תחסוך את זה לי ולך ..

שבת שלום
במקום לכתוב כל כך הרבה, ניסית להתלבש על הטעות שלו, עדיף שפשוט תתנצל בפניו.
היה ראוי שגם בפני, אבל אני לא זקוק לזה.
(אגב מכיר את הרמקול שלו מצוין עוד מהימים ששימש ברשות השידור ולא טענתי שאני יודע מה מצבו הספציפי, זו מניפולציה וגם שאר מה שאתה כותב ומעוות בניסיון להאשים מישהו אחר בטעות שלך).
לא רק שמכובד מאוד מאוד מה שעשיתי, הגנתי עליו מנסיון שלך לנצל חוסר ידע וטעות של מתחיל.
מי שזורק רפש זה אתה, במקום להתנצל ולסגור עניין ועוד מבקש שלא אגיב.
הבקשה שלו היתה מאוד ברורה: חסרים לו נמוכים וגם הטעות שלו, כולנו יודעים לקרוא מצויין.
שבת שלום
A

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
כפרה עליכם. שניכם אנשים טובים. שחררו.
שאלת תם: למוניטור הגדול הזה יש וואחד וופר. עושה רום שהוא יכול לייצר באס די רציני אם יבעטו בו שצריך.
אנדרו את באמת חושב שהביצועים של הרמקולים מכריחים את החלפתו בשביל לקבל עוד באס?
אני דווקא כן מצדד בדרך פעולה הראשונה- החלפת האלקטרוניקה. ולדעתי, כן, להתחיל מהפונו.
אצלי כשהחלפתי מפונו של Ear, לא זוכר איזה דגם, לאיינשטיין, ההבדלים בדינמיות ובבאס היו תהומיים.

כנל בין הוייס 202 ללמפיזייטור הגדול.

אם יש כאן תמימות דעים שהרמקול טוב, אז למה להתחיל בו?

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
אנדרו , אנסה להסביר לך פעם שנייה , אעשה זאת לאט , אולי ייקלט, ננסה ..

החלפת רמקול כחוליה חלשה
הTANNOY רמקול מצוין למחירו , הרמקול הזה היה אחד הראשונים שלי ויש לו קסם מיוחד , יש לו 2 וופרים ענקיים של 10 אינץ ! עם באס מעולה , ולכן שימש באולפני הקלטות מובחרים כמוניטור (אבל לא ברשות השידור , זו אגדה אורבנית שקודמה באתר הכחול וסתם העתקת..) , אם לא שמעת תחום תחתון דרכו , אז ממליץ לעבור בדיקה של מומחה אף אוזן גרון , אין מצב שב1000 שח שדרוג הוא משיג WOOFER טוב מזה !

פונו כחוליה החלשה
אם יש לך מעט ניסיון ,אתה אמור לדעת שפונו משפר משמעותית הכל , רזולוציה , דינמיקה ותחום תחתון , ולכן זו החוליה החלשה לדעתי , לדעתו , ולדעת אחרים מכובדים כאן בפורום. להחליף WOOFER של 10 אינץ' כי חסר באס במקום להחליף אלקטרוניקה שתדחוף אותו ? מאיפה הבאת את השטות הזאת ?

דעת הרוב מול דעת יחיד
הבחור הנחמד מבקש עזרה בהחלפת פונו תוך כדי שהוא מסיק שזו החוליה החלשה , רונן מגיע לאותה מסקנה וגם מתן מגיע למסקנה זהה שהבעיה באלקטרוניקה וטוען שהשיפור יהיה תהומי , אבל "אנדרואן" ממשיך בשלו כולם טועים והוא צודק . תגיד לי איך "כולם כאן מבינים" לטענתך , כשכולם חושבים בדיוק הפוך ממך ? , כולם טועים ואתה צודק ? וממתי לעזאזל אתה מייצג את "כולנו" ? (אתה ממש לא o_O)

האינטרס שלי
אני לא סוחר , ולעתים נדירות מציע משהו למכירה ,הצעתי לבחור לשמוע אותו בבית שלי עם כל הטרחה שבדבר כדי שיוכל לשמוע את זה במו אוזניו לפני שאני מבצע טרייד , גם חבר פורום מאד מכובד נתן המלצה זהה לשלי , מי אתה שתחליט ברוב חוצפתך שאני מנצל את חוסר הניסיון שלו לאינטרסים אישיים ?

הטעות שלי
אכן טעיתי , הטעות היחידה שלי היא שאני ממשיך לענות לך אחרי הטינופת שכתבת ..

נערך לאחרונה ב:

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
כפרה עליכם. שניכם אנשים טובים. שחררו.
שאלת תם: למוניטור הגדול הזה יש וואחד וופר. עושה רום שהוא יכול לייצר באס די רציני אם יבעטו בו שצריך.
אנדרו את באמת חושב שהביצועים של הרמקולים מכריחים את החלפתו בשביל לקבל עוד באס?
אני דווקא כן מצדד בדרך פעולה הראשונה- החלפת האלקטרוניקה. ולדעתי, כן, להתחיל מהפונו.
אצלי כשהחלפתי מפונו של Ear, לא זוכר איזה דגם, לאיינשטיין, ההבדלים בדינמיות ובבאס היו תהומיים.

כנל בין הוייס 202 ללמפיזייטור הגדול.

אם יש כאן תמימות דעים שהרמקול טוב, אז למה להתחיל בו?
אני מניח שמהסיבה שאתה לא שומע עם מוניטורים, אלא אם מה שאתה שומע.. היתרון של הרמקול הזה, היה (ספק רב אם זה עדיין המצב) הדיוק שלו באופן יחסי למחירו הלא גבוה.
כשרוצים נמוך ובעיטה בבטן ולהרגיש את המוסיקה בגוף, אנחנו יודעים שהחלפת פונו זה כמו אקמול למיגרנה חריפה, אולי יוריד 2% מהכאב, זה ממש לא הפתרון המתבקש. הוא שאל שאלה מאוד קלה..
אני מאוד מופתע שאתה מצדד בזה.
בהחלט יכול לשפר הפרדה, שקט, דינמיות אבל הוא לא ייצר תחום תחתון שלא קיים.
אפשר להביא מגבר חזק שיבעט ברמקול אבל את התדרים שלא היו לו אף פעם(ומאז סביר שהתכווצו עוד קצת), הוא לא יוציא ממנו ובגילו של הרמקול, זה גם יכול לסכן אותו.
את הדיאלוג עם רונן לא אמשיך, אמרתי את שלי ואין לי מה להוסיף.
אני אגב בספק כמה פותח השירשור עוקב ו\או נהנה לקרוא את השרשור..

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
taperevox
למרות שלסיירוס יש דרגת פונו לא רעה, בתקציב שלך תקבל פונו משופר ללא עוררין.
הטריקורד על כל גירסותיו מהווה שדרוג.

לפונו, לראש, ולשילוב ביניהם יש השפעה גדולה על הטונאליות, אתה עשוי לקבל יותר "חום",

לכן לפני הרכישה אם אתה רוצה לקבל אבחנה נכונה, הבדיקה חייבת להיות עם הסטאפ שלך אצלך בבית.
אם לא תנסה לא תדע.

R
(ורד)

נערך לאחרונה ב:

taperevox

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
שבת שלום
תודה על התשובות,
אולי לא ניסחתי טוב את המודעה,
אני מחפש פונו סטייג', זה דבר ראשון.
ואם תוך כדי הוספת הפונו סטייג' אשפר את תחום התדרים הנמוך אז הרווחתי פעמיים.
סליחה שבדיעבד יצרתי מחלוקות.
ושוב, תודה על ההתייחסות, שמחתי לקרוא שיש עוד אנשים שמכירים ביכולותיו של ה cyrus.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
ב-1500 שח או קצת יותר, תנסה למצוא כזה משומש:
http://www.dtown.co.il/articles/4383.html
היה לי כזה והוא מצויין למחירו.
באשר ל״חום״ - הוא מנורתי ועושה אור יפה וחמים...

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור