כבלים - מבחן תאורטי

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
לא הייתי מערבב רג'נרטור עם מוצרים כמו קונדישנר שלפי שמות התואר המרובים שהוספת רואים שאתה מזלזל בהם. בסדר.
רג'נרטור הרי זה מכשיר שבסה"כ מספק מתח מדוייק ונקי מרעשים והפרעות, כמו שהיינו רוצים שיצא מרשת החשמל..
איך אני מזלזל אם יש לי מכשיר שעולה כמו שלך?
זה לא משנה איך תקרא לזה- רג'נטור, קונדישינר, וואטאבר. לכולם מטרה אחת - לשפר את החשמל. איך הם עושים את זה, זה דיון אחר. ההשפעה של כולם על המערכת היא תלויית מערכת. מין הסתם, עושים שיפור אחרת לא היו מוכרים אותם.
אבל היכולת של מכשירים כאלה לספק זרם גבוה, ומהר, על פי דרישת הגברה מרובת וואטים, היא לא תמיד מספקת. איך יודעים אם כן? מחברים ומאזינים. אצלך זה עבד. אשריך. אצלי נדמה לי שלפאוורים זה לא עובד. למכשירי LINE LEVEL עבד מצוין. ואכן זה מכשיר שצריך לנסות כל אודיופיל רציני. אבל זה נושא נפרד מכבלי חשמל ולא בא להחליף אותם.

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
אחרי הצום התגובות בערבון מוגבל.
נמאס כבר עם ה diy כי אם תקנה מרצדס עם ביצועים של אוטו רומני , המרצדס פשוט לא ימכר.
המרצדס בעיקר נמכר בגלל ביצועים וכך גם נהייה למותג.
חבר שלי בונה כבלים יפיפיים שנראים יותר יפים מכל כבל כמעט , משקיע את האיבזור הכי הכי
שקיים , אבל טוען ששם נעצר ואינו יכול להגיע ל אקס פקטור של כבלים ממותגים, לכן הפסיק.
בקיצור תוצאות בלי כסף זה כמו פרוסה עם מרגרינה וריבה ולהצהיר ״ אני אוכל גורמה״
לא שאני בעד לזרוק כסף בלי טעם כי עדיין יש התאמה בין ההוצאה לתוצאה עד גבול מסויים.
אגב פרוסה עם ריבה + כוס תה. אחלה תוצאה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
צריך לרצות בזה, להתעניין בזה, צריך שמיעה טובה, צריך להתעמק בזה ולהשקיע זמן ואנרגיה בלימוד והתנסות ולהיעזר בתכניות.

אתה מתכוון כמו שעושים אותם מתכננים שזה הדבר היחיד שהם עושים, ומשם מקימים חברה עם מערכת תיכנון ופיתוח, כלים ליצור רמקולים, גישה לרכיבים ויכולת כלכלית? אז כן, אנחנו כולנו כנראה מתכוונים לאותו דבר.

טענתי שלא צריך צוות שלם של חברה ממותגת מיוחצנת ומפונפנת ובהחלט אפשר לבנות לבד רמקולים מעולים ולהצליח להגיע לרמקולים היי אנד בחמישית מחיר.

נכון. לא חייבים למתג ולפנפן. אבל מה עם היכולת. לא צריך בשביל זה את מה שכתבתי למעלה? ואם צריך, האם אתה מכיר יצרן שלא מתמחר את המוצר שלו ב-1:6 במקרה הטוב?

עלות המוצר הוא תוצר של מחקר ופיתוח, עובדים והוצאות קבועות, מפיץ בדרך ולבסוף אתה, הצרכן. בכמה היית מוכר רמקול שעולה 1500 דולר ליצר (אחרי מחקר ופיתוח שגם הוא עולה כסף)?

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
אין דבר כזה "כבל שלא משנה כלום" כי זה רכיב אודיו בשרשרת.
אמירה כזאת מתייחסת גם לרפרנס - בהשוואה לאיזה כבל זה לא משנה כלום.
בהחלט ייתכן שעבור סטאפ נתון השינוי יהיה מזערי או בלתי מורגש אבל להסיק מזה שהכבל הספציפי הזה לא משנה כלום זה טעות. זה יכול להיות נכון למקרה פרטי.
ארז
אזי מה זה מוסג ״כבל ניטראלי״?
בשבילי מילה ניטראלי - זה מה שהוא שלא משנה שום דבר...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113

לדעתי זה מושג שיווקי...אם אין מדדים אוביקטיביים מדידים אז אין לזה משמעות.
כמו המושג "נאמנות למקור" ( high fidelity)...
ארז

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83

כבל ניטרלי זה כבל שלא מוסיף מה שאין
בהקלטה או לא מחסיר מה שיש בהקלת.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
כבל ניטרלי זה כבל שלא מוסיף מה שאין
בהקלטה או לא מחסיר מה שיש בהקלת.

אין חיה כזאת ואין שום דרך לדעת מה שמע טכנאי הסאונד בזמן ההקלטה ומה ציוד ההקלטה הקליט במאסטר.
אם הרפרנס (מה בדיוק הוקלט או מה מה התכוון טכנאי הסאונד שנשמע) לא ידוע אז איך תדע אם הכבל מוסיף או מחסיר ?
זו סיסמא בדיוק כמו "נאמנות למקור".
ארז

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
בדיוק מה שרציתי לכתוב - אין מצב לדעת מה היה באמת בהקלטה ולמה מפיק התכוון. גם לאחר מזה סי די או לא משנה מה ישמע אחרת (מין הסתם) במערכות שונות.
אכן, ״ניטרלי״ - זה שיווקי גם לדעתי- רק רציתי להדגיש ולעלות שאין לזה משמעות... כי אם כבל/רכיב - לא עשה שינוי כלל - למה להחליף בכלל ובמיוחד אם זה גם עולה הון...:)

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אין חיה כזאת ואין שום דרך לדעת מה שמע טכנאי הסאונד בזמן ההקלטה ומה ציוד ההקלטה הקליט במאסטר.
אם הרפרנס (מה בדיוק הוקלט או מה מה התכוון טכנאי הסאונד שנשמע) לא ידוע אז איך תדע אם הכבל מוסיף או מחסיר ?
זו סיסמא בדיוק כמו "נאמנות למקור".
ארז

תראה אם אתה שומע מה זה ניטרלי
אתה אמור לשמוע מה לא ניטרלי,
תחשוב עוד פעם,ותבדוק את הכבלים
שאתה רוכש אצל אחד החברים שלך
שאתה בטוח שיש לו אינטגרציה טובה
במערכת.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
תראה אם אתה שומע מה זה ניטרלי
אתה אמור לשמוע מה לא ניטרלי,
תחשוב עוד פעם,ותבדוק את הכבלים
שאתה רוכש אצל אחד החברים שלך
שאתה בטוח שיש לו אינטגרציה טובה
במערכת.

אני שומע תוצאה כוללת.
אם התוצאה טובה לאוזניי, מגרה אותי להאזין עוד ועוד בהנאה אז אני אוהב את התוצאה.
אין לי מושג אם זה ניטראלי או לא וכפי שהסברתי קודם אין לאף אחד יכולת לדעת את זה.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אני שומע תוצאה כוללת.
אם התוצאה טובה לאוזניי, מגרה אותי להאזין עוד ועוד בהנאה אז אני אוהב את התוצאה.
אין לי מושג אם זה ניטראלי או לא וכפי שהסברתי קודם אין לאף אחד יכולת לדעת את זה.

אתה יודע איך נשמע סקספון או חצוצרה
ושאר הכלים,אם אתה לא יודע תהנה
מה שמהנה אותך, וזה לא שייך מה נכון.

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
106
נקודות
43
פרזנטציה מעניינת של איזוטק על לקסמן במינכן a b testing

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
אתה מתכוון כמו שעושים אותם מתכננים שזה הדבר היחיד שהם עושים, ומשם מקימים חברה עם מערכת תיכנון ופיתוח, כלים ליצור רמקולים, גישה לרכיבים ויכולת כלכלית? אז כן, אנחנו כולנו כנראה מתכוונים לאותו דבר.

נכון. לא חייבים למתג ולפנפן. אבל מה עם היכולת. לא צריך בשביל זה את מה שכתבתי למעלה? ואם צריך, האם אתה מכיר יצרן שלא מתמחר את המוצר שלו ב-1:6 במקרה הטוב?

עלות המוצר הוא תוצר של מחקר ופיתוח, עובדים והוצאות קבועות, מפיץ בדרך ולבסוף אתה, הצרכן. בכמה היית מוכר רמקול שעולה 1500 דולר ליצר (אחרי מחקר ופיתוח שגם הוא עולה כסף)?

אין לי טענות אליהם, בעניין הזה שיכפילו בכמה שהם צריכים כדי להרוויח. השוק יאזן את עצמו ומי שיגזים יישאר מחוץ למשחק.
היד הנעלמה תעשה את שלה.
בסה"כ מדובר במוצרי מותרות, אם זה היה לחם שחור הייתי מתייחס אחרת..
מה שכן, חשוב שישלמו לעובדים שלהם כמו שצריך ולא יימשכו לעצמם משכורת\רווחים פי 100 מהם, שלא לדבר על יותר מזה. מאנשים כאלו אני שונא לקנות ואם אפשר משתדל שלא, רק לצערי רוב החברות הענקיות מתנהלות ככה בחזירות קפיטליסטית נוראית.
Amazon מקדונלד ועוד חזירים קפיטליסטים שמנצלים את העובדים שלהם, רק עכשיו ג'ף בזוס החזיר הדוחה שהתעשר בשנה שעברה ב 67 מיליארד דולר !! הוריד לעובדים שלו ביטוח בריאות מהמשכורת כדי שיוכל לגרוף עוד כמה דולרים בשנה.
סליחה על השפה אבל להקיא עליו, הלוואי שיחרימו את החברה הזו. רק הוא יודע שעם השליטה שלו בשוק זה כמעט בלתי אפשרי.
ל diy יש תפקיד חשוב בכל תחום, יש בו יסוד מאזן לקפיטליזם וצריך לעודד אותו בכל הכוח. בהרבה מקרים הוא גם אקולוגי, משתמשים ברכיבי יד שניה אפילו בני עשרות שנים ובונים איתם מחדש.
וכן אגב, אני מדבר על diy שעשוי כמו שצריך ע"י אנשים שמתעמקים בזה ועובדים קשה בכדי להגיע לתוצאות מעולות והבונוס הוא שזה ב 20% מעלות מוצר מסחרי. וגם אם זה 25% לא נכעס.
אם חלק מהם אחר כך מקימים חברה, לבריאות.
בשוודיה קראתי שמסבסדים תיקוני מכשירי חשמל כדי שאנשים יביאו לתיקון ולא יזרקו אותם. זה הכיוון הראוי במצב הכדור שלנו.
לא סתם גרטה הגיעה משם.
כאן אין כסף לזה, הכל הולך לטילים ופצצות.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אתה יודע איך נשמע סקספון או חצוצרה
ושאר הכלים,אם אתה לא יודע תהנה
מה שמהנה אותך, וזה לא שייך מה נכון.

כבלים לא משנים איך נשמע חצוצרה או סקסופון.
אם זו ההתיחסות שלך אז אין לך מושג מה השפעה של כבלים.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
אין לי טענות אליהם, בעניין הזה שיכפילו בכמה שהם צריכים כדי להרוויח. השוק יאזן את עצמו ומי שיגזים יישאר מחוץ למשחק.
היד הנעלמה תעשה את שלה.
בסה"כ מדובר במוצרי מותרות, אם זה היה לחם שחור הייתי מתייחס אחרת..
מה שכן, חשוב שישלמו לעובדים שלהם כמו שצריך ולא יימשכו לעצמם משכורת\רווחים פי 100 מהם, שלא לדבר על יותר מזה. מאנשים כאלו אני שונא לקנות ואם אפשר משתדל שלא, רק לצערי רוב החברות הענקיות מתנהלות ככה בחזירות קפיטליסטית נוראית.
Amazon מקדונלד ועוד חזירים קפיטליסטים שמנצלים את העובדים שלהם, רק עכשיו ג'ף בזוס החזיר הדוחה שהתעשר בשנה שעברה ב 67 מיליארד דולר !! הוריד לעובדים שלו ביטוח בריאות מהמשכורת כדי שיוכל לגרוף עוד כמה דולרים בשנה.
סליחה על השפה אבל להקיא עליו, הלוואי שיחרימו את החברה הזו. רק הוא יודע שעם השליטה שלו בשוק זה כמעט בלתי אפשרי.
ל diy יש תפקיד חשוב בכל תחום, יש בו יסוד מאזן לקפיטליזם וצריך לעודד אותו בכל הכוח. בהרבה מקרים הוא גם אקולוגי, משתמשים ברכיבי יד שניה אפילו בני עשרות שנים ובונים איתם מחדש.
וכן אגב, אני מדבר על diy שעשוי כמו שצריך ע"י אנשים שמתעמקים בזה ועובדים קשה בכדי להגיע לתוצאות מעולות והבונוס הוא שזה ב 20% מעלות מוצר מסחרי. וגם אם זה 25% לא נכעס.
אם חלק מהם אחר כך מקימים חברה, לבריאות.
בשוודיה קראתי שמסבסדים תיקוני מכשירי חשמל כדי שאנשים יביאו לתיקון ולא יזרקו אותם. זה הכיוון הראוי במצב הכדור שלנו.
לא סתם גרטה הגיעה משם.
כאן אין כסף לזה, הכל הולך לטילים ופצצות.
רק הערונת שאינה מייצגת עמדה עקרונית, זו שלי די דומה לשלך, בזוס כמו אחרים לא מקצץ בתנאי עובדיו כי הוא חזירון גרגרן עם אובססיה לממון, יותר כי חשוב לו לשמור על מודל עסקי יציב ורווחי וזה, מה לעשות, מגיע מקיטון בהוצאות.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
יש אנשים שקנו מגבר או רמקולים ומתקשרים ליצרן לשאול עם איזה מוצר נגדי הם מפתחים את מוצרם, בד"כ היצרן עונה בתשובה לקונית שמוצרו יעבוד היטב עם רוב הציוד הקיים ויש מעטים שעונים יותר ספציפית. היה מעניין לשאול אותם גם לגבי כבילה כי הכבילה שהם משתמשים בה מן הסתם משפיעה על עיצובם את הצליל במיוחד יצרני הרמקולים שבוחרים את הכבילה הפנימית.
לגבי התאמה של כבלים מכל הסוגים. אני עדיין בדעה שיצרנים מנוסים מייצרים כבלים טובים רק שונים בצליל אלה מאלה ולכן אין כל הצדקה להבדלים אסטרונומים במחיר !
נטען כאן כיצד אפשר לדעת מהו הכבל שלא גורם לשינוי בצליל המקורי של הרכיבים אותם הוא מחבר וזה נכון, כן אפשר לדעת אם אתה אודיופיל ממוצע מתי הצליל הופך להיות 'מטופל מדי' או על גבול הגרוטסקי שלפעמים זה נובע מאי תאימות חשמלית לציוד או סתם מניפולציה של היצרן לבדל אותו מהשוק הרווי.
כבלי חשמל הם הביזאר שבחבורה כי בעצם הם אמורים להמשיך את החשמל המגיע עד לשקע ללא כל פגיעה בו, אם כך אפשר לטעון שניתן לקחת את אותם הגידים שמגיעים עד לשקע ,להרכיב להם פלאגים, מקסימום להוסיף סיכוך למניעת הפרעות וזהו, ובכל אופן כבלי חשמל עושים שינוי שהוא בחזקת פיין טיונינג, סבבה, צריך אם כן להסתכל עליהם כעל עוד מכשיר לטיפול בחשמל או שנאי חיצוני, ופה נכנס אלמנט הקריעה במחיר, לכן עצתי להרכיב כבל כמו שהסברתי מהגידים של הקו הנפרד להשתמש בו כרפרנס ולחפש כבל מסחרי גמיש שיתן שיפור בפרמטרים של ניקיון ותו לא ללא ציפיה למצוא מזור בכבל חשמל לאי שביעות רצון מהצליל של המערכת, החיסכון לא יאחר לבוא.

נערך לאחרונה ב:

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
רק הערונת שאינה מייצגת עמדה עקרונית, זו שלי די דומה לשלך, בזוס כמו אחרים לא מקצץ בתנאי עובדיו כי הוא חזירון גרגרן עם אובססיה לממון, יותר כי חשוב לו לשמור על מודל עסקי יציב ורווחי וזה, מה לעשות, מגיע מקיטון בהוצאות.
כשבן אדם הרוויח 67 מיליארד בשנה הקודמת, אז המודל העסקי כבר מזמן כבר חצה לכל הכיוונים את מידת היציבות הדרושה ועבר לטריטוריה החזירית-נצלנית-בזויה. בוודאי ובוודאי שאין שום צורך לקצץ בביטוח הבריאות של העובדים בשביל כמה עשרות מליונים כאשר אתה מושך ממילא רווח של 67 מיליארד לעצמך ועוד בשוק שכמו שכולנו יודעים רק מגביר את הרכישות שלו באינטרנט מרגע לרגע.
אנשים כאלו גרועים בהרבה מגנבים, הנחמה היא, שאשתו לשעבר חינכה את ילדיו בצורה שונה לגמרי והם ודאי יידעו להשתמש בהון המטורף שלו כדי להיטיב עם אנשים ולא רק עם עצמם.
חבל שאין שם גם יום כיפור שהוא יעשה קצת חשבון נפש

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
כבלים לא משנים איך נשמע חצוצרה או סקסופון.
אם זו ההתיחסות שלך אז אין לך מושג מה השפעה של כבלים.

נקח כמשל עדשות מסודרות בתור נניח
שעדשה ראשונה היא עכורה והשאר
צלולות נטיל קרן אור ממוקדת שחודרת
דרך העדשות מה שיקרה, הקרן אור תתבדר
וכך הלאה, הקרן תהיה מעוותת ולא משנה
היכן ממוקמת העדשה העכורה,
והנימשל כבלים, מספיק כבל אחד נחות בשרשרת הכבלים
כדי שהסיגנל ישתנה לרעה ולאחר
הגברה התוצאה תהיה פגומה, אם זה לא משכנע אין לי הסבר טוב יותר.

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63
אחרי הצום התגובות בערבון מוגבל.
נמאס כבר עם ה diy כי אם תקנה מרצדס עם ביצועים של אוטו רומני , המרצדס פשוט לא ימכר.
המרצדס בעיקר נמכר בגלל ביצועים וכך גם נהייה למותג.
חבר שלי בונה כבלים יפיפיים שנראים יותר יפים מכל כבל כמעט , משקיע את האיבזור הכי הכי
שקיים , אבל טוען ששם נעצר ואינו יכול להגיע ל אקס פקטור של כבלים ממותגים, לכן הפסיק.
בקיצור תוצאות בלי כסף זה כמו פרוסה עם מרגרינה וריבה ולהצהיר ״ אני אוכל גורמה״
לא שאני בעד לזרוק כסף בלי טעם כי עדיין יש התאמה בין ההוצאה לתוצאה עד גבול מסויים.
אגב פרוסה עם ריבה + כוס תה. אחלה תוצאה
נו באמת, שמת לב מה אתה כותב
עם כל הכבוד לותק ולניסיון שלך ויש לי הרבה כבוד,
״תוצאות בלי כסף זה כמו פרוסה עם מרגרינה וריבה ולהצהיר אני אוכל גורמה.״
אתה מבין שמה שכתבת זה: שגם אם התוצאות טובות, אם אתה לא שופך הרבה כסף על המוצר אז זה לא יכול להיות טוב.
זו מסקנה שלא קשורה לאודיו, היא שייכת לשדה הפסיכולוגי.
והחבר שלך שבונה את הכבלים שהוא לא מספיק מרוצה מהם, אני מניח שזה אלדר, אם זה באמת המצב, תגיד לו שאני מוכן לקנות ממנו ב 60-70% ממה ששילם על החומרים.
זה מחיר יפה מאוד ליד 2
ולא נראה לי שהוא ישחרר אותם כי הוא מאוד מאוד מרוצה מהם.
גם אם איפשהו יש כבל שנשמע לו טיפה טוב יותר בתאריך מסויים ושעה מסויימת ובאלבום מסויים.
ואגב למפיזטור עד לפני שניה היה diy והתרומם בגלל שהיה נשמע כל כך טוב ב diy שלו, שמעתי את המכשירים הראשונים שלו.
חג שמח

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
נקח כמשל עדשות מסודרות בתור נניח
שעדשה ראשונה היא עכורה והשאר
צלולות נטיל קרן אור ממוקדת שחודרת
דרך העדשות מה שיקרה, הקרן אור תתבדר
וכך הלאה, הקרן תהיה מעוותת ולא משנה
היכן ממוקמת העדשה העכורה,
והנימשל כבלים, מספיק כבל אחד נחות בשרשרת הכבלים
כדי שהסיגנל ישתנה לרעה ולאחר
הגברה התוצאה תהיה פגומה, אם זה לא משכנע אין לי הסבר טוב יותר.

אין לך הסבר משום שאין דבר כזה כבל ניטראלי.
כבל הוא רכיב בשרשרת, כמו מקור, קדם הגברה, ממיר וכו' ולא אתה ולא אף אחד אחר יכולים לנחש מה שמע טכנאי הסאונד ואיך הוא התכוון שזה יישמע לנו.
מה שאנחנו כן יכולים לעשות זה לחבר כבלים שונים לאותו סטאפ ולומר האם התוצאה המתקבלת בסה"כ נשמעת לנו יותר ריאליסטית , יותר נכונה , יותר מהנה , יותר מושכת להאזנה או חלילה יותר מעייפת, יותר משעממת ולא מגרה להאזנה נוספת.
בין זה לבין "ניטראליות" אין שום קשר.

הדוגמא שלך ממש לא רלוונטית משום שיש מכשירי מדידה שמודדים אורכי גל של כל צבע.
לכן ניתן למדוד את אורכי הגל לפני העדשה העכורה ולאחריה וכך ניתן לדעת שהעדשה עכורה.
אתה מכיר מכשיר שמודד אוביקטיבית איך נשמעת חצוצרה דרך כבל איכותי ודרך כבל פשוט?
יש מאפיינים מדידים בשני המקרים ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור