כבלים - מבחן תאורטי

לני

חבר משקיען
מעורבות
268
נקודות
63
היו אצלי לא מעט כבלים diy. הם נשמעו כמו הרמקולים diy ששמעתי. מתוך עשרות, רק אחד או שניים שווים התייחסות, וכל כבל מסחרי מחברה מנוסה וותיקה היה נשמע טוב יותר.

נמר
אני ממש לא מחפש לבנות כבל בבית.
אבל אני חושב שהצלחתי לענות על שאלה שעוררה לא מעט סערות.

לגבי הרמקולים diy.
שמעתי כמה.
בדרך כלל האיכות של הרמקול תלויה בתקציב.

רמקולים שנבנו בשביל לחסוך עליות לא נשמעים כמו רמקולים שנבנו במסגרת cost no object.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר
אני ממש לא מחפש לבנות כבל בבית.
אבל אני חושב שהצלחתי לענות על שאלה שעוררה לא מעט סערות.

לגבי הרמקולים diy.
שמעתי כמה.
בדרך כלל האיכות של הרמקול תלויה בתקציב.

רמקולים שנבנו בשביל לחסוך עליות לא נשמעים כמו רמקולים שנבנו במסגרת cost no object.

לא מדבר על רמקולים שנבנו בשביל לחסוך. מדבר על כאלה ששמו עשרות אלפי שקלים בבנייה.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
לדעתי בזמנים האלה אין מקום להצגה
של אדם אחד מהרבה סיבות,אחת מהן
הוא צריך לעמוד באותם תנאים לאלה מולו,
ואם למתחרים יש צוות טכנולוגי ומחקר
בנושא מסוים,אין לאדם בודד סיכוי סביר
לבנות DIY שעולה על רמקולים חברות נחשבות, לכל היותר יהיה לו מעניין התהליך.

Brig

חבר אתר
מעורבות
11
נקודות
8
לא יודע כמה קשור לדיון אבל בכל פעם שהחלפתי כבלים במערכת שלי, קיבלתי סאונד אחר לחלוטין. כאילו החלפתי מגבר או DAC או אפילו רמקולים. מצד שני שמתי לב שבמערכת שלי הכבלים עובדים כמו אקואלייזר ודווקא הכבלים הזולים היו יותר נייטראליים ואיתם נשארתי.
בכל מקרה השינויי סאונד בין כבלים היו עצומים!

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
אתם עושים הכללות לא רלוונטיות בעיני.
diy יכול להיות מעולה ויכול להיות טוב ויכול להיות לא טוב כמו כל דבר בעולם הזה.
בחברות אודיו, לא יושבים בני אלים, אנשים רגילים שמתכננים אודיו, חלקם עם השכלה רלוונטית וחלקם בלי וכך גם אנשי ה diy. חברה מסחרית לעולם תהיה הכי עסוקה במה תהיה שורת הרווח, או מה יהיה הפער בין עלות הייצור לבין המחיר שאפשר למכור ושהפער יהיה כמה שיותר גדול כי בלי זה היא לא תתקיים. ובדרך גם רוצים להרוויח הרבה כסף ובדגש על הרבה.
כדי למכור רמקול ב 100,000 שח ולהרוויח הוא צריך להגיע למשווק בלא יותר מ 50,000 והחברה צריכה שכל עלות הייצור, כולל משכורות, שיווק, שכירויות, עיצוב, חשבונות, חלקים תיכנס בלא יותר מ 25,000 שח.
זה אומר עלות חלקים של מקסימום 10-12 אלף שח או אם רוצים ממש להסתכן אז 15 אלף.
כשמישהו בונה בבית הוא משוחרר מכל ענייני הרווח\שיווק וכולי
הוא כמובן מוגבל ביכולת שלו לייצר תיבה מחומרים וצורה יוצאי דופן, אבל כמו שאנחנו רואים מסביב גם במחירים של מאות אלפי שח לרמקולים עדיין מייצרים תיבות מעץ, אין שום הוכחה שחומרים אחרים טובים יותר מעץ, אלא הם רק אחרים.
לגבי דרייברים, אפשר להזמין דרייברים מעולים מהחברות הטובות בדיוק כמו שעושות רוב החברות היקרות.
אז ייצור סידרתי עולה תמיד פחות, אבל עם תכנון נכון (ויש מספיק דגמים שיוצרו ואפשר ללמוד מהם, לא צריך להיות לאונרדו דה וינצ'י) אפשר ב 20,000 שח להשתוות לרמקול של 100,000 שח וגם לעבור אותו בקלות וגם להנות מהפריווילגיה של ניסוי ותעיה ושינויים בקרוס כדי להתאים לסט-אפ לחדר וכולי.
ויש עוד יתרונות, לא חייבים דווקא לקנות מייצור סידרתי כי צריך לייצר עוד המון רמקולים אותו דבר, אפשר לקנות זוג דרייברים היי אנד עם מגנטים חזקים מאוד של אלניקו או אחרים בני 40 שנים בכמה אלפי שח ולעבוד איתם.
אנחנו רואים את זה גם במגברים, (כולל השנאים שכבר לא מיוצרים ואפשר לקנות ולשתול אותם במגבר, כולל פערי התמחור לעומת מגברים ברמות האלו מייצור מסחרים) אין הבדל, מיכאל 845 מיישם בדיוק את הדברים האלו לפחות בשביל עצמו.
ברגע שהוא מוכר ורוצה גם להרוויח יפה אז הפרמטרים כבר משתנים מבחינת התמחור והיחס שלו למוצר מסחרי.

כבלים זה בכלל סיפור קל, כבל ב 500 שח הרי יכול להישמע טוב יותר על סט-אפ ולאוזן מסוייימת מכבל ב 10,000 שח, אני מניח שרובינו נוכחנו בסיטואציות כאלו.
אז אין בכלל מה לדבר על diy כן או לא, ברור ש diy יכול במקרים מסויימים לתת תוצאה יותר טובה ובמקרים אחרים לא, בדיוק כמו כל כבל אחר. כבל נחושת או כסף בעובי הנכון עם סופיות טובות שאפשר לשחק איתן כדי לדייק את הצליל, מה השאלה בכלל, אפשר לשזור או לא, וכולי, סיכוך כזה או אחר ואפשר גם לשחק עם זה ולדייק את הצליל.
תכלס החיסרון העיקרי של מוצרי diy טובים זה השמירה על ערך המוצר בגלל העדר המיתוג, אבל זה בטל ב 60 לעומת vfm של המוצרים האלו.
גם ברור שלכל מי שיכול להרוויח כסף באיזשהו אופן ישיר או עקיף ממכירה של מוצרים מסחריים תהיה התנגדות ל diy כי זה נוגד את האינטרס שלו, זה מובן ולגיטימי אבל צריך לזכור את זה גם.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אתם עושים הכללות לא רלוונטיות בעיני.
diy יכול להיות מעולה ויכול להיות טוב ויכול להיות לא טוב כמו כל דבר בעולם הזה.
בחברות אודיו, לא יושבים בני אלים, אנשים רגילים שמתכננים אודיו, חלקם עם השכלה רלוונטית וחלקם בלי וכך גם אנשי ה diy. חברה מסחרית לעולם תהיה הכי עסוקה במה תהיה שורת הרווח, או מה יהיה הפער בין עלות הייצור לבין המחיר שאפשר למכור ושהפער יהיה כמה שיותר גדול כי בלי זה היא לא תתקיים. ובדרך גם רוצים להרוויח הרבה כסף ובדגש על הרבה.
כדי למכור רמקול ב 100,000 שח ולהרוויח הוא צריך להגיע למשווק בלא יותר מ 50,000 והחברה צריכה שכל עלות הייצור, כולל משכורות, שיווק, שכירויות, עיצוב, חשבונות, חלקים תיכנס בלא יותר מ 25,000 שח.
זה אומר עלות חלקים של מקסימום 10-12 אלף שח או אם רוצים ממש להסתכן אז 15 אלף.
כשמישהו בונה בבית הוא משוחרר מכל ענייני הרווח\שיווק וכולי
הוא כמובן מוגבל ביכולת שלו לייצר תיבה מחומרים וצורה יוצאי דופן, אבל כמו שאנחנו רואים מסביב גם במחירים של מאות אלפי שח לרמקולים עדיין מייצרים תיבות מעץ, אין שום הוכחה שחומרים אחרים טובים יותר מעץ, אלא הם רק אחרים.
לגבי דרייברים, אפשר להזמין דרייברים מעולים מהחברות הטובות בדיוק כמו שעושות רוב החברות היקרות.
אז ייצור סידרתי עולה תמיד פחות, אבל עם תכנון נכון (ויש מספיק דגמים שיוצרו ואפשר ללמוד מהם, לא צריך להיות לאונרדו דה וינצ'י) אפשר ב 20,000 שח להשתוות לרמקול של 100,000 שח וגם לעבור אותו בקלות וגם להנות מהפריווילגיה של ניסוי ותעיה ושינויים בקרוס כדי להתאים לסט-אפ לחדר וכולי.
ויש עוד יתרונות, לא חייבים דווקא לקנות מייצור סידרתי כי צריך לייצר עוד המון רמקולים אותו דבר, אפשר לקנות זוג דרייברים היי אנד עם מגנטים חזקים מאוד של אלניקו או אחרים בני 40 שנים בכמה אלפי שח ולעבוד איתם.
אנחנו רואים את זה גם במגברים, (כולל השנאים שכבר לא מיוצרים ואפשר לקנות ולשתול אותם במגבר, כולל פערי התמחור לעומת מגברים ברמות האלו מייצור מסחרים) אין הבדל, מיכאל 845 מיישם בדיוק את הדברים האלו לפחות בשביל עצמו.
ברגע שהוא מוכר ורוצה גם להרוויח יפה אז הפרמטרים כבר משתנים מבחינת התמחור והיחס שלו למוצר מסחרי.

כבלים זה בכלל סיפור קל, כבל ב 500 שח הרי יכול להישמע טוב יותר על סט-אפ ולאוזן מסוייימת מכבל ב 10,000 שח, אני מניח שרובינו נוכחנו בסיטואציות כאלו.
אז אין בכלל מה לדבר על diy כן או לא, ברור ש diy יכול במקרים מסויימים לתת תוצאה יותר טובה ובמקרים אחרים לא, בדיוק כמו כל כבל אחר. כבל נחושת או כסף בעובי הנכון עם סופיות טובות שאפשר לשחק איתן כדי לדייק את הצליל, מה השאלה בכלל, אפשר לשזור או לא, וכולי, סיכוך כזה או אחר ואפשר גם לשחק עם זה ולדייק את הצליל.
תכלס החיסרון העיקרי של מוצרי diy טובים זה השמירה על ערך המוצר בגלל העדר המיתוג, אבל זה בטל ב 60 לעומת vfm של המוצרים האלו.
גם ברור שלכל מי שיכול להרוויח כסף באיזשהו אופן ישיר או עקיף ממכירה של מוצרים מסחריים תהיה התנגדות ל diy כי זה נוגד את האינטרס שלו, זה מובן ולגיטימי אבל צריך לזכור את זה גם.

הרי כתבתי פוסט קרוב לשלך ומה,
קראת אותו היום אין יכולת ליחיד לבנות
מוצר אודיו בחמישית מחיר,ידיעתו ונסיונו
נחותים בכמה דרגות מחברה נחשבת,
והיגדלת לכתוב המוצר ישמע אפילו יותר
טוב,לבנות רמקול מצוין צריך צוות מצוין
לפיתוח,טסט בנדז', מכונות nc וחדר בדיקות עם טיפול אקוסטי,
אני לא מכיר מישהו שבנה רמקול בעצמו
והוא נחשק על ידי אחרים,
לבנות מגבר מנורות טוב זה אפשרי ומיכאל
845 בונה כאלה, לבנות רמקול לבד שיתן
תוצאה רצוייה יתכן שזה לא יקרה,
אם אין לו ניסיון וידע נרחב בנושא וכושר
טכני מעולה.

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
יש מספיק שרטוטים ותכניות לרמקולים ברשת ואפשר גם להכניס שינויים.
מי שבונה רמקולים, קטן עליו לטפל אקוסטית בחדר. גם יש מכשירי מדידה.
לא חייבים צוות מצויין, מה אדם אחד לא יכול לתכנן רמקול ? מה נהיה ?
וזה לא יותר מסובך ממגברים, להיפך. הרבה הרבה יותר פשוט ויכול להתבסס על ניסוי ותעיה שלא כמו בחשמל..
סה"כ יש כמה חברות בודדות שמייצרות דרייברים מעולים ולא סתם אנחנו רואים כבר 70 שנים שרוב הרמקולים מתוכננים בשתיים-שלוש מתודות,מנסים לשנות קצת חומרים של היחידות והתיבות, אבל אין עליונות לחומרים החדשים למשל רמקולי שופר כמו שהיו לפני 80 שנים ומגנטים חזקים מאוד הם עדיין בקצה העליון של התחום כפי שאפשר לראות בתערוכות במינכן.
אז הנה אחד הרמקולים הטובים בתבל, מה כבר השתנה בו מלפני 70 שנה ? בסדר אז הוא מלוטש ומלוקק כמו תכשיטי יוקרה שעשירים יוכלו להרגיש טוב עם עצמם ויקבלו ליטוף לאגו אבל גם עם שופרים בני 50-60 מאיביי ומגנטים טובים וכבדים אפשר לבנות יופי של רמקולים וגם בהרבה טכנולגיות אחרות ולסיים רמקול סוף הדרך ב 20 אלף שח
https://www.livingvoice.co.uk/vox-olympian-horn-loudspeaker.html
מי שלא מחפש עיצוב מפונפן ושופוני אין שום בעיה לבנות תיבות מצויינות ולהשתמש בדרייברים מעולים וכן בדיוק חמישית מחיר ברגע שאתה חותך רווח של המשווק ורווח של החברה אתה בחמישית מחיר.
ברור שמשקיעים בזה זמן והתרוצצות אבל ההנחה היא שמי שעושה diy נהנה מזה גם, זה ככה ב 99% מהמקרים וגם יכול לייצר מוצר שעונה לצרכים שלו באופן הכי מדוייק.
diy זה דבר שפורומים של אודיו צריכים לחבק ולהרים למרות שלאנשים יש אינטרסים (גם לכאלו ששמו 100 אלף שח על רמקול ורוצים להרגיש שעשו השקעה טובה ובטח ליבואנים ולמי שרוצה לפרסם אותם וזה מובן),
אבל diy זה השיא של המעורבות באודיופיליה במיוחד שזה diy ששואף למעלה ומהאנשים שבונים לבד אנחנו יכולים ללמוד הכי הרבה על סאונד ועל אודיו.
בכל מקרה שני יהודים ארבע דעות אז לא צריך להסכים והעיקר חתימה טובה ושנה עם הרבה מוסיקה

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
הבעיה בdiy היא שאתה שומע את התוצאה בסוף פרוייקט, אחרי שהשקעת זמן וכסף ואם לא אהבת את התוצאה אז זרקת כסף לפח ועכשיו אתה תלך ותקנה בכסף מלא מוצר מדף שאתה אוהב...

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני מתעניין עכשיו בכבלי מתח והתחלתי קצת לשחק בנושא. מה שמעניין אותי זה האם בכלל הכבלים האלה משנים משהו.
בשביל לבדוק אם הם משנים, לא צריך להשקיע הרבה כסף וגם לא הרבה זמן.
להתעסק בבניית רמקולים מתאים לדעתי למי ששקוע עמוק בתחביב הזה. מערכת השיקולים והידע הנדרש לבניית רמקולים הרבה יותר מורכבים ומדובר גם בהנאה מסוג אחר.
אני מאמין, מתוך היכרות עם אנשים מוכשרים מאוד בתחומים שונים בעברי, שיש מי שמסוגלים לבנות לבד רמקולים שטובים בהרבה מרמקולים של יצרנים מכובדים עם כל הכבוד ליחידות המחקר שלהם. המידע נגיש היום לכולם ומי שעוסק במידע הם בסופו של יום בני אדם...

אריה

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
חתימה טובה ושנה טובה חברים!
חשבתי הרגע על מה שהוא- כבל (במקרה זה כבל חשמל) נועד להבאת חשמל לרכיב, האם כבל שלא משנה כלום - נחשב לכבל טוב? ואם כן, למה אנחנו משקיעים הון? למה בעצם אנחנו כול הזמן דנים ומדברים על השינוי? למה בכלל שינוי? כי חסר דבר ומחפשים שינוי כול שהוא בעזרת כבל זה או אחר?
כבל טוב הוא כבל טוב ולא משנה האם בניתה לבד או רכשתה ב10K- ואם אין שינוי - מה משנה?
למשל כבל שמחובר לסאב- האם נדרש כאן להשקיע? אני לא הצלחתי להבין (להבדיל לחיבור כבל לרכישים אחרים במערכת) האם יש שינוי באים מחברים כבל יקר ערך או אחר שהניתי לבד...

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
Andrew
לפי מה שאתה כותב , כל אדם שיודע להרכיב שידה מאיקאה יוכל לבנות מגבר ולפי דבריך, גם רמקולים.
זה ממש לא תיאור נכון.
את מספר האנשים שיש להם ידע , ציוד, זמן וסבלנות להכנס לפרויקט כזה וגם לקחת בחשבון שלא יצליח אפשר לספור על כף יד אחת, מקסימום שתיים.

לגבי כבלים, פה המגבלות הטכניות פחותות בהרבה וכנראה שגם הסיכון של אי הצלחה.
בהכירי את ההבדלים שכבלים עושים (מתלבט כרגע איזה 2 כבלי חשמל עודפים לשחרר...) , הרי שלאדם כמוני לא מתאימה הגישה של "קנה ובנה ומה שיהיה- יהיה"...אני עלול למצוא את עצמי עם ערימות של כבלים שהם כמעט ובערך אבל לא מספקים.
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אני מתעניין עכשיו בכבלי מתח והתחלתי קצת לשחק בנושא. מה שמעניין אותי זה האם בכלל הכבלים האלה משנים משהו.
בשביל לבדוק אם הם משנים, לא צריך להשקיע הרבה כסף וגם לא הרבה זמן.
להתעסק בבניית רמקולים מתאים לדעתי למי ששקוע עמוק בתחביב הזה. מערכת השיקולים והידע הנדרש לבניית רמקולים הרבה יותר מורכבים ומדובר גם בהנאה מסוג אחר.
אני מאמין, מתוך היכרות עם אנשים מוכשרים מאוד בתחומים שונים בעברי, שיש מי שמסוגלים לבנות לבד רמקולים שטובים בהרבה מרמקולים של יצרנים מכובדים עם כל הכבוד ליחידות המחקר שלהם. המידע נגיש היום לכולם ומי שעוסק במידע הם בסופו של יום בני אדם...

אריה
העצה הטובה ביותר עבורך זה תבקר אצל מישהו שאומר שיש אצלו הבדל ותשמע אצלו.
זה ייתן לך מושג מסוים לגבי מה שזה עושה.
בעקרון כבל חשמל איכותי מוריד את רצפת הרעש ובכך מאפשר לשמוע ניואנסים שקודם בקושי נשמעו (או בכלל לא ) , יכול לשפר את הנפח (תלת מימד).
כבל חשמל מאוד מאוד איכותי משפר את המוזיקליות של הסטאפ בלי להבליט תחום תדרים ספציפי. לא בטוח שאני מגדיר את זה באופן נכון...
ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
חתימה טובה ושנה טובה חברים!
חשבתי הרגע על מה שהוא- כבל (במקרה זה כבל חשמל) נועד להבאת חשמל לרכיב, האם כבל שלא משנה כלום - נחשב לכבל טוב? ואם כן, למה אנחנו משקיעים הון? למה בעצם אנחנו כול הזמן דנים ומדברים על השינוי? למה בכלל שינוי? כי חסר דבר ומחפשים שינוי כול שהוא בעזרת כבל זה או אחר?
כבל טוב הוא כבל טוב ולא משנה האם בניתה לבד או רכשתה ב10K- ואם אין שינוי - מה משנה?
למשל כבל שמחובר לסאב- האם נדרש כאן להשקיע? אני לא הצלחתי להבין (להבדיל לחיבור כבל לרכישים אחרים במערכת) האם יש שינוי באים מחברים כבל יקר ערך או אחר שהניתי לבד...

אין דבר כזה "כבל שלא משנה כלום" כי זה רכיב אודיו בשרשרת.
אמירה כזאת מתייחסת גם לרפרנס - בהשוואה לאיזה כבל זה לא משנה כלום.
בהחלט ייתכן שעבור סטאפ נתון השינוי יהיה מזערי או בלתי מורגש אבל להסיק מזה שהכבל הספציפי הזה לא משנה כלום זה טעות. זה יכול להיות נכון למקרה פרטי.
ארז

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
Andrew
לפי מה שאתה כותב , כל אדם שיודע להרכיב שידה מאיקאה יוכל לבנות מגבר ולפי דבריך, גם רמקולים.
זה ממש לא תיאור נכון.
את מספר האנשים שיש להם ידע , ציוד, זמן וסבלנות להכנס לפרויקט כזה וגם לקחת בחשבון שלא יצליח אפשר לספור על כף יד אחת, מקסימום שתיים.

לגבי כבלים, פה המגבלות הטכניות פחותות בהרבה וכנראה שגם הסיכון של אי הצלחה.
בהכירי את ההבדלים שכבלים עושים (מתלבט כרגע איזה 2 כבלי חשמל עודפים לשחרר...) , הרי שלאדם כמוני לא מתאימה הגישה של "קנה ובנה ומה שיהיה- יהיה"...אני עלול למצוא את עצמי עם ערימות של כבלים שהם כמעט ובערך אבל לא מספקים.
ארז
אי אפשר להסיק את מה שכתבת ממה שאני אמרתי, אפילו לא קרוב לזה.
לא טענתי בשום מקום שכל אחד שיכול לבנות שידה של איקאה, יכול לבנות רמקולים מעולים.
צריך לרצות בזה, להתעניין בזה, צריך שמיעה טובה, צריך להתעמק בזה ולהשקיע זמן ואנרגיה בלימוד והתנסות ולהיעזר בתכניות.
טענתי שלא צריך צוות שלם של חברה ממותגת מיוחצנת ומפונפנת ובהחלט אפשר לבנות לבד רמקולים מעולים ולהצליח להגיע לרמקולים היי אנד בחמישית מחיר.
זה הכל

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
יש מספיק שרטוטים ותכניות לרמקולים ברשת ואפשר גם להכניס שינויים.
מי שבונה רמקולים, קטן עליו לטפל אקוסטית בחדר. גם יש מכשירי מדידה.
לא חייבים צוות מצויין, מה אדם אחד לא יכול לתכנן רמקול ? מה נהיה ?
וזה לא יותר מסובך ממגברים, להיפך. הרבה הרבה יותר פשוט ויכול להתבסס על ניסוי ותעיה שלא כמו בחשמל..
מהנ"ל משתמע (לפחות לי) שזה לא ביג דיל....
תודה על ההבהרה.
ארז

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
כל מי שמוכן להשקיע כסף לא מבוטל בכבלי חשמל ממליץ לו מאוד לנסות רג'נרטור.
עם החשמל המלוכלך והלא יציב עם Thd גבוה שיש אצלנו בארץ, לפחות מהנסיון שלי שום טיפול בחשמל לא התקרב לרג'נרטור שבונה סינוס גל מחדש, מזין את המכשירים ב 230v בסטייה של עשירית וולט מוריד thd כמעט לאפס ,מגן על המערכת מפני נחשולי מתח וגם מדליק את כל המכשירים לפי הסדר בלחיצת כפתור אחת מהשלט וסדר הפוך בכיבוי..
לא מזמן היה אצלי אודיופיל מדופלם שגם בנה כמה מגברים בחייו ואמר לי למה אתה מזין את המגברים מהרג'נרטור, עדיף ישירות מהקיר זה הרבה יותר טוב, ניתקתי, חיברתי ישירות לקיר ושנינו הסתכלנו אחד על השני המומים ולא האמנו להבדל הקיצוני לרעה, גם אני כבר קצת הספקתי לשכוח עד כמה משפיע המכשיר לטובה, כי הוא מחובר כבר שנתיים.
אחרי שחיברנו לקיר, חיכינו, נתנו למגברים להתבשל קצת וכלום, אמר תחזיר תחזיר.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
כל מי שמוכן להשקיע כסף לא מבוטל בכבלי חשמל ממליץ לו מאוד לנסות רג'נרטור.
עם החשמל המלוכלך והלא יציב עם Thd גבוה שיש אצלנו בארץ, לפחות מהנסיון שלי שום טיפול בחשמל לא התקרב לרג'נרטור שבונה סינוס גל מחדש, מזין את המכשירים ב 230v בסטייה של עשירית וולט מוריד thd כמעט לאפס ,מגן על המערכת מפני נחשולי מתח וגם מדליק את כל המכשירים לפי הסדר בלחיצת כפתור אחת מהשלט וסדר הפוך בכיבוי..
לא מזמן היה אצלי אודיופיל מדופלם שגם בנה כמה מגברים בחייו ואמר לי למה אתה מזין את המגברים מהרג'נרטור, עדיף ישירות מהקיר זה הרבה יותר טוב, ניתקתי, חיברתי ישירות לקיר ושנינו הסתכלנו אחד על השני המומים ולא האמנו להבדל הקיצוני לרעה, גם אני כבר קצת הספקתי לשכוח עד כמה משפיע המכשיר לטובה, כי הוא מחובר כבר שנתיים.
אחרי שחיברנו לקיר, חיכינו, נתנו למגברים להתבשל קצת וכלום, אמר תחזיר תחזיר.
זה לא סותר. קונדישנרים, שמפואים, ריג'רטורים ומסיכות פילינג - גם הם יהנו מכבלי חשמל. ומכשיר אקטיבי טוב עולה כמו כמה וכמה כבלי חשמל. ולא מתאים בכל מערכת. סיכון גדול יותר. תמורה שונה. חלק חשוב בציר ההתקדמות אבל דורש צומי קפדני יותר כדי למקסם תוצאה.
זה פשוט מוצר נוסף ששווה לשקול בדיוק כמו שסאבוופר ורמקולים הם שני מוצרים שעובדים בתחום האקוסטי, אבל הם לכל היותר משלימים זה את זה ולא מהווים תחליף אחד לשני.
מעניין מה שאתה מספר על שלך. אצלי האיזוטק נובה לא עשה טוב לפאוורים. מה הסט אפ אצלך?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
שימו לב לנושא הקרינה האלקטרומגנטית הנפלטת מכל מכשיר חשמלי ובמיוחד ממכשיר כמו ריג'נרטור.
לא מומלץ לשבת ליד מכשיר כזה.
ארז

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
זה לא סותר. קונדישנרים, שמפואים, ריג'רטורים ומסיכות פילינג - גם הם יהנו מכבלי חשמל. ומכשיר אקטיבי טוב עולה כמו כמה וכמה כבלי חשמל. ולא מתאים בכל מערכת. סיכון גדול יותר. תמורה שונה. חלק חשוב בציר ההתקדמות אבל דורש צומי קפדני יותר כדי למקסם תוצאה.
זה פשוט מוצר נוסף ששווה לשקול בדיוק כמו שסאבוופר ורמקולים הם שני מוצרים שעובדים בתחום האקוסטי, אבל הם לכל היותר משלימים זה את זה ולא מהווים תחליף אחד לשני.
מעניין מה שאתה מספר על שלך. אצלי האיזוטק נובה לא עשה טוב לפאוורים. מה הסט אפ אצלך?
לא יודע להעריך את השפעת האיזוטק, לא שמעתי סט-אפים איתם ובלעדיהם, אבל כן שמעתי כמה וכמה סט-אפים עם ובלי רג'נרטורים של Ps Audio תמיד היה שינוי גדול לטובה.
אחרי ההתנסות שלי אני לא יכול להתייחס אליו כעוד מוצר, בעיני ממש חובה לבדוק מה הוא יכול לעשות לסט-אפ, אבל לא נראה לי שהיבואןן מחזיק מכשיר שהוא מאפשר להתנסות בו.
לא הייתי מערבב רג'נרטור עם מוצרים כמו קונדישנר שלפי שמות התואר המרובים שהוספת רואים שאתה מזלזל בהם. בסדר.
רג'נרטור הרי זה מכשיר שבסה"כ מספק מתח מדוייק ונקי מרעשים והפרעות, כמו שהיינו רוצים שיצא מרשת החשמל.
בעיני לפני ששמים המון כסף על כבלי חשמל כדאי לבדוק את המכשיר הזה, עדיין רצוי לשים כבלים ראויים אבל בעיני יותר הגיוני להתחיל מניקוי ואיזון כללי של החשמל ומשם להתקדם.
אצלי יש power plant 5 עם המדף התואם שלו של P.S Audio עשה שינוי מאוד משמעותי.
הוא מחובר לשני מונובלוקים 845 (מגבירים מיד והיי) ופאואר 100 וואט לבאס, מחובר גם למקורות, אני עובד עם פרה פסיבי.
בשל האופן בו הוא עובד, אני משער שההשפעה שלו משמעותית יותר בהגברת מנורות מאשר בטרנזיסטורית, אבל לא וידאתי את זה.
שימו לב לנושא הקרינה האלקטרומגנטית הנפלטת מכל מכשיר חשמלי ובמיוחד ממכשיר כמו ריג'נרטור.
לא מומלץ לשבת ליד מכשיר כזה.
ארז
לגבי קרינה, הטענה שלך אינה נכונה, אולי אתה מחליף בינו לבין שנאי מבדל, שגם בו משתמשים אודיופילים והוא אכן עלול להזיק וחשוב לייצר לו מעטפת מוגנת מקרינה.
לגבי קרינה אלקטרומגנטית כללית, אנחנו מוקפים בקרינה אין מה לעשות, הפלאפון שאנחנו דבוקים אליו הרבה יותר מסוכן ממכשירי החשמל שמפיצים קרינה בלתי מייננת, שגם היא לא מועילה לנו, אבל קשה לנו לדמיין את חיינו בלעדיהם.
הרג'נרטור אינו שונה מהם, התהליך שמתרחש בו, המרת מתח AC ל DC ואז בנייה מחדש של AC נקי ומדוייק.
אין בתהליך הזה משהו שמייצר קרינה אלקטרומגנטית חזקה יותר ממכשירי חשמל אחרים. יש לא מעט מגברים שגם בהם מתבצע תהליך ההמרה הזה.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
אכן התכוונתי לשנאי מבדל.
תודה על התיקון.
ארז

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור