איך מעבירים 1TB של מוסיקה לאוטו...?

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
שלום,
החלטתי "לעבור לאוטו", להתקין שם מערכת איכותית ולנצל את השעות הרבות בשנה שאני על הכביש (כמו כולנו) להאזנה איכותית למוסיקה. אני עכשיו בשלב התכנון המהיר לקראת קניה.
בלי להיכנס לשאלה כמה איכותי זה יהיה (מספיק איכותי בשבילי), אני רוצה להיות מסוגל לשמוע את כל מגוון המוסיקה שלי גם באוטו, ומדובר בכ-1TB של מוסיקה, כולה במחשב.
ראיתי שיש DISK ON KEY בגודל 1TB (אפילו 2), כשהמחירים נעים בין 40 ל-400 דולר בחו"ל.
מצד שני, אנשים מתלוננים שהמערכת באוטו - או שלא יודעת לקרוא יותר מכמות מסוימת של שירים, או שעובדת מאד לאט, או לא תומכת ב-DISK ON KEY גדול מדי.
אז לפני שאני נכנס להרפתקאות, רציתי לדעת אם יש מישהו שכבר היה שם וזה עובד לו.
תודה מראש...
אדר.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מערכת של הרכב ברגע שאתה מחבר את הפלאש מתחילה לבנות את הספריה תוך כדי סריקה, לי אין ניסיון עם נפחים כאלה

למה שלא תנסה Spotify?

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
תודה.
אני חושש מהיכולת של המערכת לקרוא את ה-disk on key. גם 512GB כנראה יספיקו לעיקר ואולי פחות, אני חושש פשוט לקנות משהו גדול ואז זה פשוט לא יעבוד.

אני לא פוסל Spotify, מקשיב מדי פעם בחינם (עם המגבלות), ואולי אפילו אתחבר בתשלום מתישהו. אבל יש לי הרבה מוסיקה שלי "בחינם", שאני רוצה לנצל ולהנות, ולא הכל יש ב-Spotify. אני בטוח שיום אחד אעבור לגמרי ל-streaming, אבל אני ממש עדיין לא שם.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
קנית head unit? על מה מדובר?

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
קניתי רכב...

עוד לא בחרתי head unit, מחפש עם המתקין מה יתאים בגודל (נפח פנימי) לסיטרואן.

בינתיים התחלתי לחשוב איך מעבירים את המוסיקה. חשבתי על דיסק ssd פנימי אבל לא נתקלתי באנשים שעשו את זה. אז דיסק און קי נשמע טוב.

התחלתי לחפש משהו בגודל מתאים וגיליתי המון בעיות ברשת -
חלק מזויפים ורק מציגים נפח גדול.
על רוב הדיסקים בגודל מעל 256 יש תלונות על מהירות, תקיעות ועל קבצים לא זמינים.
במקרים רבים, גם עבור דיסקים בגודל סטנדרטי, אנשים התלוננו שהמערכת שלהם מזהה רק חלק מהקבצים.

אז את המזויפים אסנן לפי מחיר וחברה.
בין הדיסקים האמיתיים אחפש כאלה עם פחות תלונות בלי להיסחף במחיר של 400$+, ואקווה לטוב. מומלץ לפרמט מחדש את הדיסק, והבנתי ש-fat32 נותן עד 2tb, אז אני אופטימי כאן.
את הטענה האחרונה חקרתי הלילה שוב, מסתבר שרוב ה-head units מוגבלים במספר ה-tracks הנתמכים. מדובר בד"כ בכמה מאות קבצים בכל ספריה, ובסה"כ של כ-10,000 קבצים על הדיסק. לכן לא פלא שאנשים עם אלפי mp3 בדיסקים גדולים אבל לא ענקיים כבר סובלים.

עכשיו יש לי פרמטר נוסף לבדוק כשאבחר head unit - מספר הקבצים המקסימלי על דיסק. ראיתי מערכות עם עד 65k קבצים סה"כ. עכשיו אני ממתין לפרטים מהמתקין איזה head unit הכי מתאים לדעתו ואנסה לבדוק לגבי תמיכה.

לכן כתבתי פה, חשבתי שעוד משוגעים כמוני ניסו בעבר דברים דומים ויש פתרונות נוספים, בדוקים, עובדים, שלא חשבתי עליהם.

אגב מוסיקה, הכיוון ללכת ל-head unit טוב של פיוניר, ומבחינת המערכת עצמה כנראה סט שלם של arc audio - מגבר, קומפוננט וסאב.

קודו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
220
נקודות
43
מצטרף להמלצות על ספוטיפיי ושות '
פיתרון מעולה לדרכים :)

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
אם אתה שואל אותי, אז הדבר היותר סביר יהיה:
* לרכוש טלפון עם אחסון הכי גדול שאתה יכול.
* לרכוש head unit שתומך ב Android Auto או Apple car play ( רכב חדש אמור להגיע עם HU שתומך, ואז בכלל אין בעיה ).
* לנגן את המוסיקה דרך תוכנת נגן טובה ופשוט להתחיל להינות.

שום התעסקות עם מגבלות של תקיעות, מערכות קבצים ושאר מרעין בישין.
פשוט ליישר קו עם הסטנדרטים הנוכחיים, במקום לקנות כוסות רוח לסטנדרט מת.
ולכשתיכנע ותתחיל לפזול בכיוון ספוטיפיי זה יהיה כבר טריוויאלי.

טכנית, גם בלי כל זה, נגן BT של HU סביר אמור לקרוא מהטלפון שלך הכל, ולתמוך בספריות. נוכחתי בכך בלא מעט רכבים.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אם אתה רוצה להנות מהמוזיקה ברכב, לנגן דרך bt או ספוטיפיי זו ממש לא הדרך.
הכי טוב זה לרכוש מכשיר התומך ב aux in אמיתי של RCA מאחורה.
לחבר כבל איכותי.
את הכבל לחבר ל dragonfly red שתומך ב ota.
אותו אתה מחבר למכשיר הסלולרי שלך.

במכשיר הסלולרי תשים Tidal וכמו כן כ.זכרון הכי גדול שאתה יכול (היום 400GB טוב עולה מעט מאוד כסף).

בנוסף לא הייתי קונה פיוניר אלא הולך על חברות הידועות באיכותן כגון : אקליפס, קלריון, אלפיין.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אצלי איכות לא רעה בכלל עם Spotify, ויש לי רפרנס הרי

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
תודה רבה על כל התגובות.
מתחיל להיות מעניין פה. אלה הטוויסטים שהיו חסרים לי כשחשבתי לבד. אני מתחיל ליהנות.
שלב ראשון - לא קלטתי כמה קל להגיע לכרטיס זכרון כל כך גדול בסלולרי. פותר לי בעיה ראשונה.
שלב שני - שימוש ב-dac חיצוני. לא חשבתי על זה.

כמה שאלות הבהרה לרעיון, כי יש פה יותר מדי משתנים שמעולם לא הכרתי:
1. דרגונפליי אמור להתחבר פיזית לנייד?
2. האם ב-android car אי אפשר לחבר את הנייד עם usb ולחסוך את ה-bt?
3. האם ה-dac של ה-hu כל כך פחות טוב מ-dragonfly או שזו פשוט הדרך היותר טובה להעביר את המוסיקה פיזית?
4. ויזואלית - tidal תנהל לי את העניינים בנייד, ובאמצעות android auto אוכל לנהל את הכל פיזית מה-hu?
5. למה tidal דווקא?
4. גם בהשוואות תמיד מציינים את פיוניר כטוב במיוחד בסאונד וגם המתקין המליץ על פיוניר. אתה מכיר יותר ממני, מה אני מפספס? אתה מתיין שזה דבר ידוע, לא hu אחד מסוים. יש איזה סקירות או משהו שייתן לי בשר כאן? סתם לקחת איזה אלפיין אני בטוח שלא לזה התכוונת...

תודה מראש.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
4. גם בהשוואות תמיד מציינים את פיוניר כטוב במיוחד בסאונד וגם המתקין המליץ על פיוניר. אתה מכיר יותר ממני, מה אני מפספס? אתה מתיין שזה דבר ידוע, לא hu אחד מסוים. יש איזה סקירות או משהו שייתן לי בשר כאן? סתם לקחת איזה אלפיין אני בטוח שלא לזה התכוונת...

היו זמנים כי באמת אלפיין נתן סאונד הרבה יותר טוב מפיוניר, היו לי top of the line של שניהם

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
2. האם ב-android car אי אפשר לחבר את הנייד עם usb ולחסוך את ה-bt?

תודה מראש.
אנדרוייד אוטו אפשר רק עם USB :)
בשנה בהבאה יהיה אלחוטי (עדיין לא זמין), בתקן WIFI ולא BT.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
אה...

טוב, אז אני מבין מזה שהאידאל זה להשתמש ב-dac חיצוני והנגן של tidal, פשרה מסוימת תהיה אם אשתמש ב-android auto ו-bt רק אם "אין ברירה".

אעשה עוד בירור בקשר ל-hu (שבשביל השימושיות חייב להיות עם מסך גדול, ולא 1din קטן). אחד האילוצים אצלי הוא טכני - יש מעט מקום שם בפנים, וצריך hu עם מסך מופרד. לפיוניר יש כזה. לא בטוח לגבי האחרים. כך או כך אשתדל שיהיה חיבור aux, כדי לאפשר את האופטימום, גם אם בשלב הראשון לא אשתמש בו.

נראה לי שהבנתי בערך איפה אני עומד ומה האפשרויות. גם אם לא אלך על האופטימום, אני כבר מרגיש על קרקע בטוחה.

תודה רבה!

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
362
נקודות
63
אה...

טוב, אז אני מבין מזה שהאידאל זה להשתמש ב-dac חיצוני והנגן של tidal, פשרה מסוימת תהיה אם אשתמש ב-android auto ו-bt רק אם "אין ברירה".

זו לא קביעה כל כך ברורה... מבטיח לך שיש HU בשוק שיש להם DAC מצויין.
מן הסתם, לא כל הרכבים נולדו שווים, וישנם רכבים עם בידוד רעשים מוצלח שמצדיקים את ההשקעה, לעומת רכבים אחרים שבהם אולי עדיף להתמקד בנוחות הפעלה וזמינות המוסיקה, ופחות להתכוונן לזה ש HU ספציפי יתן לך את מה שאתה צריך.

כמו כן, אל תשכח שכאשר אתה משתמש ב AA או CP אתה לא עובר על החוק, כיוון שאתה מתעסק רק עם ה HU בתוכנות שעברו רגולציה.
לעומת זאת, אם אתה רק מלטף את הטלפון תוך כדי נהיגה, אתה עשוי לחטוף דו"ח לא נעים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
אל תשכח שכאשר אתה משתמש ב AA או CP אתה לא עובר על החוק, כיוון שאתה מתעסק רק עם ה HU בתוכנות שעברו רגולציה.
לעומת זאת, אם אתה רק מלטף את הטלפון תוך כדי נהיגה, אתה עשוי לחטוף דו"ח לא נעים.

:בעד:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בדקתי קצת, וזה מוצר שנראה לי מעניין
http://www.alpine.co.il/p/Products/head-units/ilx-f903d

אהבתי שהוא גם מגיע עם DAC טוב פנימי, תוכל להתקין עליו TIDAL, הוא מנגן FLAC .
כמו כן הוא נותן ב UBS שלו 1.5 אמפר שזה יספיק לך אם תחבר לו למשל את זה:
https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/product/portable/t5/

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
תודה רבה!
מאד אהבתי את הרעיון של ה-SSD. האם ניתן יהיה לגשת אליו דרך ANDROID AUTO (או במקביל לחיבור ה-AA), או שההאזנה היא ישירות מול ה-HU, בלי גישה נוחה למפות ניווט, טלפון וכד' תוך כדי נסיעה? מנסה להבין את ה-trade off :)

להבנתי, בשל בעיות מיקום בהתקנה, תהיה בעיה להתקין מערכת שהיא לא מפוצלת, מה שנקרא MODULAR אצל פיוניר או FREESTYLE אצל אלפיין.
מערכת מפוצלת רלוונטית של פיוניר היא זאת:
https://www.pioneer-car.eu/es/en/products/sph-evo62dab

מערכת אלפיין מפוצלת, מקבילה פחות או יותר למה שציינת תהיה סופר יקרה (עולה בערך פי 3 מהפיוניר):
http://www.alpine.co.il/p/Products/dab3842/x702d-f

גם בהנחה שהאיכות השמע עדיפה משמעותית, אז בגלל הפרשי המחירים, אם אני אתעקש על האלפיין אצטרך כנראה להתפשר על הרמקולים, כי יש גבול לתקציב שלי :(, ואני לא יודע איפה האפקט יותר גדול (קומפוננט וסאב של ARC AUDIO - סדרת ARC מול סדרת BLACK).

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לאיזה רכב זה מיועד?

לגבי ה ARC. כן, אחלה של חברה. אפילו אחלה בחלה. אבל יש בשוק כ"כ הרבה חברות בשוק שאתה יכול לעשות מה שאתה רוצה.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
סיטרואן C4 שנת 2016.

אה, אין לי בעיה לבחור חברה זו או אחרת, רק לא משנה מה אבחר, התקציב מוגבל, ואם אצטרך לשלם עוד 3000-4000 על HU אז יהיו לי 3000-4000 פחות לרמקולים ו/או למגבר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור