נראה שעסקת הענק בתחום האודיו הרב ערוצי הביתי מבוטלת

Anton

אוהב את התחום
צוות האתר
מעורבות
222
נקודות
43
העסקה שפורסמה לפני מספר חודשים במסגרתה Sound United (הבעלים של דנון ומרנץ) תכננה לרכוש את חטיבת האודיו של אונקיו (שכוללת גם את פיוניר ואינטגרה) מבוטלת. העסקה הייתה בכפוף לתנאים, ובדיקות שכנראה לא עברו בהצלחה.

https://www.whathifi.com/news/sound...68SrjZ9Al7-RZUGO47l8GZxI1p-ulT8k28W45y6zxJdl8

לטעמי אלה חדשות טובות, בתור צרכנים אני לא חושב שהיה משתלם לנו שכל חברות המיינסטרים (חוץ מ-Yamaha) היו שייכות לאותה החברה. יש מספיק קונסולידציה בתחום גם ככה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
משמח לשמוע שעסקת הענק בתחום האודיו ברב ערוצי מבוטלת.. אסור שחברה אחת תשלוט כמעט על כל תחום האודיו הרב ערוצי.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
זה בדרך כלל אינדיקציה לסגירת חטיבות ופיטורי עובדים שיבואו.

חברות בבעלות פרטית, כך שאין יותר מדי אינפורמציה.
קרן הון סיכון כעיקרון שואפת לנפח את הערך ולמכור למישהו אחר, או להנפיק. הגיעו אולי למסקנה שלא שווה להם להשקיע

שוק הקולנוע בייתי נמצא בקיפאון, רוב האנשים מסתפקים במה שנמצא בטכנולוגית מסכים, שגם ככה משודרג בקושי פעם ב-10 שנים

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
זה בדרך כלל אינדיקציה לסגירת חטיבות ופיטורי עובדים שיבואו.

חברות בבעלות פרטית, כך שאין יותר מדי אינפורמציה.
קרן הון סיכון כעיקרון שואפת לנפח את הערך ולמכור למישהו אחר, או להנפיק. הגיעו אולי למסקנה שלא שווה להם להשקיע

שוק הקולנוע בייתי נמצא בקיפאון, רוב האנשים מסתפקים במה שנמצא בטכנולוגית מסכים, שגם ככה משודרג בקושי פעם ב-10 שנים

מיכאל.
בכל מדינה אמור להיות גוף הממונה על ההגבלים העיסקיים.. שבפועל מונע מכמה גופים להפוך למונופול.

לכן העסקה הזאת מראש נראתה כלא תקינה.

לגבי שוק הרסיברים.. הוא בכלל לא בקיפאון.. ממליץ לך לבדוק את חתך המכירות רק בארצנו הקטנה.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מיכאל.
בכל מדינה אמור להיות גוף הממונה על ההגבלים העיסקיים.. שבפועל מונע מכמה גופים להפוך למונופול.

מאיפה האינפורמציה?

שים לב כי זה לא מיזוג, נראה לי שאתה מתבלבל
רכישה של קרן בשביל להשביח ולמכור

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
906
נקודות
113
תודה על המידע אנטון :בעד:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מיכאל.

לגבי שוק הרסיברים.. הוא בכלל לא בקיפאון.. ממליץ לך לבדוק את חתך המכירות רק בארצנו הקטנה.

https://asia.nikkei.com/Business/Bu...n-talks-to-sell-cash-cow-business-to-US-buyer

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
https://www.reuters.com/companies/6628.T

לא נראה מזהיר במיוחד..

chart.png

תמונות מצורפות

• chart.png
    chart.png
    KB 259.5 · צפיות: 339

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
מאיפה האינפורמציה?

שים לב כי זה לא מיזוג, נראה לי שאתה מתבלבל
רכישה של קרן בשביל להשביח ולמכור

ברגע שחברה רוכשת שלל מותגים העוסקים באותו התחום.. הרי שמדובר במונופול שיכול לעשות כרצונו בתחום.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
ברגע שחברה רוכשת שלל מותגים העוסקים באותו התחום.. הרי שמדובר במונופול שיכול לעשות כרצונו בתחום.

זאת קרן הון סיכון.
מטרה שלהם להצמיח את הביזנס ולמכור עם רווח

לפי מה שקראתי Onkyo מפסידה כסף כמה שנים ברציפות.
הרכישה הזאת הייתה יכולה להזרים לה כספים.. אולי אחרי התייעלות

Onkyo חברה ציבורית, תסתכל על גובה הלוואות

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
זאת קרן הון סיכון.
מטרה שלהם להצמיח את הביזנס ולמכור עם רווח

לפי מה שקראתי Onkyo מפסידה כסף כמה שנים ברציפות.
הרכישה הזאת הייתה יכולה להזרים לה כספים.. אולי אחרי התייעלות

Onkyo חברה ציבורית, תסתכל על גובה הלוואות

במצב שאתה מתאר.. אז מה עמד אחר הרעיון ברכישת חטיבת האודיו של פיוניר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני מסכים עם מיכאל.

בנוסף בתור אנשים שחיים בעולם הזה עדיף לנו ריכוזיות בתחום שמייצר המון More of the same .

ההבדלים בין 4-5 מכשירי הכניסה של כל החברות האלו זניחים עד לא קיימים.
חוץ מהרסיברים הבכירים של החברות האלו או מוצרי נישה מיוחדים יש פה ייצור בלתי נגמר של זבל שנמכר אחרי זה במכירות חיסול ועולה לנו יותר משאבים עולמיים מאשר רווח. בסופו של יום כולנו מפסידים.

דווקא אם חברה אחת הייתה מייעלת את התהליך היה לכולנו טוב יותר ובריא יותר.

Anton

אוהב את התחום
צוות האתר
מעורבות
222
נקודות
43
אופציה אחרת, זה להפוך את השוק ליותר הגיוני. שוק שבו לא חייבים להוציא דגם חדש בכל שנה.
זו גישה שאני הרבה מאוד מעריך בחברות כמו Anthem או Arcam. זו פעולה שהייתה חוסכת המון זבל לחברה שלנו.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אופציה אחרת, זה להפוך את השוק ליותר הגיוני. שוק שבו לא חייבים להוציא דגם חדש בכל שנה.
זו גישה שאני הרבה מאוד מעריך בחברות כמו Anthem או Arcam. זו פעולה שהייתה חוסכת המון זבל לחברה שלנו.

אנטון.

אונקיו פיוניר ואינטגרה, עדין עם אותם דגמים משנת 2016, כל הדגמים האיכותיים קיבלו למעלה מ-10 עדכוני קושחה במהלך התקופה כך שהם נשארו עדכניים ביותר.

רק בחודש שעבר הוצגו דגמים מחליפים.

Anton

אוהב את התחום
צוות האתר
מעורבות
222
נקודות
43
אנטון.

אונקיו פיוניר ואינטגרה, עדין עם אותם דגמים משנת 2016, כל הדגמים האיכותיים קיבלו למעלה מ-10 עדכוני קושחה במהלך התקופה כך שהם נשארו עדכניים ביותר.

רק בחודש שעבר הוצגו דגמים מחליפים.

מודה שפחות עקבתי אחר הדגמים שלהם בשנים האלה, אני קצת מופתע ממה שאתה אומר. אם זה אכן כך, זה משמח.
לעומתם דנון, מרנץ וימאהה כן מוציאים דגם כל שנה עם שינויים לחלוטין מינוריים. במקרה של דנון וימאהה, מדובר גם באינסוף סדרות שונות בכל שנה. אני לא אוהב את התופעה הזו.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
מודה שפחות עקבתי אחר הדגמים שלהם בשנים האלה, אני קצת מופתע ממה שאתה אומר. אם זה אכן כך, זה משמח.
לעומתם דנון, מרנץ וימאהה כן מוציאים דגם כל שנה עם שינויים לחלוטין מינוריים. במקרה של דנון וימאהה, מדובר גם באינסוף סדרות שונות בכל שנה. אני לא אוהב את התופעה הזו.

מקווה מאוד ששאר מותגי המינסטרים יאמצו את הגישה של אונקיו פיוניר ואינטגרה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור