סט ליסט לבדיקת מערכת

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
שלום חברים ושנה טובה לכולנו!

מזמן רציתי לכתוב אך התעצלתי, אבל לכבוד התערוכה נראה לי זה בדיוק הזמן לשרשור כזה.

מערכות שלנו מורכבות ממגוון רכיבים מכול מיני סוגים ולרוב זה - מקור, הגברה, רמקולים וכבילה. החלפה/הוספה של אחד מהפרמטרים תמיד מביא שינוי וגורם לנו להתחיל בבדיקה - האם זה נשמע לטעמנו, האם משתלב, האם לא הורס, האם מוסיף וכול השאר הרפתקאות של תחום האהוב.

אני מאמין שלכול אחד מאיתנו ישנם סטים של טראקים מוכנים שנבחרו ורוכזו למטרה זו, ולאף דווקא שירים האהובים אלה גם כאלה שתורמים לבדיקה של בס, גבוהים, במה וכו׳.

בשוק ישנם מגוון דיסקים לבדיקה של כול מני חברות ומהדורות (לא מדבר על טראקים לבדיקת ראשים ותדרים), אך אני מדבר על סט ליסט אישי שבחרתם לעצמכם לבדוק את מערכות שלכם ע״מ לקבל החלטות שתיארתי קודם.
לדעתי יהיה נחמד להתחלק בידע וניסיון ולשתף, מאמין שזה יכול לתרום להרבה וגם לפתוח עוד כיוונים.

אתחיל מסט שלי שסינן לא מעט דברים:) חילקתי אותו לפי סוג מוזיקה (פחות או יותר).
לדעתי סט ליסט לא חייב להיות ארוך מידי אחרת זה יכול לעייף ואוזן (מוח) מתחיל להתבלבל:)

1. (Aaron Copland & Minnesota Orchestra - Fanfare for common man (track 1)
תודה לעופר שחורי על הכירות השיר ואלבום שהושמע בחדר הדגמה של פוקאל בתערוכה במינכן (ע״פ בקשה פרטית).

2. (Sera una noche - Nublado (track 6)
תודה לתומר צין על הכירות השיר הנפלא שהושמע לא מעט השנה במינכן.

3. (Dire Straits - Brother in arms - Money for nothing (track 2) - איך בלי?:)
אוסף האהוב אלי עם מגוון זמרות נפלאות
The new jazz divas:
4. (Ledisi - Round midnight (track 2)

5. (Esperanza Spalding - I adore you (track 4)

6. (Diana Krall - Temptation (track 6)

7. (Jean Michel Jarre - Electrinica 1 - Automatic part 2 (track 5)
יש קטע בס מרשימה

8. (Depeche Mode - Exciter - Dream on (track 1)

9. (Yello - The eye - Planet Dada (track 2)
מגוון רחב של צלילים למיניהם ופרוט מצויין (לטעמי)

10. (Metallica - Metallica (Black album) - Sad but true (track 2)
הדבר ש״הפיל״ הרבה כבלים אצלי - כבל שעל טראק (ובכלל אלבום הנ״ל) היה מביא במה ופרוט - היה מנצח :)
אולי זה בגלל ההקלטה די וותיקה שהייתה בטכנולוגיה מעט שונה מהיום - לא יודע אך עובדה (לפחות אצלי במערכת)

11. (Ghost Rider - Make us stronger (track 18 from Part of the dream compiled by Vini Vici)
טראק חזק שהושמע בחדר הדגמה פוקאל בתערוכה במינכן (הרבה אודיופילים אם אוזניים רגישות כנראה קמו והלכו :) - חבל לדעתי - לא חייב הכול ג׳אז וקלאסי…:) קצת ראש וקצב להזיז את הרמקול לא מזיז:)

ואם דיברנו על ראש - אחרון חביב :) טראק ששמו חברי מחדר הדגמה של Chord בסוף יום תערוכה במינכן כנראה לשעשע את עצמם ואולי לגרש הנמצאים:) כזה דבר עוד לא שמעתי - אך אהבתי - מזיז הכול כולל קירות:)
12. (X-Rated - Excision - X-Rated (track 1)

כמובן אפשר להמשיך עוד, אבל זה פחות או יותר שדי מחסה (לטעמי) את יכולות להבין מה ״עשינו״ למערכת:)

מה איתכם?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
שמעתי לייב Money For Nothing לפני כמה ימים ;)

אם אתה רוצה לבדוק באס נקי, תקשיב ל-Tin Pan Alley של Stevie Ray Vaughn

חייב טקראק של מוזיקה קלאסית, מוזיקה אקוסטית מרובת כלים.

אבל שיהיה לך רפרנס, אתה צריך מוזיקה שאתה מכיר טוב מאוד וזוכר איך היא נשמעת במערכות אחרות

עבורי זה פשוט מוזיקה שאני אוהב כרגע, טעמי משתנה. אם לפני עשור יכולתי לשמוע ברצף את דיאנה קראל, היום אולי זה מתברג באיזה מיקס וזהו.

מבחן המערכת שלי כולל:
- להנות, לצלול לתוך החוויה
- ללא אפקט של listener fatigue, יכולת האזנה של כמה שעות ברצף ללא עייפות או כאב ראש.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
תודה מיכאל:) הייתה לי תחושה שתגיב ראשון:)

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
וואללה, חברים:)
היתי בטוח שנושא די מעניין ויכול לתרום...
לא מעניין לדעת איך כול אחד בודק את הדברים?

Chen_J

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
18
אוהב את המגוון שאתה מציג ברשימה. מנעד יפה של סגנונות
צריך להתעמק עוד קצת בשמיעה על מנת ״להכנס לזה״ אבל משמיעה ראשונית מצאתי כמה קטעים שאתעמק בהם
תודה

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
אוהב את המגוון שאתה מציג ברשימה. מנעד יפה של סגנונות
צריך להתעמק עוד קצת בשמיעה על מנת ״להכנס לזה״ אבל משמיעה ראשונית מצאתי כמה קטעים שאתעמק בהם
תודה
תודה, שמח שזה תורם.
אך מטרתי כאן הייתה גם להבין מה יש לאחרים שניתן להרחיב באמצעותם את האופקים ולהתחבר לדברים שלא מכירים שיכולים לתרום, כמו דוגמא שמיכאל הביא - ממש אהבתי.

Pooki

אוהב את התחום
מעורבות
35
נקודות
28
הרפרנס היחיד אצלי זאת המוזיקה שאני אוהב לשמוע בשותף השאר לא באמת צריך לעניין אותי ....

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
שמעתי לייב Money For Nothing לפני כמה ימים ;)

אם אתה רוצה לבדוק באס נקי, תקשיב ל-Tin Pan Alley של Stevie Ray Vaughn

חייב טקראק של מוזיקה קלאסית, מוזיקה אקוסטית מרובת כלים.

אבל שיהיה לך רפרנס, אתה צריך מוזיקה שאתה מכיר טוב מאוד וזוכר איך היא נשמעת במערכות אחרות

עבורי זה פשוט מוזיקה שאני אוהב כרגע, טעמי משתנה. אם לפני עשור יכולתי לשמוע ברצף את דיאנה קראל, היום אולי זה מתברג באיזה מיקס וזהו.

מבחן המערכת שלי כולל:
- להנות, לצלול לתוך החוויה
- ללא אפקט של listener fatigue, יכולת האזנה של כמה שעות ברצף ללא עייפות או כאב ראש.
האמת ש tin pan alley זה יופי של כדור הרגעה להשקטת הרעד הבלתי רצוני הזה לכיוון הארנק של חלקנו כאן, נשמע יופי כמעט בכל אמצעי להשמעת מוסיקה, אולי למעט רמקול חיצוני של טלפון סלולרי. נכון אגב לגבי מרבית היצירה של קנופלר, כמו גם מוסיקה אקוסטית בדגש על גיטרה קלאסית שנשמעת נהדר גם במערכת של 200 שקל. גם מוסיקת ג'אז במרבית ההקלטות שאני שמעתי נשמעת לא רע גם בטרנזיסטור, רוצה להרגיש שעשית קנייה נהדרת, שמע take five ולקק את האצבעות.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
גאנדי,

יש ברשימה הרבה דיסקים ברשימה ששמעתי לפני הרבה זמן ולא שומע היום, בעיקר מוזיקת פופ ורוק, שעברה כבר מזמן לקלאסיקה של המוזיקה.

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
גאנדי,

יש ברשימה הרבה דיסקים ברשימה ששמעתי לפני הרבה זמן ולא שומע היום, בעיקר מוזיקת פופ ורוק, שעברה כבר מזמן לקלאסיקה של המוזיקה.
לפעמים טוב ליזור לאחור ולהיזכר בקטעים ״ההם״ בימים ״ההם״ :)
תוציא מהבויידם:)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור