כבלים שיפור כבלי חשמל - מחפש עצות ל DIY

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אחרי שרבים וטובים מספרים לנו שכבלי חשמל טובים משפרים את איכות הצליל, בא לי להחליף את כבלי החשמל - ובמערכת שלי יש הרבה.
מה שלא בא לי, זה להשקיע סכומים מטורפים כפי שאני מוצא בקטלוגים של היבואנים השונים. גם 500 ש"ח לכבל חשמל נתפס בעיניי כסכום דימיוני שלא לדבר על אלפי שקלים לכבל.

אז מה בעצם אני צריך? פלאג איכותי לקיר, פלאג איכותי למכשיר וכבל רץ איכותי לחבר ביניהם... נשמע פשוט.

רעיונות מה לקנות? מישהו ניסה והצליח?

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
חלק מהרכיבים במערכת שלי הגיעו עם כבלי החשמל משובחים.

את כל השאר הרכבתי בעצמי לפי המלצת מומחה ידוע (שאני לא בטוח שהוא מעוניין ששמו יוזכר) מכבל Belden 83803 (שהוא 12 AWG), עם קונקטורים של Furutech (היבואן אמיר ארמה). הכבלים הקריטיים קיבלו קונקטורים בציפוי זהב, והאחרים ללא ציפוי (נחושת). הכבלים לא גמישים, כך שזה לא מאוד נוח לעבודה, אבל אפשרי. הצבע שלהם אדום בוהק, בתקווה שזה לא מפריע.

index.jpg

במיעוט המיקרים השתמשתי בקונקטורים של Oyaide, שפחות נוח לעבוד איתם מאשר עם Furutech, וההארקה של קונקטורי הזהב שלהם הגיעה ללא ציפוי זהב :(

העניין הוא שלמרות שזה הרבה יותר זול מכבלים מסחריים באיכות מקבילה, עדיין כל קונקטור עולה יותר מ-400 ש"ח, ולמרות שהכבלים עצמם לא יקרים, הם כבדים, כך שההובלה שלהם מחו"ל יקרה מאוד.

שים לב שחלק מאלה שמוכרים את הכבלים, כמו למשל Parts Express, נותנים את המחיר ל-ft, לא למטר, וצריך לחלק את המחיר הנתון ב-3.28 כדי לקבל מחיר למטר, ולהכפיל את האורך ב-ft ב-0.3048 כדי לקבל את האורך במטרים. למשל יש הנחה מעל 100ft, כלומר מעל 30.5 מטר, ואז המחיר הוא $32.80 למטר.

עמיר

תמונות מצורפות

• index.jpg
    index.jpg
    KB 26.4 · צפיות: 195

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,120
נקודות
113
כאחד שבנה אין ספור כבלי חשמל diy במהלך השנים מרמות השקעה של כמה מאות שקלים בודדים ועד אלפי שקלים והרכבות סופר מורכבות אני יכול לומר לך בביטחון מלא שאם אתה מחפש להגיע למשהו סביר וחביב אפילו (עם רכיבים נכונים), 500₪ זה לא בכיוון וחבל על הזמן, אנרגיה והכסף שלך ומהכירותי הווירטואלית הקטנה אותך, זה רק יעצים את גישתך לתחום הכבילה וחבל.
אגב, אני לא מכיר עוד משהוא בפורום שהלך עם כבלי חשמל diy רחוק כמוני. הכבל diy האחרון שבניתי היה כנראה גם האחרון. חומרים 1,000$ ובניה שלהערכתי מסתכמת סביב 20-30 שעות עבודה. כבל פצצה עד כדי כך שלימים בניתי נוסף. סאונד מיוחד בהחלט אך גם הם בסוף פינו מקומם לכבלים טובים יותר מיצרן ראוי. בראיה לאחור אני יכול רק ״להתנחם״ בכך שעלה לא מעט לעבור אותם.
בקיצור, diy זה נחמד ויש שיגידו כיף אבל זה פשוט לא זה. המלצתי אליך היא קנה הטוב ביותר שאתה יכול ומוכן מיצרן טוב וסגור עניין. יד שנייה, לך על יד שניה.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
לא חייבים ללכת עד הסוף...
אומנם לא בחנתי אותם מול כבלים יקרים אבל בניתי 5 כאלה לפי המדריך ששמו למעלה.
אני בניתי בזמנו מהכבלים של DH labs כי לא היה זמין מ neotech...20190928_213827_resize_99.jpg

תמונות מצורפות

• 20190928_213827_resize_99.jpg
    20190928_213827_resize_99.jpg
    KB 68.8 · צפיות: 192

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
גם אני בניתי ממוליך DH labs Power plus וקונקטורים Wattgate
רציתי להוכיח לעצמי שכבל חשמל עושה הבדל. זאת היתה יריית הפתיחה.
עדיין הכבל הזה זול כמו שרצית אריה. ושווה כל שקל
אל תשכח בחשמל עדיף 1.8 - 2 מטר ולא קצר יותר

Andrewv

אוהב את התחום
מעורבות
151
נקודות
43
diy צריך לקנות חומרים חדשים, יצא לך הרבה יותר יקר מ 500 שח אם אתה רוצה לקבל איכות אודיופילית בסיסית.
אתה יכול לקנות 2 כבלים יד 2 בכמה מאות שח ותראה אם אתה שומע הבדלים. נסה על הגברה, על מקור.
כבעלים של naim לשעבר, ממליץ לך לחפש כבלים בעלי צליל פתוח בתחום עליון ומהודק בתחום תחתון וגם כבלים שמדגישים מהירות. אלו עושים חסד עם naim .
הרבה כבלים עלולים לגרום ל naim להישמע מנופח ומרוח, איטי מדי, תיזהר מזה.
אם לא תשמע הבדלים, הרווחת, אם כן, תוכל להתחיל להחליף לאט לאט כבלים ולהאזין להבדלים, לראות אם ומה השיפור שאתה שומע.
צריך גם מפצל טוב ואולי אפילו יותר חשוב מהכבלים מהמפצל את המערכת, קו ישיר מהלוח חשמל דירתי ללא שום מכשירים נוספים על הקו הזה..ולוודא שהלוח על חלקיו במצב ראוי .
או במקום כל זה רג'נרטור טוב..

נערך לאחרונה ב:

atmos

אוהב את התחום
מעורבות
122
נקודות
43
diy
ואולי אפילו יותר חשוב מהכבלים מהמפצל את המערכת, קו ישיר מהלוח חשמל דירתי ללא שום מכשירים נוספים על הקו הזה..ולוודא שהלוח על חלקיו במצב ראוי .
:בעד::בעד::בעד:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
חלק מהרכיבים במערכת שלי הגיעו עם כבלי החשמל משובחים.

את כל השאר הרכבתי בעצמי לפי המלצת מומחה ידוע (שאני לא בטוח שהוא מעוניין ששמו יוזכר) מכבל Belden 83803 (שהוא 12 AWG), עם קונקטורים של Furutech (היבואן אמיר ארמה). הכבלים הקריטיים קיבלו קונקטורים בציפוי זהב, והאחרים ללא ציפוי (נחושת). הכבלים לא גמישים, כך שזה לא מאוד נוח לעבודה, אבל אפשרי. הצבע שלהם אדום בוהק, בתקווה שזה לא מפריע.

צפה בקובץ המצורף 45771

במיעוט המיקרים השתמשתי בקונקטורים של Oyaide, שפחות נוח לעבוד איתם מאשר עם Furutech, וההארקה של קונקטורי הזהב שלהם הגיעה ללא ציפוי זהב :(

העניין הוא שלמרות שזה הרבה יותר זול מכבלים מסחריים באיכות מקבילה, עדיין כל קונקטור עולה יותר מ-400 ש"ח, ולמרות שהכבלים עצמם לא יקרים, הם כבדים, כך שההובלה שלהם מחו"ל יקרה מאוד.

שים לב שחלק מאלה שמוכרים את הכבלים, כמו למשל Parts Express, נותנים את המחיר ל-ft, לא למטר, וצריך לחלק את המחיר הנתון ב-3.28 כדי לקבל מחיר למטר, ולהכפיל את האורך ב-ft ב-0.3048 כדי לקבל את האורך במטרים. למשל יש הנחה מעל 100ft, כלומר מעל 30.5 מטר, ואז המחיר הוא $32.80 למטר.

עמיר

ניסיתי לעשות דיאטה לגבי הפורום אך כשאני רואה דבר כזה פשוט איני יכול שלא להגיב, זכורני שלפני שנים רבות הכנתי כבלי חשמל מהבלדן הנ"ל שהומלץ ע"י כריס ון האוס בתחילת דרכו.
מדובר בכבל שמיועד למערכות גילוי אש, נכון שלפעמים מגלים משהו טוב מתחום אחר שנשמע טוב גם לאודיו אבל פה מדובר בכבל מנחושת ירודה שגידיו מצופים בבדיל עם סיכוך צפוף אך מחומר ירוד גם הוא בכל הנוגע לאודיו ואתה עוד מלין שלפין הארקה בפלאג אין ציפוי זהב...
ול"קינוח" אתה משתמש גם בפלאגים של פורוטק...אוי... מיליון פוסטים כנראה הם לא ערובה לשמיעת על מר AK1.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
ניסיתי לעשות דיאטה לגבי הפורום אך כשאני רואה דבר כזה פשוט איני יכול שלא להגיב, זכורני שלפני שנים רבות הכנתי כבלי חשמל מהבלדן הנ"ל שהומלץ ע"י כריס ון האוס בתחילת דרכו.
מדובר בכבל שמיועד למערכות גילוי אש, נכון שלפעמים מגלים משהו טוב מתחום אחר שנשמע טוב גם לאודיו אבל פה מדובר בכבל מנחושת ירודה שגידיו מצופים בבדיל עם סיכוך צפוף אך מחומר ירוד גם הוא בכל הנוגע לאודיו ואתה עוד מלין שלפין הארקה בפלאג אין ציפוי זהב...
ול"קינוח" אתה משתמש גם בפלאגים של פורוטק...אוי... מיליון פוסטים כנראה הם לא ערובה לשמיעת על מר AK1.
כך נראה פוסט השמצה.

לא מדובר כאן על השמיעה שלי, כי לא השוויתי לשום דבר ולא בדקתי. הסתמכתי על ההמלצה.

המומחה האמור אינו כריס ון האוס, אלא מישהו ידוע ומוכר בהרבה, שהשמיעה שלו היא כנראה מהטובות בעולם, אם לשפוט על פי המוצרים שהוא מייצר, והוא זה שטען שהצירוף של בלדן ופורוטק טוב משמעותית מהרכבה כבלים מוכנים. כנראה שהוא שמע לצרכיו הוא הרבה יותר כבלים מ-gds, כשהוא מדגים את מוצריו בתערוכות המובילות בעולם.

אני לא מתכוון לרדת לרמת הדיון המובאת כאן.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
ללא נימה אישית אבל זה למה תחום כבלי החשמל לסטריאו הוא חרטא אחד גדול, לוקחים כבל בלדן הנ"ל גידיו מצופים בבדיל תעשייתי שנותן צליל קשה ואנליטי משדכים לו פלאגים שידועים כגורמי סיכון למוות משעמום והופ יש לנו מוצר אודופילי ואם אנחנו יצרן נדביק לו תג מחיר מופרך.
כבל חשמל צריך להיות מנחושת טובה או כסף שנחשב למוליך טוב, לשזור אותם במכונה מדוייקת עפ"י עקרונות חשמליים מוכחים, בידוד טוב ודיאלקטרי ופלאגים מחומר טוב, נחושת או כסף שמסוגסגים למתן קשיות מכנית ומניעת קורוזיה. אפשר לגוון ולשחק עם כל אלה כמו שמשחקים בחנות גלידה עם טעמים על בסיס השמנת וגם המחירים של הכבלים צריכים להיות כמו בחנות גלידה שמשתמשת ברכיבים איכותיים, כמות X באותו המחיר לכל הטעמים ולא במחיר פלצני למשל לטעם תות מלטזי שנקטף ע"י בתולות.
דוגמה שככה קפצה לי לראש זה השקעים של 'סינרג'טיק ריסרץ' שפרט לתערובת המתכת שלהם שנותנת את הצליל היחודי להם הרי שגוף הפלסטיק מיוצר ע"י 'פאס אנד סימור' לשקעיהם הרגילים ואנשים מוכנים לשלם כפול או יותר על השקעים האלה.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
הי אריה

אם תרצה יש לי גלילים של הDH labs וה Acrolink שצוינו מעלה...
ואני בניגוד לליכלוכים למעלה, ממליץ בחום עם הפלאגים של Furutech מסדרה FI11gn.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הי אריה

אם תרצה יש לי גלילים של הDH labs וה Acrolink שצוינו מעלה...
ואני בניגוד לליכלוכים למעלה, ממליץ בחום עם הפלאגים של Furutech מסדרה FI11gn.
שלח לי את הטלפון שלך.

ymym

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
הצעתי המחוייכת היא, כשמתחיל לדגדג החשמל(כלומר הריגוש),
לפתח עוד תחביב כגון: קפה, עטים, צילום, צפיה בתמונות...
וזה עובר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הצעתי המחוייכת היא, כשמתחיל לדגדג החשמל(כלומר הריגוש),
לפתח עוד תחביב כגון: קפה, עטים, צילום, צפיה בתמונות...
וזה עובר
קפה זה תחביב עתיק אצלי...

אני עורך ניסוי מפורט ומתוכנן בנושא כבלי החשמל. אחד מהחברים בפורום מציע לי לבדוק כבלים שלו ואני מתכוון להגיע למסקנה ברורה אם כבלי החשמל משפיעים על איכות הצליל.
אפרט אחרי התערוכה.

אריה

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
689
נקודות
113
מצטרף להמלצה יד 2
יש כבלים של נורדוסט המחיר מגוחח לטעמי (לחיוב כמובן)... מציע בחום
אם לא לך ישירות ליבואן גבי... יחסוך לך המון כאבי ראש וכו
ב ה צ ל ח ה

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
תתחיל לרוץ,זה מעולה
נגד שיעמום.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
האחד רואה באודיו ניסוי/תהייה/אוזניים/כיף
האחר רואה באודיו שעמום.

כך גם המערכות/תוצאה בסופו של יום.

האחת מושקעת ואיכותית ומעניקה תוצאה מרגשת ומרטיטה.

השנייה משעממת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור