התייעצות לגבי עדשה

orisch

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם. לפני כשנה התייעצתי פה בפורום לגבי קניית מצלמה ראשונה. לאחר התיעצות ומחקר בחרתי בolympus omd e 10 mark 2 אני מאוד מרוצה מהבחירה אז קודם תודה לכל מי שעוזר ומייעץ בפורום.

אחרי שהתנסתי קצת בצילום אני מעוניין לשדרג את העדשות שלי. כרגע יש לי את הקיט 14-42 f3.5-5.6. ו את ה40-150 f4-6.
אני מעוניין לשדרג את יכולת הצילום (צילום באור נמוך, בוקה משמעותית, חדות ).
חשבתי על האולימפוס 25mm f1.8 או הפנסוניק 25mm 1.7 , אני גם מתלבט אולי להשקיע קצת יותר לקנות את האולימפוס זום 12-40 f2.8 . אני יודע שיש הבדל משמעותית בין זום לפריים ואלו עדשות שונות. אני מצלם בעיקר בטיולים, חופשים , אירועים משפחתיים, וגם התחלתי להסתובב לפעמים בזמני הפנוי ולצלם. התקציב הוא עד סביבות ה700$ אין לי בעיה גם עם עדשות יד שנייה. אשמח להמלצות, הערות, וחוות דעת על העדשות אם מישהו השתמש בהן.
תודה רבה לכולם :)

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אני לא משתמש בעדשות של אולימפוס או פנסוניק אבל ברמת הקונספט:

לאור מה שאתה מציין כמתאר הצילום שלך אני חושב שכדאי להשקיע את המירב בעדשת זום על חשבון עדשות הפריים.

מנחם

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדשת אולימפוס 14-42 F2.8 היא עדשה מוצלחת, יש רק לקחת בחשובן שהיא לא ממש קלה ולחיישן עם גודל כזה F2.8 לא יהיה מספיק גדול עבור עומק שדה רדוד ואז אולי כדי לחשוב על עדשת פריים עם צמצם ממש גדול

https://www.zap.co.il/models.aspx?s...69,800269,802128,803665,4355125&orderby=price

orisch

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כיוון שכרגע אני לא מתכוון לשדרג את גוף המצלמה בהחלט חלק מהתלבטות היא האם עדשת זום של 2.8 על חיישן כמו שלי תהיה טובה מספיק כדי ליצור עומק שדה רדוד.
במידה ואני הולך יותר לכיוון של עדשת פריים עם צמצם גדול על איזה עדשה היית ממליץ? הכיוון שלי הוא על focal length של אזור ה25mm כי שמעתי הרבה המלצות על הטווח הזה (fifty nifty) כהמלצה לצלמים מתחילים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור