המסע ממשיך לחלק 3 – אחרי חווית המוצר ב-WOM ובניו יורק, מה קורה פה בארץ?

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
"הסטריאו מת !" כך אמר לי בעל חנות סטריאו בדיזנגוף סנטר שם אני עורך את רוב קניותי הכלליות ותמיד שעברתי מול חנותו היא הייתה סגורה.
הוא אמר זאת מדם ליבו ורמז שאולי יסגור בקרוב. מיקום החנות בצד הפחות מסחרי של הקניון הוא חלק מהעניין אבל לא רק, הייתי מוסיף לאמרתו - הסטריאו הקמעונאי מת.
אין מה לעשות הטכנולוגיה שינתה את האופן בו האנושות צורכת מוזיקה ורכיבי סטריאו יעודיים איכותיים הם מוצר לנישה מבוססת, ובמדינתנו הקטנה עוד פחות.
מה שממית את התחום אלה המחירים ההזויים שמדירים אוכלוסיה גדולה שאולי כן הייתה מעוניינת להיכנס לתחום אך בורחת בבעתה למראה תג המחיר, התעשיה צריכה לשאול את עצמה לאן היא רוצה ללכת: למכור מעט לעשירים או יותר ולשכבות נוספות, לי נראה שהעניין הוכרע.

אני חושב שמה שממית את התחום הוא לחלוטין מה שכתבת בפיסקה הראשונה לגבי
השינוי שהטכנולוגיה והאופנה גבו!
המחירים באודיו אנטרי לבל הם זולים משמעותית ממה שהיו לפני 15-20 שנה!
( היצור בסין והורדת מס הקניה העלו משמעותית את כח הקניה שלנו)
למעשה, בשקלים, המחירים של אודיו בריטי ( שהוא השולט באנטרי לבל) נשאר די זהה
רק המשכורות הוכפלו והושלשו בתקופה הזו.
אני מייבא שתי חברות כמו מישל ו LV ובמהלך
ה15 שנה האחרונות, המחיר של הדגמים בשקלים נשאר די דומה.
קח מגברים כמו אודיולאב , ארקם נאד וכו...
המחירים מאוד דומים ללפני 15-20 שנה.
כנל רמקולים בסיסיים של קף, AE וכו...

כמו כן, חנויות בקניונים סובלות מהתחרות עם אתרים ברשת בכל תחום שהוא, לא משהו שקשור לאודיו.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אין לי את הנתונים רק את ההרגשה שבסוף שנות השמונים אמצע תשעים היה לי יותר קל לקנות ציוד בריטי ויפני לא רע בכלל שהמקבילים שלו מבחינה אודיופילית היום מתומחרים בהשוואה הרבה יותר.
ובתור חייל משוחרר טרי בעבודה ראשונה או שניה הרווחתי פחות או שבניגוד למה שאתה ותומכי ביבי אומרים המחיה היום יקרה יותר.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
לי יש את הנתונים, קניתי הרבה ציוד באמצע ה90 ... נתתי כמה דוגמאות, רוצה עוד?
פטיפון רגה פלאנר 3 עם ראש נחמד עלה 4500 ₪ מהיבואן סטריאוטיפ, זו היתה משכורת חודשית שלי!
היום במשכורת חודשית ממוצעת אתה קונה מכשיר הרבה יותר יקר, והרגה הנ״ל עולה אותו מחיר כמו בשנות ה90…
המחייה בארץ יקרה בגלל הדיור, התחבורה והמזון שהתייקרו מאוד ביחס לעולם. הסטריאו שעלה פעם כפול מחו״ל במקרה הטוב, היום עולה הרבה יותר קרוב למעבר לים, כנ״ל מסכים, מחשבים ורב מוצרי האלקטרוניקה.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני חושב שיש הרבה מכשירים טובים שעולים סכומים סבירים וזולים משמעותית לכח הקנייה שלנו היום לעומת היכולות שלנו מלפני שני עשורים.
הדוגמאות של אותם מכשירים בעשרות אלפי דולרים אינם בהכרח מייצגות את מה שאדם אוהב מוסיקה צריך או קונה.

המחירים האילו הם תוצאה של הרבה חברות שנכנסו לשוק המוגדר היי אנד, וההבנה שאודיופילים (כנראה כולל החתום מטה) מעריכים רק מוצרים עם תג מחיר של 5 ספרות.

הייתי שמח ליבואן שיעמיד אצלו להדגמה שתי מערכות דומות בנתונים, אחת ב 50 אלף שח והשניה בעלות של 250 אלף, ויתן ללקוח להחליט.

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
המחירים באודיו אנטרי לבל הם זולים משמעותית ממה שהיו לפני 15-20 שנה!
( היצור בסין והורדת מס הקניה העלו משמעותית את כח הקניה שלנו)
זכרונך בוגד בך. ייתכן שבישראל הם הוזלו באופן יחסי תודות להורדת אחוזי המס, אך בחו"ל ציוד היי-פיי ברמות המחיר ה"עממיות" אינו זול כיום מכפי שהיה לפני עשור וחצי או שניים (וגם 3 או 4 עשורים). למשל, מגבר או רסיבר שעולה היום 500 דולר אינו טוב יותר ממוצר דומה שעלה אותו מחיר באופן אבסולוטי בעבר - מבחינה מוזיקלית לפחות, שזה מה שקובע (מובן מאליו שהמגבר המודרני יציע קרוב לוודאי יותר אפשרויות חיבור לטובת האזנה ממקורות עכשוויים וכו').

לי יש את הנתונים, קניתי הרבה ציוד באמצע ה90 ... נתתי כמה דוגמאות, רוצה עוד?
פטיפון רגה פלאנר 3 עם ראש נחמד עלה 4500 ₪ מהיבואן סטריאוטיפ, זו היתה משכורת חודשית שלי!
היום במשכורת חודשית ממוצעת אתה קונה מכשיר הרבה יותר יקר, והרגה הנ״ל עולה אותו מחיר כמו בשנות ה90…
אז הנתונים שלך לא נכונים. באמצע שנות ה-90 רגה פלאנאר 3 עלה פה אצל סטריאוטיפ פחות מ-2,000 שקלים - בוודאות מוחלטת. מאין הוודאות? משום שאני קניתי מהם פטיפון כזה ב-96' או 97'. חדש לגמרי כמובן. המחיר לא כלל ראש, אבל ראש מצוין היית קונה אז ב-1,000 שקל מקסימום, כך שהסה"כ לא הגיע ל-3,000. כמובן היו גם ראשים יקרים יותר, אבל הם בלאו הכי היו גדולים על הדגם הזה. ולגבי היום, הפלאנאר 3 הנוכחי עולה מעל 5,000 (כולל ראש). במחיר של ה-3 אז (בערך) אפשר לקנות את ה-1 היום, שהוא 2 דגמים מתחתיו. כך שהוזלה ממש אין פה.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
אז הנתונים שלך לא נכונים. באמצע שנות ה-90 רגה פלאנאר 3 עלה פה אצל סטריאוטיפ פחות מ-2,000 שקלים - בוודאות מוחלטת. מאין הוודאות? משום שאני קניתי מהם פטיפון כזה ב-96' או 97'. חדש לגמרי כמובן. המחיר לא כלל ראש, אבל ראש מצוין היית קונה אז ב-1,000 שקל מקסימום, כך שהסה"כ לא הגיע ל-3,000. כמובן היו גם ראשים יקרים יותר, אבל הם בלאו הכי היו גדולים על הדגם הזה. ולגבי היום, הפלאנאר 3 הנוכחי עולה מעל 5,000 (כולל ראש). במחיר של ה-3 אז (בערך) אפשר לקנות את ה-1 היום, שהוא 2 דגמים מתחתיו. כך שהוזלה ממש אין פה.

בד״כ המחירים ברמת הי פיי עלו מעט , אולם ברמת ההי אנד לפחות ממה שאני מייבא ממש לא .

- הרמקולים האיטלקים שאני מייבא עלו בקושי ב 10% ב 15 שנה אחרונות וזה בגלל שהוחלפו הדגמים למשופרים ומושקעים יותר .
- המגברים מאיטליה מנורות והייבריד שאני מייבא לא עלו בשקל אחד 15 שנה .
- המגברים מקנדה שאני מייבא לא עלו 10 שנים במחיר בדגם
- הכבלים מהולנד שאני מייבא לא עלו בשקל אחד 15 שנה .
- כבלי החשמל שאני מייבא מיפן גם לא עלו באגורה
- הפטיפונים מגרמניה שאני מייבא לא עלו 10 שנים במחיר .
- וגם הפטיפונים מאנגליה שאני מייבא כולל הזרועות תקועים עם אותו ריטייל 15 שנה .

- אלו עובדות - וויש עוד המון דוגמאות .

אז מה שאתה אומר נכון פה ושם כי יש יצרנים ששיפרו מחירים אבל ממש לא בהכללה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בד״כ המחירים ברמת הי פיי עלו מעט , אולם ברמת ההי אנד לפחות ממה שאני מייבא ממש לא .

- הרמקולים האיטלקים שאני מייבא עלו בקושי ב 10% ב 15 שנה אחרונות וזה בגלל שהוחלפו הדגמים למשופרים ומושקעים יותר .
- המגברים מאיטליה מנורות והייבריד שאני מייבא לא עלו בשקל אחד 15 שנה .
- המגברים מקנדה שאני מייבא לא עלו 10 שנים במחיר בדגם
- הכבלים מהולנד שאני מייבא לא עלו בשקל אחד 15 שנה .
- כבלי החשמל שאני מייבא מיפן גם לא עלו באגורה
- הפטיפונים מגרמניה שאני מייבא לא עלו 10 שנים במחיר .
- וגם הפטיפונים מאנגליה שאני מייבא כולל הזרועות תקועים עם אותו ריטייל 15 שנה .

- אלו עובדות - וויש עוד המון דוגמאות .

אז מה שאתה אומר נכון פה ושם כי יש יצרנים ששיפרו מחירים אבל ממש לא בהכללה.

אמיר,
האם הכוונה ב"לא עלו במחירם" למחיר בחו"ל או למחיר בארץ?
יורו ודולר של לפני חמש שנים אינם זהים לערכם בשקלים כיום, תוסיף לזה את עניין השינוי במיסוי מוצרי אודיו שירד משמעותית באותם השנים ותאורטית בשל האמור (ירידת המס והתחזקות השקל) מחיר מוצרי אודיו בארץ היה צריך שונה ממחירם מלפני חמש או שש שנים.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
לא עלו המחירים בארץ , וגם לא הריטייל , ובמקרים מסויימים אולי 10% גג כי הדגם שונה לחלוטין ואתן לך כמה דוגמאות מאצלי :

1. רמקול שעלה אצלי ב 2005 כ 17,900 שח , עבר לעיצוב אחר ודגם משופר ב 2009 ומחירו 19,900 , ב 2015 עבר גרסא שלישית משופרת משמעותית מהקודם ומחירו כיום 21,900 .
2. רמקול שעלה בשנת 2005 כ 9,900 שח , בשנת 2012 עבר עיצוב שונה וודרייברים אחרים ומחירו כיום 12,000 שח .
3. מגבר הייבריד מנורות שעלה ב 2005 כ 12,900 שח הוחלף בדגם חדש לחלוטין ב 2018 הכולל דאק ופונו ומחירו כיום 12,900 שח
4. ממיר קנדי עלה 12,900 ב 2014 , והדגם החדש משולב סטרימר עם MQA ותוספות למכביר עולה אולו המחיר ב 2019 .
5. ממיר קנדי משולב סטרימר שעלה ב 2015 כ 22,000 שח , הוחלף לדגם מהפכני הכולל פונו ופרה וסטרימר מתקדם ביותר עולה ב 2019 כיום 22,900 שח .
6. מחירי כבלי חשמל של חברה יפנית ואינטרקונקטים נישארה בעינה כבר 10 שנים
7. ראשי פטיפון לא עלו בשקל .

להמשיך ? כי יש לי המון דוגמאות רק שאנני מפרסם שמות ודגמים כי זה לא מדור פרסומי , אולם מי שמכיר יודע שזה המצב .
מה שחשוב זה מה המחיר בארץ והאם הוא עלה , ואני מודיע לך שלא רק שהוא כמעט ולא עלה אלא במחירים של פעם תקבל דגמים הרבה יותר איכותיים .

- היצרנים היציבים והוותיקים כלל לא מעלים מחירים , מה שמשפיע עליך ועל שאר החברים שמתבלבלים זה שצצות בשוק חברות בוטיק חדשות כמו פטריות מינאטוריות שמוציאות מוצרי פרמיום מעוצבים ותוקעות מחירים של עשרות ומאות אלפי יורו למוצר וזה נותן תחושה לאנשים כאילו הענף עבר שיגעון גדלות.
אבל ממש לא , הם מחפשים לקוחות עשירים , זה הכל .

- אז קח אוויר , וקח יצרנים וותיקים כמו Cary , Audio Research , Plinus , Simaudio , Luxman , Devore , OPERA ,Lavardin ,VDH , PS Audio , Electrocompaniet , Dynaudio , Focal , Rotel , SME , ProAc , YBA וכו , ותיווכח כי המחירים שלהם נישארו פלוס מינוס אותו הדבר ב 10 שנים האחרונות .

- רק יצרני בוטיק וחברות מהאלפיון העליון בד״כ חדשות , מוציאות 2-5 מוצרים סופר מושקעים , ומדביקים להם מחירים של מכוניות חדשות ...

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
זכרונך בוגד בך. ייתכן שבישראל הם הוזלו באופן יחסי תודות להורדת אחוזי המס, אך בחו"ל ציוד היי-פיי ברמות המחיר ה"עממיות" אינו זול כיום מכפי שהיה לפני עשור וחצי או שניים (וגם 3 או 4 עשורים). למשל, מגבר או רסיבר שעולה היום 500 דולר אינו טוב יותר ממוצר דומה שעלה אותו מחיר באופן אבסולוטי בעבר - מבחינה מוזיקלית לפחות, שזה מה שקובע (מובן מאליו שהמגבר המודרני יציע קרוב לוודאי יותר אפשרויות חיבור לטובת האזנה ממקורות עכשוויים וכו').

אני קניתי P3 בשנת 94 עם ראש של לין וזה עלה בסביבות ה4500₪.
הפטיפון עלה 280 ליש״ט הראש 150 ליש״ט
הלישט היה באזור 5 ₪ בערך והמס ...-85%
אודיולאב 8000A עלה בערך 4500₪
( 500 ליש״ט באנגליה)
רמקול מדפי בסיסי של AE עלה 1300₪.
סובארו אימפרזה חדשה עלתה פחות מ50000₪.
היום האודיו הזה עולה גג 25% יותר
המשכורות יותר מפי שניים
והרכב כמעט פי שלוש.
אז תחשב לבד מה קל יותר לקנות היום.
ד״א, ביבי ב96 הוריד את מס הקניה מ85% ל45% כמדומני, והמחירים ירדו משמעותית מין הסתם לאחר מכן.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא עלו המחירים בארץ , וגם לא הריטייל , ובמקרים מסויימים אולי 10% גג כי הדגם שונה לחלוטין ואתן לך כמה דוגמאות מאצלי :

1. רמקול שעלה אצלי ב 2005 כ 17,900 שח , עבר לעיצוב אחר ודגם משופר ב 2009 ומחירו 19,900 , ב 2015 עבר גרסא שלישית משופרת משמעותית מהקודם ומחירו כיום 21,900 .
2. רמקול שעלה בשנת 2005 כ 9,900 שח , בשנת 2012 עבר עיצוב שונה וודרייברים אחרים ומחירו כיום 12,000 שח .
3. מגבר הייבריד מנורות שעלה ב 2005 כ 12,900 שח הוחלף בדגם חדש לחלוטין ב 2018 הכולל דאק ופונו ומחירו כיום 12,900 שח
4. ממיר קנדי עלה 12,900 ב 2014 , והדגם החדש משולב סטרימר עם MQA ותוספות למכביר עולה אולו המחיר ב 2019 .
5. ממיר קנדי משולב סטרימר שעלה ב 2015 כ 22,000 שח , הוחלף לדגם מהפכני הכולל פונו ופרה וסטרימר מתקדם ביותר עולה ב 2019 כיום 22,900 שח .

להמשיך ? כי יש לי המון דוגמאות רק שאנני מפרסם שמות ודגמים כי זה לא מדור פרסומי , אולם מי שמכיר יודע שזה המצב .
מה שחשוב זה מה המחיר בארץ והאם הוא עלה , ואני מודיע לך שלא רק שהוא כמעט ולא עלה אלא במחירים של פעם תקבל דגמים הרבה יותר איכותיים .

- היצרנים היציבים והוותיקים כלל לא מעלים מחירים , מה שמשפיע עליך ועל שאר החברים שמתבלבלים זה שצצות בשוק חברות בוטיק חדשות כמו פטריות מינאטוריות שמוציאות מוצרי פרמיום מעוצבים ותוקעות מחירים של עשרות ומאות אלפי יורו למוצר וזה נותן תחושה לאנשים כאילו הענף עבר שיגעון גדלות.

- אז קח אוויר , וקח יצרנים וותיקים כמו Cary , Audio Research , Plinus , Simaudio , Luxman , Devore , OPERA ,Lavardin ,VDH , PS Audio , Electrocompaniet , Dynaudio , Focal , Rotel , SME , ProAc , YBA וכו , ותיווכח כי המחירים שלהם נישארו פלוס מינוס אותו הדבר ב 10 שנים האחרונות .

- רק יצרני בוטיק וחברות מהאלפיון העליון בד״כ חדשות , מוציאות 2-5 מוצרים סופר מושקעים , ומדביקים להם מחירים של מכוניות חדשות ...

אמיר, איני נכנס לך או לאף יבואן לכיס, תרגיש חופשי לא לרשום מחירים.
אני אוהב לעבוד עם היבואנים בארץ ולו רק בגלל השירות המדהים שקיבלתי עד כה מכל יבואן עמו עבדתי.

בחזרה לנושא, אם מחיר המוצר אצל היצרן לא השתנה, אבל בארץ המיסוי ירד והשקל התחזק בחמש השנים האחרונות....

אתה מכיר תחביב נוסף שלי - שעונים.
בשנים האחרונות מחיר השעונים בעולם נדחף למעלה ע"י הקונצרנים (כל שנה מוצגים דגמים חדשים והמחיר בפרנק שוויצרי נוטה לכיוון אחד), לעומת זאת המחיר בארץ לרוב ירד או נשאר זהה (למעט רולקס המספסרת בשעונים של עצמה ודואגת למחסור מכוון של שעוני ספורט בחנויות המותג).

לו היית רושם שמחירי חו"ל עלו יכולתי להבין מדוע המחיר בארץ אינו משתנה, אבל אם מחיר הרייטיל נשאר כפי שהיה והמיסוי ירד בזמן שהשקל מתחזק

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
לו היית רושם שמחירי חו"ל עלו יכולתי להבין מדוע המחיר בארץ אינו משתנה, אבל אם מחיר הרייטיל נשאר כפי שהיה והמיסוי ירד בזמן שהשקל מתחזק

זה נורא פשוט , בזמנו מי שהמציא את המשפט והכתיב את תרבות המחירים בארץ
מחיר חו״ל פלוס מע״מ היה אייל פור ז״ל כאשר המחירים הנכונים היו צריכים להיות לפחות 20% יותר, אז יצא מצב ששולמו מיסים הרווח היה נמוך יותר , וכאשר אתה חי בענף קשה ביותר שבו יבואנים מוכרים ציוד הי אנד של 2-3 פריטים בחודש בממוצע ואשר היו אמורים להתיישר לנוסחה הזו עקב התחרות, הם בקושי שרדו , ורבים וטובים פשוט התאדו.
לפני כמה שנים העוול תוקן והמס נמחק וכעת המחיר חו״ל פלוס מע״מ משקף יותר את המציאות הנכונה .
דברים נוספים השתנו מאז זה מחירי ההובלות שהאמירו לשחקים ביחס לתקופה הקודמת .
לא כל המחירים בחו״ל נישארו במקום ומחירים רבים עלו בין 10-20 אחוז אחרי 10 שנים .
מה שחשוב זו השורה התחתונה , והשורה התחתונה היא
שכיום בגלל העדר ה 15% מיסוי אתה קונה מוצר הי אנד בישראל בהנחות גדולות יותר משמעותית
ממה שהיה אפשר בעבר עם גמישות רחבה בטרייד ובתשלומים , ומי כמוך יודע זאת הייטב.

האם אתה חושב שמישהו יכול לרכוש מוצר הי אנד במחיר חו״ל לפני הובלה ומע״מ ועלויות שחרור
ממכס וללא ואחריות ביותר זול ממה שיעלה לו בארץ עם שירות ואחריות ?
אני לא אומר לך שאני חושב שלא , אלא אומר לך שאני יודע שלא !

אגלה לך עוד משהו , לאורך השנים היו חברות נוספות ושוות שהיתי רוצה להביא לארץ , והיתה אחת כזו מארה״ב רק לפני שנה , ועקב חישוב כלכלי התחוור לי שאנני יכול להגיע למחיר חו״ל לצרכן , ולכן ויתרתי על החברה הזו כאשר היצרן שואל אותי בתמימות , למה מחיר מוצרי החברה צריכים לעלות לצרכן בקצה השני של העולם באותו מחיר שרוכש אדם מקומי ? לך תסביר לו עכשיו.....

אז האמן לי שהמצב בארץ בתחום הזה כולל ביד שנייה , בהרבה מקרים טוב יותר ממה שקורה בחו״ל .

אמיר ארמה

נערך לאחרונה ב:

eldo

חבר משקיען
מעורבות
126
נקודות
43
אני קניתי P3 בשנת 94 עם ראש של לין וזה עלה בסביבות ה4500₪.
הפטיפון עלה 280 ליש״ט הראש 150 ליש״ט
הלישט היה באזור 5 ₪ בערך והמס ...-85%
אודיולאב 8000A עלה בערך 4500₪
( 500 ליש״ט באנגליה)
רמקול מדפי בסיסי של AE עלה 1300₪.
סובארו אימפרזה חדשה עלתה פחות מ50000₪.
היום האודיו הזה עולה גג 25% יותר
המשכורות יותר מפי שניים
והרכב כמעט פי שלוש.
אז תחשב לבד מה קל יותר לקנות היום.
ד״א, ביבי ב96 הוריד את מס הקניה מ85% ל45% כמדומני, והמחירים ירדו משמעותית מין הסתם לאחר מכן.
באופן ודאי אתה טועה במחירים ההסטוריים. ב-1994 רגה פלאנאר 3 עלה בארץ משהו כמו 1,850 שקל (ללא ראש). באנגליה מחירו הרשמי באותו זמן היה כ-250 פאונד. תביא בחשבון שמן הסתם היבואן קנה אותו מהחברה בפחות. לא יודע איזה ראש של לין קנית, אבל ה-K9 למשל עלה אז 100 פאונד.
גם סובארו אימפרזה חדשה לא עלתה אז פחות מ-50,000 שקל, משום שב-94 מכוניות קטנות (סופר מיני) עלו בארץ כ-55,000 שקל. משפחתיות כמו האימפרזה עלו מעל 70,000. נכון שבאופן כללי כח הקנייה היום רב יותר, בכל התחומים להוציא דיור, אבל כנראה לא באותו יחס שאתה חושב עליו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
זה נורא פשוט , בזמנו מי שהמציא את המשפט והכתיב את תרבות המחירים בארץ
מחיר חו״ל פלוס מע״מ היה אייל פור ז״ל כאשר המחירים הנכונים היו צריכים להיות לפחות 20% יותר, אז יצא מצב ששולמו מיסים הרווח היה נמוך יותר , וכאשר אתה חי בענף קשה ביותר שבו יבואנים מוכרים ציוד הי אנד של 2-3 פריטים בחודש בממוצע ואשר היו אמורים להתיישר לנוסחה הזו עקב התחרות, הם בקושי שרדו , ורבים וטובים פשוט התאדו.
לפני כמה שנים העוול תוקן והמס נמחק וכעת המחיר חו״ל פלוס מע״מ משקף יותר את המציאות הנכונה .
דברים נוספים השתנו מאז זה מחירי ההובלות שהאמירו לשחקים ביחס לתקופה הקודמת .
לא כל המחירים בחו״ל נישארו במקום ומחירים רבים עלו בין 10-20 אחוז אחרי 10 שנים .
מה שחשוב זו השורה התחתונה , והשורה התחתונה היא
שכיום בגלל העדר ה 15% מיסוי אתה קונה מוצר הי אנד בישראל בהנחות גדולות יותר משמעותית
ממה שהיה אפשר בעבר עם גמישות רחבה בטרייד ובתשלומים , ומי כמוך יודע זאת הייטב.

האם אתה חושב שמישהו יכול לרכוש מוצר הי אנד במחיר חו״ל לפני הובלה ומע״מ ועלויות שחרור
ממכס וללא ואחריות ביותר זול ממה שיעלה לו בארץ עם שירות ואחריות ?
אני לא אומר לך שאני חושב שלא , אלא אומר לך שאני יודע שלא !

אגלה לך עוד משהו , לאורך השנים היו חברות נוספות ושוות שהיתי רוצה להביא לארץ , והיתה אחת כזו מארה״ב רק לפני שנה , ועקב חישוב כלכלי התחוור לי שאנני יכול להגיע למחיר חו״ל לצרכן , ולכן ויתרתי על החברה הזו כאשר היצרן שואל אותי בתמימות , למה מחיר מוצרי החברה צריכים לעלות לצרכן בקצה השני של העולם באותו מחיר שרוכש אדם מקומי ? לך תסביר לו עכשיו.....

אז האמן לי שהמצב בארץ בתחום הזה כולל ביד שנייה , בהרבה מקרים טוב יותר ממה שקורה בחו״ל .

אמיר ארמה

אמיר, כפי שרשמתי בתגובה הקודמת, אני נהנה לעבוד עם כל אחד מהיבואנים איתם עבדתי, אנשים הוגנים וישרים.
אגב, אני לא מצפה מאיש לעבוד בחינם, כל אחד צריך להרוויח.
ההסבר שרשמת מסביר מדוע קיבעון המחירים לא התגלגל לצרכן. לגבי אחוזי רווח למפיצים, זה בין המפיץ ליצרן ומתקשר בעקיפין אלינו הלקוחות.

אגב, כפי שאתה מכיר אותי אני לא מתבייש להזמין מחו"ל כשהמחיר בארץ לא מתאים לי.

עכשיו, תן לי לספר לך סיפור שהחל היום לפני שבועיים.

מאז מהפכת האינטרנט מחיר הריטייל גלויים על אף שאתר אומגה העולמי לא מראה את המחיר בארץ (אבל כן מראה את המחיר בשאר העולם ;))

בשישי לפני שבועיים נכנסתי לחנות אימפרס בקניון איילון, היות וחשקתי בשעון מסויים של אומגה.
מחיר הטיקט של השעון 36 אש"ח.
בארץ על אומגה תקבל 20% הנחה, ואם אתה VIP תצליח לסחוט לכיוון ה 25% אחוזי הנחה.
אממה, עבדך הנאמן יודע מה מחיר הרייטיל וגרוע מזה יודע מה מחיר השעון כשהוא נכנס לארץ היות והוא מכיר את חברת עמילות המכס המשחררת ליבואן את שעוני אומגה ואחרים.

יושב בניתוחה בבית, פותח אינטרנט, נכנס לחנות השעונים הגדולה בעולם, עושה הזמנה וממתין בדיוק שבוע כדי שהשעון יגיע בניתוחה עם שליח של UPS. מה המחיר, אחרי שחרור, מע"מ טיפול, אגרת מחשב, הרחבת אחריות בשנה ורווח לאמריקאים 18 אש"ח. יחי חופש המידע ואני מקווה שרוכשים רבים ינהגו כמוני וילמדו את היבואן החמדן שיעור.

חברות כמו PS AUDIO למדו את הפטנט ועברות למכירה ישירה, הם לא יהיו הסנונית האחרונה בענף. לומר לך שאני מת על זה כשמדובר במוצר בוטיק, חד משמעית לא. יש מקומות בהם אני עדיין מעדיף לשלם יותר עבור שירות, רק שמקומות אלה הולכים ומצטמצמים עם הזמן.

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
יושב בניתוחה בבית, פותח אינטרנט, נכנס לחנות השעונים הגדולה בעולם, עושה הזמנה וממתין בדיוק שבוע כדי שהשעון יגיע בניתוחה עם שליח של UPS. מה המחיר, אחרי שחרור, מע"מ טיפול, אגרת מחשב, הרחבת אחריות בשנה ורווח לאמריקאים 18 אש"ח. יחי חופש המידע ואני מקווה שרוכשים רבים ינהגו כמוני וילמדו את היבואן החמדן שיעור.

לא עדיף כבר לעלות על טיסה לציריך? ;)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
לא עדיף כבר לעלות על טיסה לציריך? ;)

מניסיון לא, בשוויץ המחירים לא משהו, בלגיה עדיפה וארה"ב עדיפה על אירופה גם ללא החזר מע"מ.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113

אמיר עזוב, זה מאוד-מאוד לא מדויק.
אתה כותב שלא העלו מחירים, אבל מציין באותה נשימה שהחליפו דגמים. וזה בדיוק הטריק.
כמו יצרניות המכוניות ומוצרי האלקטרוניקה למינהם: מוציאים דגם חדש, עם מספר אחר, שיפור מינורי (!) והמחיר עולה.
נכון שיש לפעמים חילופי דגמים עם שינויים משמעותיים, אבל אלה מעטים. רוב השינויים בדגמים הם קוסמטיים, וגובים עליהם הרבה מעבר להשקעה.
דרך ידועה להעלות מחיר, גם אצל מון.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
זה דיי פשוט למען האמת לפי דעתי המחירי ריטייל הזויים ומשם הכל מתחיל, פעם על ציוד אודיו היצרן היה מכפיל מחיר עלויות ייצור ושם ריטייל בהתאם(נניח לייצר מגבר היה עולה 2500 דולר אז אותו מגבר היה עולה 5000 דולר מחיר ריטייל, וזאת הסיבה שמגבר הכי יקר דאז היה עולה 5 אלף דולר ולא מעבר, ועד שזה מגיע ללקוח זה היה מכפיל את עצמו, סהכ הלקוח היה משלם כ פי 4 מעלות ייצור, 1000 ליצרן+ 1000 לרווח ליצרן, 500 לעלויות שילוח וכו, ו 1500 ליבואן(כך שליבואן יש גם משחק נניח הנחה 10 אחוז/גילום טרייד וכו). היום היצרן מכפיל ב 10 אם לא ב 20, עולה לו לייצר 1000 דולר, הוא כותב ריטייל 10/20 אלף דולר(מה איכפת לו הריי אף אחד לא יילך למפעל לרכוש ישירות), לחנות הוא משחרר ב 2000, לצרכן ריטייל נשאר 10 אלף ואין אפשרות לרכוש ישירות מהיצרן וגם אם כן יש, היצרן מתחייב מול היבואנים להישאר צמוד לאותו ריטייל בכדי לא לשבור את החנויות, בגלל זה על כל מוצר אתה תראה 29,900, 49,900 כאילו שהיצרן שם בפנים אונקיית זהב, כשלמעשה הוא שם רק ריטייל/תג מחיר בהתאם לתחום.

נערך לאחרונה ב:

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
שלום אמיר.

במילים אחרות, עליה של 4000 שח.

אתה מוזמן לבדוק משכורת מינימום ב 2005, וכיום.
טרחתי לבדוק בשבילך (מעל גילאי 18. חודש אוגוסט).

5,300.00
מול
3,335.18

במילים אחרות, עליה של 2000 שח.

אין לי ויכוח עם המחיר, רק לכתוב : ואני מודיע לך שלא רק שהוא כמעט ולא עלה
לא יודע איך זה בעולמך, אבל אצלי 2000 שח זה לא צ'יינג'.

גוד שבס.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
במילים אחרות, עליה של 2000 שח.

במקרה דנן מדובר ב 3 רמקולים שונים תחת אותו הדגם , כאשר בין אחד לשני שונו כל הדרייברים לאיכותיים יותר והעיצוב והגימור שופר משמעותית . אז אמרתי שלא בכולם המחיר נשאר דומה , אולם ברובם כן .

אבל עזוב , בוא לא נתחיל להתעסק בעבר , זה היה יותר להמחשה ,אולם ביום שתחליט לקנות משהו מאחד מהיבואנים הרבים , תגיע לתנאים ומחיר ושירות שלא יהיה שווה לך לקנות מחו״ל , וזו הנקודה החשובה !

נערך לאחרונה ב:

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
חברות כמו PS AUDIO למדו את הפטנט ועברות למכירה ישירה, הם לא יהיו הסנונית האחרונה בענף. לומר לך שאני מת על זה כשמדובר במוצר בוטיק, חד משמעית לא. יש מקומות בהם אני עדיין מעדיף לשלם יותר עבור שירות, רק שמקומות אלה הולכים ומצטמצמים עם הזמן.

ישירות מוכרים רק כאשר יש שוק גדול כמו בארה״ב והחברה מתמסחרת , אולם אגלה לך משהו גיא ידידי , 90% מהלקוחות בענף הי אנד לא יקנו מכשיר או רמקול במספרים של עשרות אלפים בלי לראות לחוש ולשמוע = הדגמה בפועל !
ולכן מה שאתה אומר יקרה בחברות מסחריות או כאלה שהחליטו להתמסחר ומנסים כיוון אחר ולא בגלל שהשוק הולך לשם
כי כפי שאמרתי אתה לא הית קונה את הרמקולים ואת שאר הציוד מפרוספקטים . ולכן בשוק שחולש בעיקר על אודיופילים זה לא יקרה לעולם.

הכי מצחיק שרבים פה אומרים שצריך לשמוע בבית .....לא בחנות , אלא בבית , אז על מה אתה שח בדיוק ?
הרי PS AUDIO לא יגיעו מארה״ב במטוס לבית של איזה משה מפתח תקווה להדגים לו מכשיר של 5,000$ , ומצד שני משה מפתח תקווה לא יקנה אותו בלי לשמוע !

ברור לכל יצרני ההי אנד שהקיום שלהם ועיקר העסקים שלהם מושתתים על אודיופילים שרוצים לשמוע את ההבדל באוזן כאשר הם קונים מגבר או ממיר ב 20,000 שח וצפונה , ולכן הם חייבים יבואנים שידגימו אותם , ולכן בחיים ציוד שמחייב האזנה והתאמה טרם רכישה בעשרות אלפי שח , לא יהיה באמזון או במכירה ישירה אז צא מזה זה לא שעונים או טלויזיות.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור