התייעצות בבחירת מצלמת Mirrorless

Aba88

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
שלום לכולם,

אני צלם חובב, עד כה צילמתי בעיקר באמצעות מצלמת Panasonic קומפקטית ישנה או באמצעות הסמארטפון.

מחפש להשתדרג לקראת טיול במזרח, ומתקשה להחליט לגבי קיט ספציפי.

מעוניין להתמקד בעיקר בצילום סטילס איכותי (ווידאו זה בגדר nice to have)
אני אוהב לצלם בעיקר נופים, ערים וכו' אבל מחפש קיט עם עדשה ראשונית שתתן מענה רחבי יחסית (עד כמה שאפשר כמובן)

התקציב שלי באיזור ה 3000 לקיט.
שמתי עין על Fuji xt100 למרות שהאוטופוקוס האיטי שלה עשוי להיות בעייתי, השאלה עד כמה זה יפריע לצרכים שלי. גם ה m50 נראית מעניינת.

נשאלת השאלה האם כדאי למתוח את התקציב לכיוון ה tx20 הישנה יחסית או אולי אפילו ל tx30. עד כמה ארגיש בהבדל בהנחה שאני מתחיל על עדשת קיט בסיסית?

ה tx100 נראית כמו תמורה מושלמת למחיר, אך אני חושש שמא אני מפספס משהו.

אודה מאוד לעזרה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
שאומרים פוקוס איטי - הכל יחסי פוקוס איטי של ה X-T100 יהיה הרבה יותר מהיר מזה של כל מצלמה קומפקטית ובטח מזה של טלפון, הכוונה איטי מול X-T20 וגם שם אני לא בטוח שתרגיש את ההבדל בצילומים שלך - אם אתה הולך לצלם ציפורים או ספורט יכול להיות שאז כדי לבדוק מצלמה אחרת - אבל לדעתי זו לא המטרה כאן.

אני אישית חסיד קטן מאוד של קנון במצלמות ללא מראה שלדעתי לא ברמה מול המחרות כך שאני לא יכול להמליץ לך על קנון.

ה X-T20 טובה יותר מה X-T100 - דגם בחיר יותר וטוב יותר, גם שהוא קצת יותר ישן (חיישן גם טוב יותר), אבל הפרש במחיר הוא גדול את ה X-T100 ניתן להשיג ה כ 2100 ש"ח עם עדשת קיט ול X-T20 עם עדשת קיט צריך להוסיף 1000 ש"ח יותר וה X-T30 עם עדשת קיט כבר תעלה כ 4000 ש"ח.

האם זה זווה את ההפרש זה מאוד אישי - לדעתי לצרכים שלך ה X-T100 תספיק בהחלט ועדשת הקיט מספקת יופי של תמונות עם זווית רחבה, רק צריך לדעתי לרכוש סוללה נוספת (זה נכון עבור כל מצלמה שיוצאים לטיול)

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
ברמת העקרון אני מסכים עם כל מילה שאמר אלי @carmi ,בפוסט מעלי. ארצה להוסיף כמה נקודות למחשבה....

אני,דווקא,כן חסיד של קנון ולמרות זאת ל M50 אין הרבה מה להציע ומה שנאמר לגביה,מעלי,שריר וקיים. כרגע:החלופות בחסרות המראה של קנון הן מחוץ לטווח התקציב,היעוד,והשימוש המתוכנן,ולכן לא לעניין.

אם מדברים על תקציב של 4000 ש"ח עם אופציה של סטייה של 500 ש"ח כלפי מעלה או קלפי מטה,וגם:מדברים על חסרות מראה,וגם:מדברים על מצלמות,גוף + עדשות הקיט - אז:

סוני:
A6300 או A6400 - אתייחס בהמשך לכולן..

פוג'י:
T-X20 או T-X30.

פנסוניק:
G7 או G85

בשלושת ההצעות המצלמה הראשונה היא הישנה יתר ומן הסתם נכנסת טוב יותר בתקציב.

והערות לגבי האופציות ובסדר הופעתם:

סוני:
לסוני יש יתרון גדול בקטגוריה של מערכת הפוקוס. בשני הדגמים היתרון הגדול של המערכת הזו הוא דווקא בצילומי וידאו.
לסוני ממשק למשתמש הכי מסורבל בקטגוריה אבל לא בלתי אפשרי להבנה ולשימוש.
מבחר העדשות לסוני קטן יחסית ואם רוצים להחליף את עדשת הקיט במשהו קצת יותר רציני החור בכיס הופך גדול.

פוג'י:
להבנתי מדובר בשימוש של מצלמה ועדשת הקיט בצילום פול אוטו ישר מהקופסא. פה לשתי הפוג'י יש יתרון עצום. פוג'י מצליחים ליצר קבצי JPEG במצב אוטו שנמצאים גבוה ורחוק משאר המתחרים.
כמות העדשות לפוג'י גדולה מזו של הסוני,וגם של הפנסוניק,אבל גם פה - כשמתקדמים באיכות האופטית החור בכיס מתחזה לקידוח בראש באר גז אי שם בים התיכון....

פנסוניק:
דוקא בשימוש של פול אוטו ישר מהקופסה אין לפנסוניק מה להציע מול המתחרים,לא באיכות התמונה ולא בכל מה שקשור לצילום בתנאי תאורה ירודים,שם:לחיישן הקטן יותר של פנסוניק יש חיסרון. לעומת זאת: אם השימוש בוידאו הוא לא "קצת" כמו שתואר אלא עם האוכל בא/יבוא התיאבון הפנסוניק מציעה וידאו 4K באיכות ועם תוכנות ואפשרויות קינפוג הטובים בקטגוריה. אם הוידאו לא חשוב,כפי שצויין,ואין סיכוי שהאוכל יביא תיאבון אז הפנסוניק פחות אטרקטיבית משאר המתחרות אלא אם הטיול יתקיים באזור גשום שם לפנסוניק יתרון על השתיים האחרות שכן היא עמידה לאבק וגשם.

אם התנאים לרכישה הם:עמידה בתתקציב,יכולת וידאו אבל ממש זניחה.תמונות מרהיבות ישר מהקופסא ובפול אוטו אז הייתי הולך על ה T-X20 של פוג'י - ואגב: בטווח המחיר הזה עדשת הקיט של פוג'י היא האיכותית ביותר מול עדשות הקיט של פנסוניק וסוני בכל הדגמים שצויינו.

וכן: הפוג'י הסוני והפנסוניק לא ממש מצטיינות בחיי סוללה ארוכים ממליץ,כקודמי,להצטייד בעוד סוללה...

מנחם

Aba88

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
המון תודה לשניכם!!

כנראה אשתמש הרבה בפול אוטו, אבל בהחלט יש כוונה לצלם גם באופן ידני (אפילו אם חלקי) מניח שלא תהיה בעיה לכך בפוג'י? ניסיון הצילום הידני שלי מגיע בעיקר מרחפנים (dji) לא מחפש משהו מתוחכם יותר מזה, לפחות כרגע.

בנוגע לווידאו, באמת זניח מבחינתי, למדתי שאני נהנה בעיקר מסטילס.

אז נשארתי עם התלבטות בין xt100 ל xt20 - נוטה יותר לכיוון ה100 משום שנראה שאין הצדקה אמתית להוסיף 800 שקל לרכוש את ה20 מבחינת הצרכים הנוכחיים שלי, ראיתי השוואות בתמונות של שתיהן ונראה שלפי הביקורות גם השוני בחיישנים פחות מורגש. אהבתי גם את המסך המסתובב של ה xt100 פיצ'ר נחמד מאוד לצילומי סלפי.

לוקח את העצות לגבי סוללה נוספת - תודה רבה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ממליץ בחום לא לקחת יותר מידי ברצינות את נושא הסלפי עם מצלמה כזו זה לא ממש אפשרי להחזיק אותה ביד ולצלם סלפי.
ויותר רחוק לא רואים את המסך, אז נכון שברבה אתרים רושמים שמסך מסתובב טוב לסלפי, אבל זה לא ממש אופציה שצריך להתיחס אליה. לסלפי תמיד יש את הטלפון :)

להסיר ספק מסך מפרקי זה בהחלט יתרון מקרים מסוימים, כמו צילום מנמוך או מעל הראש

Mich 22

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום לכולם. רק הערה קטנה בקשר לxt100 צילום וידאו ב4k מאופשר רק בקצב של 15 פריים לשנייה. שהוא לא יעיל בכלל. לפי הביקורות ברוב האתרים המקצועיים בחו'ל הxt20 נותן מערכת פוקוס טובה יותר. שווה להשקיע עוד קצת לפי דעתי לxt20.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
הוא רשם בפרוש שווידאו פחות חשוב לו.
וזה שיש מערכת פוקוס טובה יותר בהפרש גדול במחיר, אז לא תמיד זה משתלם ומצדיק

Aba88

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
תודה אנשים. אכן ווידאו לא חשוב מספיק. (ידוע לי ש15 fps זה לא ווידאו :))
עד כמה ההבדל בפוקוס מורגש?

Mich 22

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תבדוק ביקורות על הxt100 באתרים בחול ותראה. פשוט חבל להשקיע כסף לא קטן על מצלמה שיכלה לאכזב. לפי דעתי אוטופוקוס יעיל זה מהדברים החשובים ביותר במצלמה.

Aba88

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
מבטיח שפתחתי את הפוסט הזה אחרי שעברתי על כל הביקורות/סרטונים :)
פשוט לא מספיק מבין בצילום בשביל להבין את ההשלכה של זה על הצרכים שלי.
אכן מעדיף להשקיע עוד קצת ולא להתאכזב.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
אני חושב שצריך לשקול את המצלמה הנבחרת לאור שלוש נקודות,שעולות פה בפוסט,והן:

הסט צריך לצלם ישר מהקופסא ובפול אוטו.
הבט נקנה לטובת טיול בחו"ל.
וידאו לא מהווה גורם מכריע בהחלטה לרכוש.

נלך מהסוף: הוידאו בין שתי הפוג'י טומן בחובו הבדל גדול מאוד אבל - ההבדל הזה הוא בצילום ב 4K ב 1080 אין הבדל בין השתיים ווידאו הוא הדבר הכי פחות חשוב בהחלטה לקנות.

לקנות סט צילום לפתוח את הקופסה לאחר הנחיתה באיזה שהוא חו"ל זו טעות. אני ממליץ,ולא משנה איזה סט,לרכוש כשנמצאים בארץ ויש זמן להתנסות עם הסט ולהבין מה עושה מה ואיזה כפתור חשוב ואיזה לא. אחרת:זה עשוי להיגמר במפח נפש ובתמונות שטכנית לוקות בחסר.

לעניין הדרישה לפול אוטו אני לא רואה באף אחת מהפוג'י יתרון או חיסרון כלשהו.

לגבי האוטו פוקוס: ב XT 100 הוא בעייתי מאוד ב 4K ובעייתי בוידאו ב 1080P. בצילום סטילס,ביחס למצלמות אחרות ברמה של הפוגי ובהשוואה ל XT-20 האוטו פוקוס מעט איטי. להבנתי אין כוונה,בטיול,לצלם צילומי ספורט או כל מימד שדורש פוקוס מהיר. מהסיבה הזו הצעתי לרכוש את המצלמה ולהשתמש בה בארץ לפני הטיול ולצאת לטיול כשמכירים את המצלמה וגם את הטוב והרע שבה....

בשורה התחתונה:ההמלצה שלי היא ללכת על ה XT 100 לרכוש אותה לפני שיוצאים לחו"ל, להתנסות איתה,גם בצילום וידאו ב 1080P ו...זהו.

אין כופין.

מנחם.

Aba88

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
תודה רבה על התגובות, אתם ממש עוזרים :)

מדובר במצלמה שהמטרה שלה תהיה לשרת אותי גם מעבר לטיול, לא מתכוון לצלם ספורט, אבל גם מפחד להיות מוגבל בגלל האוטו פוקוס. לא בטוח באילו תנאים זה עשוי להפריע, מניח שיש מצבים שבהם ארצה צילום מהיר יחסית ולאו דווקא סטטי (למשל בעל חיים בטבע)

החשש העיקרי שלי מהxt100 זה בדיוק הנושא הזה.. הייתי מוכן להשקיע עוד קצת בשביל ה xt20 אם זה יפתור לי את הנושא הזה בוודאות. היא פשוט נראית מיושנת מידי. (אין לה אפילו USB type c)

והxt30 כבר יקרה מידי..
מבחינת עדשה, ה 15 45 אמורה להספיק? אם כבר אלך על ה xt20, ראיתי שיש אותה גם בקיט של 18 55. השאלה מה יותר מתאים לצרכים שלי כמתחיל.

מציין שוב שווידאו כרגע לא מעניין אותי.

המון תודה!!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כדי לשים דברים על דיוקם, מערכת הפוקוס של ה X T-100 היא לא המערכת הטובה ביותר שיש היא רחוקה משם, פוקוס עוקב ופוקוס זיהוי פנים עוקב לא מדהים, עובד קצת לאט, אבל צילום של או אובייקטים סטטים או לא פוקוס עוקב המצלמה עושה עבודה מוצלחת בפוקוס.

עד כמה זה חשוב זו שאלה נהדרת, עד כמה מוכנים לעלות במחיר כדי לקבל יכולת זאת זו שאלה טובה. עדשת 15-45 היא עדשה לא רעה בכלל וכעדשה שמקביל כקיט היא משלימה סט מוצלח וזול יחסית עם איכות תמונה טובה מאוד.

כמובן שעדשה 18-55 היא עדשה הרבה יוצר טובה ומוצלחת, אבל שוב היא גם יקרה יותר, כך שנכון ש X-T20 עם עדשת קיט ובטח עם עדשת 18-55 טובה יותר, זה שהיא קצת יותר ישנה ממש לא צריך להיות שיקול, ברור ש הX T30 טובה יותר, אבל לדעתי ההפרש במחיר היום קצת גבוהה ורכישה של דגם קודמת עושה הרבה שכל.

שוב לדעתי למרות מערכת פוקוס פחות מוצלחת עדיין ה X T100 עם עדשת קיט צריכה להספק אותך, זה שיש דגם מוצלח יותר לא מחייב לקפוץ בתקציב ולרכוש אותו.

Aba88

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
היי, החלטתי להרחיב את התקציב לאיזור ה 3.5-4 מתוך מחשבה לטווח רחוק כשארצה לצלם גם עצמים זזים.
קיבלתי המלצה על xe3 (מצאתי דיל ב3700 כולל עדשת 15x45 x) מה דעתכם?
האם כדאי למתוח קצת לכיוון ה xt30?

אני יודע שקצת חפרתי ושינתי את דעתי כמה פעמים, סליחה על זה. אני פשוט רוצה לוודא שאקנה מצלמה שתשמש אותי לכמה שנים הקרובות. מאוד מאוד מעריך את העזרה כאן.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
קודם כל מותר לך לשנות את דעתך וגם לחפור זה לחלוטין הגיוני בתהליך של לימוד.
ה X-E3 זו בגדול מצלמת X-T20 בתצורת rangefinder כלומר עם עינית בצד של המצלמה ולא במרכז - היא ללא פלאש ומסך לא ניתן להטיה מצד שני יש לה קישוריות BT שאין X-T20

https://cameradecision.com/compare/Fujifilm-X-E3-vs-Fujifilm-X-T20

אישית אני פחות מתחבר לצורת צילום עם עינית בצד ואני חושב שה X-T20 עם עדשת קיט 15-45 קצת זולה יותר

אם אתה מוכן להשקיע 3700 ש"ח על X-E3 עז כבר עדיף X-30 ב 4000 ש"ח בלי לחשוב פעמיים.

מצד שני לדעתי X-T20 עם עדשת 18-55 F2.8-4 בכ 3550 עם אחריות של שמעוני (היבואן הרשמי), זה סט מעולה עם עדשה יותר טובה מעדשת הקיט - נכון מצלמה קצת ישנה, אבל כסט היא יותר טובה מה ה X-T30 עם עדשת הקיט בטח הרבה יותר מה X-E3 עם עדשת קיט.

אני יודע שאני לא נותן לכך שתובה פשוטה, אבל גם לי מותר לחפור :)

Aba88

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
בניגוד אלי, החפירות שלך (מאד) מועילות :)
בעיקרון כבר חשבתי על ה tx20, אך היא כבר לא זמינה במלאי של רוב החנויות (לא מיוצרת יותר) מניח שאם אתאמץ אוכל לרכוש אותה, אבל כבר השלמתי עם תקציב גבוה יותר.

סתם מתוך סקרנות, למה המיקום של העינית משנה?
כנראה אלך על ה xt30, אלא אם תאמר שהתקציב הזה יש משהו יותר טוב. :)

Aba88

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
בניגוד אלי, החפירות שלך (מאד) מועילות :)
בעיקרון כבר חשבתי על ה tx20, אך היא כבר לא זמינה במלאי של רוב החנויות (לא מיוצרת יותר) מניח שאם אתאמץ אוכל לרכוש אותה, אבל כבר השלמתי עם תקציב גבוה יותר.

סתם מתוך סקרנות, למה המיקום של העינית משנה?
כנראה אלך על ה xt30, אלא אם תאמר שבתקציב הזה יש משהו יותר טוב. :)

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
ב 4000 ש"ח הייתי חושב על תהליך קצת שונה,כלומר: להשקיע בעדשה קצת יותר מאשר בגוף.

ה TX-20 לא הופסק יצורה ולמען האמת גם לא הופסק שיווקה...אבל: בישראל כמו בישראל מעדיפים לשם על המדף מה שבטוח ירכש ואת החלופות להסתיר,לאמר שיצורה הופסק, ללהג על קשיים בלהשיג העתק וכו וגו. לא דובים ולא עצים. אני לא יודע מהו תאריך הפסקת היצור של ה TX20 אבל אם אני לא טועה ה TX20 תמשיך להיות מיוצרת,להיתמך על ידי פוג'י וכל זה עד ליציאת המחליפה של ה TX30 כלומר משהו כמו עוד כשנה מהיום.

עוד דבר,חשוב קימעה: ה TX20 היא ממש לא מצלמה ישנה. עם יציאת ה TX30 פוג'י שחררו עידכון קושחה ל TX20 שיש בו כמה תיקוני טענות משתמשים כמו גם כמה מהתכונות של ה TX30...

אני חושב שההמלצה של @carmi מעלי לאמור:

צד שני לדעתי X-T20 עם עדשת 18-55 F2.8-4 בכ 3550 עם אחריות של שמעוני (היבואן הרשמי), זה סט מעולה עם עדשה יותר טובה מעדשת הקיט

זה משהו ששווה להשקיע בו מחשבה ומאמץ.....

נ.ב

בתקציב הזה הייתי מכניס לתוך הזירה את הסוני A6300 עם עדשת הקיט שלה - יש על מה לדבר......

מנחם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
סוני A6300 מצלמה בעלת מערכת פוקוס טובה, חיישן מוצלח,
לדעתי התמונות שלה מהמצלמה ללא עיבוד הן לא ברמה של פוג'י, כמו כן היא קטנה מידי לא ממש נוחה לשימוש מתקדם, עדשת הקיט שלה ממש לא משהו - מצד שני עדשת סוני 18-105 F4 עדשה נהדרת ומשלימה נהדר את המצלמה לקבלת תמונות מוצלחות.

Aba88

חבר אתר
מעורבות
2
נקודות
3
תודה רבה!

אז אחרי שקראתי עוד ביקורות גם על הסוני, החלטתי להישאר עם הפוגי.

התלבטות הסופית שלי היא בין xt20 עם עדשת 18x55 ב 3.5k לבין xt30 עם עדשת קיט ב 4k. התלבטות לא קלה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור